Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

fotelik dla dziecka a przepisy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ZebAg
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 03.08.2017
Re: Fotelik - aktualne informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZebAg » 11.08.2017 12:18

coglin napisał(a):Pogrzebałem trochę w sieci i wyszło coś takiego:

[...]

Ew. niech ktoś jeszcze to zweryfikuję.


Dzięki za pożyteczną kwerendę!

Z.
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Przewożenie dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 13.08.2017 19:24

Jaki są aktualne przepisy dotyczące przewozu dzieci w Cz A Slo i Cro? Córka ma ponad 150 cm waży ponad 40 kg ale ma 11 lat. W Polsce jeździ już bez niczego. Zastanawiam się jak za granicą?
Użytkownik usunięty
Re: Przewożenie dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2017 19:31

franki napisał(a):Jaki są aktualne przepisy dotyczące przewozu dzieci w Cz A Slo i Cro? Córka ma ponad 150 cm waży ponad 40 kg ale ma 11 lat. W Polsce jeździ już bez niczego. Zastanawiam się jak za granicą?



fotelik-dla-dziecka-a-przepisy-t32865.html?hilit=fotelik
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Fotelik - aktualne informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2017 21:00

ZebAg napisał(a):Jak konkretnie wyglądają AKTUALNE A.D. 2017 przepisy dotyczące przewożenia 9 lub 10-latka w foteliku, a szczególnie możliwości jego jazdy na przednim siedzeniu

Mój syn wyrósł już z fotelika (14 lat), ale dalej sporadycznie pozwalam mu jeździć z przodu. Dlaczego? Miejsca pasażera to najbardziej niebezpieczne miejsce w samochodzie. I z tego powodu w dłuższe i długie trasy TYLKO z tyłu.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Fotelik - aktualne informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 14.08.2017 21:16

piekara114 napisał(a):Mój syn wyrósł już z fotelika (14 lat), ale dalej sporadycznie pozwalam mu jeździć z przodu. Dlaczego? Miejsca pasażera to najbardziej niebezpieczne miejsce w samochodzie. I z tego powodu w dłuższe i długie trasy TYLKO z tyłu.

Nie jesteś sama :) moja córka za chwile 14lat, siedzi tylko z tyłu, syn 17 letni jadąc dalej - siedzi obok niej i nawet nie dyskutuje ;)
Zrezygnowałam z podkładek, jak zauważyłam, że wygodnie im się siedzi bez nich i pasy nie przechodzą przez szyję.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2017 22:02

U mnie tak samo. Jeszcze kilka lat temu, mimo że syn mógł jeździć na samej podstawce, to na dłuższą trasę jeździł w pełnym foteliku, sam mówił, że mu tak wygodniej jak zaśnie. Teraz jest wyższy ode mnie :mrgreen:


Nie rozumiem też takich sytuacji (2 dzieci w fotelikach tych do 36kg) i starsze z przodu, a matka z tyłu, aby był spokój w samochodzie. Sorry, ale samemu się naraża własne dziecko..... O albo wyjmowanie dziecka z fotelika do sapania, bo mu się nie wygodnie śpi i trzymanie go na rękach lub kolanach.... brrrrr..... jakby do czegoś doszło.....
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 14.08.2017 23:03

Też tego nie rozumiem :roll: moje dzieci od urodzenia w fotelikach, do teraz pasy grzecznie zapięte i tak jak wcześniej pisałam - znają swoje miejsce :) nigdy nie było bezsensownych dyskusji w temacie :sm:
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 14.08.2017 23:50

Podstawki są niebezpieczne.
Wiem, że są tanie i niby zastępują fotelik. Niestety tylko niby.
A przecież najważniejsze jest bezpieczeństwo.
Poczytajcie i pooglądajcie sobie w internecie co się dzieje z dzieckiem na podstawce w razie wypadku.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.08.2017 11:57

Niestety w pewnym momencie dziecko we wzg. na wzrost musi siedzieć na samej podstawce, bo reszta gabarytów powoduje, że w foteliku (tym z oparciem) się nie mieści (chociażby ramiona i biodra i piszę tu o szczupłych dzieciach, bo te nadwagą i otyłe tu dużo wcześniej mają problem zmieścić się w fotelikach)).
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.08.2017 12:22

Przepisy z fotelikami w krajach są różne i zazwyczaj do bani....
Jak samotna matka ma przewieźć czwórke dzieci skoro z przodu nie wolno ? Pisanie ze z tyłu jest bezpieczniej to tylko prawdopodobieństwo i statystyka. Księżna Diana jechała w pancernym aucie i mimo to zginęła. Auta teraz są bezpieczne, nie kapuje dlaczego nie mozna dać fotelika z przodu. Damy z tyłu a w tyl wjedzie nam dostawczak....

Pamiętam czasy kiedy nie było fotelików, pasów z tyłu, opon zimowych itp. Teraz mam wrażenie ze przepisy są robione pod sprzedaż a bezpieczeństwo to tylko przykrywka. Nic nie zastąpi rozumu....

Ostatni moj wypad nad bałtyk. Droga S3 na Szczecin. Jade przepisowo. Na zderzaku siedzi mi caly czas jakies audi. W końcu robie mu miejsce bo ileż mozna patrzeć w lusterko. Wyprzedza na trzeciego. A z tyłu dwójka dzieci.....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.08.2017 12:43

sito_zabrze napisał(a):Przepisy z fotelikami w krajach są różne i zazwyczaj do bani....
Jak samotna matka ma przewieźć czwórke dzieci skoro z przodu nie wolno ?

Skoro stać ją na 4 dzieci to powinna założyć, że będzie potrzebowała do przemieszczania się samochód dostosowany do ich przewozu. Druga sprawa - w PL w takiej sytuacji możesz przecież przewozić dziecko z przodu (to jest wyjątkowa sytuacja) z przodu jest fotelik ustawione tyłem do kierunku jazdy. W obecnej chwili są foteliki, które nawet 3-4 letnie dzieckomożna przewozić tyłem- czyli też bezpieczniej. Wiadomo takiego fotelika nie kupisz w markecie czy w pierwszym lepszym sklepie i kosztuje więcej niż 500 zł.

sito_zabrze napisał(a):Damy z tyłu a w tyl wjedzie nam dostawczak....
Statystyka mówi, że najwięcej wypadków to zderzenia boczne i czołowe (ok/ 60-70%), wypadki (poważniejsze) uderzenia w tył stanowią niewielki procent. Najwięcej osób ginie i ma najpoważniejsze obrażenia na miejscu pasażera...

[quote="sito_zabrze"Ostatni moj wypad nad bałtyk. Droga S3 na Szczecin. Jade przepisowo. Na zderzaku siedzi mi caly czas jakies audi. W końcu robie mu miejsce bo ileż mozna patrzeć w lusterko. Wyprzedza na trzeciego. A z tyłu dwójka dzieci.....[/quote] Głupota i nieodpowiedzialność innych kierowców to osobna dyskusja, nie na ten temat.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.08.2017 13:42

Są auta w których da sie wyłączyć poduszke z przodu. W moim niestety nie. Producent wymyślił ze lepiej bedzie kupić w ASO fotelik z transponderem który wyłączy poduszke.... Kosztuje tylko 3 tysiące. Tak naprawde widać ze chodzi tu tylko o kase. Oni mają gdzieś bezpieczeństwo

Mój młody jezdzi zawsze z tyłu razem z mamą :oczko_usmiech:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
fotelik dla dziecka a przepisy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone