Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdańsk - co zobaczyć - Ustka/Łeba str.4

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.05.2013 10:31

piekara114 napisał(a):Autem na Westerplatte chyba będzie lepiej ....



W ramach atrakcji polecam przeprawę promem w Nowym Porcie i zwiedzanie twierdzy Wisłoujście.

:papa:


Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.06.2013 10:14

Dziękuję wszystkim za pomoc co, gdzie, jak?
Weekendowy wyjazd już się niestety zakończył, ale wszytko było super.
Świetnie wypoczęliśmy i co nieco zobaczyliśmy :D :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.06.2013 11:37

Skrobniesz coś?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.06.2013 19:47

Mam ogromną ochotę :D , bo było super i myślę, żeby połączyć z relacją sprzed 2 lat, i nie wiem czy w tym wątku, czy osobny założyć, bo może ktoś od pytań się zniechęcić, a tego bym nie chciała
ale
na razie piszę w wordzie Cro AD2012 - kilka pierwszych odcinków już jest, więc myślę, że jeszcze w tym tygodniu się pojawi..chciałabym skończyć przed wyjazdem AD2013, bo potem już nie skończę jak taką jedną :oops:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.08.2014 15:23

Witam i po raz kolejny odnawiam watek.

My już w tym roku po Cro, niestety tym mokrym lipcowym... I mamy jakiś niedosyt plaży, spacerów brzegiem samego morza i leżenia na piasku (choć na plaży Prapratno mówiłam "po co ten cholerny piach tu jest", ale polski jest ok :D

I padł pomysł na tydzień (może 6 dni) nad Bałtyk. Sam początek wrześnie (2-7).
Miejsce :?: :idea:
Tu mały problem, bo Świnoujście ma piękną plażę, a nie dokładnie tam pozwiedzaliśmy, ale kawałek drogi tam mamy :(
W ogóle nie byliśmy w okolicach Ustki (na zachód Jarosławiec, na wschód: Jastrzębia Gór) i tu pustka na mapie.
Wytypowałam Ustkę i Łebę, bo mają szeroką plażę, nie są zadu.. a we wrześniu to ważne i to dobre miejsce wypadowe do zwiedzenia brakujących nam latarni morskich (Ustka, Stilo i Czołpino - na resztę się wdrapaliśmy, albo pod fotę zrobiliśmy (jeśli wdrapać się nie było możliwości).

Wyjazd raczej w ciemno, na prywatne kwatery.
Czy ktoś może mi polecić w jakim regionie (ulic) szukać kwatery, aby na plażę było blisko, ale nie było pod nosem dzwonnicy, dyskoteki i szlaku kramów? Mogą też być domki.
Chyba, że ktoś ma sprawdzoną kwaterkę w tych miejscowościach i zechce się namiarem podzielić to nie odmówię :D
I co warto w okolicy zobaczyć? Oczywiście oprócz latarni :D
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 06.08.2014 09:17

jeśli chodzi o Ustkę to wcisnę swoje 3 grosze w końcu tam się urodziłem :D i bywam choć częściej poza sezonem niż w sezonie

Jeśli chodzi o kwatery to na początku września nie ma obaw jedziesz w ciemno i wybierasz co Ci się podoba a co nie(wpisujesz w wujka googole noclegi Ustka i masz do wyboru do koloru, ja jestem daleki od polecenia noclegów bo jeden lubi to, a drugi tamto, po ich obejrzeniu spisz adresy tych co Ci się spodobają i w drogę a jak będziesz na miejscu to zdecydujesz, który wybrać bo o tej porze to spokojnie miejsca będą ( proponowałbym szukać patrząc na mapę na tzw wschodniej Ustce czyli po prawej od kanału portowego na ul. Marynarki Polskiej, bulwar Portowy, Jana z Kolna, Kilińskiego, Mickiewicza Chopina lub cała ulica Wczasowa ale tam to głównie same ośrodki)
Co do do oglądania zwiedzania warto zabrać rowery albo wypożyczyć na miejscu w wiele miejsc lepiej nim jeździć niż płacić za parking bo we wrześniu to chyba jeszcze strefa płatnego parkowania działa, rzut beretem masz Doline Charlotty, Rowy, Poddąbie Orzechowo do których z Ustki dojedziesz brzegiem przez las , na tzw zachodniej plaży czyli po przejściu przez kładkę w porcie są bunkry buchnera ( niby nic wielkiego bo podobno nie wszystko jeszcze odsłonięte ale zobaczyć wypada ), zajechać możesz do Słupska na kolekcję Witkacego do muzeum, albo zobaczyć panoramę miasta z wieży ratusza.
Tak na szybkiego jak masz pytania to śmiało.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 06.08.2014 09:55

O to i ja się przyłączę :twisted:

Doradzicie co należy jeszcze odwiedzić bedąc w Ustce (plan na wrzesień, samochodem)

Jarosławiec baseny warto ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.08.2014 17:52

barti75 serdecznie dziękuję

A co to za baseny, o których pisze jackuc?
A jakąś polecana knajpa z rybami? Taka dla swoich nie turystów?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.08.2014 18:40

piekara114 napisał(a):A co to za baseny, o których pisze jackuc?

http://www.panorama-morska.pl/aquapark/
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.08.2014 18:48

weldon napisał(a):
piekara114 napisał(a):A co to za baseny, o których pisze jackuc?

http://www.panorama-morska.pl/aquapark/


A już marzyłam, że to coś innego, a nie aquapark. Jeżdżąc nad morze, nie ważne jakie, raczej baseny mi nie w głowie, wolę morze, nawet zimne. A teoretycznie Bałtyk we wrześniu powinien być najcieplejszy :D
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 07.08.2014 14:00

piekara114 napisał(a):barti75 serdecznie dziękuję

A jakąś polecana knajpa z rybami? Taka dla swoich nie turystów?


co do knajp to tak: jeśli idzie o rybę to śmiało można polecić Syrenkę na Marynarkę Polskiej( i to nie dlatego że były tam rewolucje kuchenne) ale dlatego że naprawdę mają dobre żarcie, jakbyś się zdecydował to polecam gołąbki z dorsza, blachę dorsza na winie, jeśli lubisz ryby wędzone to węgorz jest pierwsza klasa, jak pizzeria to w Ustce jadam tylko w jednej ul Wilcza 16 w domku trochę oddalona od centrum, dojazd do niej w kierunku Darłowa (wpiszesz adres w google to widać ją na street view).
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 02.09.2014 15:51

My jedziemy 15.09 do Ustki :boss:

jak macie ciekawe propozycje to chętnie przygarnę. Na pewno chcemy zahaczyć o Kluki, Słowiński Park Narodowy i ruchome wydmy, bunkry, trzecie molo itp, Łebę, Rowy, zwiedzanie samej Ustki, może Słupsk.
Jarosławiec chyba odpuszczę.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.09.2014 18:03

pozdrawiam z Ustki :)
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 04.09.2014 08:50

piekara114 napisał(a):pozdrawiam z Ustki :)


z pogodą to trafiłeś ale ranki rześkie, jak się młodej będzie chciało jechać na spacer i gofra to może Ustkę odwiedzę w końcu już po sezonie :D
Paulka75
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 10.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka75 » 18.01.2017 00:03

Przeczytałam, że byliście w Muzeum w Browarze w Żywcu :) od niedawna jest po remoncie, warto zobaczyć, jest teraz wiele nowych, ciekawych rzeczy :)

P.S. Witam niemal rodaczkę :) ja mieszkam po środku między Suchą a Żywcem :D
Poprzednia strona

Powrót do Polska



cron
Gdańsk - co zobaczyć - Ustka/Łeba str.4 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone