Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja którą miejscowość wybrać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 20.06.2017 13:12

bigredone napisał(a):Oj tak Brela, a zwłaszcza Baśka ze swymi pięknymi piaszczystymi, szerokimi plażami ukrytymi wśród piniowych drzewek...

Piaszczyste plaże? Albo coś pomyliłeś albo nie zrozumiałem ironii :D
Brela piękna, ale bardzo stroma. BV zdecydowanie bardziej płaska.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji - POMOCY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 20.06.2017 14:50

juail napisał(a):Witam,

w tym roku po raz pierwszy planuję wyjazd do Chorwacji. Zawsze jeździliśmy na wycieczki organizowane z biur podróży - Egipt, Turcja, Tunezja itd. W tym roku postanowiliśmy jednak odwiedzić Chorwację.
Najbardziej interesuje mnie miejsce - gdzie najlepiej się wybrać? Dodam, że jedziemy we dwójkę. Nie chcemy tłumów i pobytu w centrum rozrywki. Interesuje mnie piękna plaża (najlepiej piaszczysta) oraz cisza i spokój. (wiadomo, żeby było miejsce na posiłek oraz wieczorne spacery) - najbardziej interesuje mnie wyspa.
Mam też pytanie jeżeli chodzi o nocleg - planujemy pojechac "w ciemno" i tu też moje pytanie - czy na początku sierpnia znajdziemy nocleg bez problemu?
Proszę o pomoc w wyborze miejsca :)

Piękna piaszczysta plaża? To raczej nie w Chorwacji, i bardzo dobrze, przy piasku woda nie miałaby tak bajecznej przejrzystości, taki urok. Co do spokojnych miejsc, to takie jeszcze można znaleźć - 3 lata temu byłem z żoną w Marusici - mała wioseczka między Omisem a Brelą, nie za dużo apartamentów, jest też i restauracja, bardzo klimatyczne plaże, minusem jest niestety brak deptaka. Więcej takich klimatów znajdziesz właśnie na wyspach. Co do wyjazdu w ciemno, wg mnie w szczycie sezonu większość "fajniejszych" apartamentów jest już zajęte. Będą tacy którzy oczywiście preferują takie rozwiązanie, ja dwa razy jechałem w ciemno i dwa razy były problemy. W tym roku rezerwacja już w lutym i spokojna głowa 8)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji - POMOCY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.06.2017 15:12

juail napisał(a):Witam,

w tym roku po raz pierwszy planuję wyjazd do Chorwacji. Zawsze jeździliśmy na wycieczki organizowane z biur podróży - Egipt, Turcja, Tunezja itd. W tym roku postanowiliśmy jednak odwiedzić Chorwację.
Najbardziej interesuje mnie miejsce - gdzie najlepiej się wybrać? Dodam, że jedziemy we dwójkę. Nie chcemy tłumów i pobytu w centrum rozrywki. Interesuje mnie piękna plaża (najlepiej piaszczysta) oraz cisza i spokój. (wiadomo, żeby było miejsce na posiłek oraz wieczorne spacery) - najbardziej interesuje mnie wyspa.
Mam też pytanie jeżeli chodzi o nocleg - planujemy pojechac "w ciemno" i tu też moje pytanie - czy na początku sierpnia znajdziemy nocleg bez problemu?
Proszę o pomoc w wyborze miejsca :)


Cóż, każdy ma swoje marzenia... 8)

Po pierwsze - Chorwacja to NIE Egipt, Turcja i Tunezja. Piaszczysta plaża w Chorwacji, jeśli w ogóle jest, raczej nie jest tak piękna jak te, które odwiedzałeś w podanych krajach, a już na pewno bardzo trudno znaleźć na niej ciszę i spokój. :roll: Po prostu statystycznie będzie mocno oblężona przez rodziny z małymi dziećmi. Po co dwojgu dorosłym piaszczysta plaża?... 8)
plaze-piaszczyste-t23983.html
http://www.beachrex.com/en/croatia/sand-beaches
No chyba że dojedziesz na prawie zupełne odludzie i jeszcze podejdziesz kawałek z buta...

aP1170438.jpg
Pag Filino


Jeśli chcesz spokoju, może tu się rozejrzysz wśród plaż - nieco większa szansa na spokój, mniejsza na posiłek: :mrgreen:
http://www.beachrex.com/en/croatia/explorer-beaches

Po drugie: bez sensu jest jechać do Chorwacji i szukać plaż piaszczystych, bo jej urok leży w zupełnie innym rodzaju plaż: kamienistych zatoczkach z delikatnymi otoczakami i krystalicznie czystą wodą - właśnie dzięki temu, że nie ma w niej piasku.

abP1220298.jpg
Pokrivenik, Hvar


aaabP1210300.jpg
Skozanje, Hvar


aaaP1210883.jpg
Hvar


aP1240441.JPG
Brac, Murvica


P1240433.JPG
Murvica, Brac




Dalmacja.JPG
Povlja, Brac


Wyspy to dobry kierunek dla poszukiwaczy spokoju. Będzie jeszcze lepszy, jeśli z tego piachu zrezygnujecie. Polecam rozejrzeć się po Hvarze i Braču.
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html
I zerknij na poprzednią stronę.

Po trzecie: Wyjazd w ciemno na początku sierpnia??? 8O Mogę zapewnić, że znalezienie noclegu BĘDZIE PROBLEMEM. No chyba, że macie jakieś mega dobre układy z Opatrznością... :mrgreen:

wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807.html

Można zerknąć na oferty last minute.
http://www.visit-hvar.com/
http://www.visitbrac.com/
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/lastminute/
kasia.pe
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.pe » 21.06.2017 12:34

piekara114 napisał(a):kasia.pe
zgadzam sie z tym co Mikromir napisała. Do snurkowania i Nin i Vir są do d. 5latek też spokojnie już może snurkować, a bawić się może z bratem kamieniami.... Pomyśl o Murter, niewiele dalej....


piekara114, Mikromir - dziękuję

Hvar, Brac za daleko... piekara114 a pisząc Murter masz na myśli całą wyspę czy miasto? Odległość jest dla mnie do przyjęcia, zaczęłam się już nawet rozglądać za miejscówką na zakwaterowaniewchorwacji.pl. Oczywiście co lepsze i atrakcyjne cenowo jest już porezerwowane, ale szukam dalej - tylko powiedz czy np.Jezera (tam mi się udało coś gonego uwagi znaleźć) będzie ok?
Jakie jeszcze miejscowości ewentualnie wchodzą w grę w tych okolicach, może być też poza wyspą, byle nie dalej na południe, bo już jestem cała zestresowana tą podróżą, więc każdy km na wagę złota ;)
Czy wszystko inne poza Ninem i Vrsi będzie lepsze?:)
Wyjazd planowany w drugiej połowie sierpnia.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 21.06.2017 13:02

kasia.pe napisał(a):
piekara114 napisał(a):kasia.pe
zgadzam sie z tym co Mikromir napisała. Do snurkowania i Nin i Vir są do d. 5latek też spokojnie już może snurkować, a bawić się może z bratem kamieniami.... Pomyśl o Murter, niewiele dalej....


piekara114, Mikromir - dziękuję

Hvar, Brac za daleko... piekara114 a pisząc Murter masz na myśli całą wyspę czy miasto? Odległość jest dla mnie do przyjęcia, zaczęłam się już nawet rozglądać za miejscówką na zakwaterowaniewchorwacji.pl. Oczywiście co lepsze i atrakcyjne cenowo jest już porezerwowane, ale szukam dalej - tylko powiedz czy np.Jezera (tam mi się udało coś gonego uwagi znaleźć) będzie ok?
Jakie jeszcze miejscowości ewentualnie wchodzą w grę w tych okolicach, może być też poza wyspą, byle nie dalej na południe, bo już jestem cała zestresowana tą podróżą, więc każdy km na wagę złota ;)
Czy wszystko inne poza Ninem i Vrsi będzie lepsze?:)
Wyjazd planowany w drugiej połowie sierpnia.


Omis i za Omisem - Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak.
kasia.pe
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.pe » 21.06.2017 13:14

stavros2002 napisał(a):Omis i za Omisem - Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak.

Pliiis, coś 100km bliżej?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2017 13:20

kasia.pe napisał(a):
stavros2002 napisał(a):Omis i za Omisem - Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak.

Pliiis, coś 100km bliżej?


Jedziecie na rolkach z Polski, że odległość jest taka ważna? Według wielu "prawdziwa" Chorwacja jest poniżej Makarskiej :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2017 13:21

kasia.pe napisał(a):
stavros2002 napisał(a):Omis i za Omisem - Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak.

Pliiis, coś 100km bliżej?

Tribunj, Srima , Rogoźnica ....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2017 13:23

bigredone napisał(a):
kasia.pe napisał(a):
stavros2002 napisał(a):Omis i za Omisem - Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak.

Pliiis, coś 100km bliżej?


Jedziecie na rolkach z Polski, że odległość jest taka ważna? Według wielu "prawdziwa" Chorwacja jest poniżej Makarskiej :)

To jeszcze dalej niż Omiś.
Wg mnie "prawdziwa" Chorwacja jest w wielu miejscach :D
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 21.06.2017 13:53

kasia.pe napisał(a):
piekara114 napisał(a):kasia.pe
zgadzam sie z tym co Mikromir napisała. Do snurkowania i Nin i Vir są do d. 5latek też spokojnie już może snurkować, a bawić się może z bratem kamieniami.... Pomyśl o Murter, niewiele dalej....


piekara114, Mikromir - dziękuję

Hvar, Brac za daleko... piekara114 a pisząc Murter masz na myśli całą wyspę czy miasto? Odległość jest dla mnie do przyjęcia, zaczęłam się już nawet rozglądać za miejscówką na zakwaterowaniewchorwacji.pl. Oczywiście co lepsze i atrakcyjne cenowo jest już porezerwowane, ale szukam dalej - tylko powiedz czy np.Jezera (tam mi się udało coś gonego uwagi znaleźć) będzie ok?
Jakie jeszcze miejscowości ewentualnie wchodzą w grę w tych okolicach, może być też poza wyspą, byle nie dalej na południe, bo już jestem cała zestresowana tą podróżą, więc każdy km na wagę złota ;)
Czy wszystko inne poza Ninem i Vrsi będzie lepsze?:)
Wyjazd planowany w drugiej połowie sierpnia.


Jeśli chcesz jechać na Murter to Jezera jest godna polecenia. W samej miejscowości trochę się dzieje, ale jeśli chcesz skorzystać z krystalicznie czystej wody i spokoju to warto wybrać się na plaże w zasięgu 20 minut spaceru od centrum Jezery np. do zatoki Kromaśna (woda kryształ, a pod wodą cudowne widoki) czy w na plaże naprzeciw wyspy Guśica albo jeszcze dalej. Można tam też podjechać samochodem (drogi szutrowe). Jeśli Cię to interesuje to zajrzyj np. do mojej relacji: jezera-sierpien-2013-t45822.html :hut:
kasia.pe
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.pe » 22.06.2017 12:48

Pięknie dziękuję za propozycje.
Zrobiłam rekonesans i na Murter już cienko z rozsądnymi kwaterami, za to w Tribunj (o którym Janusz wspomniał) udało się coś wstępnie zaklepać.
Dzięki bardzo, przekonaliście mnie, że Nin to słaby wybór ;)
Jakby ktoś miał jeszcze sugestię co do miejscówki to będę wdzięczna - wszystko czytam, sprawdzam na mapie oraz dostępność kwater na bieżąco ;)

Co do pytania, czy na rolkach się wybieramy - jeśli mogę trafić w piękne miejsce w odległości 1100km i też piękne (choć zapewne całkiem inne)-1300km to wybieram pierwszą opcję, poprostu. A że nigdy nie byłam w tych rejonach to stąd moje pytanie na forum.

Mikromir - Twoje zdjęcia to BAJKA
rafal1435
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji - POMOCY

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal1435 » 25.06.2017 07:19

Bartolo napisał(a):
juail napisał(a):Witam,

w tym roku po raz pierwszy planuję wyjazd do Chorwacji. Zawsze jeździliśmy na wycieczki organizowane z biur podróży - Egipt, Turcja, Tunezja itd. W tym roku postanowiliśmy jednak odwiedzić Chorwację.
Najbardziej interesuje mnie miejsce - gdzie najlepiej się wybrać? Dodam, że jedziemy we dwójkę. Nie chcemy tłumów i pobytu w centrum rozrywki. Interesuje mnie piękna plaża (najlepiej piaszczysta) oraz cisza i spokój. (wiadomo, żeby było miejsce na posiłek oraz wieczorne spacery) - najbardziej interesuje mnie wyspa.
Mam też pytanie jeżeli chodzi o nocleg - planujemy pojechac "w ciemno" i tu też moje pytanie - czy na początku sierpnia znajdziemy nocleg bez problemu?
Proszę o pomoc w wyborze miejsca :)

Piękna piaszczysta plaża? To raczej nie w Chorwacji, i bardzo dobrze, przy piasku woda nie miałaby tak bajecznej przejrzystości, taki urok. Co do spokojnych miejsc, to takie jeszcze można znaleźć - 3 lata temu byłem z żoną w Marusici - mała wioseczka między Omisem a Brelą, nie za dużo apartamentów, jest też i restauracja, bardzo klimatyczne plaże, minusem jest niestety brak deptaka. Więcej takich klimatów znajdziesz właśnie na wyspach. Co do wyjazdu w ciemno, wg mnie w szczycie sezonu większość "fajniejszych" apartamentów jest już zajęte. Będą tacy którzy oczywiście preferują takie rozwiązanie, ja dwa razy jechałem w ciemno i dwa razy były problemy. W tym roku rezerwacja już w lutym i spokojna głowa 8)

W Chorwacji są piaszczyste plaże przy tym woda jest przejrzysta, jest ich mało ale są.
mikolam3
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.05.2015
Pomocy!!! Małe ciekawe miasteczko takie jak Pakostane

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikolam3 » 25.06.2017 07:26

Poszukuję ciekawego miejsca Baska, Starigrad i Pakostane zaliczone.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pomocy!!! Małe ciekawe miasteczko takie jak Pakostane

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2017 11:06

mikolam3 napisał(a):Poszukuję ciekawego miejsca Baska, Starigrad i Pakostane zaliczone.

Inne jak Pakoštane :wink:
Primosten
Tribunj
Brela
hncl
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) hncl » 28.07.2017 09:54

Dzień dobry,

w tym roku ponownie wybieram się na kilka dni do Chorwacji w związku z tym proszę o podpowiedź którą miejscowość wybrać. Zastanawiam się nad okolicami Karlobag. Szukam miejscowości podobnej np. do Baska Voda (nie za duża, nie za mała :) ). Ewentualnie jaki rejon Chorwacji polecicie (dwa razy byłem w okolicach Makarskiej i raz na Istrii).

Mam też pytanie jak z pogodą w tym rejonie w pierwszej połowie września, czy znacznie się różni od pogody w rejonie Makarskiej?

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja którą miejscowość wybrać - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone