Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie jechać - regiony i miejscowości - ZATOKA KVARNERSKA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 19.08.2010 15:20

Maxmar napisał(a):Dzięki mkm włąsnie o to mi chodziło mając na myśli punkt widokowy , być może uda mi się tam wyjechać ;)


Samochodem dojedziesz nad samą przepaść :D
bodi7
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodi7 » 21.08.2010 14:40

Maxmar napisał(a):Czyli mówisz bodi7 ze troche schodków jest powiem tak z zejsciem nie ma problemu gorzej z wyjsciem , ważne czy to jest 100 schodków czy 20 może to dla kogoś śmieszne ale dla mnie ważne , czy mają jakąś barierke bo podejrzewam że jakbym się już wdrapał to reszta już by poszła spokojnie :)
bodi7 napisz coś więcej gdzie byłeś , gdzie kimałeś itd itp oczywiście jeśli możesz

To był mój pierwszy wyjazd do HR , więc chciałem jak najwięcej zobaczeć i chyba mi się to udało. W ciągu 11 dni : Plitwickie J.->Makarska Riviera->Hvar->Dubrownik, a w miedzy czasie plażowanie :) . Baze noclegową miałem w Promajna(przyjemna i spokojna mieścinka z ładną plażą) i z tamtąd robiłem wypady w kierunku południowym. Co do schodów w Dubrowniku , to nie liczyłem , ale przy wejsciu na mury napewno ze 100... , natomiast samo chodzenie po murach nie powinno sprawiać Ci problemu.Problemem może być jazda i parkowanie(sprawny ręczny hamulec!:) ) w ciasnych uliczkach Chorwackich miast , ale to z racji ukształtowania terenu i dużego ruchu w szczycie sezonu.Ogólnie mam przyjemne wrażenie z tej Chorwackiej przygody i pewnie ja powtórzę :)
Maxmar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxmar » 22.08.2010 09:17

no dzięki bodi7 za odpowiedż może pomału się wdrapie a jak już się wdrapie to reszta pójdzie , miejsca które opisujesz sprawdze i poczytam o nich.
Ile płaciłeś za nocleg ?
Od jutra zaczynam układać plan zwiedzania miejsc na początek Dubrownik a póżnij zobaczymy.
Płynołeś promem na Hwar - skąd ? ile kosztuje samochód osobowy + 2 osoby ? do jakiej miejscowości dopływa ? i czy tez są tylko schodki czy jest również jakaś winda na promie żeby pozniej z samochodu doostać się na wyższy pokład ?
Pomykam 5 września wieć może ułoże jakiś sensowny plan zwiedzania do tego czasu.

a tak na marginesie jesli nie ma się dobrego ręcznego hamulca to zawsze można cegłe podłożyć pod koło :) i już jest ręczny jak ta lala :) ale nie mam chyba z tym problemu w automacie -- parking car blokuje wszystkie 4 koła .... najlepszy ręczny w automacie :)
bodi7
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodi7 » 22.08.2010 20:31

Na Hvar dostaniesz się promem z Dwernika , Który kursuje co 1/2 godz (przynajnimniej w sezonie) , a sam rejs też jakieś 1/2 godz. Niestety na samym promie windy nie ma , ale za to dolny pokład jest otwarty , a na górny można wyjść po schodkach z poręczami. Dojazd b. dobrze oznakowany , w kasie można płacić kartą jest też bankomat. Ceny to :108kun za samochód i 16kun za 1 osobę (cena w jedną stronę).
Za nocleg płaciłem 80euro dla 4 osób za za noc w 2 pokojowym apartamencie z tv-sat , klima , w pełni wyposażona kuchnia , taras z widokiem na morze , przed domem parking , do plazy 5min spacerkiem i nie po schodach ! Pokoje 2 osobowe o takim samym standardzie włascicielka wynajmowała za 40euro. Jedziesz we wrześni , wiec spodziewaj się spadku cen :)
Maxmar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxmar » 02.09.2010 21:14

bodi7 jak możesz to podeślij namiary na ten apartament jak jechałeś na Chyżne czy Barwinek , Bratysławe czy Kosice ?
papaismolo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.05.2015
Miejscowość dla młodej pary, Zatoka Kvarnerska, Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) papaismolo » 01.05.2015 21:05

Witam,
poszukuję miejscowości na tygodniowe wczasy dla młodej pary w północnej części Chorwacji.
Jedziemy po raz pierwszy do Chorwacji, szukamy miasta, w którym nie będziemy się nudzić, ale niekoniecznie imprezowego. Liczymy na aktywne spędzanie czasu tj. rowery, jakieś wypady,
"ścieżki" spacerowe. Gdzie będzie parę fajnych knajp i miłych miejsc do spędzenia wieczorów.
Termin wyjazdu koniec sierpnia.
Myślimy o Senj co wy na to? :mrgreen:
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie jechać - regiony i miejscowości - ZATOKA KVARNERSK

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.05.2015 23:00

Ja znam lepsze :D

opatijska-riwiera-i-wyspa-krk-lipiec-2013-t44015.html

Mam na myśli cała Riwierę od Moszczenickiej Dragi po Opatiję :D
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gdzie jechać - regiony i miejscowości - ZATOKA KVARNERSKA - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone