Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Garnek peka

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 04.04.2014 15:56

lavaa odbierz PW :mrgreen:
lavaa
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lavaa » 15.07.2014 11:18

Dawno mnie tu na forum nie było .Udało mi się namówić żonę na jeszcze jeden wyjazd do Cro i jeżeli pojedziemy (bo jeszcze pracujemy nad wolnym) to przywiozę sobie. Ten garnek ,który Basiulinek zamieściłaś w linku to właśnie ten sprzęt.dzięki za pomoc wszystkim.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.07.2014 11:25

Nie stresuj się wyjazdem; kup w Warszawie. :wink:
Aanita
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aanita » 30.08.2016 13:46

Witam,

Wracam do tematu garnku peka. Czy ktoś wie gdzie można go kupić z dostawą do Polski? lub czy ktoś jest aktualnie w Trogirze gdzie można nabyć od producenta- SVETINOVIĆ KOVAČKO TRGOVAČKI OBRT( nie mogę załaczyć linku do strony)?? on nie wysyła...
Z góry dziękuje za podpowiedzi:) Anita
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 23.06.2017 11:27

Garnek do peki widziałem w sprzedaży tylko w jednym miejscu w Cro - Market budowlany w Sibeniku - tam gdzie MC Donald. Leżało tego na półce dużo i w różnych rozmiarach. Teraz żałuję, że nie kupiłem, ceny od 300 kun w górę. No nic, trzeba będzie jesienią jechać. Podobał mi się tamten sklep, mieli m.in aparaturę do produkcji bimbru wszelakiego, w skromnej cenie 5600 kun :)
Robert Ge
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.06.2018
PEKA - pilnie potrzebna pomoc w zakupie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert Ge » 23.06.2018 14:29

Witam, W tym roku z powodów zawodowych nie zawitam do Cro w sezonie....raczej późną jesienią . Natomiast potrzebuję zakupić PEKE. Można ją zakupić chyba tylko w Chorwacji. Wiem ze jest w marketach OBI i w Baumarketach...ale znajomy zakupił w jakimś spożywczym markecie. Oczywiście zapłacę z prowizją :) Cena raczej nie ma dużego znaczenia. Potrzebuję żeliwną , najlepiej dużą (39cm) - małe są 36 cm - z braku laku i mała jest super. Jeżeli komuś by się chciało mi w tym pomóc - odwdzięczę się bardzo. Oczywiście peke odbiorę podstawiając kuriera pod wskazany adres. No i oczywiście przedpłacając :)
Gosia
Załączniki:
Peka.jpg
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: PEKA - pilnie potrzebna pomoc w zakupie

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 07.07.2018 18:46

Witam kolego, tak się składa że akurat jestem w okolicy Makarskiej i nosze się z zamiarem kupna peki. Wywiad już przeprowadziłem i we wtorek wybieram się na targ do Zadvarije, tam ponoć wybór tego jest, tylko nie wiem czy są żeliwne, ale będę szukał. Czy temat dalej aktualny ?
artis
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artis » 20.07.2018 15:32

Cześć. Jeśli jest ktoś nadal zainteresowany tematem to właśnie wróciłem z Cro z fajną peką kupioną w Trogirze na stacji benzynowej, dokładnie tu:
https://www.google.com/maps/place/Benzi ... 16.2578398
Zapłaciłem 160 kun z 45-cio cm, kutą pekę :-D :-D :-D Do tego dokupiłem też tam 40 cm, emaliowaną misę na mięso za 60 kun. Mają tam też potrzebne kute trójkątne łopatki, szczypce itp...
Dodam że niżej, na targu w Trogirze ta sama peka kosztowała 290 kun a misa 120. ;)
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 12.08.2018 21:50

Dzięki za informacje . Dojrzałem do tego aby za rok kupić swój prywatny garnek :lol:
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 13.08.2018 01:50

Jak się jedzie z Makarskiej na autostradę zjazd Sestanovac jest miejscowość Zadvarje co wtorek w tej wiosce organizowany jest targ przez prawie całą długość wioski tam są Peki do kupienia :D
IMG_20180717_102429_resized_20180813_015053509.jpg
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 13.08.2018 06:29

W Orebiču przy Konzumie w centrum jest mały targ, są tam też dwa sklepy rybne, stragany z owocami i warzywami, pomiędzy nimi stoi pan, który sprzedaje peki ☺
kozik43
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozik43 » 13.05.2023 21:30

Hej , odgrzeje kotleta :)

W tym roku niestety nie zawitam do Cro , ale od dłuższego czasu mialem w głowie budowę pieca / grilla i w końcu ruszyłem i stoją już pierwsze cegły :)
szukam Peki , ma ktoś dostępne? a może jakaś dobra dusza jest w Cro i przywiezie ze sobą?
za fatygę oczywiście się odwdzięczę :)

Pozdrav Ł
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 572
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 13.05.2023 22:01

Trochę offtop, ale po mojemu takie rzeczy naprawdę smakują tylko w określonym miejscu i czasie. Horiatiki i retsina nie będą tym samym w Polsce, co w tawernie w greckiej marinie, a wino z Pagu czy jagnięcina z grilla smakują tak naprawdę tylko latem gdzieś na tarasie apartamentu nad Adriatykiem.

W Polsce mamy przecież nasze kociołki i pieczonki ;)
croktoś
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 07.12.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) croktoś » 14.05.2023 09:59

kozik43 napisał(a):Hej , odgrzeje kotleta :)

W tym roku niestety nie zawitam do Cro , ale od dłuższego czasu mialem w głowie budowę pieca / grilla i w końcu ruszyłem i stoją już pierwsze cegły :)
szukam Peki , ma ktoś dostępne? a może jakaś dobra dusza jest w Cro i przywiezie ze sobą?
za fatygę oczywiście się odwdzięczę :)

Pozdrav Ł



https://keffner.pl/pl/p/Kociolek-zarowy ... KA-SACE/21

smacznego!
kozik43
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozik43 » 15.05.2023 21:03

marecky81 napisał(a):Trochę offtop, ale po mojemu takie rzeczy naprawdę smakują tylko w określonym miejscu i czasie. Horiatiki i retsina nie będą tym samym w Polsce, co w tawernie w greckiej marinie, a wino z Pagu czy jagnięcina z grilla smakują tak naprawdę tylko latem gdzieś na tarasie apartamentu nad Adriatykiem.

W Polsce mamy przecież nasze kociołki i pieczonki ;)


nawet nie trochę , powiedziałbym że offtop po całości :) nie będę dyskutował , bo zgadzam się ze każde danie ma swoje miejsce i tam smakuje najlepiej , ale to nie znaczy ze nie warto tego odtwarzać...

croktoś napisał(a):
kozik43 napisał(a):Hej , odgrzeje kotleta :)

W tym roku niestety nie zawitam do Cro , ale od dłuższego czasu mialem w głowie budowę pieca / grilla i w końcu ruszyłem i stoją już pierwsze cegły :)
szukam Peki , ma ktoś dostępne? a może jakaś dobra dusza jest w Cro i przywiezie ze sobą?
za fatygę oczywiście się odwdzięczę :)

Pozdrav Ł



https://keffner.pl/pl/p/Kociolek-zarowy ... KA-SACE/21

smacznego!


Dzięki ! , widziałem te Peki , ale trochę mnie nie przekonują..
Mają nóżki i paterą nie będzie leżała bezpośrednio na szamocie , dodatkowo sama peka nie opiera się o "podłogę" , a to mi trochę przeszkadza , bo oprócz dań mięsnych chce robić placki :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone