Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam campa na Peljesacu

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tuor
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuor » 03.06.2004 18:02

Drodzy Cro-maniacy. Niewielki, sympatyczny i całkiem nowiutki jest Camp LUKA w miejscowości DUBA na Peljesacu. W lipcu 2003 nie był jeszcze całkiem gotowy (gospodarze mieli rozpocząć działalność w sierpniu). Znajduje sie jakieś 100 m od morza. Gaj oliwny itp.
Sama miejscowość jest rewelacyjna - bardzo mało ludzi - wszyscy zatrzymują się na Campie i plaży DIVNA (super widok i piasek ale 8,4 pośladka na metr kwadratowy plaży).
DUBA co ciekawe to jedyna miejscowość w CRO której 100% mieszkańców ma obywatelstwo USA,. Wzięło się to z tego, że w latach 30-tych pierwszych kilku Dubiańczyków pojechało za chlebem do Stanów. po kilku latach dostali obywatelstwo, potem automatycznie ich dzieci... Obecnie w sile wieku są wnuki tamtych pionierów. Faceci przez 8 miesięcy w rku pracują na farmach ostryg w Luizjanie, na 4 miesiące lata wracaja do Duby.
Stąd łatwo porozumieć się po angielsku.
Do tego jesze góra sv. Ilja na wyciągnięcie ręki
Polecam. Tylko nie bądźcie tam wszyscy za 2 lata - wtedy tam jadę znowu (dziecko w drodze).
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 03.06.2004 18:19

inga!!! napisał(a):Gajus! Czy z campu Papratno jest widok na czyste morze czy może widać jakąs wyspę ?(chodzi nam by nie być nad kanałem)

Jest widok na wyspę MLJET,http://www.duprimorje.hr/akprapratno_en.html-na tej stronce są fajne fotki campu PAPRATNO !!!
Pozdrawiam GAJUS
http://www.duprimorje.hr/akprapratno_en.html
inga!!!
Croentuzjasta
Posty: 194
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) inga!!! » 04.06.2004 09:25

Dzieki Gajus! A moze moglbyś podać cene za 1 dobę np. 1 os +namiot samochod +prąd.Czy są boksy lodowkowe? pozdrowka !!!
amalik
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) amalik » 04.06.2004 11:51

tuor napisał(a):Drodzy Cro-maniacy. Niewielki, sympatyczny i całkiem nowiutki jest Camp LUKA w miejscowości DUBA na Peljesacu. W lipcu 2003 nie był jeszcze całkiem gotowy (gospodarze mieli rozpocząć działalność w sierpniu). Znajduje sie jakieś 100 m od morza. Gaj oliwny itp.
Sama miejscowość jest rewelacyjna - bardzo mało ludzi - wszyscy zatrzymują się na Campie i plaży DIVNA (super widok i piasek ale 8,4 pośladka na metr kwadratowy plaży).
DUBA co ciekawe to jedyna miejscowość w CRO której 100% mieszkańców ma obywatelstwo USA,. Wzięło się to z tego, że w latach 30-tych pierwszych kilku Dubiańczyków pojechało za chlebem do Stanów. po kilku latach dostali obywatelstwo, potem automatycznie ich dzieci... Obecnie w sile wieku są wnuki tamtych pionierów. Faceci przez 8 miesięcy w rku pracują na farmach ostryg w Luizjanie, na 4 miesiące lata wracaja do Duby.
Stąd łatwo porozumieć się po angielsku.
Do tego jesze góra sv. Ilja na wyciągnięcie ręki
Polecam. Tylko nie bądźcie tam wszyscy za 2 lata - wtedy tam jadę znowu (dziecko w drodze).

Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym campingu lub dać jakieś namiary w internecie? Byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 04.06.2004 12:42

inga!!! napisał(a):Dzieki Gajus! A moze moglbyś podać cene za 1 dobę np. 1 os +namiot samochod +prąd.Czy są boksy lodowkowe? pozdrowka !!!


PAPRATNO-ceny 2004/euro/

16.06-10.07. /21.08-31.08

Osoba - 3.60
Dziecko-2.52
Namiot+auto-5.40
Prąd-1.90
Lodówka /80 szt/-2
Plus opłata klimatyczna
osoba dorosła 7 kun /ok 1 euro/
12-18 lat 3,5 kuny
do 12 lat-bezpłatnie

11.07-20.08

osoba- 4
dziecko-2.80
namiot+auto 6.70
prąd-2
lodówka-2
GAJUS / musiałem zmieniac kilka razy , mam jakies kłopoty techniczne/
Ostatnio edytowano 04.06.2004 13:09 przez Gajus.ems, łącznie edytowano 3 razy
izmir
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) izmir » 04.06.2004 12:47

Witam !!!

:hut: W internecie to informacji z pewnościa nie znajdziesz. Luka jest to mały przydomowy kamp ok. 20 miejsc, dośc ładnie zacieniony, ekstrawagancji to tam nie ma za to totalna cisza i spokój, ok. 100-150 m ścieżką do kamienistej plaży, przyjeżdzający raz dziennie sklep i mała kafejka przy plaży, generalnie ludzi jak na lekarstwo. Dla poszukujących spokoju , rewelacja.

pozdrawiam Mariusz :papa:
amalik
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) amalik » 04.06.2004 13:18

izmir napisał(a):Witam !!!

:hut: W internecie to informacji z pewnościa nie znajdziesz. Luka jest to mały przydomowy kamp ok. 20 miejsc, dośc ładnie zacieniony, ekstrawagancji to tam nie ma za to totalna cisza i spokój, ok. 100-150 m ścieżką do kamienistej plaży, przyjeżdzający raz dziennie sklep i mała kafejka przy plaży, generalnie ludzi jak na lekarstwo. Dla poszukujących spokoju , rewelacja.

pozdrawiam Mariusz :papa:


Dzięki. Czy jest łatwo trafić na ten camping? Jakieś drogowskazy do niego prowadzą?

Pozdrawiam
anka
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 03.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka » 04.06.2004 16:43

Czy da się wjechać dużą przyczepą kempingową? tzn czy dojazdy są :cry: bardzo strome? ANKA
tuor
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.07.2003
Duba - Luka

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuor » 05.06.2004 08:38

Anka - co do dojazdu z dużą przyczepą to może być pewien problem
- droga z Trpanj do Duby to najpierw ostre wspinanie a potem jeszcze ostrzejszy zjazd w okolicach plaży Divna - potem już luz
Ja przypłynąłem na Peljesac promem - więc nie wiem jaka jest droga przesz cały półwysep. Myślę jednak, że po 700 km drogi w Cro te ostatnie przeszkody wydadzą sie wam mało ważne.

PS. Luka to imię synka gospodarzy- Marii i Ivo
DarekJ
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 24.06.2003
Re: My również !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekJ » 15.06.2004 09:30

inga!!! napisał(a):ja w raz z rodzinką też wybieram sie na peljesac ale my myśleliśmy o campie który polecał nam w tamtym roku Darek 3 czy ktoś może nam pomóc i powiedzieć o campie prapratno.... :?: :?: :?:


Cześć Inga!

Widzę że przygotowania do wyjazdu idą już pełną parą :)

Jeżeli wybierasz się na Peljesac, to mam kilka wrażeń do przekazania.

Prapratno :D :D :D jest pięknym i moim ulubionym miejscem w CRO i zaczynam mieć skrupuły, bo po części jestem winien rozpropagowania tego miejsca w ostatnich 3 latach na tym i innych forach. Coraz większy tłok staje się głównym minusem tego kempingu. W zeszłym roku w sierpniu cięzko było o miejsce w cieniu.
A miejsce jest niesamowite. Może trochę zrażać ta niezbyt ciekawa, piaszczysta, zatłoczona (ale z kolei dobra dla małych dzieci) plaża. Cały urok tego miejsca to wspaniałe skały które zobaczymy idąc wzdłuż brzegu - jeszcze lepiej płynąc. Każdy tam znajdzie swoja skałe dla siebie.
Polecam niedaleki Ston ze swoim trochę sennym klimatem i koniecznie pizzerię Antego w głębi uliczki. Pracuje tam Polka-kelnerka która wyszła za mąż za Chorwata.

Przejechałem Peljesac ze trzy razy. W okolicach Orebica przypadł mi do gustu jedynie przyjemny mały kemping Mokalo (7km przed Orebicem). Mały z fajną plażą i sympatyczną kafeją w stylu hawajskim. Niestety auta zostawiamy na parkingu. Pozostałe kempingi w Orebicu dla mnie nieciekawe i do tego strasznie tam piź...(tzn. wieje :D ). Szum drzew był tak potężny, że popsuł trochę pobyt a trzeba koniecznie tam pojechać by zobaczyć Korculę!

Żuljana sprawia sympatyczne wrażenie i wydaje się że wszyscy tam mieszkający to Czesi i Słowacy.
Prapratno to duży i dobrze zorganizowany (w dobrym tego słowa znaczeniu) kemping a te, które widziałem w Żuljanie, mają zupełnie inny dużo bardziej dziki charakter. Ale to jest kwestia oczekiwań. (A może nie
dotarłem do tych właściwych miejsc).

Nie dla mnie w tym roku bedą chorwackie klimaty. Zostanie mi tylko oglądanie chorwackich widoków na live-kamerach z chorwackiej telewizji HRT via satelita... :cry:
inga!!!
Croentuzjasta
Posty: 194
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) inga!!! » 15.06.2004 14:39

Cze! Darek.Miło znow Cie uslyszeć po rocznej przerwie.Przyznam się że szukałam Twoich tegorocznych postów-może zaczełam za wczesnie?Jak juz wiesz wybieramy się w tym roku na Pejlesac majac dylemat Wybrać sprawdzone Prapratno,a moze skusić się na Zuljane.Chetnie skorzystamy z Twoich cennych rad mając w pamięci wspaniałe wakacje w Jagodnej na Hvarze.Mamy zamiar wypoczywać na campie Sunce w Zuljanie-co o tym sądzisz?czekamy z niecierpliwoscią.Pozdrowka Inga!!!
karol 11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 15.06.2004 20:56

Mam pytanie do darka ale także Gajusa lub Oksanki czy ktoś z Was wie czy na campy w Zulianie można wjechać z przyczepą.
Darek co rozumoesz pod pojęciem - " te, które widziałem w Żuljanie, mają zupełnie inny dużo bardziej dziki charakter." co kryje sie pod pojęciem dzikości
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 15.06.2004 21:08

karol 11 napisał(a):Mam pytanie do darka ale także Gajusa lub Oksanki czy ktoś z Was wie czy na campy w Zulianie można wjechać z przyczepą.
Darek co rozumoesz pod pojęciem - " te, które widziałem w Żuljanie, mają zupełnie inny dużo bardziej dziki charakter." co kryje sie pod pojęciem dzikości

Dobre pytanie ! Niestety jeszcze nie byłem w Żuljanie a wiażę z tą mjsc duże nadzieje. Co do"dzikiego charakteru" to intuicyjnie czuje, że tego własnie szukam, trochę tylko obawiam się, że małżonka z córką mogą inaczej to spostrzegać, ale pracuję na tym... Darku prosimy o dalsze info !
GAJUS
karol 11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 15.06.2004 21:39

Gajus obyś mial rację. Oby ta dzikość polegał TYLKO na dzikości przyrody. Prawdopodobnie będziemy w tym smym okresie co Ty i tez planujemy zlądnąć do Zuliany.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 15.06.2004 21:53

[quote="karol 11" Prawdopodobnie będziemy w tym smym okresie co Ty i tez planujemy zlądnąć do Zuliany.[/quote]
Hej KAROL 11, jesli faktycznie w pierwszej dekadzie lipca będziesz w Żulce to śmiało podejż do mnie ! Facet ze srebrnej astry, jako znak rozpoznawczy w ręce złocisty browar, bądż szklaneczka "dingaca". GAJUS
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Szukam campa na Peljesacu - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone