Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BiH - dla tych, co będą tranzytem

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004
BiH - dla tych, co będą tranzytem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 26.02.2005 14:36

Wszystkim, którzy do Cro wybierają się tranzytem przez BiH polecam stronę o moście w Mostarze:

http://www.centarzamir.org.ba

Plumek
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 12.03.2005 15:02

A ja miałem to szczęście , że widziałem go jeszcze przd zniszczeniem. W tym roku pewnie też go zobaczę po 20-stu latach.
Pozdrawiam :wink:
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 12.03.2005 16:28

krakuscity napisał(a):A ja miałem to szczęście , że widziałem go jeszcze przd zniszczeniem. W tym roku pewnie też go zobaczę po 20-stu latach.
Pozdrawiam :wink:

Jo bih taki pewien nie był powiedzioł jeden góral.Łostatnio dużo godosz ,a nowet na Słowacyjkę nie dojechołeś .Ale coś się nagodoł toś sie nagodoł na forumie.Takiś to cygon. :roll:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 12.03.2005 18:09

krakuscity napisał(a):A ja miałem to szczęście , że widziałem go jeszcze przd zniszczeniem. W tym roku pewnie też go zobaczę po 20-stu latach.
Pozdrawiam :wink:


I ja mam taką nadzieję:) Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na kwiecień ;) Czyli już całkiem niedaleko :D

Plumek
carpic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 20.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) carpic » 12.03.2005 19:06

Jedziesz w kwietniu na CRO? Gratuluję, ciekawe jaka pogoda będzie, ja jadę w czerwcu początek, pozdro
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 12.03.2005 19:30

Na pewno będzie słoneczko i jakieś 20 stopni ;)
Mnie to wystarczy (jak widać nie potrzebuję luksusów) ;) Planuję tydzień siedzenia w miejscu i mini-objazdówkę przez Hvar, Korčulę, Pelješac (przy dobrych wiatrach zahaczę o Lastovo lub Mljet), zahaczę też o fragmencik Makarskiej Rivijery, Dubrovnik i Cavtat. Po drodze rozlewisko Neretvy i dolina Neretvy do Mostaru oraz Sarajevo i być może Tuzla. Może uda się Osijek, Đakovo, Vukovar... Zależy od czasu i składu osobowego ;)

Tak czy siak - juz za miesiąc :)

Plumek
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 12.03.2005 19:35

Plumek napisał(a):Na pewno będzie słoneczko i jakieś 20 stopni ;)
Mnie to wystarczy (jak widać nie potrzebuję luksusów) ;) Planuję tydzień siedzenia w miejscu i mini-objazdówkę przez Hvar, Korčulę, Pelješac (przy dobrych wiatrach zahaczę o Lastovo lub Mljet), zahaczę też o fragmencik Makarskiej Rivijery, Dubrovnik i Cavtat. Po drodze rozlewisko Neretvy i dolina Neretvy do Mostaru oraz Sarajevo i być może Tuzla. Może uda się Osijek, Đakovo, Vukovar... Zależy od czasu i składu osobowego ;)

Tak czy siak - juz za miesiąc :)

Plumek


Czyli objazd 30 hoteli i apartamentów w 5 dni :wink:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 12.03.2005 22:42

Może w Twoim wykonaniu - bo widzisz - ja się przenoszę w czasie i przestrzeni :D
I nie zamierzam ci się tłumaczyć.

Plumek
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 12.03.2005 22:48

Plumek napisał(a):Może w Twoim wykonaniu - bo widzisz - ja się przenoszę w czasie i przestrzeni :D
I nie zamierzam ci się tłumaczyć.

Plumek


Czas i przestrzeń nie istnieją .To tylko pojęcia wymyślone na użytek podróżnych.
Ja ci to mówię Prot. :wink:
carpic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 20.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) carpic » 12.03.2005 23:15

Plumek napisał(a):Na pewno będzie słoneczko i jakieś 20 stopni ;)
Mnie to wystarczy (jak widać nie potrzebuję luksusów) ;) Planuję tydzień siedzenia w miejscu i mini-objazdówkę przez Hvar, Korčulę, Pelješac (przy dobrych wiatrach zahaczę o Lastovo lub Mljet), zahaczę też o fragmencik Makarskiej Rivijery, Dubrovnik i Cavtat. Po drodze rozlewisko Neretvy i dolina Neretvy do Mostaru oraz Sarajevo i być może Tuzla. Może uda się Osijek, Đakovo, Vukovar... Zależy od czasu i składu osobowego ;)

Tak czy siak - juz za miesiąc :)

Plumek

To fakt za miesiąc, to gratuluję i życzę zrealizowania twoich planów urlopowych. :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.03.2005 23:28

Coś dla tych co przez BiH
http://www.bihamk.ba/mapa/novosti.aspx
Pozdrawiam.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 13.03.2005 00:45

Fajna mapka, bardzo mi ulatwi odtworzenie w glowie wszystkich tras bo wszystkie dobre mapy zostawilem w Lodzi - hvala! Ciekawe czy te biale drogi to z kiepska nawierzchnia albo i bez asfaltu? W jednym miejscu by sie zgadzalo z tym co pamietam.
pzdr
violonczela
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 15.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) violonczela » 13.03.2005 11:58

Prot napisał:
Czas i przestrzeń nie istnieją .To tylko pojęcia wymyślone na użytek podróżnych.


Tak się skłąda, że czas i przestrzeń wg wspólczesnych zapatrywań naukowych istnieją!
Czas jest całokształtem cech i relacji, które określają materię w aspekcie trwania procesów i następstwa zdarzeń; przestrzeń jest całokształtem cech i stosunków określających materię w rozciągłości i wspólistnienia rzeczy i zjawisk. Łącznie czas i przestrzeń (czasoprzestrzeń) tworzą strukturę geometryczną (chronometryczną) materii, która w oderwaniu od materii byłaby pustą abstrakcją. 8O 8O 8O
Proszę sobie prześledzić relatywistyczną koncepcję czasu i przestrzeni, które opierają się na fizyce klasycznej Newtona.

Pozdrawiam
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 13.03.2005 20:54

violonczela napisał(a):Prot napisał:
Czas i przestrzeń nie istnieją .To tylko pojęcia wymyślone na użytek podróżnych.


Tak się skłąda, że czas i przestrzeń wg wspólczesnych zapatrywań naukowych istnieją!
Czas jest całokształtem cech i relacji, które określają materię w aspekcie trwania procesów i następstwa zdarzeń; przestrzeń jest całokształtem cech i stosunków określających materię w rozciągłości i wspólistnienia rzeczy i zjawisk. Łącznie czas i przestrzeń (czasoprzestrzeń) tworzą strukturę geometryczną (chronometryczną) materii, która w oderwaniu od materii byłaby pustą abstrakcją. 8O 8O 8O
Proszę sobie prześledzić relatywistyczną koncepcję czasu i przestrzeni, które opierają się na fizyce klasycznej Newtona.

Pozdrawiam

Newton się mylił.
Najnowsze badania o kwarkach i neutrinach już obalają koncepcję czasu i przestrzeni w naszym rozumieniu. :wink:
http://www.fuw.edu.pl/~ajduk/Public/elecneutrinos.html
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.03.2005 22:57

zawodowiec napisał(a):Fajna mapka, bardzo mi ulatwi odtworzenie w glowie wszystkich tras bo wszystkie dobre mapy zostawilem w Lodzi - hvala! Ciekawe czy te biale drogi to z kiepska nawierzchnia albo i bez asfaltu? W jednym miejscu by sie zgadzalo z tym co pamietam.
pzdr

W Chorwacji byłem 7 razy, ale nigdy nie jechałem przez Bośnię
i nie pojadę , tym bardziej, że Chorwaci oddali tyle nowych autostrad.
Być może są w Bośni widoki na trasie, ale wolę szybciej i bezpieczniej
znaleść się w Chorwacji jadąc autostradami.
Na załączonej mapce drogi o numerach dwucyfrowych to pewnie drogi
główne, a pozstałe to niższej kategorii (podobnie jest u nas)
Co ozanczają odcinki białe nie wiem.
Ciesze się, że link przydatny-pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina



cron
BiH - dla tych, co będą tranzytem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone