Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja którą miejscowość wybrać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 22.03.2017 09:09

W Tribunj dla dzieci jest ok sam byłem tam z rodziną 3x pod rząd. Ale o ile nie ma problemów z miejscem na plaży. By coś dobrego zjeść napić się itp.
Miasto spokojne ciche i praktycznie na tyle małe że nie ma problemów z odległością do sklepu itp.
A i jest też dobra bazą wypadową. My byliśmy oczywiście na KRK (rzut beretem), Sibernik Zadar plus plazowanie w Nin. Ale z Tribunj jechaliśmy tez do Mostaru i na pokazać dzieciom Baśka Voda (tam pierwszy raz byłem z żoną w Chorwacji)
A więc miejscowość jako miejsce wypadowe jest ok.
Ale ma też i minusy.
- dla dzieci z atrakcji jest tylko trampolina w okolicach wysepki. I są też niby samochodziki elektryczne ale to dla małych dzieci. A dzieci czasem chcą też jakiś innych atrakcji. Jest niby co roku jakieś dni że ktoś śpiewa jakiś teatrzyk czy kino dla dzieci. No ale to wszystko. Z jednej strony dla rodziców ok. Bo pamiętam nad Bałtykiem to na wszelakiego rodzaju dziecięce atrakcje szło bardzo dużo kasy. Tu tego nie ma więc trzeba dziecka zapewnić inna rozrywkę. Dla mnie to akurat nie problem bo pół bagażnika w kombiaku to były wszelakiego rodzaju gry dmuchance itp więc zabawy było aż nad;)
Tego roku też bym tam pojechał. Ale po zeszłorocznym korku mam uraz i jedziemy na istrię ( kilka km od granicy z Słowenią tak by nie jechać dużo autostrada w Chorwacji;))
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 22.03.2017 23:22

sdolas napisał(a):Mówisz masz :D
Bratuš lub Tribunj, oba miejsca znajdziesz w relacji :wink:
Povljii na razie nie polecam bo dopiero będę testował w tym roku :wink:


Mam obawy że po Tucepi, Podgorze, Breli i Baśka Vodzie trudno będzie mi znaleźć równie fajne miejscowości z takimi plażami i deptakami pełnymi straganów i sklepików.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 23.03.2017 15:13

shrek napisał(a):Mam obawy że po Tucepi, Podgorze, Breli i Baśka Vodzie trudno będzie mi znaleźć równie fajne miejscowości z takimi plażami i deptakami pełnymi straganów i sklepików.


Powtórzę, że wymogi te spełni Primosten. A na Riwierze Makarskiej może jeszcze Gradac.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 23.03.2017 19:16

Tu schodzimy do samej definicji wypoczynku.
Dla mnie to cisza, spokój, natura, jadran .... a dla kogoś innego to będzie wspomniana gwarna, pełna turystów promenada.
Każdy ma swoją definicję :wink:
Tribunj należy jeszcze do miejsc spokojnych :wink:
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 23.03.2017 21:49

No właśnie o to chodzi
My z kolei wolimy wieczorami wychodzić do ludzi.
Spacerować, chodzić po sklepikach i straganach, oraz zasiadać w knajpkach
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 24.03.2017 13:19

To jest właśnie sprawa indywidualna. Nasz dzieci w wieku 11 i 12 lat wieczorami były już takie zmęczone całodziennym plażowaniem oraz zwiedzaniem po, że wieczorami nie było opcji wyjścia . Nie odważyliśmy się zostawić ich samych w apartamencie , więc spokojna strona Okrug Gornji była dla Nas wybawieniem i idealnym miejscem na odpoczynek.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 24.03.2017 21:40

Nasze dzieci w wieku 7 i 11 lat wieczorami wręcz domagały się wychodzenia na deptak.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 04.04.2017 17:14

Czy oprócz miejscowości Gradac, jeszcze coś możecie polecić ?
MarcinG09
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 24.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinG09 » 04.04.2017 18:25

Jeżeli w pobliżu Gradac - to 2 km bliżej Brist - cisza, spokój, spacerkiem promenadą do Gradac wzdłuż morza :D
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.04.2017 20:58

shrek napisał(a):Nasze dzieci w wieku 7 i 11 lat wieczorami wręcz domagały się wychodzenia na deptak.

Spokojny Tribunj niczego nie wyklucza :D
Mieścinka spokojna ale znajdzie się w niej wszystko oprócz dyskotek.
Dyskoteki i gwarne Viodice są "rzut beretem" od Tribunj.
Z dzieciakami zchodziło nam pieszo ok 30 minut drogi plażą :wink:
Ja wolę podejść do ruchliwego miasta kawałek, bo lubię wieczorne spacery, za to w dzień mam spokój i pustki na plaży :wink:
certain
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.04.2017
Jak do Chorawacji to...

Nieprzeczytany postnapisał(a) certain » 22.04.2017 17:59

Cześć.
Wraz z narzeczonym zamierzamy wybrać się do Chorwacji samochodem, lecz niezbyt wiemy gdzie na pierwszy wyjazd. Chcielibyśmy coś pozwiedzać ale też poleżeć na plaży. W jakim miesiącu najlepiej pojechać, żeby było baaaaardzo ciepło?
MlodyLeo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2017
Re: Jak do Chorawacji to...

Nieprzeczytany postnapisał(a) MlodyLeo » 22.04.2017 19:26

Gdybyś tylko koleżanko przejrzala forum znalazła byś odpowiedzi na swoje pytania. Jest wiele tematów typu gdzie jechać itp. Ale postaram się delikatnie rozwiać Twoje wątpliwości. Gdzie jechać? Chmm to chyba najtrudniejsze bo cała Cro. Jest piękna choć ptaszki cwierkaja że największe wrażenie robi środkowa i południowa Dalmacja gdzie góry stykają się z morzem leższ sobie na plaży przed tobą piękny lazur wody z tyłu szczyty gór. Aby zawęzić poszukiwania do mniejszego terytorium to myślę że tzw. Riwiera Makarska była by odpowiednim wyborem. Teraz kwestia czy lubicie dzikie tłumy na plaży i w mieście iprezy dyskoteki kluby itp. To szukajcie czegoś w takich mjejscach jak Makarska, Baska Voda, Brela ,jeżeli jednak wolicie trochę spokojniejsze mjejsca spokoj luz na plaży małe zaciszne zatoczki ukryte w skalach lekko zacieniony gdzie macie kawałek plaży tylko dla siebie (bez parawanu ) to rozglądajcie się za takimi mjejscami jak np. Bratus, Krvavica, Igrane, Zivogoscie i wiele innych. Opis tych i innych mjejscowosci masz tu na forum. Proponuje odpalic Google mapy popatrzyc gdzie chcecie jechać praktyczne z każdej mjejscowosci są jakieś filmy na youtube. Jak juz coś się wizualnie spodoba, wchodzisz tu na forum i szukasz info o danej mjejscowosci. Cala Riwiera jest dobra baza wypadową do zwiedzania np. Mostaru czy Dubrownika, a co do pogody to od czerwca do końca września może być bardzoooo ciepło, choć przełom lipca sierpnia chyba taki dość optymalny wybór. Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu mjejsca na pierwsze wakacje w Chorwacji.
adam-lca
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.04.2017
Re: Jak do Chorawacji to...

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam-lca » 22.04.2017 19:58

MlodyLeo napisał(a):Gdybyś tylko koleżanko przejrzala forum znalazła byś odpowiedzi na swoje pytania. Jest wiele tematów typu gdzie jechać itp. Ale postaram się delikatnie rozwiać Twoje wątpliwości. Gdzie jechać? Chmm to chyba najtrudniejsze bo cała Cro. Jest piękna choć ptaszki cwierkaja że największe wrażenie robi środkowa i południowa Dalmacja gdzie góry stykają się z morzem leższ sobie na plaży przed tobą piękny lazur wody z tyłu szczyty gór. Aby zawęzić poszukiwania do mniejszego terytorium to myślę że tzw. Riwiera Makarska była by odpowiednim wyborem. Teraz kwestia czy lubicie dzikie tłumy na plaży i w mieście iprezy dyskoteki kluby itp. To szukajcie czegoś w takich mjejscach jak Makarska, Baska Voda, Brela ,jeżeli jednak wolicie trochę spokojniejsze mjejsca spokoj luz na plaży małe zaciszne zatoczki ukryte w skalach lekko zacieniony gdzie macie kawałek plaży tylko dla siebie (bez parawanu ) to rozglądajcie się za takimi mjejscami jak np. Bratus, Krvavica, Igrane, Zivogoscie i wiele innych. Opis tych i innych mjejscowosci masz tu na forum. Proponuje odpalic Google mapy popatrzyc gdzie chcecie jechać praktyczne z każdej mjejscowosci są jakieś filmy na youtube. Jak juz coś się wizualnie spodoba, wchodzisz tu na forum i szukasz info o danej mjejscowosci. Cala Riwiera jest dobra baza wypadową do zwiedzania np. Mostaru czy Dubrownika, a co do pogody to od czerwca do końca września może być bardzoooo ciepło, choć przełom lipca sierpnia chyba taki dość optymalny wybór. Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu mjejsca na pierwsze wakacje w Chorwacji.


A moge sie podpiac do tematu?Brela,Baska Voda...czy poczatek wrzesnia to tam dalej tlumy ze problem z placem na recznik na plazy,czy juz jednak luzniej.Bo nawet tu na forum sprzeczne na ten temat opinie.Pytanie szczegolnie do tych co we wrzesniu tam bywali bo to popularne miejscowosci.
MlodyLeo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2017
Re: Jak do Chorawacji to...

Nieprzeczytany postnapisał(a) MlodyLeo » 22.04.2017 20:21

We wrześniu w Cro nie byłem, ale byłem na południowym wybrzeżu Francji (Cote dAzur) Hiszpani (Costa Brava) i tam i tak były tłumy co do Chorwacji to jedynie wnioski moge wyciągnąć czytajac wiele Relacji z Podróży, to zazwyczaj autorzy tych relacji byli niemile zaskoczeni ilością ludzi na plaży jak na wrzesień spodziewali się pustek a jednak ludzi było sporo. Znajdź jakąś relacje z września i pisz do jej autora dostaniesz najlepsza odpowidź.
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Jak do Chorawacji to...

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 23.04.2017 14:16

MlodyLeo napisał(a):We wrześniu w Cro nie byłem, ale byłem na południowym wybrzeżu Francji (Cote dAzur) Hiszpani (Costa Brava) i tam i tak były tłumy co do Chorwacji to jedynie wnioski moge wyciągnąć czytajac wiele Relacji z Podróży, to zazwyczaj autorzy tych relacji byli niemile zaskoczeni ilością ludzi na plaży jak na wrzesień spodziewali się pustek a jednak ludzi było sporo. Znajdź jakąś relacje z września i pisz do jej autora dostaniesz najlepsza odpowidź.

W 2015 byłem w BV do 10 września. Na plaży były takie tłumy że chodziliśmy 1 km do Breli gdzie było zdecydowanie luźniej, co nie znaczy że pusto. Z każdym dniem września było jednak coraz mniej ludzi co dalo się odczuć szczególnie wieczorami na promenadzie i widząc wolne apartamenty. Plaża jednak była zatłoczona, także nie wyobrażam sobie tam szczytu sezonu.

IMO Riviera Makarska na pierwszy wyjazd to średni pomysł. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja którą miejscowość wybrać - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone