Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 12.06.2016 11:39

Linkdo mapy gdzie w Austrii można kupić winiety.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 12.06.2016 16:32

Janusz Bajcer napisał(a):
johndobry napisał(a):No i ostatnia kwestia - na granicy SLO-HR nad ranem bedą otwarte jakieś kantory? Wolałbym sobie zmienić trochę kasy zeby na bramkach płacić w kunach...

Może być problem :roll: - więc kup w Polsce ok. 300 kun i po problemie :wink: :lol:

ja sprzedaje zawsze 100 euro na granicy, kantor obok serii toytoyow - nie trafilo mi sie , zeby byl zamkniety od 2009 roku - jednak kurs nie jest za dobry.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 12.06.2016 16:40

Na bramkach to najlepiej placic karta bo szybciej idzie a i przelicznik lepszy :) Ale fakt gotowke pare kun trzeba miec ale bardziej na WC albo zakup pierwszego piwka u celu :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.06.2016 17:10

kobrat napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
johndobry napisał(a):No i ostatnia kwestia - na granicy SLO-HR nad ranem bedą otwarte jakieś kantory? Wolałbym sobie zmienić trochę kasy zeby na bramkach płacić w kunach...

Może być problem :roll: - więc kup w Polsce ok. 300 kun i po problemie :wink: :lol:

ja sprzedaje zawsze 100 euro na granicy, kantor obok serii toytoyow - nie trafilo mi sie , zeby byl zamkniety od 2009 roku - jednak kurs nie jest za dobry.


Dobrych kilka razy wymieniałem.
Różnica kilku-kilkunastu euro między interiorem. :roll:
PBC
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) PBC » 18.06.2016 14:17

Czy jest ktos w stanie podac gdzie konkretnie na trasie Zylina-Bratyslawa-Wiedeń kupię austriacką winietę 10-dniową? Zakupu chciałbym dokonać rzecz jasna jeszcze przed granicą, na terytorium Słowacji.
marcin_nr
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_nr » 19.06.2016 19:25

yzedef napisał(a):
ogi napisał(a):No nie mogę.

Ludzie szukają jakiś oszczędności rzędu 8-10 zł na wakacjach za które zapłacą w sumie kilka tysięcy.
Te 10 złotych to gwarancja spokoju. Pamiętam pierwszy wyjazd do CRO. Na stacji Shell w Boguminie straciłem około pół godziny stojąc w kolejce po winiety. I mając to w pamięci zdecydowałem się na przepłacenie kupując winiety przez tolltickets.

Podobnie traktuję Słoweńską winietę. Oczywiście szkoda 30 euro na tak krótki odcinek, ale w mojej ocenie autostrada to większe bezpieczeństwo a tego nie da się przeliczyć na kasę.


Jak nie możesz to nie pisz...
Co roku kupuję winietkę na Czeskim Shellu, Czeską i dwie Austriackie 10-dniowe od razu i na powrót, płacę kartą i mam z bani (nie wnikam już w koszta bo to grosze, a wcześniej nie kupuje bo różnie to bywa w życiu i w ogóle z różnych przyczyn losowych możemy nie wyjechać w zakładanym terminie), kolejek nigdy nie uświadczyłem (jestem tam dosyć wcześnie). Mała przerwa na rozprostowanie kości i naklejenie winiety... całość zajmuje mi 10-15 minut.
Objazd SLO ma sens bo np. po przejechaniu Czech, Austrii tylko autostradą ten objazd to czysty relaks, spokojnie człowiek sobie jedzie i wypoczywa, potem znów jeszcze setki autostrady w Chorwacji więc wszystkim polecam.



Hej, zamierzam wyjechać z Wadowic przez Cieszyn - BRNO - MURECK- itd, i moje pytanie gdzie kupić czeską winietę jak i austriacka. Czy kupie w Czechach od razu Austriacką? Kumpel wracał z włoch przez austrie i czekał na 1 CPN a oni go już wcześniej na wjeździe capnęli na 120 E...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 19:37

marcin_nr napisał(a):

Hej, zamierzam wyjechać z Wadowic przez Cieszyn - BRNO - MURECK- itd, i moje pytanie gdzie kupić czeską winietę jak i austriacka. Czy kupie w Czechach od razu Austriacką? Kumpel wracał z włoch przez austrie i czekał na 1 CPN a oni go już wcześniej na wjeździe capnęli na 120 E...


Mógłbyć pisać poprawnie po polsku :?: :?: :?:
Z dużymi i małymi literami, polskimi czcionkami, kropkami, przecinkami :roll:
Bo tego powyżej nie da się czytać :roll:

Kup zaraz za granicznym mostem w Cieszynie-Boguszowicach, na stacji Slovnaft winietkę czeską :!:
https://www.google.pl/maps/place/Slovna ... 18.6110982

Austriackiej tam nie kupuj, bo przepłacisz :!:
Austriacką kup w Austrii, zapłacisz cenę nominalną :!:
Ostatnia stacja benzynowa przed wjazdem na autostradę jest tu:
https://www.google.pl/maps/place/OMV+Ta ... 16.6393662

Od razu kup winiety na całą drogę, np. miesięczną czeską i dwie winiety austriackie ważne każda 10 dni :roll:

NIGDY nie wjeżdzaj na drogi płatne bez winiety :!:
Bo się skończy jak u kumpla :roll:
marcin_nr
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_nr » 19.06.2016 21:26

Dzięki, staram się pisać poprawnie ale sytuacja zmusiła mnie do takowego a nie innego konstruowania zdań (na dodatek żona to polonistka ;)). Dziękuje za odpowiedź na pewno się przyda zwłaszcza, że na forum jest straszny burdel w tym temacie. Powiedz mi proszę tylko czy w Czechach mogę zapłacić na stacji w PLN czy muszę dodatkowo wymieniać walutę bo jak rozumiem Austria to Euro a to będę miał na 100%
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.06.2016 21:32

marcin_nr napisał(a):Dzięki, staram się pisać poprawnie ale sytuacja zmusiła mnie do takowego a nie innego konstruowania zdań (na dodatek żona to polonistka ;)). Dziękuje za odpowiedź na pewno się przyda zwłaszcza, że na forum jest straszny burdel w tym temacie. Powiedz mi proszę tylko czy w Czechach mogę zapłacić na stacji w PLN czy muszę dodatkowo wymieniać walutę bo jak rozumiem Austria to Euro a to będę miał na 100%

Na stacji możesz mieć problem z placeniem w PLN. Kup lepiej 440 koron lub zapłać kartą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 21:33

marcin_nr napisał(a):Dzięki, staram się pisać poprawnie ale sytuacja zmusiła mnie do takowego a nie innego konstruowania zdań (na dodatek żona to polonistka ;)). Dziękuje za odpowiedź na pewno się przyda zwłaszcza, że na forum jest straszny burdel w tym temacie. Powiedz mi proszę tylko czy w Czechach mogę zapłacić na stacji w PLN czy muszę dodatkowo wymieniać walutę bo jak rozumiem Austria to Euro a to będę miał na 100%


Nie płać w Czechach złotówkami 8)

Jak wezmą z wielką łaską, to policzą po zbójeckim kursie :evil:

Kup trochę koron w kantorze, zawsze wyda się resztę na piwo :D
Poza tym zawsze jest tam taniej niż w Austrii :lol:

Można też na Slovnafcie zapłacić kartą
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 20.06.2016 14:00

Lednice napisał(a):
marcin_nr napisał(a):Dzięki, staram się pisać poprawnie ale sytuacja zmusiła mnie do takowego a nie innego konstruowania zdań (na dodatek żona to polonistka ;)). Dziękuje za odpowiedź na pewno się przyda zwłaszcza, że na forum jest straszny burdel w tym temacie. Powiedz mi proszę tylko czy w Czechach mogę zapłacić na stacji w PLN czy muszę dodatkowo wymieniać walutę bo jak rozumiem Austria to Euro a to będę miał na 100%


Nie płać w Czechach złotówkami 8)

Jak wezmą z wielką łaską, to policzą po zbójeckim kursie :evil:

Kup trochę koron w kantorze, zawsze wyda się resztę na piwo :D
Poza tym zawsze jest tam taniej niż w Austrii :lol:

Można też na Slovnafcie zapłacić kartą


Polecam z własnego doświadczenia płacenie kartą za winietki, paliwo, bramki w Cro... szybko, sprawnie, bezproblemowo...
ancys55
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 08.11.2015
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ancys55 » 21.06.2016 09:48

red78 napisał(a):Właśnie jestem w letenye. 7 stopni o 5 rano :)
Ścieżka z Krakowa przez czyzne, bańska, Budapeszt praktycznie pusta. Bez żadnych remontów. Jeśli ktoś potrzebuje jakieś dodatkowe info postaram się udzielić jak dotrę na miejsce za kilka godzin na Rab.
Pzdr

Mam pytanie odnośnie winiet. Jedziemy na początku lipca. Ostatnio jeździliśmy przez Czechy, Austria... w tym roku jedziemy przez Słowacja, Wegry stąd moje pytanie. Gdzie kupowaliście winiety? Czy na Węgrzech można płacić euro za winiety?
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 24.06.2016 11:31

Od tego roku Słowacja na wzór Węgier umożliwiła kupno tzw. e - viniet / e- matrica oline pod poniżej podanymi linkami stron www:
1. Słowacją : https://www.eznamka.sk/selfcare/home/ = https://www.eznamka.sk ;
2. Węgierska : https://www.virpay.hu/en/autopalya-matr ... n=ODk1Mzg= / https://www.virpay.hu .
Pozostałe kraje na drodze do Chorwacji, a które nie posiadają systemu elektronicznego a wymagają winiet można zamówić pod poniższym adresem www; należy tylko dobrze czytać coby nie przysłano .... po wyjeździe. :)
-https://www.tolltickets.com/default.aspx?lang=pl-PL&mnu=c / https://www.tolltickets.com

a jeżeli nie pasi Kasi to trza se tradycyjnie kupić byle nie dać się złupić ;)

A swoją drogą to wszystko już tu było
Szaku
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szaku » 25.06.2016 20:06

Witam wszystkich.


W tym roku, a mianowicie 8 lipca wybieram się do Zadaru na 7 dni. Pierwszy raz w życiu będę jechał tak daleko jako kierowca, także prosiłbym was doświadczonych podróżników o kilka rad, a mianowicie:

- Jaka trasa będzie najkorzystniejsza? Odcinek Lubin (woj. dolnośląskie) - Zadar
- Gdzie kupić winiety? Zamawiać w Polsce poprzez internet czy kupować na granicy? Jakie są koszta i w jakich miejscach je zakupie?
- Jakie są orientacyjne koszty przejazdu przez odcinki płatne?
- Czy mogę za wszystko płacić Polską kartą VISA? (bramki, winiety, paliwo)?

Zaznaczam, że planuję jechać w nocy.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Łukasz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2016 20:14

Szaku napisał(a):Witam wszystkich.


W tym roku, a mianowicie 8 lipca wybieram się do Zadaru na 7 dni. Pierwszy raz w życiu będę jechał tak daleko jako kierowca, także prosiłbym was doświadczonych podróżników o kilka rad, a mianowicie:

- Jaka trasa będzie najkorzystniejsza? Odcinek Lubin (woj. dolnośląskie) - Zadar
- Gdzie kupić winiety? Zamawiać w Polsce poprzez internet czy kupować na granicy? Jakie są koszta i w jakich miejscach je zakupie?
- Jakie są orientacyjne koszty przejazdu przez odcinki płatne?
- Czy mogę za wszystko płacić Polską kartą VISA? (bramki, winiety, paliwo)?

Zaznaczam, że planuję jechać w nocy.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Łukasz

krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
faq-czyli-najczesciej-zadawane-pytania-f27.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 79
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone