Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdańsk - Porec. Którędy?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grucha_pietrucha
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.09.2012
Gdańsk - Porec. Którędy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) grucha_pietrucha » 03.09.2012 17:07

Dzień dobry wszystkim,

po dwóch tygodniach czytania tego pomocnego forum, a także przewodników oraz gadania ze znajomymi, postanowiłam poprosić Was, drodzy Forumowicze, o poradę w moim indywidualnym przypadku. Chodzi o to, jak najlepiej dojechać z Gdańska do Chorwacji i z powrotem :)

Planujemy wyjechać 10 albo 11 wrzesnia br, passatem B4 combi - stary, ale niezawodny (odpukać), dwóch kierowców na pokładzie. Chcemy na początek pojechać na Istrię, potem przemieszczać się wzdłuż wybrzeża zaliczając Zadary, Trogiry i inne, aż do Dubrovnika. Jesteśmy studentami, wyjazd ma być po kosztach, ale nie chcemy oszczędzać na bezpieczeństwie swoim i innych, więc nastawiamy się na nocleg tranzytowy (ale po taniości najlepiej :D ). Podsumowując: chcemy przyoszczędzić, ale nie za wszelką cenę - lepiej zapłacić za autostradę niż pchać się jakimiś krętymi górskimi dróżkami.

Z tego, co wiemy mamy do wyboru trzy opcje:
1. Niemcy, Austria, Słowenia - polecają ją nam znajomi nie-studenci, bo szybko, wygodnie, bo nie jedzie się przez Pl, bo niemieckie autostrady, no ale jakby nie było trzeba odbić na zachód i wychodzi jakieś 300 km dalej niż przez południe Polski i Czechy, no i trzeba by przenocować w Niemczech lub Austrii, co tanie nie jest :wink:
2. Czechy, Austria, Słowenia - tutaj najbardziej martwi nas przejazd przez Polskę, że stracimy na to dużo czasu.
3. Słowacja, Węgry, Bośnia. - wracając chcemy zahaczyć o Budapeszt, więc musimy wybrać tę trasę jako powrotną. Bo chyba nie opłaca się wracać na północ Chorwacji, skoro będziemy już w Dubrovniku, więc trzeba pocisnąć przez BiH? Jest już temat "droga przez Bośnię", więc ta kwestia tak bardzo mnie nie nurtuje :wink:

Jednak to, czy śmigać przez te Niemcy, czy nie, jeśli tak, to gdzie przenocować, no i przez Salzburg czy Passau - jest dla mnie baaardzo istotne. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki!!!
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 03.09.2012 17:45

Z Gdańska przez Niemcy?... No masz chłopie gest... :lol: Chcesz przyoszczędzić i nadłożyć 300km?... :) Brawo... :)
Pamiętaj, że najpierw musisz się do tych Niemiec dostać... Biorąc pod uwagę to, że teraz masz A1 do Torunia, od Łodzi do Piotrkowa kawałek A1, z Piotrkowa na południe "gierkówkę", a od lotniska w Pyrzowicach praktycznie do samej granicy z Czechami znowu A1...
Tu masz link do tematu gdzie spać po drodze:
gdzie-spac-w-drodze-do-hr-i-z-powrotem-polecamy-i-odradzamy-t17806.html
Jeżeli zapytasz się tutaj gdzie spać po drodze, zamknę Ci ten temat :)
grucha_pietrucha
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grucha_pietrucha » 03.09.2012 18:29

pytanie o nocleg na trasie przez Niemcy zadane tak przy okazji tym, którzy jeżdżą tamtędy :) dzięki za link, ten temat od jakiegoś czasu czytam ;)
No niby 300 km więcej, ale passat w trasie max 6l/100 km pali, a na winiecie czeskiej można 50 zł przyoszczędzić, więc te 80 zł więcej przez te Niemcy, gdyby się faktycznie jakoś super czasowo i komfortowo opłacało, byśmy odżałowali ;) Jednak skoro mówisz że to bez sensu to bardzo dziękuję za pomoc :))
pawel1899
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 10.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel1899 » 03.09.2012 20:09

Duzo osob mowi ze to bez sensu, ale tez sie nad tym zastanawiam caly czas. Co prawda wyjazd w tym roku niestety juz mi odpadl, ale mysle o przyszlych wakacjach. Wedlug google mapy roznica wynosi 200 km, ale przez Niemcy powinno pojsc gladko, dojazd z Trojmiasta do granicy z Niemcami tez juz jest ok i plynnie sie jedzie.
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 04.09.2012 00:21

grucha_pietrucha napisał(a):pytanie o nocleg na trasie przez Niemcy zadane tak przy okazji tym, którzy jeżdżą tamtędy :) dzięki za link, ten temat od jakiegoś czasu czytam ;)
No niby 300 km więcej, ale passat w trasie max 6l/100 km pali, a na winiecie czeskiej można 50 zł przyoszczędzić, więc te 80 zł więcej przez te Niemcy, gdyby się faktycznie jakoś super czasowo i komfortowo opłacało, byśmy odżałowali ;) Jednak skoro mówisz że to bez sensu to bardzo dziękuję za pomoc :))



Ja jechałem z Trójmiasta przez Słowację (tani nocleg niedaleko Bratsławy - 10,- Eur od osoby), dalej przez Węgry, ale "osławioną drogą 86", kawałek Słowenji z ominięciem autostrady i Cro. Trasa całkiem ok, a i przez Polskę nie było draki :-)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.09.2012 09:35

Część Sąsiad.

Proponuję tak:
Gdańsk - Cieszyn - Zilina - Bratysława - Wiedeń - Graz - Maribor - Ljubljana - Postojna (zwiedzanie jaskini) - i dalej albo
1. na Rupa - Rijeka - tunel Ućka
albo
2. na Koper i zachodnim wybrzeżem Istrii.

Odpuść sobie autostrady w D.
Nim dojedziesz, kilometry, paliwo, czas,...po prostu za daleko mamy z GD.

Wracając z południa proponuję:
Trebinje - i
1. Sarajewo - Maglaj (zwiedzanie) - Doboj - Slavonski Brod - Dakovo - Osijek (zwiedzanie) - Mohacs - Szekszard (tą drogą jechaliśmy - widokowa)
albo
2. Blagaj (zwiedzanie) - Mostar - Jajce - Banja Luka - Daruvar - Virovitica - Barcs - Nagyatad - Marcali - M7

Powodzenia
Piterk
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piterk » 04.09.2012 10:32

Witam,

W zeszlym roku trasa Tczew - Rab.
Tczew-Chojnice do Słubic (droga masakra, nigdy wiecej)potem juz przez Niemcy (Regensburg-Passau) dalej przez Austrie i Slowenie do Chorwacji.
Wyjazd z Tczewa okolo 19.00. O 7 nad ranem bylem w Regensburgu. Drzemka w hotelu, troche zwiedzania miasta i o 19.00 znowu w droge. Droga do Słoweni poszla glado, w Słoweni nie dalem juz rady. Małzonka jechala.
Powrot z Vodice do Tczewa. Droga taka sama, tylko ze do Polski wjezdzalem w Kołbaskowie. Czas przejazdu okolo 24 godzin, z wieloma przestojami.

W tym roku byla Trasa Tczew - Garda (Italia)
Tczew-Bydgodz-Gniezno-potem na A2 do Niemiec. Dalej to juz tylko na poludnie Niemiec.
Znajomi wlasnie wrocili z Brist. Jechali przez Polske, narzekali strasznie.
Ja wole nadrobic troche kilometrow, ale wole jechac po nudnej autostradzie niz przez wioski z fotoradarami w smietnikach.

Wybor nalezy do Ciebie, jednak trasa przez Niemcy nie jest tania, jadac autostrada auto swoje tez spali
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 04.09.2012 16:14

Jacek S napisał(a):Część Sąsiad.

Proponuję tak:
Gdańsk - Cieszyn - Zilina - Bratysława - Wiedeń - Graz - Maribor - Ljubljana - Postojna
2. na Koper i zachodnim wybrzeżem Istrii.

Odpuść sobie autostrady w D.
Nim dojedziesz, kilometry, paliwo, czas,...po prostu za daleko mamy z GD.

Amen !

Tak jechałem pierwszy raz do Cro.
Mój wuj Św. pamięci testował wojaże przez D do Cro i zawsze twierdził że nic głupszego nie mógł wymyślić.

Pozdrav
grucha_pietrucha
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grucha_pietrucha » 04.09.2012 20:46

Wielkie, wielkie dzięki za wszystkie rady :) I pozdrawiam gdańskich ludzi! Utwierdza mnie to w przekonaniu, że naprawdę warto jechać tak daleko na wakacje. Tczewskich też, z Tczewa jestem ;)

Makar..... napisał(a):

Ja jechałem z Trójmiasta przez Słowację (tani nocleg niedaleko Bratsławy - 10,- Eur od osoby), dalej przez Węgry, ale "osławioną drogą 86", kawałek Słowenji z ominięciem autostrady i Cro. Trasa całkiem ok, a i przez Polskę nie było draki :-)


a czy mógłbyś podać namiary na ten nocleg? albo jakieś wskazówki jak go odnaleźć :) Bo cena atrakcyjna w porównaniu do tego, co mnie udało się znaleźć (minimum 15e/os), a przydałoby się, bo chyba zdecydujemy się na podany przez @Jacek S wariant z Żyliną i Mariborem.

Jacek S..... napisał(a):
Wracając z południa proponuję:
Trebinje - i
1. Sarajewo - Maglaj (zwiedzanie) - Doboj - Slavonski Brod - Dakovo - Osijek (zwiedzanie) - Mohacs - Szekszard (tą drogą jechaliśmy - widokowa)
albo
2. Blagaj (zwiedzanie) - Mostar - Jajce - Banja Luka - Daruvar - Virovitica - Barcs - Nagyatad - Marcali - M7


Dziękuję serdecznie! Wracać będziemy przez Bośnię, Mostar i wodospady Kravica chcemy zaliczyć przy okazji wycieczki w ramach pobytu w okolicach Dubrovnika, bo planujemy się tam zatrzymać, więc po drodze zwiedzać ich nie będziemy. Mógłbyś napisać, czy ta widokowa trasa nie należy przy okazji do trudnych (chodzi o to czy nie jest jakoś strasznie kręta lub wąska). I jeżeli chcemy zaliczyć jeden nocleg na Węgrzech i jeszcze zobaczyć chociażby pobieżnie Budapeszt, to chyba zwiedzanie w Bośni trzeba sobie podarować albo zaplanować 2 noclegi w drodze powrotnej. Dobrze myślę?? ;)
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 04.09.2012 22:41

Ja jechałem z Trójmiasta przez Słowację (tani nocleg niedaleko Bratsławy - 10,- Eur od osoby), dalej przez Węgry, ale "osławioną drogą 86", kawałek Słowenji z ominięciem autostrady i Cro. Trasa całkiem ok, a i przez Polskę nie było draki :-)[/quote]

a czy mógłbyś podać namiary na ten nocleg? albo jakieś wskazówki jak go odnaleźć :) Bo cena atrakcyjna w porównaniu do tego, co mnie udało się znaleźć (minimum 15e/os), a przydałoby się, bo chyba zdecydujemy się na podany przez @Jacek S wariant z Żyliną i Mariborem.

Podaje namiar:Dla mnie jak na nocleg tranzytowy ok. blisko autostrady,Pzdr, Makar

e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
http://www.levneubytovani.net/zakwatero ... estany.htm

Adres:
Severná 407/30
922 10, Trebatice

GPS:
48.60006, 17.75004
48°36'0"N, 17°45'0"E
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.09.2012 12:03

grucha_pietrucha napisał(a):
Jacek S..... napisał(a):
Wracając z południa proponuję:
Trebinje - i
1. Sarajewo - Maglaj (zwiedzanie) - Doboj - Slavonski Brod - Dakovo - Osijek (zwiedzanie) - Mohacs - Szekszard (tą drogą jechaliśmy - widokowa)
albo
2. Blagaj (zwiedzanie) - Mostar - Jajce - Banja Luka - Daruvar - Virovitica - Barcs - Nagyatad - Marcali - M7


Mógłbyś napisać, czy ta widokowa trasa nie należy przy okazji do trudnych (chodzi o to czy nie jest jakoś strasznie kręta lub wąska). I jeżeli chcemy zaliczyć jeden nocleg na Węgrzech i jeszcze zobaczyć chociażby pobieżnie Budapeszt, to chyba zwiedzanie w Bośni trzeba sobie podarować albo zaplanować 2 noclegi w drodze powrotnej. Dobrze myślę?? ;)


Jest kręta, po jednym pasie, miejscami zwierzęta, wioski, ciężarówki za którymi trzeba swoje przejechać...ale zielona, skalna, górzysta, z rzeką przecinającą góry...ale jeśli priorytetem jest Budapeszt to zwiedzanie BiH musicie sobie odpuścić (albo rozplanować więcej czasu choć z doświadczenia wiem, że żal wyjeżdżać z HR i jedzie się na ostatnią chwilę).
I najważniejsza informacja - sam przejazd trasą nr 1 zajęła nam 22 godziny (w tym 3,5 na drzemkę).

Pozdrawiam
piotr gd
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr gd » 05.09.2012 23:22

W ubiegłym roku (też wrzesień) Gdynia-Rovinj przez Łódź-Cieszyn-Bratysławę-Graz-Ljubljanę spokojną jazdą około 17 godzin z noclegiem na Słowacji w okolicach Żyliny. Do kosztu jazdy przez Niemcy trzeba doliczyć jeszcze prawie 20 EUR na tunele w Austrii.
grucha_pietrucha
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grucha_pietrucha » 06.09.2012 00:06

Dziękuję wszystkim!!!

Zatem trasę "tam" mamy dzięki Wam rozplanowaną, nocleg pod Bratysławą zaklepany :) jaskinie sobie niestety odpuścimy, bo jesteśmy zbyt chciwi/biedni, żeby kupic bilety za 18 euro ;) po drodze zatem zajrzymy do Bratysławy albo Ljubljany albo Škofja Loka albo Bledu albo wąwozu Vintgar... Tyle tego jest, wszystko chciałoby się zobaczyć, a tak mało czasu ;)

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone