Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
msladzio
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) msladzio » 07.06.2016 21:35

Witam. Czy na ostatniej stacji benzynowej jak dobrze pamietam to chyba jest to shell w Austrii kupie winete na Słowenie? Pytam bo ostatnio tam kupowalismy a terez sa elektroniczne winety i nie wiem czy sie cos zmieniło?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2016 21:45

Winiety elektroniczne :?: :roll:

Słowacja wprowadziła winiety elektroniczne,
Słowenia wbrew pozorom to nie to samo co Słowacja :wink:

W zasadzie to są 2 różne państwa 8)
Słowenia nadal ma winiety przyklejane na szybę, "tradycyjne" :roll:

Winiety słoweńskie są w Austrii do kupienia przed granicą na 100% :!:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.06.2016 22:12

msladzio napisał(a):Witam. Czy na ostatniej stacji benzynowej jak dobrze pamietam to chyba jest to shell w Austrii kupie winete na Słowenie? Pytam bo ostatnio tam kupowalismy a terez sa elektroniczne winety i nie wiem czy sie cos zmieniło?

Masz pewnie na myśli stację Shell Gralla. Kupisz winietę.

Czechom też się pewnie myli. Raz na Slovensku, raz na Slovinsku. :oczko_usmiech:
wajsik
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajsik » 07.06.2016 22:28

Jakby ktoś jechał w Czechach przez Mohelnice to uprzedzam, że na ostatniej stacji przed autostradą kupimy tylko roczne winiety. Musiałem się cofać do miasta.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2016 22:39

walp napisał(a):
msladzio napisał(a):Witam. Czy na ostatniej stacji benzynowej jak dobrze pamietam to chyba jest to shell w Austrii kupie winete na Słowenie? Pytam bo ostatnio tam kupowalismy a terez sa elektroniczne winety i nie wiem czy sie cos zmieniło?

Masz pewnie na myśli stację Shell Gralla. Kupisz winietę.

Czechom też się pewnie myli. Raz na Slovensku, raz na Slovinsku. :oczko_usmiech:


Na stacji Gralla kiedyś kupowałem słoweńską winietę :wink:

Powinny być do dostania już wcześniej

W Słowenii są Moravske Toplice, oddalone od czeskich Moraw o dobre kilkaset kilometrów 8)

Slovenčina to język słowacki :roll:
Slovenščina to język słoweński :roll:
johndobry
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 31.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) johndobry » 07.06.2016 23:11

Witam,

W poniedziałek w nocy wyjeżdżam z rodzina do Breli. Jedziemy z WWA - Bogumin - Mikulov - Mureck - Ptuj - Zagrzeb - Brela. Nie kupowałem wcześniej winiet bo po co płacić za przesyłkę i prowizje. Mam pytanie, czy w nocy bez problemu kupie winietę na CZ na tym pierwszym Shellu po przejściu granicy w Boguminie?
I jak z Austria? Te budki na granicy CZ-AT bedą czynne? Czy może lepiej jakaś całodobowa stacja benzynowa przed wjazdem już na autostradę w Schrick?
No i ostatnia kwestia - na granicy SLO-HR nad ranem bedą otwarte jakieś kantory? Wolałbym sobie zmienić trochę kasy zeby na bramkach płacić w kunach...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2016 23:15

johndobry napisał(a):No i ostatnia kwestia - na granicy SLO-HR nad ranem bedą otwarte jakieś kantory? Wolałbym sobie zmienić trochę kasy zeby na bramkach płacić w kunach...

Może być problem :roll: - więc kup w Polsce ok. 300 kun i po problemie :wink: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2016 23:29

johndobry napisał(a):Witam,

W poniedziałek w nocy wyjeżdżam z rodzina do Breli. Jedziemy z WWA - Bogumin - Mikulov - Mureck - Ptuj - Zagrzeb - Brela. Nie kupowałem wcześniej winiet bo po co płacić za przesyłkę i prowizje. Mam pytanie, czy w nocy bez problemu kupie winietę na CZ na tym pierwszym Shellu po przejściu granicy w Boguminie?
I jak z Austria? Te budki na granicy CZ-AT bedą czynne? Czy może lepiej jakaś całodobowa stacja benzynowa przed wjazdem już na autostradę w Schrick?


W Tolltickets płacisz "horrrendalną" i "przerażającą" 8)
kwotę około 8 złotych za przesyłkę, która może "zrujnować" budżet wakacyjny :D :wink:

I nie musisz się potem martwić takimi problemami, jak twoje :wink:



Na pierwszym Shellu w Boguminie winietki powinny być, stacja jest otwarta 24 godziny na dobę :roll:
Z tego co na forum pisano, czasem brakuje np. winietek tygodniowych.
Najlepiej płacić w koronach, przy płaceniu złotówkami lub kartą zaoszczędzone 8 złotych pójdzie się paść :wink:

W Drasenhofen budki na granicy CZ-AT w nocy mogą być pozamykane :roll:
Całodobowa stacja benzynowa jest w Hobersdorf przed wjazdem na autostradę :!:
Austriackie winietki muszą mieć na 100%
Najlepiej płacić w euro gotówką
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 08.06.2016 07:39

Dokladnie tolltickets i tyle w temacie zero stresu czy maja winietki czy nie maja itd.. Ja wlasnie czekam na listonosza z kompletem winietek na droge tam i na powrot... Przesylka 2,40 euro :) Calosc 67 euro (z winieta na Slowenie) :)
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 08.06.2016 08:52

No nie mogę.

Ludzie szukają jakiś oszczędności rzędu 8-10 zł na wakacjach za które zapłacą w sumie kilka tysięcy.
Te 10 złotych to gwarancja spokoju. Pamiętam pierwszy wyjazd do CRO. Na stacji Shell w Boguminie straciłem około pół godziny stojąc w kolejce po winiety. I mając to w pamięci zdecydowałem się na przepłacenie kupując winiety przez tolltickets.

Podobnie traktuję Słoweńską winietę. Oczywiście szkoda 30 euro na tak krótki odcinek, ale w mojej ocenie autostrada to większe bezpieczeństwo a tego nie da się przeliczyć na kasę.
johndobry
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 31.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) johndobry » 08.06.2016 09:20

W moim przypadku to nie chodzi o oszczędność, chociaż faktycznie z mojej wypowiedzi można tak wnioskować - źle się wyraziłem. Jadę z małymi dziećmi i tak naprawdę nie wiem do końca dziś czy wyjadę o 18:00, 20:00 czy może 23:00. Z tego też powodu nie wiem o której będę na granicy i od kiedy kupować winiety. Kupuje 10-dniowe więc przy tygodniowym pobycie w CRO będzie akurat na styk. Niemniej dzięki za odpowiedzi, po to są całodobowe stacje żeby z nich korzystać ;)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 08.06.2016 09:38

Do Poniedziałku i tak winiety nie dojdą, a jak dojdą to w poniedziałek wiec zakup na tollticket i tak nie ma sensu. Ale co do kantoru to bez stresu, kurs przy płatności kartą za autostrady jest OK, a pozatym zyskuje się "cenne" sekundy bo płatności kartą są szybsze:D.
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 08.06.2016 10:28

Osobiście miałem problem z kupnem odpowiedniej winiety na w/w Shellu. Musiałem kupić na innej stacji także różnie bywa.

Przestańce się już napinać z tym tollticketsem niech sobie każdy kupuje jak chce.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 08.06.2016 11:39

Janusz Bajcer napisał(a):
johndobry napisał(a):No i ostatnia kwestia - na granicy SLO-HR nad ranem bedą otwarte jakieś kantory? Wolałbym sobie zmienić trochę kasy zeby na bramkach płacić w kunach...

Może być problem :roll: - więc kup w Polsce ok. 300 kun i po problemie :wink: :lol:


Nie musisz kupować w Polsce :) Ja zawsze wymieniam ok. 150 euro (na bramki, prom itp.) na pierwszej, całodobowej chorwackiej stacji. Kiedyś to była OMV, a teraz zmieniła nazwę na CRODUX. Jest między bramkami, więc zdążysz zapłacić :) . Kurs kantorowy - czyli mała prowizja. Wyjeżdżasz w poniedziałek, więc o korki na bramkach się nie martw :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 08.06.2016 11:55

ogi napisał(a):No nie mogę.

Ludzie szukają jakiś oszczędności rzędu 8-10 zł na wakacjach za które zapłacą w sumie kilka tysięcy.
Te 10 złotych to gwarancja spokoju. Pamiętam pierwszy wyjazd do CRO. Na stacji Shell w Boguminie straciłem około pół godziny stojąc w kolejce po winiety. I mając to w pamięci zdecydowałem się na przepłacenie kupując winiety przez tolltickets.

Podobnie traktuję Słoweńską winietę. Oczywiście szkoda 30 euro na tak krótki odcinek, ale w mojej ocenie autostrada to większe bezpieczeństwo a tego nie da się przeliczyć na kasę.


Jak nie możesz to nie pisz...
Co roku kupuję winietkę na Czeskim Shellu, Czeską i dwie Austriackie 10-dniowe od razu i na powrót, płacę kartą i mam z bani (nie wnikam już w koszta bo to grosze, a wcześniej nie kupuje bo różnie to bywa w życiu i w ogóle z różnych przyczyn losowych możemy nie wyjechać w zakładanym terminie), kolejek nigdy nie uświadczyłem (jestem tam dosyć wcześnie). Mała przerwa na rozprostowanie kości i naklejenie winiety... całość zajmuje mi 10-15 minut.
Objazd SLO ma sens bo np. po przejechaniu Czech, Austrii tylko autostradą ten objazd to czysty relaks, spokojnie człowiek sobie jedzie i wypoczywa, potem znów jeszcze setki autostrady w Chorwacji więc wszystkim polecam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 78
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone