Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja którą miejscowość wybrać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mitusiavka
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 18.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mitusiavka » 18.05.2018 09:20

burbeta napisał(a):Aaa, będąc na Korculi koniecznie odwiedźcie Proizd.To istny raj na ziemi- ciepła i chyba najczystsza woda w Adriatyku jaką widziałam :)
Na zachętę :

Ja też polecam, naprawdę przepiękne miejsce :)
matti8
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.05.2018
Re: Chorwacja-wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) matti8 » 20.05.2018 22:11

Witam Forumowiczów,

Wybieramy się do Chorwacji na tydzień, od 3-10 września. Z racji tego, że jest to nasza pierwsza wizyta w tym kraju, prosimy o radę odnośnie najlepszej destynacji. Dwie pary bez dzieci, chcemy podczas urlopu porobić "wszystkiego po trochu": poplażować, pozwiedziać, dobrze zjeść ale też ze 2 razy wyskoczyć wieczorem na miasto. W dodatku idealnie by było, aby pogoda dopisała :D Jaką destynację polecacie? Póki co rozważamy Omnis albo Baska Voda, ale jesteśmy otwarci na propozycje.

Z góry dziekuje i pozdrawiam!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja-wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.05.2018 22:41

matti8 napisał(a):Witam Forumowiczów,
Jaką destynację polecacie? Póki co rozważamy Omnis albo Baska Voda, ale jesteśmy otwarci na propozycje.

Z góry dziekuje i pozdrawiam!

Witam.
Omiš (nie Omnis) i Baška Voda - OK, tylko trochę krótko jak ma być zwiedzanie i plażowanie.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Chorwacja-wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 21.05.2018 07:05

Janusz Bajcer napisał(a):
matti8 napisał(a):Witam Forumowiczów,
Jaką destynację polecacie? Póki co rozważamy Omnis albo Baska Voda, ale jesteśmy otwarci na propozycje.

Z góry dziekuje i pozdrawiam!

Witam.
Omiš (nie Omnis) i Baška Voda - OK, tylko trochę krótko jak ma być zwiedzanie i plażowanie.


6-7 dni na miejscu. 2-3 dni intensywnego zwiedzania reszta plażowania. Da się coś zobaczyć, tym bardziej że jadą bez dzieci.

Lepiej jednak wybrać sobie kilka miejsc "must see", które się chce zobaczyć, niż po łebkach zwiedzać ile się da.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 22.05.2018 10:37

shrek napisał(a):
shrek napisał(a):
shrek napisał(a):Jak co roku staję przed wyborem, którą miejscowość wybrać ?
Do tej pory byliśmy w Tucepi, Podgora, Brela, Gradac
Wszystkie te miejscowości spełniały nasze wymagania, czyli obowiązkowo deptak wzdłuż plaży że straganani i sklepikami, knajpki i bary, aby było gdzie posiedzieć wieczorami.
No i oczywiście góry i morze.

Czy znajdę jeszcze coś podobnego ?

Nadal szukam odpowiedniego miejsca.

Nadal czekam na jakiś propozycje miejscowości
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.05.2018 10:49

shrek napisał(a):Nadal czekam na jakiś propozycje miejscowości

W takim razie proponuję zjechać niżej, na Półwysep Peljesač, np. do Kućište. :wink:
Marszal
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marszal » 22.05.2018 11:40

W tym roku chciałbym wyjechać do Chorwacji na większą część Lipca - około 3 tygodni i zastanawiam się co zwiedzić, zobaczyć obejrzeć.. nie koniecznie chciałbym jechać w jedno miejsce na całe 3 tygodnie :)

Ostatnio byłem w Makarskiej i w Pjescana uvala(i).

Czy macie jakieś fajne miejsca w których miło można spędzić czas w dwie osoby tzn jest sporo knajpek, nie koniecznie dyskotek.

Wyjeżdżam również do pracy (będę musiał pracować zdalnie około 3-4 godziny dziennie) więc całodniowe zwiedzanie raczej odpada :)

Dziękuje wszystkim za sugestię
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 22.05.2018 12:24

Zła wiadomość - jeszcze nie wybrałem a urlop za 1.5 miesiąca.
Dobra - mam na oku:

- miasto Krk
- miasto Baska na Krk
- Crikvenica
- Pakostane
- Vodice
- Tribunj
- Podgora

Co wybrać....help me!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.05.2018 12:38

lukasz22i napisał(a):Zła wiadomość - jeszcze nie wybrałem a urlop za 1.5 miesiąca.
Dobra - mam na oku:

- miasto Krk
- miasto Baska na Krk
- Crikvenica
- Pakostane
- Vodice
- Tribunj
- Podgora

Co wybrać....help me!

Wszystko co masz na oku - dobre.
Jak chcesz coś ma wypaść - to Crikvenica.
Jak oko nie wie co wybrać - przeprowadź losowanie. :oczko_usmiech:
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 15.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 22.05.2018 12:44

Y00PAY napisał(a):Witam Cromaniaków :)

Potrzebuje pomocy w kwestii wyboru miejsca na północy. Do tej pory jeździłem tylko na południe (Makarska, Tucepi 2x) i takie miejscowości preferuje ;)
Tym razem chce pojechać bliżej, czyli samiutka północ i teraz tak:

- zależy mi na plaży a'la Makarska lub Tucepi, czyli w miarę długie (nie 200-300 metrowe) i łagodne (zeby nie bylo pełno skał)
- długie promenady zeby nadawaly sie na spacer (czyli takie wzdłuż linii plażowej - idealny przykład Tucepi)
- miasteczko, w którym jest gdzie wyjść (nie 10-15 budynków na krzyż), ale niekoniecznie tak duże jak Makarska


Sprawdź Baska na wyspie KRK - może jeszcze coś znajdziesz ale trochę późno się wziąłeś.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 22.05.2018 13:13

Janusz Bajcer napisał(a):
lukasz22i napisał(a):Zła wiadomość - jeszcze nie wybrałem a urlop za 1.5 miesiąca.
Dobra - mam na oku:

- miasto Krk
- miasto Baska na Krk
- Crikvenica
- Pakostane
- Vodice
- Tribunj
- Podgora

Co wybrać....help me!

Wszystko co masz na oku - dobre.
Jak chcesz coś ma wypaść - to Crikvenica.
Jak oko nie wie co wybrać - przeprowadź losowanie. :oczko_usmiech:


Crikvenica - ok, może wypaść :D Podgora mi się podoba, byłem kiedyś na rekonesansie jednodniowym więc biorę pod uwagę. W pozostałych nie byłem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2018 13:20

lukasz22i napisał(a):Zła wiadomość - jeszcze nie wybrałem a urlop za 1.5 miesiąca.
Dobra - mam na oku:

- miasto Krk
- miasto Baska na Krk
- Crikvenica
- Pakostane
- Vodice
- Tribunj
- Podgora

Co wybrać....help me!


Jeszcze nie wybrałeś czy miejscówka nie siadła...? Na Baškę może być za późno. Crikevnicę mi koś zachwalał ale zrobiłem rekonesans i mi nie podobało się (a ja nie jestem specjalnie wybredny, więc to jest coś). Bierz Krk, ewentualnie Malinska-Porat.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 22.05.2018 13:43

Nie wybrałem, z tym apartamentem o którym pisaliśmy na początku (chwaliłeś lokalizację, fikuśny kolor domu) nie wypaliło bo kobieta pomyliła terminy i jak chciałem dopiąć temat to wyszło że jednak ma w moim terminie ale większy za większą kasę. Przejrzałem masę ofert i w sumie doszliśmy z małżonką do wniosku że apartamenty na Krk (samo miasto Krk, Baśka) są zdecydowanie droższe niż na południu Chorwacji, a co gorsze - w dużo niższym standardzie, jak to określiła żona - dziadkowe. W cenie tych słabych można znaleźć wypasiony apartament na południu, bądź skromniejszy (choć i tak lepszy niż w Krk) za dużo lepszą kasę. Stąd moje rozważania za urlopem na południu.
dariadzem
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariadzem » 28.05.2018 22:19

lukasz22i napisał(a):Zła wiadomość - jeszcze nie wybrałem a urlop za 1.5 miesiąca.
Dobra - mam na oku:

- miasto Krk
- miasto Baska na Krk
- Crikvenica
- Pakostane
- Vodice
- Tribunj
- Podgora

Co wybrać....help me!



Hej,
nie jestem od początku w temacie, więc nie wiem jakie masz oczekiwania co do wyjazdu ani kiedy się wybierasz. Kilka moich uwag:
Krk to bardzo ładne miasto, ale jako obiekt turystyczny bardzo popularne, więc pewnie będzie tłoczno, nie wiem jak tam z plażami, bo zwiedzaliśmy starówkę. Do Baski nie dojechałam niestety. Mieszkaliśmy w Crikvenicy 2 lata temu i ja polecam to miasto i do plażowania i jako fajną bazę wypadową na wycieczki chociażby na Krk. Crikvenica to nieduże miasteczko z miejską plażą piaszczystą (płatna, ale nie było drogo), bardziej nastawiona na rodziny z dziećmi niż na imprezowiczów, jest tam raczej spokojnie. Nam zależało akurat na piaszczystej plaży, bo jechaliśmy z 3-letnim dzieckiem. Osobiście wolę żwirek, bo wtedy woda ma ten niesamowity kolor turkusu, a przy piasku - wiadomo, jest zmącona. Jeśli będziesz w okolicach bądź na wyspie Krk zwiedź koniecznie Vrbnik - cudowne miejsce, małe urokliwe miasteczko, naprawde robi wrażenie.
W Podgorze byłam w 2012 roku, Riwiera Makarska jest piękna i ma bardziej południowy klimat niż chociażby Kvarner. Chętnie bym znów tam pojechała, ale ze względu na czas podróży w tym roku jednak gdzieś znów na północ będziemy celować.
Jeśli czas podróży nie jest tu Ciebie kryterium, to jechałabym bardziej na południe :) Choć też będzie goręcej niż w okolicach Krk, więc należy też rozważyć jakie temperatury kto lubi ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja którą miejscowość wybrać - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone