Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie jechać - regiony i miejscowości - DALMACJA ŚRODKOWA

Zaglądnij tu zanim zadasz pytanie. Być może temat był już omawiany i odpowiedź na Twoje pytanie już tu jest.
[W FAQ mogą pisać tylko osoby uprawnione. Jeśli chcesz dołączyć do grupy redaktorów FAQ skontaktuj się z adminem.]
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004
Gdzie jechać - regiony i miejscowości - DALMACJA ŚRODKOWA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.02.2008 13:31

Wzorem Istrii, Zatoki Kvarnerskiej i Dalmacji Północnej - zaczniemy od stron www dostępnych w Internecie, z czasem pojawią się opinie Forumowiczów

DALMACJA ŚRODKOWA

W Dalmacji Środkowej wyróżnić możemy 3 mniejsze regiony:
- Region Kaštela
- Region Omiš
- Makarska Riwiera

Strony internetowe - oficjalne i nieoficjalne - tematycznie związane z tym regionem:

http://www.makarska-riwiera.pl/makarska.htm - co można zobaczyć będąc na Makarskiej Riwierze

Cytat z forumowicza "niezawodny":
"Poznałem z grubsza wszystkie 3 w/w regiony i moja skromna opinia jest taka:
Riwiera Makarska - najlepsze plaże w całej HR jednak w sezonie tłok. Ale miejsce zdecydowanie najlepsze z w/w - doskonała baza wypadowa na główne wyspy Dalmacji.
Omiś - wszędzie tłok, magistrala jadranska przechodzi przez środek miasta - są lepsze miejsca na wakcje.
Kasztele - brudna woda w zatoce (chyba z uwagi na pobliski port w Splicie?), miejscowości trochę nijakie jak na Chorwację, na weekendy zjeżdża masa Chorwatów ze Splitu, którzy mają tam swoje dacze, więc też tłok.
Natomiast plusem Omisia i Kaszteli jest bliskość do Splitu - prawdziwej "perły w koronie". Wieczór na tamtejszej starówce (Pałac Dioklecjana) jest jedyny w swoim rodzaju - prawdziwe serce Chorwacji."


MIEJSCOWOŚCI NA WYBRZEŻU DALMACJI ŚRODKOWEJ

http://www.metal.agh.edu.pl/~wilk/Podgora - galeria zdjęć z okolic forumowicza "kw" z 2002 roku


TROGIR

KAŠTELA

SPLIT

STOBREČ

PODSTRANA

KRILO - JESENICE

SUMPETAR

DUGI RAT

DUĆE

OMIŠ

BRZET

RUSKAMEN

MEDIĆI

MIMICE

NEMIRA

STANIĆI

LOKVA ROGOZNICA

MARUŠIĆI

PISAK


MAKARSKA RIWIERA (MAKARSKA RIVIJERA)

BRELA

BAŠKA VODA

BRATUŠ

PROMAJNA

KRVAVICA

MAKARSKA

TUČEPI
http://www.tucepi.hr
http://www.tucepi.com

PODGORA

DRAŠNICE

IGRANE

ŽIVOGOŠĆE - PORAT

ŽIVOGOŠĆE - MALA DUBA

ŽIVOGOŠĆE - BLATO
http://www.makarska-riwiera.pl/plaze_galeria.htm - plaże - galeria zdjęć

DRVENIK

ZAOSTROG

PODACA

BRIST

GRADAC


MIEJSCOWOŚCI W GŁĘBI LĄDU

VRGORAC


WYSPY

WYSPA ČIOVO

WYSPA VIS

WYSPA BRAČ

WYSPA HVAR
Ostatnio edytowano 04.03.2008 14:58 przez Plumek, łącznie edytowano 4 razy
jamrys
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jamrys » 04.03.2008 20:38

polecam wyspę Hvar, dużo się na niej dzieje, jezeli ktoś szuka....
chcialabym mieszkać tam, ponieważ mam tam dużo znajomych w miasteczku Jelsa, kilkanaście kilometrów od Hvaru i Stari Grad, zresztą wiesz Kasiu.
Jestem zafascynowana Jelsą, Hvarem, Chorwacją.
Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat Hvaru-Wyspy i miejscowości które na niej się najdują.
to mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

piszę z konta mojego taty, Kate....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2008 11:30

Ja zaś polecam Rogoźnicę między Primostenem a Trogirem...to dla tych co lubią względną ciszę i spokój oraz swoiską atmosferę...przepiękna miejscowość... :?
dardol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dardol » 05.01.2009 10:44

alessandro1977 napisał(a):Ja zaś polecam Rogoźnicę między Primostenem a Trogirem...to dla tych co lubią względną ciszę i spokój oraz swoiską atmosferę...przepiękna miejscowość... :?
Witam. W tym roku po raz pierwszy wybieram się z rodziną i znajomymi do Chorwacji. Przeglądając to forum znalazłem dużo ciepłych słów na temat Rogożnicy, a jako że Twoje posty w tym wiodą prym , to mam prośbę o kontakt mailowy adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl celem bliższych informacji o tym miejscu ewentualnie namiarach na jakieś kwatery. Pozdrawiam
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 13.03.2009 15:42

Zapraszam na Pag,....

Ni z gruszki ni z pietruszki...
:cry:
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 13.03.2009 15:42

dardol napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Ja zaś polecam Rogoźnicę między Primostenem a Trogirem...to dla tych co lubią względną ciszę i spokój oraz swoiską atmosferę...przepiękna miejscowość... :?
Witam. W tym roku po raz pierwszy wybieram się z rodziną i znajomymi do Chorwacji. Przeglądając to forum znalazłem dużo ciepłych słów na temat Rogożnicy, a jako że Twoje posty w tym wiodą prym , to mam prośbę o kontakt mailowy adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl celem bliższych informacji o tym miejscu ewentualnie namiarach na jakieś kwatery. Pozdrawiam

Witam.
ja tez pierwszy raz zamierzam jechać do cro. Juz od dłuzszego czasu czytam, czytam... pytam zanjomych i chce udeżyć w ten rejon (Brodarica, Primosten, Rogoznica).
Do alesandro1977.
Czy mógłbym też prosic namiary na sprawdzone kwaterki?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 13.03.2009 16:28

Chorwacja jest tak piękna ,
że nie ważne gdzie jedziesz,
ważne że jedziesz .
amj2
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) amj2 » 17.03.2009 10:57

Chorwacja jest tak piękna ,
że nie ważne gdzie jedziesz,
ważne że jedziesz .



Całkowicie sie zgadzam :D
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 17.03.2009 11:38

Proponuję jednak zaplanować zwiedzanie tego pięknego kraju.
Myśmy zaplanowali sobie i dokładnie w okresie 10-ciu lat wykonaliśmy ten plan zwiedzając całą Chorwację. Choć nie w kolejności to jednak objechaną mamy Istrię, Kvarner, Dalmację Środkową i Południową.

Reasumując, na pierwszy wyjazd proponuję wyjazd bliższy na Istrię, gdzie więcej zieleni i klimat lżejszy od dalmatyńskich upałów.

pozdrav :papa: :hut:
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 20.03.2009 01:51

Reasumując, na pierwszy wyjazd proponuję wyjazd bliższy na Istrię,

A ja jednak radził bym Dalmację , Istria jest zbyt swojska.
Dalmacja to już inny świat - ciepełko , inna roślinność , no i te białe skały - dla mnie rewelacja :coool:
Łosiek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 24.03.2009
Dalmacja Środkowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łosiek » 24.03.2009 11:49

Witam!
Chorwację odwiedziłem dopiero 3 razy a teraz wybieram się na Hvar do Zaraca. Czy ktoś mógłby napisać parę słów o wyspie a czego nie znajdzie sie w przewodnikach. Coś w rodzaju - byłem, widziałem, polecam. Polecam się uwadze Cro-maniaków. 8)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: Dalmacja Środkowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.03.2009 12:02

Łosiek napisał(a):Witam!
Chorwację odwiedziłem dopiero 3 razy a teraz wybieram się na Hvar do Zaraca. Czy ktoś mógłby napisać parę słów o wyspie a czego nie znajdzie sie w przewodnikach. Coś w rodzaju - byłem, widziałem, polecam. Polecam się uwadze Cro-maniaków. 8)


W przewodnikach to generalnie nic nie ma...
Tyle się już tego "naskrobaliśmy"....
Klub Miłośników Wyspy Hvar
sv. Nikola
St.Grad i nie tylko
co zwiedzić i inne:
tu
i tu
Hvar-porady wszelakie
i wiele wiele innych...(warto przekopać forumową wyszukiwarkę).
Pamiętam, że w jakimś temacie o restauracjach, pisałam o najfajniejszych knajpach w St.Gradzie.
Pozdrawiam z wyspy
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005
Re: Dalmacja Środkowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 24.03.2009 12:07

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Tyle się już tego "naskrobaliśmy"....


A te i inne tematy można znaleźć za pomocą wyszukiwarki :wink: wpisująć magiczne słowo HVAR
Łosiek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 24.03.2009
Re: Dalmacja Środkowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łosiek » 24.03.2009 12:15

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Łosiek napisał(a):Witam!
Chorwację odwiedziłem dopiero 3 razy a teraz wybieram się na Hvar do Zaraca. Czy ktoś mógłby napisać parę słów o wyspie a czego nie znajdzie sie w przewodnikach. Coś w rodzaju - byłem, widziałem, polecam. Polecam się uwadze Cro-maniaków. 8)


W przewodnikach to generalnie nic nie ma...
Tyle się już tego "naskrobaliśmy"....
Klub Miłośników Wyspy Hvar
sv. Nikola
St.Grad i nie tylko
co zwiedzić i inne:
tu
i tu
Hvar-porady wszelakie
i wiele wiele innych...(warto przekopać forumową wyszukiwarkę).
Pamiętam, że w jakimś temacie o restauracjach, pisałam o najfajniejszych knajpach w St.Gradzie.
Pozdrawiam z wyspy


Grzech nowicjusza internetowego. Po 50 (i nie chodzi o ml :D ) nie wszystko się ogarnia. dzięki za wyrozumiałość i informacje. Chociaż obawiam się że to nie ostatnia moja gafa. 8)
Następna strona

Powrót do FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Gdzie jechać - regiony i miejscowości - DALMACJA ŚRODKOWA
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone