Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 20.04.2016 20:55

gregk napisał(a):
moody78 napisał(a):Czy ktoś się orientuje, gdzie można kupić winietę na Austrię po godzinie 22:00, wjeżdżając do ww. kraju z objazdu M-L-P (czyli na powrocie z Cro)?


W ubiegłym roku wracaliśmy z Cro przez M-L-P . Przez korki po drodze przybyliśmy do Mureck ok. godz 1.00 w nocy niedziela, niestety wszystkie stacje paliw zamknięte przez co nie mogliśmy zakupć winiety. Poszukując stacji 24h dojechaliśmy do Leibnitz w której znaleźliśmy jedyny chyba otwarty lokal w tym mieście - posterunek policji :) . Policjant poinformował, żeby wjechać na autostradę i na najbliższej stacji zakupić winietę ponieważ wszystkie stacje poza autostradą są zamknięte (otwierają o 6 rano w poniedziałek). Jak się później okazało nie byłem jedyny na pierwszej stacji bez winiety :D

Można było też kupić dwie winiety z przesuniętymi datami ważności jadąc do Chorwacji i byłoby po kłopocie :D
gregk
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregk » 21.04.2016 17:29

Wiem że można lepiej się zabezpieczyć jeżeli chodzi o winietę. Ale z powyższej sytuacji wynika że pod pewnymi warunkami (brak możliwości zakupu winiety poza autostradą) jest możliwość (pozwolenie WŁADZY☺) na wjazd na autostradę bez winiety i zakup na najbliższej stacji poza tym odrobina adrenaliny w środku nocy bezcenna☺
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 21.04.2016 17:33

Tylko co powiesz patrolowi na autostradzie w razie czego. Idac tym tropem nik by nie kupował a jak by mnie zatrzymali to powiem pozwolila mi policja z okolic wjazdu na jazde do 1 stacji... jak znajdziesz tego co ci pozwolił?
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 21.04.2016 17:36

gregk napisał(a):Wiem że można lepiej się zabezpieczyć jeżeli chodzi o winietę. Ale z powyższej sytuacji wynika że pod pewnymi warunkami (brak możliwości zakupu winiety poza autostradą) jest możliwość (pozwolenie WŁADZY☺) na wjazd na autostradę bez winiety i zakup na najbliższej stacji poza tym odrobina adrenaliny w środku nocy bezcenna☺


nie polecam
raz trafiło mi się wjechać do Czech od strony Cieszyna tak ok. godziny 2 w nocy. Na odcinku 50 km nie było czynnej stacji benzynowej a minąłem 3 radiowozy. Całe szczęście chyba spali i udało mi się przejechać bez winiety... 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2016 17:52

gregk napisał(a):Wiem że można lepiej się zabezpieczyć jeżeli chodzi o winietę. Ale z powyższej sytuacji wynika że pod pewnymi warunkami (brak możliwości zakupu winiety poza autostradą) jest możliwość (pozwolenie WŁADZY☺) na wjazd na autostradę bez winiety i zakup na najbliższej stacji poza tym odrobina adrenaliny w środku nocy bezcenna☺


Nie ma żadnego pozwolenia :!: Od kiedy winiety są do kupienia w internecie, to nie ma zmiłuj się :!:
A kary są srogie :roll:

Winiety są sprawdzane w pierwszej kolejności :!:
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 21.04.2016 17:54

Lednice napisał(a):
gregk napisał(a):Wiem że można lepiej się zabezpieczyć jeżeli chodzi o winietę. Ale z powyższej sytuacji wynika że pod pewnymi warunkami (brak możliwości zakupu winiety poza autostradą) jest możliwość (pozwolenie WŁADZY☺) na wjazd na autostradę bez winiety i zakup na najbliższej stacji poza tym odrobina adrenaliny w środku nocy bezcenna☺


Nie ma żadnego pozwolenia :!: Od kiedy winiety są do kupienia w internecie, to nie ma zmiłuj się :!:
A kary są srogie :roll:

Winiety są sprawdzane w pierwszej kolejności :!:



Zgadza się, bez winiety nie ma zmiłuj, w Czechach 200 euro kary
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2016 19:54

Wczoraj byłem na granicy (Głuchołazy), i korzystając z okazji zrobiłem skok przez granicę na pierwszą stację benz. i winieta już czeka na wyjazd :lol:
gregk
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregk » 21.04.2016 20:55

Lednice napisał(a):
gregk napisał(a):Wiem że można lepiej się zabezpieczyć jeżeli chodzi o winietę. Ale z powyższej sytuacji wynika że pod pewnymi warunkami (brak możliwości zakupu winiety poza autostradą) jest możliwość (pozwolenie WŁADZY☺) na wjazd na autostradę bez winiety i zakup na najbliższej stacji poza tym odrobina adrenaliny w środku nocy bezcenna☺


Nie ma żadnego pozwolenia :!: Od kiedy winiety są do kupienia w internecie, to nie ma zmiłuj się :!:
A kary są srogie :roll:

Winiety są sprawdzane w pierwszej kolejności :!:


Nie mam zamiaru wchodzić w dyspute prawną - dla austryjackiego policjant była to oczywistość że muszę kupić to winietę na autostradzie. Ponadto nie miałem tyle paliwa w baku aby przejechać Austrię bocznymi drogami bez tankowania (wszystkie stacje paliw poza autostradą są zamknięte) więc wjazd na autostradę był jedynym sensownym rozwiązaniem. Daleki jestem od tego by kogokolwiek namawiać na wjazd bez winiety jeżeli ma możliwość zakupu przed autostradą.
gregk
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregk » 21.04.2016 20:58

paw_el napisał(a):
Lednice napisał(a):
gregk napisał(a):Wiem że można lepiej się zabezpieczyć jeżeli chodzi o winietę. Ale z powyższej sytuacji wynika że pod pewnymi warunkami (brak możliwości zakupu winiety poza autostradą) jest możliwość (pozwolenie WŁADZY☺) na wjazd na autostradę bez winiety i zakup na najbliższej stacji poza tym odrobina adrenaliny w środku nocy bezcenna☺


Nie ma żadnego pozwolenia :!: Od kiedy winiety są do kupienia w internecie, to nie ma zmiłuj się :!:
A kary są srogie :roll:

Winiety są sprawdzane w pierwszej kolejności :!:



Zgadza się, bez winiety nie ma zmiłuj, w Czechach 200 euro kary



Nie wypowiadam się na temat winiet u naszych południowych sąsiadów. Austria i Czechy to dwa różne kraje :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2016 21:49

gregk napisał(a):
Nie mam zamiaru wchodzić w dyspute prawną - dla austryjackiego policjant była to oczywistość że muszę kupić to winietę na autostradzie. Ponadto nie miałem tyle paliwa w baku aby przejechać Austrię bocznymi drogami bez tankowania (wszystkie stacje paliw poza autostradą są zamknięte) więc wjazd na autostradę był jedynym sensownym rozwiązaniem. Daleki jestem od tego by kogokolwiek namawiać na wjazd bez winiety jeżeli ma możliwość zakupu przed autostradą.


Żaden policjant nie będzie z tobą dyskutował, bo według austriackich przepisów płatne są wszystkie odcinki autostrad i ekspresówek.
Nie ma ŻADNYCH wyjątków.
Wlepią austriaccy policjanci mandat i koniec.
Gdyby zrobili inaczej, to by sami sobie strzelili w stopę.
Np. mógłby ktoś napisać w internecie, że się ulitowali nad nim i że wbrew przepisom go nie skasowali ( żeby się pochwalić, jaki jest bystry 8) ). I by się chwalił tym, że mandatu nie dostał. :roll:
A wtedy szef policjantów wziąłby ich na dywanik za takie numery :evil:
A stracić dobrą robotę dlatego, bo komuś się nie chciało kupić winietki w internecie albo poszukać dłużej czynnej całodobowo stacji benzynowej, to już byłby lekki absurd :roll:


Poza tym jest coś, na co ktoś już tu zwrócił uwagę : jeden policaj przepuści bez winiety, a np. 50 kilometrów dalej będzie kolejna kontrola i wtedy policjant, który nie wystawił wcześniej mandatu, będzie miał totalnie prze.... :twisted: :evil: :roll:

Na coś takiego jak brak mandatu za brak winietki żaden policjant nie pójdzie.


Podejrzewam, że to samo dotyczy czeskich i słowackich policjantów :roll:
( jedyna różnica, że tam niektóre odcinki są bezpłatne )
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 26.04.2016 17:33

Witam serdecznie na forum dopiero dołączyłem oficjalnie choć już od dłuższego czasu śledzę stronkę przeczytałem ten temat bardzo dokładnie i po zastanowieniu postanowiłem kupić winietki na tooltickets wyruszam do cro 01-08-2016r do Trogiru jako iż jest to moja pierwsza podróż do Chorwacji postanowiłem załatwić sobie trochę luksusu i bardziej skoncentrować się na drodze
winieta miesięczna czechy 17 Euro
2x winieta 10 dni austria 2x8.80 euro
przesyłka 2.60 euro
razem 37 euro
Słowenia objazd przez M-L-P
jednak kurs po jakim policzono mi euro woła o pomstę do nieba czyli 4.46 karta debetowa Mbank
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 26.04.2016 17:39

matufa napisał(a):... jednak kurs po jakim policzono mi euro woła o pomstę do nieba czyli 4.46 karta debetowa Mbank

Ale to wina banku a nie Tooltickets. A może nie banku tylko dobrej z.... :?: :cry: Tak czy owak masz to już z głowy.
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 26.04.2016 18:14

Crocodyl napisał(a):
matufa napisał(a):... jednak kurs po jakim policzono mi euro woła o pomstę do nieba czyli 4.46 karta debetowa Mbank

Ale to wina banku a nie Tooltickets. A może nie banku tylko dobrej z.... :?: :cry: Tak czy owak masz to już z głowy.

tak zrobiłem błąd płaciłem przez paypal kartą debetową przewalutowanie drogo mnie kosztowało trzeba było zasilić konto paypal gotówką prawdopodobnie wyszło by taniej
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 26.04.2016 18:20

Różnice widoczne są (mogą być) przy większych kwotach. Policz sam ile przepłaciłeś przy wymianie 37 E? Chyba nie jest to wygórowana cena za święty spokój, szczególnie że jadąc pierwszy raz masz jeden stresik z głowy.
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 26.04.2016 18:33

PayPal ma swoją prowizję ok 2% aby się jej pozbyć w ustawieniach konta zaznacz żeby transakcje były przeliczane po kursie banku w którym masz kartę.
Co do mBanku to ich prowizja wynosi 3%. Szczegóły sprawdź w cenniku. Z tego co pamiętam jest inna prowizja do kart Visa a inna do kart Mastercard
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 69
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone