Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie/jak szukać bardzo konkretnego lokum

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
depesz
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 14.08.2015
Gdzie/jak szukać bardzo konkretnego lokum

Nieprzeczytany postnapisał(a) depesz » 14.08.2015 12:30

hej,

szukam bardzo konkretnego miejsca:

  • domek/willa na wynajem
  • z własnym basenem
  • położona przy piaszczystej plaży (przy - powiedzmy do 500 metrów od)
  • najchętniej z własną, piaszczystą, plażą.

Cena nie gra większej roli. Niestety, np. airbnb może mi znaleźć domki z basenem, ale już nie ma filtra na plażę w okolicy. Całkowicie odpadają też hotele.

Zakładam, że są tego typu miejsca w Chorwacji, pytanie tylko jak je znaleźć?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.08.2015 14:56

depesz napisał(a):hej,

szukam bardzo konkretnego miejsca:

  • domek/willa na wynajem
  • z własnym basenem
  • położona przy piaszczystej plaży (przy - powiedzmy do 500 metrów od)
  • najchętniej z własną, piaszczystą, plażą.

Cena nie gra większej roli. Niestety, np. airbnb może mi znaleźć domki z basenem, ale już nie ma filtra na plażę w okolicy. Całkowicie odpadają też hotele.

Zakładam, że są tego typu miejsca w Chorwacji, pytanie tylko jak je znaleźć?


Filtra nie potrzeba, bo piaszczystych plaż w Chorwacji za wiele nie ma :oczko_usmiech: :mrgreen:
Viech
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 24.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viech » 14.08.2015 14:59

Zostaje Ci Dominikana, może Maledivy
depesz
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 14.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) depesz » 14.08.2015 15:13

dids76 napisał(a):
depesz napisał(a):hej,

szukam bardzo konkretnego miejsca:

  • domek/willa na wynajem
  • z własnym basenem
  • położona przy piaszczystej plaży (przy - powiedzmy do 500 metrów od)
  • najchętniej z własną, piaszczystą, plażą.

Cena nie gra większej roli. Niestety, np. airbnb może mi znaleźć domki z basenem, ale już nie ma filtra na plażę w okolicy. Całkowicie odpadają też hotele.

Zakładam, że są tego typu miejsca w Chorwacji, pytanie tylko jak je znaleźć?


Filtra nie potrzeba, bo piaszczystych plaż w Chorwacji za wiele nie ma :oczko_usmiech: :mrgreen:


Może i tak, ale i tak przynajmniej kilka mi znajdują google (jakieś strony typy "n najpiękniejszych plaż gdzieśtam"). A dodatkowo - to znajduje publiczne plaże, a ja bym preferował prywatną.
depesz
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 14.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) depesz » 14.08.2015 15:14

Viech napisał(a):Zostaje Ci Dominikana, może Maledivy


Na Maledivach nie widziałem możliwości wynajęcia domku (tzn. są "ville" na wyspach/resortach, ale to zdecydowanie nie to samo).

Poza tym i jedno i drugie wymaga podróży samolotem, co z różnych powodów odpada.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.08.2015 15:33

Poszukaj na forum wątku (a nawet kilku wątków) o piaszczystych plażach w Chorwacji - będziesz miał info z pierwszej ręki gdzie takich szukać, bo te informacje o piasku z biur podróży i artykułów w necie są często mocno naciągane. Wyszukiwarka jest w prawym górnym rogu strony.

Jak już je zlokalizujesz, to wiesz gdzie szukać domów z basenem.

noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017

Nie wykluczam istnienia domów z basenem i plażą piaszczystą przy domu (bo formalnie przynajmniej prywatnych plaż nie ma w tym kraju), ale szanse są naprawdę niewielkie. Np. w Ninie czy jakimś Vrsi są domy przy / blisko plaży z czymś zwanym piaskiem, ale czy trafisz na taki z basenem?
No i oczywiście nie jest to taki piasek jak na Malediwach albo w Międzyzdrojach. :lol:

Najlepiej odpuść kryterium piasku i wybierz drobny żwir.

Jeśli piach i basen być muszą, pozostaje mi życzyć powodzenia... :oczko_usmiech:

:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2015 16:05

depesz napisał(a):hej,

szukam bardzo konkretnego miejsca:

  • domek/willa na wynajem
  • z własnym basenem
  • położona przy piaszczystej plaży (przy - powiedzmy do 500 metrów od)
  • najchętniej z własną, piaszczystą, plażą.

Cena nie gra większej roli. Niestety, np. airbnb może mi znaleźć domki z basenem, ale już nie ma filtra na plażę w okolicy. Całkowicie odpadają też hotele.

Zakładam, że są tego typu miejsca w Chorwacji, pytanie tylko jak je znaleźć?


Jak wpiszesz
croatia luxury rent
to będzie strona z samymi wypasionymi willami 8)

Jak zapłacisz kilka tysięcy eurasów na noc, to i piasek na plażę przywiozą :wink:
Jedną ciężarówkę 8) ( oczywiście piasek płatny dodatkowo :!: )

Ta jest już za 3000
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Ostatnio edytowano 14.08.2015 16:13 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 14.08.2015 16:07

Lednice napisał(a):Jak zapłacisz kilka tysięcy eurasów na noc, to i piasek na plażę przywiozą :wink:
Jedną ciężarówkę 8)

I taki jeden będzie nam potem ceny podbijał...
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 14.08.2015 16:16

:roll: To fakt, pogodzenie takich wymagań jest trudne. Tu masz piękne domy z basenem -pierwszy oglądałam osobiście. Plaża żwirowa jest ale nie bezpośrednio (wystarczy wkleić w google):
Villa St.Vid 3-gwiazdkowy, Virski put 57, 23233 Privlaka, Chorwacja
Holiday home Bana Jelacica bb V 23232 Nin, Chorwacja
depesz
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 14.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) depesz » 14.08.2015 16:47

@Sylwka:
pierwszy widziałem, drugi zdecydowanie mi nie leży.

na airbnb takich domów są literalnie dziesiątki, jak nie setki. Ale pogodzenie wszystkich kryteriów to już inna bajka. Myślałem, że może znajdę jakiś "powszechnie znany" serwis, coś jak właśnie airbnb, ale "bardziej". ale wychodzi na to, że nie ma :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2015 16:56

Jest mnóstwo stron z willami 8)
Wiele ma basen, część jest zaraz przy plaży :!:

Trzeba tylko znać np. język niemiecki

Wpisuje się do googli
villa kroatien
i masz sporo fajnych miejsc :!:

Podajesz jako kryteria położenie na plaży, basen, itd.
Ale ceny są takie, że za jedną noc rodzina zapłaci tyle co w apartmanie za tydzień 8)

Tyle że chyba nie ma ani jednej willi przy piaszczystej plaży z powodu braku piaszczystych plaż :wink:
depesz
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 14.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) depesz » 14.08.2015 17:11

Lednice napisał(a):Jest mnóstwo stron z willami 8)
Wiele ma basen, część jest zaraz przy plaży :!:

Trzeba tylko znać np. język niemiecki

Wpisuje się do googli
villa kroatien
i masz sporo fajnych miejsc :!:

Podajesz jako kryteria położenie na plaży, basen, itd.
Ale ceny są takie, że za jedną noc rodzina zapłaci tyle co w apartmanie za tydzień 8)

Tyle że chyba nie ma ani jednej willi przy piaszczystej plaży z powodu braku piaszczystych plaż :wink:


znam angielski. zakładam, że to wystarczy. i takich stron przejrzałem dziś spokojnie z 20. Na samym airbnb (najczęściej tego używam) znalazłem kilkadziesiąt domów. Tyle, że zawsze "coś jest nie tak".

A ceny jak ceny. Dla jednego jest ważny budżet i np. blisko do miasta/sklepów/dyskotek, a dla mnie liczy się cisza, odosobnienie, prywatność i wygoda.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.08.2015 17:44

depesz napisał(a):Tyle, że zawsze "coś jest nie tak".

Może, po prostu, kup jakąś działkę i postaw coś w swoim standardzie?

Unikniesz niewygód, a przy odpowiednio wybranej lokalizacji ciszę i prywatność będziesz miał zapewnioną.
depesz
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 14.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) depesz » 14.08.2015 17:46

Zastanawiałem się nad tym. Ale nie lubię wracać w to samo miejsce, więc kupić/wybudować by pojechać raz - jakoś za dużo zachodu.
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 14.08.2015 17:51

depesz napisał(a):@Sylwka:
pierwszy widziałem, drugi zdecydowanie mi nie leży.

na airbnb takich domów są literalnie dziesiątki, jak nie setki. Ale pogodzenie wszystkich kryteriów to już inna bajka. Myślałem, że może znajdę jakiś "powszechnie znany" serwis, coś jak właśnie airbnb, ale "bardziej". ale wychodzi na to, że nie ma :(



Maleńka różnica - na airbnb płacisz z góry (o ile dobrze wiem). Z tego co mi wiadomo nie ma popularnego serwisu wyłącznie z domami z basenem z "prywatną" (bo takich w Chorwacji raczej nie ma).
Bezpośrednio przy małej "prywatnej" powiedzmy piaszczystej plaży w Privlace jest apartament Beba i jest tam oddzielny domek - standard dobry, ale nie wiem czy wystarczający. Tyle że bez basenu.
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Gdzie/jak szukać bardzo konkretnego lokum
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone