Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja którą miejscowość wybrać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.03.2018 13:41

Baška Voda

Makarska
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 05.03.2018 19:18

Janusz Bajcer napisał(a):Baška Voda

Makarska


W Baśce byliśmy przy okazji pobytu w Breli, a Malarska nam się nie podobała.
robert1964
Cromaniak
Posty: 563
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert1964 » 05.03.2018 19:54

Promajna (choć robi się coraz większa), pamiętam ją z roku 2004 , wtedy byliśmy tam 1 raz, cicha, spokojna, dość długa plaża, albo Bratuś (jeszcze mniejszy), choć problemy z parkowaniem. Polecam też Tucepi. ewentualnie Istria Duga Uvala.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 08.03.2018 07:16

Tucepi, Podgora, Brela, Gradac zaliczone
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 19.03.2018 18:07

Dzięki za odpowiedzi. Na moment porzuciłam poszukiwania, dlatego tu nie zaglądałam, ale temat wrócił. Rozważamy Bibinje i jakąś małą miejscowość pod Omisiem (pomiędzy Stanici i Borak, z tego co widzę na mapie). Niby byłam w Cro 3 razy, ale nadal jestem ogłupiona i mam problem z wyborem.
Lianis
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.03.2018
Gdzie na drugi wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lianis » 19.03.2018 20:49

Pierwszy raz, bylismy w Basce na wyspie Krk, miejsce nam pasowalo, fajny apartament niedaleko do plazy, miejscowosc oferujaca szeroki wybor restauracji i knajpek na wieczorne wyjscia, ale bez glosnych calonocnych imprez, niedaleko mielismy dostep do kameralnej plazy.
Szukamy bardzo podobnego miejsca na nasz drugi wyjazd, dwoje doroslych, nastolatek i osmiolatek, miejscowosc oferujaca mozliwosc wyjsc wieczornych, wybor knajp, ale dajaca sie wyspac w nocy, czyli bez dyskotek pod oknem, kameralne spokojne, malo ludne plaze z lagodniejszym zejsciem.
Mozemy prosic o jakies polecenia na lipiec, ew przelom lipca i sierpnia.
Pozdrawiam
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Gdzie na drugi wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 19.03.2018 21:09

Lianis napisał(a):Pierwszy raz, bylismy w Basce na wyspie Krk, miejsce nam pasowalo, fajny apartament niedaleko do plazy, miejscowosc oferujaca szeroki wybor restauracji i knajpek na wieczorne wyjscia, ale bez glosnych calonocnych imprez, niedaleko mielismy dostep do kameralnej plazy.
Szukamy bardzo podobnego miejsca na nasz drugi wyjazd, dwoje doroslych, nastolatek i osmiolatek, miejscowosc oferujaca mozliwosc wyjsc wieczornych, wybor knajp, ale dajaca sie wyspac w nocy, czyli bez dyskotek pod oknem, kameralne spokojne, malo ludne plaze z lagodniejszym zejsciem.
Mozemy prosic o jakies polecenia na lipiec, ew przelom lipca i sierpnia.
Pozdrawiam


Dość sprzeczne wymagania. Wybór knajp i restauracji, a jednocześnie kameralne bezludne plaże.

Jeśli knajpy, to muszą być ich klienci, więc o cichych plażach raczej zapomnij, zwłaszcza w szczycie sezonu.

Może Mimice, Zivogosce, Zecevo k/Rogoznicy, Okrug Gornji na Ciovo od strony południowej. Promenad tam raczej nie znajdziesz, knajpy są, ale nie jedna przy drugiej i czasem trzeba spory kawałek podejść. Zaletą tych miejscowości jest tłum mniejszy niż gdzie indziej o tej porze. Na Ciovo skaliset platformy.

Apartament blisko plaży będzie ciężki do ustrzelenia, skoro zabierasz się za to tak późno.
Lianis
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.03.2018
Re: Gdzie na drugi wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lianis » 19.03.2018 21:24

Pozno wiem, ale przeprowadzalismy sie i nie wiedzielismy jak bedzie z kasa i mozliwosciami wyjazdu. Musimy cos zorganizowac.
Wymagania moze niejasno napisalam, do spokojnej zatoczki z plaza mozemy dojezdzac, nie musimy nad nia mieszkac, ale promenada z knajpkami na wieczorne spacery bylaby jednak fajna.
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012
Re: Gdzie na drugi wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 19.03.2018 21:40

Przełom lipca i sierpnia to jest szczyt sezonu. Jeśli byliście w podobnym terminie w Baska na KRKu to raczej wszędzie będzie Wam pasowało ( no może poza większymi miastami jak Makarska itp ). Byłem raz na parę godzin w Baska pod koniec lipca, tragedia (jak dla mnie oczywiście) tłok, ludzi tyle że masakra, ale to tylko moje zdanie.
Lianis
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lianis » 20.03.2018 10:24

Baska nam pasowala do mieszkania, nie bylo dyskotek nocami, mielismy fajny apartment niedaleko deptaku, gdzie byl duzy wybor knajpek do zjedzenia czegos i do wypicia wieczorami. Na plaze dojezdzalismy niedaleko vrybnika, bo miejska plaza w Basce byla zbyt zatloczona. Bylismy w polowie sierpnia. Taki uklad nam pasowal, mieszkac niedaleko deptaku i knajp, zeby mozna bylo wypic winko czy rakije i nie trzeba bylo dojezdzac samochodem na kwatere, do plazy mozemy jezdzic.
Potrzebujemy za dnia spokojne plaze i w miare ciekawe zycie wieczorne, ale bez dyskoteki pod oknem. I bardzo istotna jest kwestia nieduzej roznicy poziomow, ze wzgledow na problemy ze zdrowiem, pokonywanie wiecej jak dwoch pieter kilka razy dziennie bedzie skomplikowane
Jak zaczelam wypisywac sobie miejscowosci to mi pol kartki a4 wyszlo i nijak nie potrafie ich zawezic.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 20.03.2018 14:58

Pakostane, Tribunj, Vodice, Rogoznica (kolejność losowa).
Lianis
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lianis » 20.03.2018 15:56

Pieknie dziekuje, Rogoznice i Pakostane mam na liscie, pozostale dwa obejrze relacje. A ktore bedzie mialo w okolicy ciche, puste zakatki plazowe z dojazdem autem do snorkelingu?
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 20.03.2018 15:59

Slavko1974 napisał(a):Pakostane, .

Jak najbardziej polecam.
Lianis
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lianis » 21.03.2018 19:16

Przejrzalam troche filmikow i mam coraz wiecej watpliwosci co do wyboru tych miejscowosci, woda jak wszedzie jest piekna, ale nie widze tam skal schodzacych do morza, tak dobrych do snorkelingu, pokazywane sa plaze ze schodzacym zwirkiem, co wyklucza kryjowki podwodne. Dzieciaki buzia w wodzie leza po kilka godzin wiec musi to byc jednak miejsce z bogatym zyciem podwodnym, przejzysta woda. Kierunek nie ma dla nas wiekszego znaczenia, byle nie metropolia
dar_o
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.04.2018
Pierwszy raz ;) szukamy spokoju...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar_o » 02.04.2018 15:43

Witam. Rodzina 4 osoby, gdzieś w lipcu , pewnie około połowy planujemy nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji. Szukamy jakiegoś spokojnego miejsca w miarę blisko wybrzeża tak by dzieci , mogły nacieszyc się ciepłą wodą w morzu, jednak nie planujemy tylko uprawiać plażingu...
Na pewno szukamy spokoju, do miast i zabytków chcemy dojeżdżać autkiem. Region obojętny, na lądzie, nie na wyspie. Możecie coś doradzić ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja którą miejscowość wybrać - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone