Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie jechać - regiony i miejscowości - DALMACJA ŚRODKOWA

Zaglądnij tu zanim zadasz pytanie. Być może temat był już omawiany i odpowiedź na Twoje pytanie już tu jest.
[W FAQ mogą pisać tylko osoby uprawnione. Jeśli chcesz dołączyć do grupy redaktorów FAQ skontaktuj się z adminem.]
Łosiek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 24.03.2009
Re: Dalmacja Środkowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łosiek » 24.03.2009 14:40

Łosiek napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Łosiek napisał(a):Witam!
Chorwację odwiedziłem dopiero 3 razy a teraz wybieram się na Hvar do Zaraca. Czy ktoś mógłby napisać parę słów o wyspie a czego nie znajdzie sie w przewodnikach. Coś w rodzaju - byłem, widziałem, polecam. Polecam się uwadze Cro-maniaków. 8)


W przewodnikach to generalnie nic nie ma...
Tyle się już tego "naskrobaliśmy"....


Pogrzebałem nieco po Twoich propozycjach i faktycznie dużo skorzystałem. Jak pisałem wybieram się do Zarace a właściwie nad zatokę Zarace ale we wrześniu i parę dni sierpnia, czy w tym czasie mam jeszcze szanse na atrakcje typowe dla pełni sezonu. Konoby z muzyką na żywo, czy inne imprezy. O ile się zoriętowałem to tam gdzie się wybieram to już wrony w powietrzu zawracają, ale o to mi chodziło. Dysponuję własnym transportem i chętnie z niego korzystam. 8)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: Dalmacja Środkowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.03.2009 14:59

Łosiek napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Łosiek napisał(a):Witam!
Chorwację odwiedziłem dopiero 3 razy a teraz wybieram się na Hvar do Zaraca. Czy ktoś mógłby napisać parę słów o wyspie a czego nie znajdzie sie w przewodnikach. Coś w rodzaju - byłem, widziałem, polecam. Polecam się uwadze Cro-maniaków. 8)


W przewodnikach to generalnie nic nie ma...
Tyle się już tego "naskrobaliśmy"....


Pogrzebałem nieco po Twoich propozycjach i faktycznie dużo skorzystałem. Jak pisałem wybieram się do Zarace a właściwie nad zatokę Zarace ale we wrześniu i parę dni sierpnia, czy w tym czasie mam jeszcze szanse na atrakcje typowe dla pełni sezonu. Konoby z muzyką na żywo, czy inne imprezy. O ile się zoriętowałem to tam gdzie się wybieram to już wrony w powietrzu zawracają, ale o to mi chodziło. Dysponuję własnym transportem i chętnie z niego korzystam. 8)


Mam propozycję: przenieśmy się do wątku:
Klub miłośników wyspy Hvar
Odpowiedź na Twoje pytanie umieszczę w w/w "hvarskim"wątku, by nie zaśmiecać działau FAQ, w którym się obecnie znajdujemy.
Pozdrawiam
tturek
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 08.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tturek » 24.03.2009 16:04

albe napisał(a):
dardol napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Ja zaś polecam Rogoźnicę między Primostenem a Trogirem...to dla tych co lubią względną ciszę i spokój oraz swoiską atmosferę...przepiękna miejscowość... :?
Witam. W tym roku po raz pierwszy wybieram się z rodziną i znajomymi do Chorwacji. Przeglądając to forum znalazłem dużo ciepłych słów na temat Rogożnicy, a jako że Twoje posty w tym wiodą prym , to mam prośbę o kontakt mailowy adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl celem bliższych informacji o tym miejscu ewentualnie namiarach na jakieś kwatery. Pozdrawiam

Witam.
ja tez pierwszy raz zamierzam jechać do cro. Juz od dłuzszego czasu czytam, czytam... pytam zanjomych i chce udeżyć w ten rejon (Brodarica, Primosten, Rogoznica).
Do alesandro1977.
Czy mógłbym też prosic namiary na sprawdzone kwaterki?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

witam
dwa lata temu w brodaricy. w tym roku to samo. blisko do splitu, trogiru, wodospadów krka. oczywiście daleko do dubrownika ale może w następnym roku. w brodaricy ci sami państwo. miło przytulnie i 10 metrów do plaży.
yoyo
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) yoyo » 16.04.2009 20:24

hej.my w tym roku hasamy w okolice makarskiej ale na pewno nie do samej makarskiej bo jest drogo, ciasno i moze cos jeszcze.my jedziemy z corą w lipcu bedzie miala 2 latka tak ze musi byc miasteczko spokojne ale nie do przesady.cisniemy 25 lub 26 czerwca.ostatnio bylismy w tucepi 4km pod makarska i bylo super moze wrucimy w to samo miejsce.
lola88
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 09.05.2009
przeprowadzka do chorwacji -gdzie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lola88 » 09.05.2009 14:53

witam :D
Może mi ktoś poradzic gdzie jest najlepiej zamieszkac? Obecnie mieszkamy w Hiszpanii -Malaga ale poważnie zaczynamy myślec o Chorwacji i interesuje nas miasto gdzie jest duzo ludzi,gdzie mozna znalez prace dla kobiety i męzczyzny :) poprostu popularne ,zaludnione i słoneczne. Co do ciepła to pewnie na południe trzeba uderzac ale prosze o jakies wiesci ,no i jakies linki z mieszkaniami do wynajecia :) Ja w zamian mogę doradzic o pobycie w Chiszpani.
lola88
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 09.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lola88 » 09.05.2009 16:07

hiszpania ...sorki za bląd ale to przez ta chorwacje :)))
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 09.05.2009 17:39

Przede wszystkim Chorwacja to nie Hiszpania; nie jest członkiem U.E. w związku z tym na pracę musisz mieć pozwolenie ( a i standardy unijne jeszcze nie we wszystkich dziedzienach życia)...
Poza tym Chorwacja to nieporównywalnie do Polski czy Hiszpanii mały rynek (4,5 mil. obywateli).. zatem i rynek pracy nie zachwyca (oczywiście w zalezności od wykształcenia, ale "cudów na kiju" się nie spodziewaj.. tutaj problemem jest masowa "ucieczka" ludzi wykształconych do krajów Unii i poza kontynent.. chyba nie bez powodu...).
Duże miasta na wybrzeżu:
- drugie co do wielkości miasto Hr - Split (200 tys. mieszkańców)
- Rijeka (150 tys. mieszkańców).
Pozdrawiam
lola88
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 09.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lola88 » 10.05.2009 10:38

dziękuje ,chyba musimy to przemyślec :D pozdrawiam rownież
magdal126A
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdal126A » 22.06.2009 10:11

Witam! Pierwszy raz wybieram się z rodzinką na Chorwację i to w sumie z gromadką - 3 rodziny 2+2. Czy ktoś mógłby polecić dom, apartament na 12 osób? Z góry dziękuję. Pozdrawiam!
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.06.2009 11:17

A niech Magdal poczyta w dziale "Apartamenty..."
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
dalmacja środkowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 23.08.2009 18:35

Witam
jak w temacie TROGIR a konkretnie wyspa Ciovo - :!: :!: :!:
Doskonały dojazd z PL, świetna baza wypadowa w Dalmacji.
Spokój i cisza, pełny relaks.
W okolicy : Trogir, Kasztele, Split z pałacem Dioklecjana, Salona z amfiteatrem, Twierdza Klis, Szibenik, Krk itd, itd...

A dla znudzonych plażowaniem wypad do Dubrovnika 8)
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 26.08.2009 14:03

Środkowa Dalmacja - Baska Voda - mój pierwszy i bardzo trafiony wybór :D :D :D . W samej Basce plaża zatłoczona, ale wystarczyło przejśc się w kierunku Breli czy Promajny i juz mielismy jakieś spokojne miejsce dla siebie nad ciepłym Jadranem. "Dzieci" (dwóch synów z grupy tzw. starszej młodzieży+ dziewczyna starszego) też na brak atrakcji nie narzekały. Blisko Split, bardzo blisko Makarska, sławny św. Jerzy no i troszke dalej Dubrownik (170 km).
pumczyk
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 24.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumczyk » 07.04.2010 17:27

sroczka66 napisał(a):Środkowa Dalmacja - Baska Voda - mój pierwszy i bardzo trafiony wybór :D :D :D . W samej Basce plaża zatłoczona, ale wystarczyło przejśc się w kierunku Breli czy Promajny i juz mielismy jakieś spokojne miejsce dla siebie nad ciepłym Jadranem. "Dzieci" (dwóch synów z grupy tzw. starszej młodzieży+ dziewczyna starszego) też na brak atrakcji nie narzekały. Blisko Split, bardzo blisko Makarska, sławny św. Jerzy no i troszke dalej Dubrownik (170 km).



Sroczka a mozesz mi podeslac na mejla jakies namiary na kwatere :) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
bercik40
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bercik40 » 09.04.2010 18:52

Witam! Po 10 latach "wracamy" do Chorwacji. Poprzednio była wyspa Rab, a teraz troche na chybił trafił, Podaca. Głównie z myślą że w przerwach w plażowania dobrze byłoby trochę pozwiedzać. Mam nadzieję że to dobry wybór....już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam
JJMS
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JJMS » 09.04.2010 21:50

kleeberg napisał(a):Chorwacja jest tak piękna ,
że nie ważne gdzie jedziesz,
ważne że jedziesz .


To to jest to!!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Gdzie jechać - regiony i miejscowości - DALMACJA ŚRODKOWA - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone