Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja którą miejscowość wybrać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Jak do Chorawacji to...

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 23.04.2017 15:16

jarod napisał(a):IMO Riviera Makarska na pierwszy wyjazd to średni pomysł. :D


Riwiera Makarska na pierwszy wyjazd to doskonały pomysł ;)

Tylko nie można pchać się największych miast typu BV czy sama Makarska, szczególnie z mniejszymi dziećmi.

Na riwierze jest masa urokliwych, mniejszych i spokojniejszych miejscówek - o czym zresztą pisałem już wiele razy na forum.
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Jak do Chorawacji to...

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 23.04.2017 16:54

sneer napisał(a):Na riwierze jest masa urokliwych, mniejszych i spokojniejszych miejscówek - o czym zresztą pisałem już wiele razy na forum.

No i właśnie w tym cały problem. Jadąc na pierwszy wyjazd na Riwierę Makarską ryzykuje się tym że każdy kolejny wyjazd w inne regiony będzie rozczarowaniem (poza kilkoma wyjątkami). Pewnie nigdy bym nie zwiedził Dalmacji Północnej gdybym za 1 razem pojechal na Makarską. Trzeba dawkować sobie doznania :D
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Jak do Chorawacji to...

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 23.04.2017 22:26

jarod napisał(a):No i właśnie w tym cały problem. Jadąc na pierwszy wyjazd na Riwierę Makarską ryzykuje się tym że każdy kolejny wyjazd w inne regiony będzie rozczarowaniem (poza kilkoma wyjątkami). Pewnie nigdy bym nie zwiedził Dalmacji Północnej gdybym za 1 razem pojechal na Makarską. Trzeba dawkować sobie doznania :D


I tu masz rację ;) Może być jednak tak, że ktoś pojedzie po raz pierwszy w nieco mniej atrakcyjny rejon Chorwacji i nie "chwyci" go on na tyle, żeby pojechać po raz drugi, np. na riwiere makarską.
BartKat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 01.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartKat » 23.04.2017 23:07

Janusz Bajcer napisał(a):
jasminika napisał(a):cześć, mam do wyboru Sveti Filip i Jakov, Okrug Gornij i Seget Vranjica. Co byście wybrali na wakacje z dziećmi?

Jeśli lipiec, sierpień - to skreśl Okrug Gornji.



A nie otwarli już czasem nowego mostu?
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 23.04.2017 23:09

Ja wybrałem Okrug Gornji myślę ze nie będzie tak żle mimo że z dzieckiem,Wyjazd początek lipca,
BartKat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 01.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartKat » 23.04.2017 23:11

To prawda, że wyspa się "korkuje" ale po to był budowany nowy most na Ciovo, żeby odciążyć centrum a co za tym idzie - zmniejszyć korki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.04.2017 23:13

BartKat napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
jasminika napisał(a):cześć, mam do wyboru Sveti Filip i Jakov, Okrug Gornij i Seget Vranjica. Co byście wybrali na wakacje z dziećmi?

Jeśli lipiec, sierpień - to skreśl Okrug Gornji.



A nie otwarli już czasem nowego mostu?

Most jeszcze w budowie, termin zakończenia odległy :idea:

nowy-most-na-ciovo-kiedy-t24110-30.html
matej.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 02.06.2006
Poradzcie prosze

Nieprzeczytany postnapisał(a) matej. » 22.05.2017 11:45

Witam cromaniaków.
Po raz ósmy wybieramy sie do Chorwacji, ale po raz pierwszy nie możemy sie zdecydowac gdzie jechać.
Bylismy juz na wyspach: Krk, Pag, Cres oraz w Pakostane i Primosten. Poniewaz w tym roku mamy tylko 10 dni nie chcemy sie zapuszczac daleko max 1400 km czyli okolice Zadaru.
Czy mozecie polecic urokliwe miasteczko miedzy Crikvenica, a Zadarem ?

Pozdrawiam
patiiii
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 20.02.2013
Dylemat- gdzie jechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) patiiii » 22.05.2017 12:40

Witam.
Okazuje się, że w tym roku poraz enty ;) będę na urlopie w Chorwacji. Teraz stoję przed wybraniem miejscowości gdzie spedzić ten czas. Byłam na wyspie Pag, Pula, Rijeka, Zadar, Szybenik, Rogoznica, Trogir, Ciovo, Split, Podstrana, Omis, Stanici, Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak, Makarska, Brela, Baśka Voda, Krvavica, Tucepi, Podgora, Hvar. Gdzie teraz? Pomóżcie :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Dylemat- gdzie jechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.05.2017 12:45

patiiii napisał(a):Witam.
Okazuje się, że w tym roku poraz enty ;) będę na urlopie w Chorwacji. Teraz stoję przed wybraniem miejscowości gdzie spedzić ten czas. Byłam na wyspie Pag, Pula, Rijeka, Zadar, Szybenik, Rogoznica, Trogir, Ciovo, Split, Podstrana, Omis, Stanici, Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak, Makarska, Brela, Baśka Voda, Krvavica, Tucepi, Podgora, Hvar. Gdzie teraz? Pomóżcie :D

Pelješac.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Poradzcie prosze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.05.2017 12:47

matej. napisał(a):Witam cromaniaków.
Po raz ósmy wybieramy sie do Chorwacji, ale po raz pierwszy nie możemy sie zdecydowac gdzie jechać.
Bylismy juz na wyspach: Krk, Pag, Cres oraz w Pakostane i Primosten. Poniewaz w tym roku mamy tylko 10 dni nie chcemy sie zapuszczac daleko max 1400 km czyli okolice Zadaru.
Czy mozecie polecic urokliwe miasteczko miedzy Crikvenica, a Zadarem ?

Pozdrawiam

Senj, Petrčane ....
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009
Re: Dylemat- gdzie jechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 24.05.2017 13:16

patiiii napisał(a):Witam.
Okazuje się, że w tym roku poraz enty ;) będę na urlopie w Chorwacji. Teraz stoję przed wybraniem miejscowości gdzie spedzić ten czas. Byłam na wyspie Pag, Pula, Rijeka, Zadar, Szybenik, Rogoznica, Trogir, Ciovo, Split, Podstrana, Omis, Stanici, Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak, Makarska, Brela, Baśka Voda, Krvavica, Tucepi, Podgora, Hvar. Gdzie teraz? Pomóżcie :D


Postira na Brać
marcinj.art.pl
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinj.art.pl » 24.05.2017 13:18

Mnie się bardzo podobało na wyspie Brać. Byłem tam 1 dzień, ale stwierdziłem, że mógłbym tam właśnie spędzić cały tydzień, po prostu leniuchując :) A byłem w Splicie, Dubrovniku, Makarskiej, Breli.
ola565
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.05.2017
gdzie jechać? Makarska, Duce czy Primosten? jakie ceny?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ola565 » 25.05.2017 15:19

Cześć, razem z chłopakiem chcemy się wybrać w te wakacje do Chorwacji. Najprawdopodobniej z biurem podróży, bo we 2 jechać autem raczej sie nie oplaca. Rozważamy Makarską, Duce (kolo Omiś), Primosten.
I w tym momencie proszę o pomoc :D co polecacie?
Gdzie jest taniej? Może jakąs inną miejscowość możecie polecić gdzie można dojechać z biurem? Albo może ktoś ma porównanie między Makarską a inną z miejscowości, wiadomo że ludzi w wakacje wszędzie dużo ale zastanawiam się jaka jest różnica w znalezieniu miejsca na plazy i cenami :) Ile kosztuje średnio obiad w Cro? Np kalmary, spaghetti?
Liczą się dla nas fajne plaże, ceny takie żebyśmy nie zbankrutowali wychodząc na piwko wieczorem, miasto takie w którym jest co robić, nie musi być imprezowe, ale z racji tego że bez auta to chcemy żeby wszystko było na miejscu. Fajnie jakby był też jakiś dojazd np autobusem do innych miejscowości i pozwiedzanie okolicy.
Chętnie poczytam każde odpowiedzi, pomoże to nam podjąć decyzje :)
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013
Re: gdzie jechać? Makarska, Duce czy Primosten? jakie ceny?

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 25.05.2017 15:47

czy ja wiem czy się nie opłaca my zawsze jechaliśmy w dwójkę i nie przekroczyliśmy 4 tysięcy za całość (10 dni) wraz z promem na wyspe, z wypadami do restauracji i ogólnie nie żałowaliśmy sobie :) dodam że jechaliśmy z Gdańska :) Kumpela za to pokusiła się na wyjazd do Kasteli zapłacili po 2,5 tysiąca od osoby za tydzień (z czego dwa dni odpadły na transfer lotnisko-Kastela bo lądowali w Cavtacie pod Dubrovnikiem) ogólnie wrócili zniesmaczeni ,a ja ich tak bardzo nakłaniałam na Chorwację ;/
A i sumarycznie wyjazd wyszedł im 6 tysięcy bo jeszcze dopłacili za wycieczki fakultatywne.Za taką sumę to my jadąc w dwójkę mielibyśmy wakacje życia na pełnym wypasie :D

A tak w sprawie miejsca to bym doradzała jednak wyspy Brač, Hvar, Koručla itp. ale to moje osobiste zdanie, jeżeli chodzi o ląd to wybrałabym Primosten samo miasteczko bardzo urokliwe,fajne plaże w okolicach i w miarę blisko na zwiedzanie Splitu i Šibenika :papa:

A co do miejsca na plaży to zależy czy jedziecie/lecicie w wysokim sezonie,przed czy po nim :) Dlatego też preferuje wypada autem lub wynajęcie skuterka bo zawsze można znaleźć dziką plażyczkę tylko dla siebie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja którą miejscowość wybrać - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone