Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie jechac Istria Kvarner? Pilne do jutra!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MączeK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 15.08.2009
Gdzie jechac Istria Kvarner? Pilne do jutra!

Nieprzeczytany postnapisał(a) MączeK » 10.09.2011 12:50

Forumowicze potrzebujemy pilnie z dziewczyna pomocy, jako, ze bedac trzy razy w Dalmacji od samej granicy za Cavtatem po Zadar mamy wszystko zwiedzone, wpadlismy na pomysl, z eby jutro pojechac kolejny raz do Cro z tym, ze chcemy jechac w region Istri i Kvarner gdzie najlepiej jechac, ze by bylo ladnie. Pula jakies inne miejscowosci moga byc male nie wiem Baska?
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 10.09.2011 13:26

Ja polecam Rovinj.

Byłem w tym roku od 24.06 do 09.07 z żoną i 3 letnim synkiem.
Mieszkaliśmy w apartamencie na ul. 43 Istrske Divizije nr 33.
Właściciele, starsze małżeństwo, Ana i Oto - bardzo sympatyczni.
Tel:00385/52/813-012
Mob:00385/98/602/676
Codziennie rano dawali nam świeże figi, a Oto częstował mnie trunkami najczęściej Rakiją.
Ja płaciłem za apartament składający się z sypialni z łóżkiem małżeńskim i kuchni z łóżkiem rozkładanym oraz łazienki 40 euro (cena wyjściowa 45 euro, ale że było przed sezonem i moja rodzina tam jeździ od trzech lat dostałem rabat). Pokoje z łazienkami były po 36 Euro był też apartament za 65 euro oraz mniejsze pokoje w tym jeden z łazienką z korytarza.
Do centrum 10 minut spacerkiem, do Konzuma 3 minuty, ja jeszcze chodziłem po wędlinki i sery do masarni 4 minuty.
Na plażę jeździliśmy autem 5 minut. najczęściej Villas Rubin oraz do parku. Plażę w Villas Rubin polecam dla Cromaniaków z dziećmi. Jest tam darmowy kompleks basenów jedyne za co płacimy to zjeżdżalnia (2 Kuna za zjazd). Są oczywiście prysznice oraz ratownik. Poza tym tor przeszkód, rowery wodne, ski itp ale nie korzystałem stąd nie wiem jakie ceny.
W parku jest jedna plaża piaszczysta ale większość kamienistych i żwirowych. Fajna żwirowa jest przy Cuvi takim małym pensjonacie w parku.
Co dziennie można korzystać z innej plaży - tyle ich tu jest.
Będąc w Rovinj koniecznie trzeba odwiedzić Wenecję. Popłynęliśmy z biurem Kompas, miało najlepszą ofertę 299 Kuna, dziecko połowę, a do 2 lat za darmo. Na statku dokupiliśmy atrakcje typu: tramwaj wodny, taksówka wodna i gondola oraz obiad za 164 Euro za nas trójkę, a raczej dwójkę gdyż tym razem dziecko było za darmo.
Oczywiście wycieczka do Puli gdzie jest Koloseum 80 Kuna od osoby dorosłej dziecko za darmo.
Do Porecia skąd z powrotem musiała prowadzić żona a to dlatego że była degustacja trunków.
Po drodze Dino Park Funtana gdzie są dinozaury 100 Kuna od osoby dorosłej za dziecko nie liczyli. Mój syn był zachwycony bo jest tam taki budynek ala Cyrk gdzie o 12.00 jest pokaz sztuczek o 14.00 pokaz akrobacji cyrkowych, a później jeszcze jeździł facet z babką motocyklem na linie.
Oczywiście warto odwiedzić Lim Fiord czyli Kanał Limski ja pojechałem autem w drodze z Funtany ale polecam rejs łodzią.
Jest jeszcze mnóstwo wysp z najważniejszą Czerwoną wyspą ale w tym roku żadnej z nich nie zwiedziłem (brakło czasu-byłem tylko 2 tygodnie).
jimmi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimmi » 10.09.2011 13:32

Popieram Rovinj, piękne miejsce i fajna baza wypadowa do Limski Kanał, Vrsar, Postojna, Triest
adrian1
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrian1 » 10.09.2011 14:04

Popieram, Rovinj wypada najlepiej, ewentualnie Porec. Vrsar też niezły, Pula nie zachwyca i jako miejsce zakwaterowania nie polecam, ale odwiedzić warto:) Rok temu w październiku wpaliśmy przez 2 noce po 10 euro/ osoba w apartmanie w Rovinju, na pewno cos taniego znajdziecie!
Robak1984
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 29.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robak1984 » 10.09.2011 14:07

Ze swojej strony również polecam Rovinj lub Porec. Bardzo klimatyczne miejsca z wieloma zabytkami. Do Puli blisko, więc będziecie mogli wyskoczyć tam na jeden dzień.
adrian1
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrian1 » 10.09.2011 14:08

Albo, inna opcja, jeszcze lepsza, wyspa Krk. Mnie podoba się bardziej niż Istria, jeśli macie własne auto to można po niej pojeździć i poszwędać się po kątach. Miasteczko Krk jest śliczne, Silo jest ok, Baska, Stara Baska albo oaza spokoju Glavotok- jeśli nie musicie jechać na Istrię, Krk jest godny polecenia. Po drodze można zwiedzić Rijekę.
MączeK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 15.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MączeK » 10.09.2011 16:03

Patrząc na zdjęcia chyba się zdecydujemy na wsypę Krk o wiele ładniejsza niż Pula i okolice, jaką małą spokojną miejscowość z ładnymi plażami polecacie na wsypie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.09.2011 17:17

Ja polecam zdecydownie Istrię, więcej ciekawych miejsc do zwiedzania w razie braku możliwości do plażowania.
MączeK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 15.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MączeK » 10.09.2011 17:42

Chodzi głównie o plażowanie, ponieważ musimy odpocząć, a zwiedzana będzie tylko Wenecja:)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 10.09.2011 17:50

MączeK napisał(a):Patrząc na zdjęcia chyba się zdecydujemy na wsypę Krk o wiele ładniejsza niż Pula i okolice, jaką małą spokojną miejscowość z ładnymi plażami polecacie na wsypie?

Teraz tzn. w tym okresie tylko Baska....( ze względu na plażę)
anurban
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anurban » 10.09.2011 22:35

Witam!!
Nie wiem gdzie ostatecznie pojedziecie, ale dla szukających podobnych informacji: ja byłem i w TROGIRZe/ Okrug Gornyj/i w PULI, ale od 5 lat jeżdzę tylko do Baski na KRK-u
2,5 km plaza z drobnymi kamyczkami/ jak na zdjęciu/ , lody i piwko 5 m od plaży, wszędzie blisko nawet z dziecmi, a jak chcesz pojeździc to;-całodzienny rejs statkiem na RAB , /nie polecam z małymi dziećmi, bo sie nudza potem na statku/- to Świeto wina "ZLATHANIA" w Vrbniku, wycieczka i spacer do miasta KRK, imprezy na promenadzie ,mnóstwo knajpek
I ważne z dziecmi-na całej plazy łagodne zejscie do morza,o co trudno np w PULI czy Gornym Okrugu.
pozdr
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.09.2011 16:06

MączeK napisał(a):Chodzi głównie o plażowanie, ponieważ musimy odpocząć, a zwiedzana będzie tylko Wenecja:)

Z Krk do Wenecji trochę daleko, bliżej z Istrii.
Życzę pogody do plażowania ale we wrześniu może być z tym różnie.
goldi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldi » 29.12.2013 16:11

Halooo

mam pytanie do Piotra H.
zainteresował mnie Twój opis dotyczący wyjazdu do Rovinj
czy znasz link do jakiejś strony www by zobaczyć zdjęcia pokoi i tego domku?
pozdrawiam
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 29.12.2013 21:54

Niestety jak tam byłem to nie mieli swojej strony www. I teraz też sprawdzałem ale nic z tego. Domek OK jak na warunki Chorwackie to nie odbiega od normy, właściciele super. Minus taki, że jak dojechaliśmy to trzeba było posprzątać pokój bo owszem był sprzątany ale na koniec sezonu, a my mieszkaliśmy w nim pierwsi w nowym sezonie. Zdjęcie domku kiedyś gdzieś tu zamieszczałem.
gabim
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gabim » 05.01.2014 19:23

Witam

Poszukuję noclegu na Istria dla 7 osób
dzięki za pomoc

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gdzie jechac Istria Kvarner? Pilne do jutra!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone