Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdańsk - Jazda przez Polskę - Zadar (Pag) (8-9 Wrzesień)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Smietana
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.08.2010
Gdańsk - Jazda przez Polskę - Zadar (Pag) (8-9 Wrzesień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smietana » 29.08.2010 12:22

Witam wszystkich!

W tym roku po raz pierwszy planuję wyjazd do Chorwacji.
4 osoby, Yaris II + box.
Urlop zaklepany od 09.09 czwartek do 22.09 środa.

Plan wyjazdu "w te":
- Pakowanie we wtorek po pracy
- Planuję wybyć z pracy troszkę wcześniej, strzelić sobie piwko i uciąć z 5h snu do ok 18.
- Wyjazd w środę ok 20 - pomysł jest taki, żeby przejechać przez Polskę jak najszybciej, czyli w nocy. Zakładam:

1. Gdańsk - Toruń /173km/ 2h (do 22:00 śr) -> http://tnij.org/gd-to
(często wychodzi szybciej).

2. Toruń - Włocławek /76km/ 1,25h (do 23:15 śr) -> http://tnij.org/to-wl
(w Łysomicach na obwodnicę Torunia, kierunek Wawa "10", w Lipnie odbicie na Włocławek i wjazd do Włocławka przez tamę - wszystko po to aby ominąć wahadełka na drodze Toruń - Włocławek).

3. Włocławek - Łódź /109km/ 1,5h (do 01:00 czw)-> http://tnij.org/wl-lo

4. Łódź - Cieszyn /281km/ 4h (do 05:00 czw) -> http://tnij.org/lo-ci
-----------------------------------------------------------------------------
W tym momencie mam 9h przez Polskę. Czas do zrobienia jak najbardziej realny. Do skrócenia również. Gdańsk - Zakopane jeździ się 8 - 10 h (przy dużych utrudnieniach). Więc myślę, że jadąc w nocy z CB, utrzymując równe tempo spokojnie w 7-8h do Cieszyna dojadę.
-----------------------------------------------------------------------------

5. Cieszyn - Żylina /73km/ 2,5h (do 07:30 czw)-> http://tnij.org/ci-zy (wliczam w czas godzinną przerwę gdzieś w Słowacji. Jest rano, za chwilę zacznie się ruch w miasteczkach w Polsce i na Słowacji - jazda w codziennym ruchu w tygodniu to tragedia. A tak przede mną tylko autostrady. Jest wcześnie rano, trasa do Bratysławy w kierunku pd-zach więc słońce nie będzie świeciło w oczy).

6. Żylina - Bratysława /202km/ 2,5h (do 10:00 czw) -> http://tnij.org/zy-br
(To jak rzut beretem porównując z jazdą przez Polszę).

7. Bratysława - Graz /265km/ 3h (do 13:00 czw) -> http://tnij.org/br-gr
(W tych okolicach dłuższe pauzowanie - szukamy noclegu - szukamy wyrobów procentowych i siedzimy sobie do wieczora, ewentualnie zwiedzamy jeżeli cokolwiek jest do zwiedzenia - Może ktoś ma jakieś info o ciekawych miejscach nocleg+ładna miejscówa pomiędzy Grazem, a granicą ze Słowenią??????????????)*

* - w przypadku, gdyby kierowca był nie zajechany, byłaby godzina w okolicach 09:00 to drzemka i ciśniemy dalej) (Spokojnie, nie żadko jeździłem trasy po 15- 20h.. w 2ch kierowców np. 35h ze średnią 100km/h po europie :) i wiem doskonale co oznacza zmęczenie i kiedy się pojawia)

8. Graz - Mureck - Ptuj - Zadar - Pag /484km/ 8h (ruszając ok 8 do 16:00 pt) -> http://tnij.org/gr-pt-pa
(Czasu dałem aż nadto, ale przypuszczam, że jadąc pierwszy raz do Chorwacji, to będziemy się strasznie podniecali widokami i innymi takimi, więc co chwila stop i podivejtie).

Przyjazd w godzinach popołudniowych, szukanie noclegu na spotnanie, kupno %, kapci do wody i oczywiście podivajtie z browarkiem.
Trasa obliczona na około 25h - myślę, że ślimak byłby szybciej:
Ca 1650km - więc bez zamulania w Polszy maxymalnie 20h jazdy powinno być.


Co sądzicie o takiej trasie? Czy nie lepiej ją zmodyfikować i pojechać przez Czechy (mikulov)?*
* - wiem, wiem był miliard takich tematów - ale zdania są podzielone i chciałbym zasięgnąć opini osób, które jechały w ostatnim czasie tą trasą. Wybrałem wariant przez Słowację, ponieważ wolę wcześniej przejechać kawałek beznadziejnymi drogami /Cieszyn-Żylina - zamiast Mikulov-Wiedeń/ oraz patrząc na objazd Wiednia "dołem" widać, że będzie mniej problemowy i będzie mniejsze prawdopodobieństwo korków. Wracając może pojadę sobie przez Czechy ze względów turystycznych :wink:

Co sądzicie o znalezieniu noclegu na spontanie, na wyspie Pag we wrześniu? Może ktoś był w tym terminie i poleca jakieś ciekawe miejsce.
* - Wymóg - 2 szuflady dla 4ech osób bądź jedna większa 3pokojowa szuflada z tarasem i widokiem na morze
/liczę 20E na osobę za nocleg/.

Czy ktoś się wybiera w tym terminie do Chorwacji?

Pozdrawiam!
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 29.08.2010 13:50

Hej jechałem podobna trasą z tym, że nie na Austrię i mieszkam w Grudziądzu.
2 gdz do Torunia? Hmmmmmmmm jeśli tak uważasz ok ale ja uważam inaczej. Powiedzmy że jedziesz autostradą musisz zjechać w Marzach (tam kończy się jak na razie autostrada) i kierunek do Świecia i dalej 1 na Łódź przez Toruń itd... Jeśli z Gdańska 1 w nocy troszkę dłużej wiadomo nie rozwiniesz takich prędkości. Do czego dążę piszesz o Łysomicach na Twoim miejscu nie jechał bym tamtędy nawet w nocy rozkopane niemal połowę odcinka. W nocy proponował bym normalnie jazdę przez Toruń.
Tak samo wahadełko o którym wspomniałeś między Włocławkiem a Toruniem skoro jedziesz w nocy bez obaw wal śmiało, podobnie sprawa ma się w samym Włocławku też w centrum "troszkę" rozkopane ale pamiętaj takie miasta jak Toruń Włocławek wymierają o takich porach a już w tygodniu na pewno. Z Włocławka do Łodzi masz też 2 wahadełka ale tak jak wyżej napisałem postoje max 5 min warto wykorzystać czas na wyprostowanie kości. :D
Z Łodzi wiadomo już dwa pasy więc utrudnień żadnych poza Policją, ale to już pozostawiam Twojemu sumieniu.
Ja do Ziliny jechałem z przejścia granicznego w Zwardoniu mi droga odpowiadała choć nie za szybka (Policja czujna jest)
Uwaga w Zilinie gdzie będziesz próbował się dostać na autostradę do Bratysławy, w przeciwieństwie jak to jest w Polsce czy Niemczech itd autostrady nie są oznaczone na niebiesko, więc jeszcze w Zilinie patrz na nr drogi a nie napis Bratysława na niebieskim tle.
Autostrada do Bratysławy bardzo fajna i szybka ale tez musisz pamiętać o ich Policji lubią stać w obrębie pachołków (niby jakieś roboty drogowe) gdzie ze 130 musisz na 2min zwolnic do 60km/h.
Sama Bratysława oznaczona perfekt nie sposób coś sknocić.
No i tu nasze drogi się rozjeżdżają. Ja jechałem na Węgry na słynną 86
Ty możesz wybrać autostradę do Gyor i potem do M7 i przy Balatonie non stop już tylko autostrady. Mniej więcej w połowie długości Balatonu mieszka na stałe Pani Teresa z wyśmienitymi warunkami noclegowymi tam tez bazowałem na noclegu tranzytowy.
Ty wybrałeś opcję Austria wiec jak dalej to wygląda nie wiem.
Polska tak jak Tobie przedstawiłem
Powodzenia i udanego wypoczynku 8)
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 29.08.2010 18:23

Z Gdańska to lepiej do Niemiec szybko i zero stresu tak jechałem z okolic Kartuz natomiast powrotną droge wybrałem przez Polske i to był koszmar od Zwardonia do Gdańska 13 godzin nonstop odradzam stanowczo
Tempo dochodziło czasami do 150km ale i było 10 km same wykopki i ograniczenia
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 29.08.2010 18:33

PS Bratysława wiecznie zakorkowana a co do hotelu to prosze GRAZ
http://www.urdlwirt.at/index.php
super śniadanko blisko centrum handlowe internet gratis
Ostatnio edytowano 29.08.2010 18:37 przez matrix02, łącznie edytowano 1 raz
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 29.08.2010 18:36

matrix02 napisał(a):PS Bratysława wiecznie zakorkowana a co do hotelu to prosze
http://www.urdlwirt.at/index.php
super śniadanko blisko centrum handlowe internet gratis

Nic podobnego właściwie porusza się non stop autostradą dwa razy jechałem przez Bratysławę i nic podobnego nie miało miejsca.
Albo ja miałem szczęście albo ty pecha
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002
Pag z Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 29.08.2010 19:14

Co sądzicie o takiej trasie? Czy nie lepiej ją zmodyfikować i pojechać przez Czechy (mikulov)?*
* - wiem, wiem był miliard takich tematów - ale zdania są podzielone i chciałbym zasięgnąć opini osób, które jechały w ostatnim czasie tą trasą. Wybrałem wariant przez Słowację, ponieważ wolę wcześniej przejechać kawałek beznadziejnymi drogami /Cieszyn-Żylina - zamiast Mikulov-Wiedeń/ oraz patrząc na objazd Wiednia "dołem" widać, że będzie mniej problemowy i będzie mniejsze prawdopodobieństwo korków.

Wróciłem wczoraj - jechałem przez Czechy (w tę stronę nocleg w Mikulovie w drodze powrotnej w Cieszynie). Spokojnie możesz jechać przez Torun, Włocławek - roboty nie są uciążliwe jeśli nie wybierzesz jakiś godzin, które są godzinami większego nasilenia ruchu.

Przez Słowenię omijałem autostrady - ostatni zjazd w Austrii potem Maribor, Lenart, Ptuj - czas około 50 minut.

W drodze powrotnej trasa z Pagu przez całą Chorwację zajęła mi nie całe 4 godziny (wszędzie przepisowo :) ).

Co sądzicie o znalezieniu noclegu na spontanie, na wyspie Pag we wrześniu? Może ktoś był w tym terminie i poleca jakieś ciekawe miejsce.
* - Wymóg - 2 szuflady dla 4ech osób bądź jedna większa 3pokojowa szuflada z tarasem i widokiem na morze
/liczę 20E na osobę za nocleg/.

Znajdziesz bez problemu - wyjeżdzaliśmy w ostatni piątek - już w sobotę 21.08 bardzo się poluzowało.

Pzdr Tomek

PS. Jedziesz z boxem więc uważaj na bramki automatyczne w Chorwacji - zostaniesz na nich potraktowany jako pojazd kategorii II (przez człowieka będziesz w kategorii I). Gdybyś potrzebował jeszcze jakiś wskazówek pisz - byłem w Chorwacji już kilka razy :)
mpagno
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2010
twoja droga do cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpagno » 29.08.2010 19:58

Witam Cię serdecznie !

Byłem w Cro juz pare razy i chcialbym ci pare uwag co do drogi przekazac jak sie nie pogniewasz....:)
Opcja Łódź - Cieszyn jak najbradziej sluszna z tym ze wystrzegaj sie samej Łodzi, jechac najlepiej obwodnica Zgierza i wyjezdzasz juz na peryferie Łodzi i na "Gierkówke". Górny ślask i sam cieszyn przejezdzasz bardzo plynnie. W CZ zalecalbym kierunek Fridek Mistek,Olomuniec,Brno , Mikulov. W ten sposób CZ robisz w dwie godzinki w 98% po drogach exp lub autostradach. Przed Granicą CZ-A polecam ci zajazd idealny pod nocleg i dobre jedzonko [url]http://www.hotel-salus.cz/pl/index.htm (wlasciciel znakomicie po polsku mówi - notabene nazywa sie Peter Poliak :)).
W Austrii parenascie km i wjezdzasz na nowa autostrade - mijasz Wiedeń i juz pedzisz na Graz, (w Austrii wystrzegaj sie noclegów - ceny masakra). Z Grazu, juz chwila i jestes w SL0, odzaluj prosze te pare euro na winiete, 40 minut i jestes juz w CRO.
Super wypoczynku życze ![/url]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Pag z Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.08.2010 20:00

Tomek napisał(a):Spokojnie możesz jechać przez Torun, Włocławek - roboty nie są uciążliwe jeśli nie wybierzesz jakiś godzin, które są godzinami większego nasilenia ruchu.

Podłączę się pod temat pytaniem.

Czy w godzinach 5:00-6:00 w piątek ten kawałek da radę przejechać w miarę bezproblemowo.
Wiem że są roboty , wahadełka itp , ale może ktoś orientuje jeżdżąc często ten odcinek jak on wygląda w tych godz.

Liczę na to że jest to pora gdzie ludzie jeszcze nie walą do pracy , więc
może nie będzie tak tragicznie. :?
mpagno
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2010
Gdańsk - Jazda przez Polskę - Zadar (Pag) (8-9 Wrzesień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpagno » 29.08.2010 20:02

Co do noclegu znajdziesz bez problemu, moim zdaniem za 20 euro/osoba to juz bedzie wypas....
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 29.08.2010 20:10

mpagno napisał(a):Co do noclegu znajdziesz bez problemu, moim zdaniem za 20 euro/osoba to juz bedzie wypas....

Zgadzam się w 100%
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 29.08.2010 20:41

Jechałem w tym roku na Pag podobną trasą jak Consetto8o5 (z drobnymi modyfikacjami), więc mogę ją też polecić. Przez Bratysławę jechałem kilka razy i nigdy nie trafiłem na korki (ale zawsze jechałem w weekendy). Natomiast co do jazdy przez Polskę podchodzisz moim zdaniem zbyt optymistycznie. Ja po powrocie z Chorwacji jechałem jeszcze do Starogardu Gd. i jazda ze Śląska nie była wiele krótsza niż do Chorwacji - była natomiast o wiele bardziej męcząca. Jeśli Ty jechałeś 8-10 godz. z Gdańska do Zakopanego to gratuluję, pobiłeś rekord świata. Tyle to mógł jechać Twój dziadek dyliżansem :D
Na Pagu za tą cenę nie powinno być problemu ze znalezieniem miejsca, zresztą chyba nigdzie. Ja też jechałem w ciemno i znalazłem dużo taniej.
mpagno
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpagno » 29.08.2010 20:45

[quote="matrix02"]Z Gdańska to lepiej do Niemiec szybko i zero stresu tak jechałem z okolic Kartuz natomiast powrotną droge wybrałem przez Polske i to był koszmar od Zwardonia do Gdańska 13 godzin nonstop odradzam stanowczo
Tempo dochodziło czasami do 150km ale i było 10 km same wykopki i ograniczenia


Niemcy mnie nie przekonuja - gdzie tu logika ? nie mówiac o ekonomice jazdy.....
artur
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur » 29.08.2010 21:54

W Grazu polecam cie hotel sieci etap cena kolo 30 euro za 2 osoby lub ibis hotel cena okolo 45-50 euro , obydwa hotele w samym centrum miasta.
Pozdrawiam artur
p.s
Jezeli jedziesz w nocy przez slask to zastanow sie nad droga przez Zwardon(w dzien ta droga jest zapchana)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 29.08.2010 22:10

Jeśli jest taka możliwość to radzę ominąć Włocławek. Jazda przez to miasto, to było dla mnie traumatyczne przeżycie. To było 2 miesiące temu, ale wątpię by coś się od tego czasu poprawiło...
Odradzam też jazdę przez Cieszyn. Moim zdaniem lepszy wariant to Zwardoń... ale zdania są podzielone. Koszmarem jest też odcinek Katowice-Bielsko. To tylko ok. 60 km, ale ja w ubiegłą niedzielę pokonywałem ten odcinek (w przeciwną stronę) w ok. 3 godziny :x
mpagno
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpagno » 30.08.2010 20:22

greenrs napisał(a):Jeśli jest taka możliwość to radzę ominąć Włocławek. Jazda przez to miasto, to było dla mnie traumatyczne przeżycie. To było 2 miesiące temu, ale wątpię by coś się od tego czasu poprawiło...
Odradzam też jazdę przez Cieszyn. Moim zdaniem lepszy wariant to Zwardoń... ale zdania są podzielone. Koszmarem jest też odcinek Katowice-Bielsko. To tylko ok. 60 km, ale ja w ubiegłą niedzielę pokonywałem ten odcinek (w przeciwną stronę) w ok. 3 godziny :x


Zgadza sie - w przeciwna pore o pewnej porze bardzo mozliwe - lecz kierunek Czechy i w nocy nie sądze zeby byly jakiekolwiek problemy...
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdańsk - Jazda przez Polskę - Zadar (Pag) (8-9 Wrzesień)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone