Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fotelik dla dziecka 1 rok i wiecej >

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004
Fotelik dla dziecka 1 rok i wiecej >

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 12.11.2008 09:34

Witam.

Drodzy FotoCro maniacy ;)
Jako mlody tata chcialbym was spytac o wasze przemyslenia na temat wlasnie fotelikow dla dzieci 1 rocznych i wzwyz.
Jakie polecacie, jakie byscie kupili, jaki jest wasz TOP itp.
Moze jakich Wy moi drodzy uzywacie ?
Choc moja mala ma dopiero 5 miesiecy, to jednak w przyszlym roku chcialbym sie wybrac z nia nad cieple wody Jardanu. Podroz dluga, i jesli mi jest wygodnie i bezpiecznie w moim samochodzie to niech bedzie i jej.
A, ze wygodnie to dobrze i bezpiecznie rowniez musi byc.

Moje wymagania jako doroslego to to zeby, sie jakos rozkladalo bo moja ksiezniczka w aucie usypia od razu, no i zeby sie jej dobrze spalo w tym foteliku, to zeby byl jakos rozkladany itp.

Moga byc linki, strony sklepow itp. Mody sie nie obraza ;) ze reklama.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 12.11.2008 09:59

Witaj Monte.
Większość fotelików od 9 kg (1 roku) na naszym rynku oferuje bardzo słaby kąt nachylenia.
Nazywają to pozycją do spania, ale ja się troszke przeraziłam, gdy wsadziłam dziecko i zobaczyłam jaka to pozycja ma być.
Ostatecznie zakupilismy maxi cosi tobi-cena dość wysoka ale producent zapewniał bardzo wysokie bezpieczeństwo, stąd przede wszystkim był mój wybór.
Przed wyjazdem do chorwacji zastanawiałam się czy jednak nie zabrać poprzedniego fotelika mutsy casual play (bardzo ładnie, praktycznie na płasko sie rozłada) bo mała mieściła sie zarówno w przedziale tego jak i nowo zakupionego. Zdecydowałam sie jednak zabrać maxi cosi tobi.
Fotelik sie sprawdził, mała przespała w nim całą noc. Szczerze mogę go polecić waszemu dziecku.
Magda75
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda75 » 12.11.2008 10:49

Witam,
Mój Rysiek ma dopiero 5 m-cy, a już nie mieści się w foteliku. Waży ponad 9 kg.Dlatego zdecydowaliśmy się na fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy. Jedyny jaki znaleźliśmy na polskim rynku to Recaro Polaric na bazie isofix. Zakres wagowy 9- 18 kg, czyli dla drobnego dziecka do 4,5 r.ż. A dla dziecka jazda tyłem jest o wiele bezpieczniejsza. Co mnie przekonało?- widziałam na youtubie crash test dla fotelika montowanego tyłem, a obok był tradycyjny, przodem do kierunku jazdy. Poza tym w Skandynawii podobno większość rodziców kupuje takie foteliki i jest tam ich pełno. Dla starszych dzieci widziałam odpowiednik Maxi Cosi Tobi- Maxi Cosi Mobi.
Pozdrawiam
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 12.11.2008 11:13

madzia1981 napisał(a):Zdecydowałam sie jednak zabrać maxi cosi tobi.


My podobnie - maxi cosi, ale Priori XP - mamy je (bo sztuk dwie) od dwóch lat, no i dwa razy do Cro maluchy w nich jechały i spały. Fotelik ten ma dwie pozycje "do spania", łatwo ściąga się z niego pokrowiec, który trzeba wyprać. I mogę też potwierdzić (niestety) w praktyce, że w przypadku ostrzejszej stłuczki samochodowej, dzieciaki są bezpieczne - a to chyba najważniejsze :!:

:papa:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 12.11.2008 11:25

Myslalem o Recaro, ale Maxi Cosi tez bralem pod uwage. Chyba najwazniejsze bezpieczenstwo, ale wiecie, nie chce zeby moja mala byla powykrecana jak paragraf.
Madzia a mozesz jakies foto zrobic rozlozonego ?i zlozonego ;)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 12.11.2008 11:31

Monte Christo napisał(a):nie chce zeby moja mala byla powykrecana jak paragraf.

powykręcana?
Co masz na myśli :?:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 12.11.2008 11:42

Tymona ile potrafisz siedziec w jedym miejscu i w jednej pozycji ?
Ja potrafie usnac na fotelu, ale wykrecam sie podczas snu i dostosowywuje do pozycji fotela, ale jesli fotel jest nie wygodny to wiesz wykrecasz sie jak paragraf. Ja tak mam, pewnie moje dziecko tez bo widze jak ona spi.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 12.11.2008 11:59

Mam w tej chwili laptopa w naprawie, jak tylko wróci to prześlę zdjątka bo robiłam je zanim załozyłam fotelik do auta.
Jakby co to przypomnij mi w piatek na gg.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 12.11.2008 12:23

Dla Ciebie Madziu Zawsze ;)
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 15.11.2008 14:07

Od ponad pół roku używamy Kiddy, zdal egzamin także podczas wyprawy do HR. Pozycja do leżenia w porównaniu do innych fotelików zdecydowanie bardziej leżąca ;) Do 18 kg nie używa się pasów tylko osłonkę z zabawkami, nasza Nelka bardzo je lubi ;)
Fotelik ma wysokie noty bezpieczństwa, fajne materiały, wentylację za pleckami, nie ma problemów z poceniem się i mokrymi ciuszkami.
Generalnie polecam.
PS przed zakupem jakiegokolwiek fotelika, przymierz do niego Malucha a i sam obejrzyj, pomacaj. Tą drogą wykluczyłem pare modeli, które w necie prezentowaly się dobrze.
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 16.11.2008 01:05

bardzo dobry temat, coś i dla mnie, bo w przyszłym roku nasz Bibuś będzie miał ok. roku jak sie do HR wybierzemy

ale podejrzewam, że bede musiała brać pod uwage inny przedział wagowy niż do 9 kg, bo teraz młoda ma 2,5 miesiąca a waży już 6,5 kg
ha ha ha ha ha ha......
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 16.11.2008 10:30

witki napisał(a): ale podejrzewam, że bede musiała brać pod uwage inny przedział wagowy niż do 9 kg, bo teraz młoda ma 2,5 miesiąca a waży już 6,5 kg

Widzę, że Bibuś słuszną wagę ma :) Tak więc teraz przebywa w foteliku-nosidełku (0-13kg) i pewnie w okolicy 5-6 miesięcy będzie się przesiadała. Ale spokojnie, na przedział 9-18kg na pewno się załapiecie, bo dzieciaki tak do 3 - 4 lat się na niego łapią. Nasz synek (4,5lat) waży 17kg i ma już większy forelik, bo za długi jest, a nie za ciężki :)

pozdrawiam Wszystkich młodych rodziców :papa:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 16.11.2008 13:02

Tymona napisał(a):Widzę, że Bibuś słuszną wagę ma :)


dokładnie tak......
mam tylko nadzieje, że jej tak nie zostanie na stałe, ale coś zrzuci jak zacznie łazikować :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.11.2008 14:39

Jak dobrze, że te problemy mam za sobą...
:mrgreen:
Dzisiaj wybór macie naprawdę większy, niż 10 lat temu...
Arab
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arab » 09.08.2011 14:30

A Cybex Pallas? Braliście go pod uwagę? (http://www.autofoteliki.pl/recaro-young-profi-plus,2,60,136.html) Moim skromnym zdaniem zarąbisty jest, z tym, że z racji tej charakterystycznej osłonki-wałka z przodu, nie każde dziecko może lubić w nim jeździć.
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Fotelik dla dziecka 1 rok i wiecej >
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone