Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

FRANCJA

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 24.02.2018 13:17

Niestety we francjii jest dużo imigrantów i są wszędzie , przez 7 dni będziemy ich unikać jak ognia , paralizator, gaz pieprzowy , pałki teleskopowe :) .
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.02.2018 19:44

auto_gt napisał(a):Niestety we francjii jest dużo imigrantów i są wszędzie

Kurcze, tak sobie pomyślałam o Lazurowym Wybrzeżu na kolejne wakacje, ale skoro mówisz, że wszędzie imigranci, to pewnie i tam będziemy musieli ich widywać :( Jak to jest na Lazurowym? Też jest ich pełno?
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 06.03.2018 00:55

Będę w lipcu to się dowiem , w części hotelowej ich nie ma .
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 06.03.2018 14:55

auto_gt napisał(a):Będę w lipcu to się dowiem , w części hotelowej ich nie ma .

Myslałam o domkach na jakimś kempingu, więc jeśli będziesz mieć jakieś info na ten temat to daj znać :D
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 06.03.2018 22:49

My będziemy w apartamencie w centrum Mentona 100 m od plaży ,ale oczywiście będę się kręcił po okolicy aż do Nicei przez Monako :)
Toshi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toshi » 21.03.2018 11:26

Witam. Byłam we Francji dwa lata temu na rowerowych wakacjach w dolinie Loary. Jeśli ktoś zainteresowany służę informacjami.
Krótka relacja na stronie https://historiezrowerem.blogspot.com/2 ... werze.html
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.03.2018 18:02

auto_gt napisał(a):No i co ? tyle o Francji ? Planuję pobyt w okolicy Monako w stronę Włoch , Pytanie ,czy jest tam bezpiecznie jeśli chodzi o uchodźców?
ktoś tam był , dokładnie to miasto Mentona ?

W lipcu zeszłego roku byłem ponownie w Mentonie. Nie odczułem żadnych problemów.

eva73 napisał(a):Witam. Dwa lata temu przejeżdżaliśmy przez Mentonę tranzytem z Ligurii do Monako. Nie jechaliśmy autostradą, tylko dołem przez miasto. I tam pod jakimś wiaduktem było dosyć duże koczowisko uchodźców. Nie skojarzę teraz miejsca, ale nie było to w części hotelowej, lecz też nie całkowicie poza miastem.

To Ventimiglia. Jest tam spore obozowisko.

Pozdawiam,
Wojtek
eva73
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 15.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) eva73 » 26.03.2018 19:54

Witam. Całą Mentonę przeszłam "ludzikiem" wzdłuż i wszerz, żeby zlokalizować, gdzie to obozowisko było. Teraz już wiem, dlaczego go nie znalazłam :oops: Dziękuję za sprostowanie i przepraszam za wprowadzenie w błąd. Pozdrawiam :papa:
Toshi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toshi » 28.03.2018 14:26

Nad Loarą jest bardzo spokojnie, zamki zwiedzają całe rodziny z dziećmi, na rowerowe wakacje polecam. Teraz kusi mnie bardzo polecana przez znajomych Alzacja i Lotaryngia. Dodam jeszcze linka dla zainteresowanych https://historiezrowerem.blogspot.it/20 ... werze.html
Globtroterek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Globtroterek » 08.09.2018 18:38

Imigrantów na Lazurowym Wybrzeżu czy w Langwedocji sporo, ale tyle samo co np. na Costa Brava ;) Mieszkaliśmy na wielu kempingach we Francji. I naprawdę jest spokojnie. Na samych ośrodkach nie ma imigrantów. Na plażach są osoby pracujące przy sprzedawaniu kapeluszy, okularów, ręczników itp. Sporo też zwiedzaliśmy i też nie było zadnych akcji.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.04.2019 21:30

Ogromna strata.... :( :(

DSCF7106.JPG
Poprzednia strona

Powrót do Francja - France


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
FRANCJA - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone