Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja którą miejscowość wybrać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danny
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 05.08.2017
Pierwszy wyjazd do Chorwacji - samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) danny » 05.08.2017 08:46

Witam,

Planujemy wyjazd na pierwsze dwa tygodnie września. Chorwacja jest podobno bardzo piękna, wyczytałem tutaj na forum, żeby najlepiej zawęzić obszar poszukiwań na nocleg. Wstępnie padło na okolice Tucepi aż po Gradac, z tym że widzę że plaże są bardzo wąskie, i czy aby na pewno na nich świeci cały czas słońce i nie będzie tak tłoczno jak w lipcu czy wrześniu ? Może znacie inne fajne miejsca które będą mniej zatłoczone od Makarskiej czy Splitu ? Gdzie warto pojechać autem aby pozwiedzać ciekawe miejsca ?
Ostatnio edytowano 05.08.2017 11:04 przez danny, łącznie edytowano 1 raz
NuTek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 03.08.2017
Re: Pierwszy wyjazd na Chorwację - samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) NuTek » 05.08.2017 10:13

Ja polecam mniejsze miejscowości. W tym roku wybraliśmy Dugi Rat i wbrew temu co głoszą opinie jesteśmy bardzo zadowoleni. A to dlatego że tak na prawdę wszędzie mamy blisko. Plaże w Cro są i tak wąskie ale nie ma takiego tłoku jak np. nad Bałtykiem. Ta część Cro to idealna baza wypadowa. Korki na Jardance co prawda są ale z tym trzeba się liczyć nie ważne gdzie wylądujesz. Co do noclegów, to jeśli nie zabookowałeś wcześniej to bez problemu zrobisz to na miejscu, można jechać w ciemno nawet w sezonie.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Pierwszy wyjazd na Chorwację - samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 05.08.2017 11:00

Po pierwsze jedzie się Do Chorwacji.

Po drugie jazda w ciemno w sezonie to przepis na zepsute wakacje.
NuTek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 03.08.2017
Re: Pierwszy wyjazd na Chorwację - samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) NuTek » 05.08.2017 11:06

Nie do końca przepis na zepsute wakacje. Np. wczoraj w Omis na parkingu przy plaży w ciągu 15 minut podeszło do nas 6 osób oferując apartament.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: Pierwszy wyjazd na Chorwację - samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 05.08.2017 12:18

NuTek napisał(a):Nie do końca przepis na zepsute wakacje. Np. wczoraj w Omis na parkingu przy plaży w ciągu 15 minut podeszło do nas 6 osób oferując apartament.


Akurat tak wyszło ale wystarczy poczytać co piszą w poście wyjazd w ciemno. Ale we wrześniu nie ma się co obawiać o brak miejsca. Śmiało można jechać bez rezerwacji. Tak ode mnie polecam małą miejscowość Bratuš 3 km od Makarskiej. Wszędzie blisko. Danny jak będziesz zainteresowany to mogę w wolnej chwili opisać co dla mnie znaczy wszędzie blisko i co i jak w okolicy.
Pozdrawiam :papa: :papa: :papa:
danny
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 05.08.2017
Re: Pierwszy wyjazd na Chorwację - samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) danny » 05.08.2017 12:32

stavros2002 napisał(a):Po pierwsze jedzie się Do Chorwacji.

Po drugie jazda w ciemno w sezonie to przepis na zepsute wakacje.


NuTek napisał(a):Nie do końca przepis na zepsute wakacje. Np. wczoraj w Omis na parkingu przy plaży w ciągu 15 minut podeszło do nas 6 osób oferując apartament.


Chłopaki nie ma co się przepychać czy warto jechać w ciemno czy nie. Nocleg będę sobie rezerwował na jednej z stron internetowych, no chyba że macie jakieś fajne miejscówki z noclegami ?

marosmaro napisał(a):Akurat tak wyszło ale wystarczy poczytać co piszą w poście wyjazd w ciemno. Ale we wrześniu nie ma się co obawiać o brak miejsca. Śmiało można jechać bez rezerwacji. Tak ode mnie polecam małą miejscowość Bratuš 3 km od Makarskiej. Wszędzie blisko. Danny jak będziesz zainteresowany to mogę w wolnej chwili opisać co dla mnie znaczy wszędzie blisko i co i jak w okolicy.
Pozdrawiam :papa: :papa: :papa:

Właśnie sprawdziłem tą miejscość Bratuš - jest bardzo interesująca, ale bardziej ciągnie mnie w te okolice poniżej Makarskiej. Gradac jest bardzo fajną miejscowością, tylko czy nie będzie tam jeszcze tłoczno we Wrześniu ?
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: Pierwszy wyjazd na Chorwację - samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 06.08.2017 12:39

danny napisał(a):Właśnie sprawdziłem tą miejscość Bratuš - jest bardzo interesująca, ale bardziej ciągnie mnie w te okolice poniżej Makarskiej. Gradac jest bardzo fajną miejscowością, tylko czy nie będzie tam jeszcze tłoczno we Wrześniu ?


To pozostaje zainteresować się miejscowością dowiedzieć jak najwięcej na jej temat. Tłumów bym się nie spodziewał we wrześniu. Ale na pewno nie będzie pusto.
syla40
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.07.2017
Re: Pierwszy wyjazd na Chorwację - samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) syla40 » 07.08.2017 11:53

NuTek napisał(a):Nie do końca przepis na zepsute wakacje. Np. wczoraj w Omis na parkingu przy plaży w ciągu 15 minut podeszło do nas 6 osób oferując apartament.


witam!
mam pytanie , bo właśnie wybieram sie w te rejony po 15.08 , jak piszesz podeszło do was kilka osób oferujacych apartamenty, czyli chyba nie jest tak tragicznie ze znalezieniem? ja też nie mam nic jeszcze zarezerwowane, na stronach interenetowych nic ciekawego nie ma, na booking też nie i dlatego chcemy jechać w ciemno... zresztą prawie zawsze jeździliśmy w ciemno oprócz 1 razu i zawsze coś się znalazło
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Pierwszy wyjazd na Chorwację - samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 08.08.2017 13:40

danny napisał(a):
stavros2002 napisał(a):Po pierwsze jedzie się Do Chorwacji.

Po drugie jazda w ciemno w sezonie to przepis na zepsute wakacje.


NuTek napisał(a):Nie do końca przepis na zepsute wakacje. Np. wczoraj w Omis na parkingu przy plaży w ciągu 15 minut podeszło do nas 6 osób oferując apartament.


Chłopaki nie ma co się przepychać czy warto jechać w ciemno czy nie. Nocleg będę sobie rezerwował na jednej z stron internetowych, no chyba że macie jakieś fajne miejscówki z noclegami ?

marosmaro napisał(a):Akurat tak wyszło ale wystarczy poczytać co piszą w poście wyjazd w ciemno. Ale we wrześniu nie ma się co obawiać o brak miejsca. Śmiało można jechać bez rezerwacji. Tak ode mnie polecam małą miejscowość Bratuš 3 km od Makarskiej. Wszędzie blisko. Danny jak będziesz zainteresowany to mogę w wolnej chwili opisać co dla mnie znaczy wszędzie blisko i co i jak w okolicy.
Pozdrawiam :papa: :papa: :papa:


Właśnie sprawdziłem tą miejscość Bratuš - jest bardzo interesująca, ale bardziej ciągnie mnie w te okolice poniżej Makarskiej. Gradac jest bardzo fajną miejscowością, tylko czy nie będzie tam jeszcze tłoczno we Wrześniu ?


Witam
Właśnie wróciliśmy z Gradac
Gradac mogę śmiało polecić, byliśmy w 3 rodziny 6+6
2 rodziny miały wcześniej zrobioną rezerwację, a jedna wyjazd w ciemno. Kwarera 2+2 znaleziona dosyć szybko
Miejscowość jest podzielona na 2 części, aby przejść z jednej do drugiej części trzeba pokonać górkę.
My przed obiadem plażowaliśmy w części południowej (6-8 metrów od naszego apartamentu) blisko portu.
Dzieci uwielbiały skoki do wody z małego betonowego molo, przy boisku do piłki wodnej. Po którym chodziły małe kraby.
Oraz chodziliśmy do portu skakać z molo-falochronu do głębokiej wody, około 10 metrów (widać dno)
Po obiedzie chodziliśmy na drugą plażę (północną) Tam w godzinach 16-17 były fajne fale, które dzieci uwielbiały.
https://www.google.pl/maps/@43.1065789, ... a=!3m1!1e3
hncl
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2014
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji - samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) hncl » 09.08.2017 08:00

danny napisał(a):Witam,

Planujemy wyjazd na pierwsze dwa tygodnie września. Chorwacja jest podobno bardzo piękna, wyczytałem tutaj na forum, żeby najlepiej zawęzić obszar poszukiwań na nocleg. Wstępnie padło na okolice Tucepi aż po Gradac, z tym że widzę że plaże są bardzo wąskie, i czy aby na pewno na nich świeci cały czas słońce i nie będzie tak tłoczno jak w lipcu czy wrześniu ? Może znacie inne fajne miejsca które będą mniej zatłoczone od Makarskiej czy Splitu ? Gdzie warto pojechać autem aby pozwiedzać ciekawe miejsca ?


Cześć,
Byliśmy w Gradac w pierwszych dwóch tygodniach września (2014). Noclegu szukaliśmy na miejscu, nie było większego problemu, znaleźliśmy u bardzo miłej i pomocnej Polki, widok na góry i morze (jak chcesz to znajdę na google to miejsce i podeślę na priv). Tłoczno na plażach na pewno nie będzie. W tym okresie nie ma tłumów, w sam raz żeby odpocząć. Miejsca do zwiedzenia: Mostar, Medjugorie, Modro i Crveno Jezero w Imotski, Dubrownik, Hvar (rejs), Sveti Jure.

Pozdrawiam
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 09.08.2017 12:37

Ja już jestem po urlopie, ale siłą rozpędu zaczynam myśleć o przyszłorocznych wakacjach. Przestudiowałem cały wątek od początku, ale nadal nie wiem jaką miejscowość wybrać na następny rok.
W tym roku byłem w Drašnicach i były to chyba najlepsze wakacje (po każdych tak mówię :) ). Chciałbym coś podobnego do Draśnic lub minimalnie większego. Ja nie potrzebuję mega-atrakcji, moim dzieciakom wystarcza sama woda, a jak już bardzo będziemy chcieli zaszaleć to wolę gdzieś podjechać. Chciałbym aby to była Riwiera, ale zaczynam powoli dojrzewać do jakiejś wyspy, choć uzależnienie od promu trochę mnie "spina" :) Bardzo podoba mi się Tučepi ale raczej odpada z powodu tłumów, a my możemy jechać tylko w sezonie (druga połowa lipca).
Doradzicie coś?
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008
Jeśli nie Tucepi to ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 10.08.2017 11:58

Witam serdecznie wszystkich Cro Maniaków :D

Do tej pory byłem w Chorwacji w trzech miejscowościach: Makarska, Tucepi i Malińska na KRK. Do gustu z tej trójki przypadło mi jedynie Tucepi, dla tego też byłem tam 3 razy, niemniej chciałbym następnym razem pojechać w nowe miejsce tylko naprawdę ciężko mi zdecydować gdzie :) postanowiłem więc napisać co mi się w tych miejscowościach podobało, a co nie i poprosić Was byście w oparciu o moje preferencje i Wasze doświadczenie pomogli mi stworzyć listę 2-3 miejscowości, którymi powinienem się zainteresować.

Zaczynając od obecnego lidera - Tucepi:
Pusy
+Widoki (majestatyczne góry i morze)
+Wielkość miejscowości (ani mała, ani duża)
+Dużo fajnych punktów gastronomicznych
+Długi deptak bezpośrednio przy linii brzegowej
+Co kilka dni atrakcje w porcie (występy ludowe, rybacki wieczór, itp.)
+Atrakcje dla dzieci w postaci wodnych i lądowych trampolin
+W dużej części zacieniona plaża
+Prysznice
+Bliskość dużych marketów (pomiędzy Tucepi i Makarską)
+wszystkie domy są relatywnie blisko wody
Minusy
-w sezonie dosyć tłoczno zarówno na plaży jak i na promenadzie
-brak starówki
-brak klimatycznych uliczek

Makarska:
Posiada sporo plusów takich samych jak Tucepi, ale jest już za duża (klimat bardziej miejski niż miasteczkowy), zarówno chodzi mi tu o rozległość zabudowy jak i populację. Z tego też powodu, mimo iż ma starówkę wg mnie całkowicie pozbawiona jest klimatu.

Malińska:
Plusy to rozmiar (znowu coś czego szukam, ani duża ani mała), niestety tu olbrzymim (jak dla mnie) brakiem są widoki, brakuje mi gór, jest zbyt płasko, widok jest taki "zwyczajny i monotonny", do tego bardzo dużo betonu, plaże przez to moim zdaniem są całkowicie pozbawione naturalności i pewnej dzikości.

Z powyższych uwag można wyczytać na czym mi zależy ale postaram się to raz jeszcze jak najbardziej sprecyzować:
*widoki i klimat (inne niż płaskie ukształtowanie terenu i naturalne plaże)
*średni rozmiar (w mojej skali, czyli coś o wielkości zbliżonej do Tucepi, lub nieco od niego mniejsze, z proporcjonalnie dużą ilością plaż)
*jakieś atrakcje ruchowo-sportowe dla dziecka w wieku 11 lat
*knajpki ze smacznym jedzeniem
*możliwość spacerowania wzdłuż morza
*mile widziana starówka i klimatyczne uliczki
*umiarkowane ale jednak obecne życie wieczorne/nocne (tak do 23 ;-))
*plaże, sklepy i atrakcje w zasięgu 20 minutowego spaceru (nie chciałbym musieć codziennie korzystać z samochodu)

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie Wasze sugestie, sam mam kilka pomysłów, ale nie chcę na start nic sugerować, żeby nie zawężać listy propozycji, bo może jest jakaś miejscowość która spełnia moje oczekiwania, a jako taka nie została jeszcze przeze mnie dostrzeżona.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jeśli nie Tucepi to ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.08.2017 12:19

Będzie Ci ciężko znaleźć coś co sprosta Twoim wymaganiom. Tak długiej promenady jak w Tucepi to chyba tylko Poreć i Rovinj ma, no ale to Istria i tam gór nie ma... (po Primostem jest jeszcze gdzie pospacerować).
Jak muszą być góry to tylko od RM w dół Ci zostało...

Podgora:
- plaże kamieniste, ale nie zacienione, przynajmniej te główne
- widok na góry jest
- tłok w sezonie, ale mniejszy niż w Tucepi
- brak starówki i klimatycznych uliczek
- brak skakańców (chyba, że coś się zmieniło, to obecni w tym roku poprawią)
- deptak jest, ale nie taki długi
- market Studenak jest, ale nie jest to duży market - duże to tylko w Makarskiej

Igrane:
- plaże kamieniste, ale chyba 3 szt., jedna na pewno częściowo zacieniona
- widok na góry jest
- może być lekko stromo do app.
- brak starówki i klimatycznych uliczek
- mikro deptak

Orebić:
- widok na góry jest
- plaże kamieniste i jedna piaszczysta
- promenada nadmorska jest
- starówki brak, ale są klimatyczne uliczki
- możliwość rejsu (tanio i szybko) na Korculę
- brak skakańców (chyba, że coś się zmieniło, to obecni w tym roku poprawią)
- zdecydowanie dalej niż na RM
- duży Konzum na obrzeżu miasteczka

Mlini:
- widok na góry jest
- plaże kamieniste, ale mnie nie powalają
- bliskość Dubrownika - zaleta, można kilka razy odwiedzić
- zdecydowanie dalej niż na RM
- brak starówki i klimatycznych uliczek
- nieduży deptak
- brak skakańców (chyba, że coś się zmieniło, było kilka relacji ostatnio, jest na pewno plac zabaw i o 2)
- market w Srebreno, większa ilość tuż przed Dubrownikiem

Jelsa (podobnie Stari Grad):
- widok na góry jest
- widok na Brać
- plaże kamieniste, ale trzeba do nich podjeżdżać
- jest gdzie pospacerować, uliczki i ryneczek + port
- market jest i to 2 spore
- dmuchańce - nie zwróciłam uwagi, może przy kampach są
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Jeśli nie Tucepi to ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 10.08.2017 13:41

piekara114 napisał(a):Będzie Ci ciężko znaleźć coś co sprosta Twoim wymaganiom. Tak długiej promenady jak w Tucepi to chyba tylko Poreć i Rovinj ma, no ale to Istria i tam gór nie ma... (po Primostem jest jeszcze gdzie pospacerować).
Jak muszą być góry to tylko od RM w dół Ci zostało...


Dziękuję za bardzo obszerną odpowiedź, znaleźć coś ciężko stąd i moja prośba do ekspertów i znawców Chorwacji ;)
Promenady tak długiej jak w Tucepi nie szukam, ale chciałbym spacerując (na przykład po klimatycznych uliczkach) móc jednak często tą wodę widzieć. Gór takich jak w Dalmacji też się nie spodziewam, ale żeby to choć były przyzwoite pagórki :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jeśli nie Tucepi to ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2017 16:24

LFB napisał(a):Witam serdecznie wszystkich Cro Maniaków :D

Do tej pory byłem w Chorwacji w trzech miejscowościach: Makarska, Tucepi i Malińska na KRK. Do gustu z tej trójki przypadło mi jedynie Tucepi, dla tego też byłem tam 3 razy, niemniej chciałbym następnym razem pojechać w nowe miejsce tylko naprawdę ciężko mi zdecydować gdzie :) postanowiłem więc napisać co mi się w tych miejscowościach podobało, a co nie i poprosić Was byście w oparciu o moje preferencje i Wasze doświadczenie pomogli mi stworzyć listę 2-3 miejscowości, którymi powinienem się zainteresować.

Brela - długa nadmorska promenada.
Primošten - starówka.

Poszukaj i poczytaj relacje z pobytu w tych miasteczkach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja którą miejscowość wybrać - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone