Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.05.2016 07:51

slr napisał(a):Cala Slowenia:
https://goo.gl/maps/8q5eHuNdYts

- 3:06h - 278 km

Raczej mniej uczeszczana trasa jak i przejscie graniczne.

Ominiecie autostrady i na Zagrzeb:
https://goo.gl/maps/Ez25xSbyHfE2

- 3:29h - 302 km

Do tego mozliwe korki na przejsciu Macelj i bramki Zagrzeb.

Trasa na Zagrzeb juz znana a ta przes Slowenie nie a jeszcze i tak chce jadac przez Postojna w Sloweni zwiedzic jaskinie bo ponoc jest bardzo atrakcyjna dla turystow :) Te 30 euro dam i sprawdze przynajmniej inna trase jak i zwiedze cos :) No i ciut szybciej i blizej :)


Postojna - to jest argument, jedzcie i zwiedzajcie, nam się podobało, nie zapomnijcie bluz i długich portek :)

My wielokrotnie jechaliśmy różnymi trasami i ta koło Zagrzebia najbardziej nam się widzi, w odpowiednich godzinach nie stoimy :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.05.2016 07:52

piotrulex napisał(a):
slr napisał(a):Nie nie lepiej a objazd znam :) Tylko ze w tym roku jade na wyspe Krk :) I bede jechal przez cala Slowenie na kierunek Postojna i potem Rupa przejscie :) Roznica trasy na Zagrzeb a tak jak napisalem to ~10 km :) Czasowo takze pare minut wedle nawigacji. Trasa na Zagrzeb dosc jest oblezona szczegolnie jak mam zamiar jechac w sobote w ciagu dnia. Zatem poznam nowa droge :) a na kase tak nie patrze :) w koncu to wakacje. Chodzi mi o wygode zatem i winiety i ta droga zostala wybrana w ten a nie inny sposob :)

No popatrz. Też jedziemy na Krk i jednak na Zagrzeb z omijaniem płatnej Słowenii :)

Oooo my prawdopodobnie również na Krk i trasa jak slr - tak nam będzie po drodze gdyż raczej na kilka dni się zatrzymamy w Austrii więc winieta się przyda.
[Out] A w jakim terminie będziecie na Krk?
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 12.05.2016 08:19

25.06-09.07 i koniec OT :) winiety na tollticket :) Pozdrawiam.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.05.2016 08:31

16.07-29.07 (Bunculuka) i winiety na przejściu granicznym lub początku każdego kraju bez prowizji:) Pozdrawiam.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 19.05.2016 14:24

W Czechach od 2019r. też mają być winietki elektroniczne:
http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/cze ... wfqq#fp=as
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 19.05.2016 14:59

Zamówiłem dzisiaj na tollticket winety.

1x Czechy 30 dni
2x Austria 10 dni
2x Slowenia 7 dni

Z dostawą: 67 euro

Wysyłka na 6.06.2016 winety już z wybranymi okresami ważności :)
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 20.05.2016 06:37

TollTickets szybko wysyła winiety.
Do mnie doszła z Niemiec w 5 dni roboczych. :D

No ale 10 dni extra czekała na poczcie, bo Poczta Polska zgubiła awizo.
Dziękuję Poczcie Polskiej za sprawne działanie.
Jak będą tak dalej zniechęcać klientów to ta firma padnie. :evil:
zwil
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.05.2016
winieta na Węgry, wracając z CHorwacji w stronę Balatonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) zwil » 01.06.2016 07:47

Witam,
Przeglądałem google maps i internet i znalazłem jakies stare posty z 2009 roku i mam pytanie gdzie kupic winietę -winieta na Węgry, wracając z CHorwacji w stronę Balatonu, wjezdzając przez granicę na wegry tu od strony Gorica>mura wjezdzajac na M7.
p.s nie widze na googlach tam zadnej stacji zarz za granica itp..

Plan mam taki ze jade na Chorwację trasą Austria Słowenia, a wracając chce zachaczyć nad balaton na 1-2 noclegi i stad tez mam 2-gie pytanie czy w polowie lipca znajde tam szybko nocleg na miejscu? czy moze byc ciezko, jade z dzieckiem 3 letnim m.in i jak mam szukac 2-3 godziny noclegu to najwyzej bede szukal rezerwacji wczesniej



Proszę o info
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014
Re: winieta na Węgry, wracając z CHorwacji w stronę Balatonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 01.06.2016 07:53

zwil napisał(a):Witam,
Przeglądałem google maps i internet i znalazłem jakies stare posty z 2009 roku i mam pytanie gdzie kupic winietę -winieta na Węgry, wracając z CHorwacji w stronę Balatonu, wjezdzając przez granicę na wegry tu od strony Gorica>mura wjezdzajac na M7.
p.s nie widze na googlach tam zadnej stacji zarz za granica itp..

Plan mam taki ze jade na Chorwację trasą Austria Słowenia, a wracając chce zachaczyć nad balaton na 1-2 noclegi i stad tez mam 2-gie pytanie czy w polowie lipca znajde tam szybko nocleg na miejscu? czy moze byc ciezko, jade z dzieckiem 3 letnim m.in i jak mam szukac 2-3 godziny noclegu to najwyzej bede szukal rezerwacji wczesniej
Proszę o info

Zakup przed wyjazdem online i nie będziesz miał problemu np na stronie http://www.autopalyamatrica.hu/, lub https://www.virpay.hu/
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: winieta na Węgry, wracając z CHorwacji w stronę Balatonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.06.2016 07:55

Na Węgrzech od kilku lat obowiązuje winieta elektroniczna (E-matrica). Kupujesz w necie, nic nie naklejasz na szybę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: winieta na Węgry, wracając z CHorwacji w stronę Balatonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2016 09:01

zwil napisał(a):Witam,
Przeglądałem google maps i internet i znalazłem jakies stare posty z 2009 roku i mam pytanie gdzie kupic winietę -winieta na Węgry, wracając z CHorwacji w stronę Balatonu, wjezdzając przez granicę na wegry tu od strony Gorica>mura wjezdzajac na M7.
p.s nie widze na googlach tam zadnej stacji zarz za granica itp..

Plan mam taki ze jade na Chorwację trasą Austria Słowenia, a wracając chce zachaczyć nad balaton na 1-2 noclegi i stad tez mam 2-gie pytanie czy w polowie lipca znajde tam szybko nocleg na miejscu? czy moze byc ciezko, jade z dzieckiem 3 letnim m.in i jak mam szukac 2-3 godziny noclegu to najwyzej bede szukal rezerwacji wczesniej

Proszę o info

Po pierwsze - nie szukaj informacji w starych postach.
Po drugie - jedziesz do Chorwacji
zwil
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.05.2016
Re: winieta na Węgry, wracając z CHorwacji w stronę Balatonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) zwil » 01.06.2016 09:52

dids76 napisał(a):Na Węgrzech od kilku lat obowiązuje winieta elektroniczna (E-matrica). Kupujesz w necie, nic nie naklejasz na szybę.


a jak nie kupię w necie tylko chce na miejscu to ponawiam pytanie gdzie kupić? 1 stacja za granicą (przypominam ze jadę "DO Chorwacji"......) ale pytam o drogę powrotną przez Balaton, więc jak wjadę na M7 (Węgry).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2016 10:10

Z węgierskiego na nasze (wg tłumaczenia google)

https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 07.06.2016 14:05

Może ktoś się orientuje czy na tej konkretnej stacji Shell w Cieszynie sprzedają winiety ?

Proszę mi nie pisać o tolltickets.com, interesuje mnie konkretne info. Jeśli nie na tej wskazanej to na której najbliżej po czeskiej stronie ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2016 15:12

corsarz napisał(a):Może ktoś się orientuje czy na tej konkretnej stacji Shell w Cieszynie sprzedają winiety ?

Proszę mi nie pisać o tolltickets.com, interesuje mnie konkretne info. Jeśli nie na tej wskazanej to na której najbliżej po czeskiej stronie ?



Sprzedają, sam tam kiedyś kupowałem :!:
Zaraz obok jest supermarket Billa, gdzie przeważnie mają niepasteryzowane Svijany, genialne czeskie piwo 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 77
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone