Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

gdzie jechać w ciemno pierszy raz?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sakrbek1991
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sakrbek1991 » 20.05.2009 19:54

... a może ma ktoś najświeższe informacje co do cen kwater przed tegorocznym sezonem. Nie chcemy dać się naciągnąć pierwszym napotkanym "łapaczom"
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 20.05.2009 20:00

Zapisuję się na ten wątek - zawsze (5 razy) jechałem "na gotowe", ale w tym roku pierwszy raz zamierzam jechać w ciemno. Dziecko już nie jest takie dziecko (15 lat), mało marudne, coraz mniej "przeciw", więcej "za", odkąd żona też zaczęła czytać to forum.
wojak999
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 20.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak999 » 24.05.2009 13:39

Dla szukających spokoju, niskich cen i piaszczystych plaż, polecam miejscowość Privlaka. Miejscowość znajduje się 40 km przed Zadarem. Z Cieszyna do Privlaki jest około 1000 km (jadąc przez Węgry). Miejscowość słynie z leczniczych właściwość występujących w okolicy błot. Plaże zachodnie z drobnymi kamieniami bardzo łagodne i długie wejście, idealne dla małych dzieci. Plaże wschodnie piaszczyste (uwaga: piasek brudzi). W miejscowości jest kilka knajpek gdzie mozna dobrze zjeść. W odległości 12 km znajduje się Nin z kilkoma uzdrowiskami, oraz z bardzo ładną starówką i promenadą spacerową.
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 24.05.2009 14:22

Okolice Ninu znam i potwierdzam to co pisze wojak999. W tym roku zamierzamy jechać trochę dalej - między Sibenik a Makarską - ale nie mogę się zdecydować, bo co miejscowość, to ładniejsza. Wracając w ubiegłym roku do Zadaru z wycieczki do Splitu i Trogiru jechałem Jadranką i bardzo spodobały mi się tamte strony. Poczytam forum, trochę czasu do wyjazdu jest - wyjeżdżamy około 5 lipca.
sakrbek1991
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sakrbek1991 » 24.05.2009 19:59

nie bardzo kapuję... na mapach Privlaka jest w środku lądu i nie bardzo wiem gdzie tam szukać wschodnich i zachodnich plaż... sorki ale jestem tu świeży i może czegoś nie kapuję :oops:
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 24.05.2009 20:55

Privlaka jest tu:


zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zatrzymaliśmy się w Privlace w 2006, ale dla mnie wtedy było tam za dużo ludzi i pojechaliśmy do Posedarje. Okolica rzeczywiście piękna.
sakrbek1991
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sakrbek1991 » 25.05.2009 07:15

jak myślicie... skoro na Istrii jest drożej to czy opłaca się nadrobić np 100km czy 200km i pojechać bardziej na południe? Czy różnica cen w Chorwacji jest tak zróżnicowana jeśli chodzi o regiony? (rzeczywiście znalazłem Privlake nad morzem :oops: :P
wojak999
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 20.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak999 » 06.06.2009 14:25

Istria to część HR, która nie doświadczyła wojny. W okresie kiedy w Dalmacji trwały walki na plażach Istrii byli turyści. Istria zawsze była droższa bo tam ściągali turyści z Włoch, Niemiec i Austrii. Dalmacja, po zastoju turystycznym lat 1991 - 1995, rozwija się ciągle. Czym jedziesz dalej na południe to inny krajobraz. Najciekawszy jest poniżej Splitu. Rozpatrując opcję. gdzie pojechać na Istrię czy w okolice Zadaru , należy wziąć pod uwagę (poza kosztami) sposób wypoczynku. Jeśli interesuje Cię zwiedzanie a nie leżenie na plaży to proponuję pojechać do Dalmacji. Wspomiana Privlaka jest dobrym miejscem wypadowym na zwiedzanie, choćby samego Zadaru a na plażę też będziesz miał czas.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 06.06.2009 14:42

sakrbek1991 napisał(a):jak myślicie... skoro na Istrii jest drożej to czy opłaca się nadrobić np 100km czy 200km i pojechać bardziej na południe? Czy różnica cen w Chorwacji jest tak zróżnicowana jeśli chodzi o regiony? (rzeczywiście znalazłem Privlake nad morzem :oops: :P


Nie ważne, północ czy południe ... Ważne by była to wyspa :D Na Cresie , Korculi czy Dugim Otoku ...itd. jest zawsze super :D
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 29.08.2009 10:11

mkm napisał(a):
sakrbek1991 napisał(a):jak myślicie... skoro na Istrii jest drożej to czy opłaca się nadrobić np 100km czy 200km i pojechać bardziej na południe? Czy różnica cen w Chorwacji jest tak zróżnicowana jeśli chodzi o regiony? (rzeczywiście znalazłem Privlake nad morzem :oops: :P


Nie ważne, północ czy południe ... Ważne by była to wyspa :D Na Cresie , Korculi czy Dugim Otoku ...itd. jest zawsze super :D

Ot, to to. I żeby nie było zbyt daleko do lokalnej winiarnii :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
gdzie jechać w ciemno pierszy raz? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone