Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RMF w temacie kamizelek w A

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004
RMF w temacie kamizelek w A

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 01.08.2005 10:24

Jak podało przed chwilą RMF (a własciwie korespondent z Wiednia) od dziś na terenie A istnieje obowiązek posiadania kamizelek odblaskowych dostępnych na stacjach i przejściach granicznych... Wiem, wiem, że to wszyscy wiemy ale... Pan Andrzej Wojciechowski (ten korespondent) podał również, że kamizelek ma być tyle, ilu pasażerów w samochodzie!!! I to jest nowość jak dla mnie bo z wątków czytanych wcześniej wynikało, że kamizela wystarczy jedna - dla kierowcy. Czy może ktoś oficjalnie to sprawdzić w ambasadzie czy konsulacie?
BARDZO PROSZĘ O NIE WPISYWANIE TEKSTÓW W STYLU: "wydaje mi się" alebo "ja jechałem i miałem jedną" - CHODZI MI O KONKRETNY PRZEPIS A NIE PLOTKI ZASŁYSZANE GDZIEŚ, KIEDYŚ...

Dzięki za pomoc.
brodka
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) brodka » 01.08.2005 10:55

No to mam problem. We wczeniejszych pstach mówiono o dwóch sztukach. Czego się nie robi dla urlopu
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 01.08.2005 11:32

Nie ma zadnej nowości. Problem polega na tym że austriacki przepis w sprawie kamizelek jest bardzo nieprecyzyjny pozostawiający pole do interpretacji policjantowi na drodze. Mowa jest w nim bowiem o tym że kamiezelkę musi posiadać kazda osoba opuszczajaca pojazd. Przy niektórych awariach/usterkach wystarczy że wyjdzie tylko kierowca ale przy przebitej oponie o jakiś wypadkach nie mówiąc wysiadaja wszyscy.
Ja od początku twierdziłem ze ze wzgledu na owe nieprecyzyjne zapisy i "życzliwosć" austriackich policjantów lepiej mieć tyle kamizelek ile osób na pokładzie i tak też zrobiłem. Zresztą 8.99 pln to nie majatek (w Auchan). Zapominalscy nie muszą się martwić przed granicą CZ/A jeszcze w Czechach kamizelki można kupić od sympatycznych Pań biegajacych między samochodami stojącymi w kolejce. Po ile niestety nie wiem bo nie potrzebowałem.
PZDR
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 01.08.2005 13:45

podawali, że ok 3 Euro więc tez nie majątek...
wojmoj
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 10.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojmoj » 01.08.2005 19:56

w tym roku jedziemy ze znajomymi w tym ich 2 letni syn, na dwa samochdy, ciekawi mnie czy dla tak malego dziecka kamizelka też musi być?
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 02.08.2005 12:23

Maciej napisał(a): Zapominalscy nie muszą się martwić przed granicą CZ/A jeszcze w Czechach kamizelki można kupić od sympatycznych Pań biegajacych między samochodami stojącymi w kolejce. Po ile niestety nie wiem bo nie potrzebowałem.


Dwa lata temu też widziałem w Czechach przy granicy "sympatyczne" panie biegające między tirami :lol: Co sprzedawały i po ile nie wiem.:lol: :D . Może jakieś owoce leśne. :)


Pozdrawiam
artur 29
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 22.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur 29 » 02.08.2005 12:44

krakuscity napisał(a):
Maciej napisał(a): Zapominalscy nie muszą się martwić przed granicą CZ/A jeszcze w Czechach kamizelki można kupić od sympatycznych Pań biegajacych między samochodami stojącymi w kolejce. Po ile niestety nie wiem bo nie potrzebowałem.


Dwa lata temu też widziałem w Czechach przy granicy "sympatyczne" panie biegające między tirami :lol: Co sprzedawały i po ile nie wiem.:lol: :D . Może jakieś owoce leśne. :)


Pozdrawiam




To były grzybiarki.
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 04.08.2005 11:21

o takie znalazlem...

Obrazek

W Selgrosie kosztują 7,31zł więc straaaaszna kasa... :lol:
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 04.08.2005 17:18

IgnisDriver napisał(a):W Selgrosie kosztują 7,31zł więc straaaaszna kasa... :lol:


dziwne - w Katowicach w Selgrosie byly po 21 zl - az taka roznica w cenie ?

ja kupilem 1 od firmy z Zor - wystawiaja na allegro , no ale dalej pytanie czy musi byc tyle ile pasazerow czy wystarczy 1 ???

Pozdr
ML
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 04.08.2005 17:30

Pytałam wujka z Austrii: wystarczy jedna, dla osoby - niekoniecznie kierowcy, która będzie się znajdować na JEZDNI. Pasazerowie niech ida na trawe :)

Plumek
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 04.08.2005 17:50

Plumek napisał(a):Pytałam wujka z Austrii: wystarczy jedna, dla osoby - niekoniecznie kierowcy, która będzie się znajdować na JEZDNI. Pasazerowie niech ida na trawe :)

Plumek


Dzieki za info Plumek - biore 1 - niech mi skocza :)

Pozdr.
Ml
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 04.08.2005 20:02

A kolor obojętny? Gdzieś mi się obiło, że zielone mają być...
pzdr
i

P.S. Też biorę jedną.
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 04.08.2005 20:10

Martini2000 napisał(a):dziwne - w Katowicach w Selgrosie byly po 21 zl - az taka roznica w cenie ?



Cenę znam z aktualnej gazetki Selgrosa - dostępnej na stronie internetowej... "dostępne w 2 kolorach"

A ja mam żółto-zieloną a drugą pomarańczową :) o!
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 04.08.2005 22:39

Słuchajcie, ja serio z tym kolorem, żeby mi potem Polizei nie wlepiła mandatu za nie do końca odpowiedni kolor kamizelki... Nie sprecyzowali tego gdzieś? Ja tam mogę kupić nawet rózową ;) , ale nie chcę coby się chłopaki-Austriaki czepiały.
howgh.
i
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 04.08.2005 23:48

Iwona_PB napisał(a):Słuchajcie, ja serio z tym kolorem, żeby mi potem Polizei nie wlepiła mandatu za nie do końca odpowiedni kolor kamizelki... Nie sprecyzowali tego gdzieś? Ja tam mogę kupić nawet rózową ;) , ale nie chcę coby się chłopaki-Austriaki czepiały.
howgh.
i


Proponuję pod kolor oczu, w żółtym Ci chyba nie do twarzy :wink: A ja mam inny dylemat czy są rozmiary XXL :lol: :lol:

Pozdrawiam :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone