Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dowód osobisty - porsze o info

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002
Dowód osobisty - porsze o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 12.04.2005 16:18

Czy ktoś przekraczał granicę Czesko Austriacką z dowodem osobistym starego typu. jak tak to proszę o informację.
Wiem, ze jest to formalnie dopuszczalne, wjazd do Chorwacji też ale interesuje mnie praktyka.
Pytam o tą granicę bo z tego co pamiętam właśnie na niej jest zawsze najwięcej zawracania głowy ( kiedyś musiałem tam pokazać nawet prawo jazdy).
Wiem też, ze paszport nie jest ciężki ( takie rady znalazłem w trakcie przeszukiwania Forum) ale jeżeli jest zbędny to po co go przedłużać i za to płacić.
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 12.04.2005 16:58

O ile wiem, to nie ma już kłopotów z tym zwiazanych a krążące opowieści o "nadgorliwych" policjantach, celnikach itp. raczej dotyczą roku ubiegłego a dokładnie kilku pierwszych miesięcy po wporowadzeniu możliwości podróżowania z D.O. Ale !! ale na pewno pojedyńcze incydenty są nie do uniknienia.
łysy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) łysy » 12.04.2005 17:28

Ja bym proponował jednak wyrobienie nowego dowodu bo austriacy są narodem który zabardzo nie przepada za Polakami i tu przykład dwóch kobiet jadących na pogrzeb do Rzymu gdzie austriacka urzędniczka cofneła je z powrotem do Polski acha przypomniałem sobie że mój kumpel jak jechał do Włoch po samochód to też go cofneli bo powiedzieli że ma zniszczony dowód pojechał na drugie przejście i tam bez problemu przejechał także lepiej się nie stresować i8 zrobić sobie nowy dowód lub wyrobić paszport bo niewiadomo czy w przyszłym roku nie polecisz na Mauritiusa
POZDR.
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 13.04.2005 08:08

W zeszłym roku zjechałem na starym dowodzie przez Węgry aż do Dubrovnika a z powrotem przez Słowenię i Austrię - ZERO PROBLEMÓW!!!
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 13.04.2005 09:46

:!: :!: :!:
MOŻE I ZERO PROBELMÓW ALE HR NIE JEST W UNII TAK WIĘC WJAZD DO TEGO KRAJU BEZ PASZPORTU JEST BEZPRAWNY :!: :!: :!:

Takie wypowiedzi pogłębaiją tylko błędne przeświadczenie o tym, że ... problemów nie ma.
W zeszłym roku Chorwaci dokładnie sprawdzali każdy samochód a i każdy paszport w moim pojeździe.
Nie uwierzę w twierdzenie, że jeśli pokazałabym mój dodowód to Pan Celnik pozwolił by mi jechac na moje ulubione wakacje!
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 13.04.2005 10:33

ally napisał(a)::!: :!: :!:
MOŻE I ZERO PROBELMÓW ALE HR NIE JEST W UNII TAK WIĘC WJAZD DO TEGO KRAJU BEZ PASZPORTU JEST BEZPRAWNY :!: :!: :!:

Takie wypowiedzi pogłębaiją tylko błędne przeświadczenie o tym, że ... problemów nie ma.
W zeszłym roku Chorwaci dokładnie sprawdzali każdy samochód a i każdy paszport w moim pojeździe.
Nie uwierzę w twierdzenie, że jeśli pokazałabym mój dodowód to Pan Celnik pozwolił by mi jechac na moje ulubione wakacje!

A czsem nie jst tak, że Chorwcja już w zeszłym roku wypowiedziała sie na ten temat i uznała, że dla obywateli UE, a takimi jesteśmy, nie bedzie wymagała paszportów? Jak również nie bedzie wymagana ZK tylko ubezpieczenie OC wazne w danym państwie UE?
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 13.04.2005 12:41

ally napisał(a)::!: :!: :!:
MOŻE I ZERO PROBELMÓW ALE HR NIE JEST W UNII TAK WIĘC WJAZD DO TEGO KRAJU BEZ PASZPORTU JEST BEZPRAWNY :!: :!: :!:

Takie wypowiedzi pogłębaiją tylko błędne przeświadczenie o tym, że ... problemów nie ma.

Myslisz że ciupałbym 1000km tylko po to żeby zobaczyć chorwackiego celnika i zawrócić? Dzwoniłem do ambasady i rzeczywiście Hr jako otwarty kraj (choć nie w UE) przyjmuje ludków z UE na zasadach obowiązyujących w Unii!!!
Chciałem zauwazyć, że jadąc do Dubrovnika przecina się jeszcze jeden malutki kraj z poza UE - piszę tylko jak było u mnie i u moich znajomych - DO HR MOŻNA JECHAĆ NA DOWODZIE OSOBISTYM!!! A jak ktoś nie wierzy to radzę dzwonić do ambasady...
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 13.04.2005 13:28

IgnisDriver napisał(a):Myslisz że ciupałbym 1000km tylko po to żeby zobaczyć chorwackiego celnika i zawrócić?

Generanie oni nie bardzo są zinteresowani oglądaniem jakichkolwiek dokumentów, czego nie można powiedzieć np o Czechach, Słowakach i Węgrach, :? ci ostatni to swego czasu wszystko skanowali.
A Słoweńcy i Włosi to odprawiają machnięciem ręki. Choć widziałem samochód na rosyjskich numerach, z którego wszystko wyjeli :(
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 13.04.2005 14:30

Dziękuję za info.
Co do tych Rosjan to cóż ile razy przeżywałem coś odwrotnego, dokładną kontrolę kiedy do innych machano ręką, pytania w pociągu "czy wszyscy Niemcy" itd.
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 13.04.2005 15:27

Przemo napisał(a):Generanie oni nie bardzo są zinteresowani oglądaniem jakichkolwiek dokumentów

I Czech i Węgier i Chorwat przyglądali się mojemu Dowodowi. Czech nawet prosił o inny dokument ze zdjęciem (ale to chyba dlatego że teraz mam bardzo mało włosów a na fotce w DO mam je do ramion...). Co do innych ludków to dwukrotnie z żonką zrobiliśmy wielkie oczy gdy jadący przed nami samochód z "D" na klapie został poproszony o zjechanie na bok do kontroli a my grzecznie, powolutku i do przodu...
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 13.04.2005 16:12

ally napisał(a)::!: :!: :!:
MOŻE I ZERO PROBELMÓW ALE HR NIE JEST W UNII TAK WIĘC WJAZD DO TEGO KRAJU BEZ PASZPORTU JEST BEZPRAWNY :!: :!: :!:

Takie wypowiedzi pogłębaiją tylko błędne przeświadczenie o tym, że ... problemów nie ma.
W zeszłym roku Chorwaci dokładnie sprawdzali każdy samochód a i każdy paszport w moim pojeździe.
Nie uwierzę w twierdzenie, że jeśli pokazałabym mój dodowód to Pan Celnik pozwolił by mi jechac na moje ulubione wakacje!
ally, sory ale takie wypowiedzi jak Twoja wpędzają tylko "cro-nowicjuszy" w niepotrzebne zamartwianie się :wink: z całym szacunkiem, ale myśle, że zanim napisze się coś to powinno się być o tym przekonanym a nie działać na podstawie domysłów i dedukcji. Mimo, ze Chorwacja w UE nie jest (i narazie nie wiadomo kiedy bedzie) to część :!: :!: :!: przepisów dot. przekraczania granicy dostosowała dla wygody turystów. Do Chorwacji można jechać więc bez obaw bez paszportu i zielonej karty.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 13.04.2005 17:04

Nie zgadzam się z Tobą.
Ja patrzę na przepisy prawa.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 13.04.2005 17:18

ally napisał(a):Nie zgadzam się z Tobą.
Ja patrzę na przepisy prawa.


to bardzo dobrze ale rób to uważnie :!: Informacje o braku obowiązku posiadania paszportów czy zielonej karty nie są dobrą radą pani Zdenki z chorwackiej ambasady tylko ROZPORZĄDZENIEM odpowiedniego chorwackiego ministerstwa, które siłą rzeczy w kraju zwanym Chorwację ma moc PRAWA.
Więc naprawde nie ma sensu mącić ludziom w głowach :twisted:
PZDR :)
łysy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) łysy » 13.04.2005 17:19

Myślę zę do Cro to może nas i wpuszczą bo w końcu z tego mają kasę
ale pierwsze pytanie brzmiało : czy ktoś przekraczał granicę austriacko czeskie na starym dowodzie a ja wiem że takie problemy są o czym pisałem wcześniej
POZDR.[/list]
PASZCZAKI
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) PASZCZAKI » 13.04.2005 19:40

ally napisał(a):Nie zgadzam się z Tobą.
Ja patrzę na przepisy prawa.

Popieram,Ally.
Rozporządzenia oficjalne to zawsze jedno a urzędnik na granicy- to drugie,a on będzie miał rację, bo od niego zależy wjazd. I co , będziecie wzywać ambasadora ew. użerać się na granicy, jak traficie nieszczęśliwie? Co za problem mieć paszport (jest wcześnie, każdy zdąży go wyrobić).Kilkanaście lat temu ponoć Polacy walczyli, by mieć paszport w domu i móc nieskrępowanie podróżować :roll: a teraz hurraunioprzegięcie w drugą stronę - MAMY DOWODY OS.!!! 8O
I nikt nie straszy "Cro-Nowicjuszy" tylko lepiej mieć dokument, z którym na 100% przemkniemy przez granicę. Ja nigdy nie miałem żadnych problemów z Chorwacką służbą celną(zawsze uśmiech) ale ludzie są tylko ludźmi.Nie wstydźmy się paszportów
Pozdrowienia
:papa:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone