Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.07.2012 11:03

c.d. z poprzedniej strony :)


Do auta wrócimy sobie inną drogą :) , dłuższą, przy murach od północnej strony.

Obrazek

Jedna z bram wjazdowych.

Obrazek

Punkt widokowy :cool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W takim jak ten domu-wieży można było wynająć sobie apartament... na drzwiach był telefon :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zoom HaeSa ma pewne zalety :) . Całkiem dobrze przybliżył nam Pienzę odległą o ponad 10 km :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I na tym skończył się nasz spacer po San Quirico dOrcia. Teraz już wiedzieliśmy na pewno, że właściwie zawsze, nawet w niepozornym miasteczku można znaleźć ładne miejsce, ładne budowle, albo ładne widoki. Oczywiście, gdybyśmy ich nie widzieli, nic by się nie stało, wszystkiego przecież się nie da i nawet nie ma to sensu, ale ważne jest to, że każdy chyba wybór trasy poznawania Toskanii, będzie wyborem właściwym :idea: .

c.d.n.
Ostatnio edytowano 30.07.2012 08:22 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.07.2012 09:09

Wyjeżdżamy z San Quirico... po to by na rogatkach zatrzymać się znów :) . Bardzo ładnie widać stąd wspomniane wcześniej Castiglione dOrcia i Rocca dOrcia, teraz pożałowaliśmy, że nie wstąpiliśmy tam na moment :?

Obrazek

Obrazek

Obie wioski i Monte Amiata :)

Obrazek

A to miejsce, też na dużym zoomie... nie wiedzieliśmy i nie wiemy co to takiego :roll:

Obrazek

W drugą stronę też ładnie widać :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.07.2012 08:23 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.07.2012 09:11

Pienza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W zbożu ładnie coś kwitnie na różowo :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 30.07.2012 08:24 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.07.2012 09:15

Nic, tylko stanąć i malować ... :roll:

Dobrze, że mieliście aparat.
To, niewątpliwie, przyśpiesza zwiedzanie :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.07.2012 09:54

kulka53 napisał(a):A to miejsce, też na dużym zoomie... nie wiedzieliśmy i nie wiemy co to takiego :roll:


Być może wieża ciśnień na całą okolicę.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.07.2012 11:31

weldon napisał(a):Nic, tylko stanąć i malować ... :roll:

Gdyby się jeszcze tak umiało... :roll:

:wink:

Nie ukrywam, że te pejzaże zrobiły na nas bardzo duże wrażenie i cieszyliśmy się z tego, że udało się nam być w tych miejscach przy bardzo sprzyjającej pogodzie.
No i przestaliśmy się dziwić, jak można było wpisać krajobraz na listę UNESCO...

weldon napisał(a):Dobrze, że mieliście aparat.
To, niewątpliwie, przyśpiesza zwiedzanie :D

Właśnie :)
Zwłaszcza, gdy producent wyposażył go w odpowiednio duży zoom :wink: .

Jacek S napisał(a):Być może wieża ciśnień na całą okolicę.

Trochę poszukałem zdjęć okolicy i wydaje mi się, że mam. To może być odległe od nas o jakieś 20 km miasteczko Radicofani, a właściwie wieża fortecy zbudowanej w XI wieku na szczycie 900 metrowego wzgórza ponad nim.

Pozdrawiam
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 04.07.2012 11:43

To ja też coś dodam.

weldon napisał(a):Nic, tylko stanąć i malować ... :roll:

Dobrze, że mieliście aparat.
To, niewątpliwie, przyśpiesza zwiedzanie :D


Okolica Pienzy okazała się najciekawszym pod względem artystycznym ośrodkiem doliny Orcia i został on (pejzaż) wpisany na tę listę już w 1996 r. natomiast cała dolina rzeki Orcia została wpisana na Listę UNESCO w 2004r .
Tak uzasadniono decyzję: "Pejzaż Val d'Orcia był hołubiony przez malarzy szkoły sieneńskiej, rozkwitającej w okresie renesansu. Obrazy Val d'Orcia, a w szczególny sposób przedstawienia jej pejzaży, które pokazują jak człowiek może w harmonii żyć w zgodzie z naturą, stały się ikonami renesansu i w istotny sposób wpłynęły na sposób myślenia o pejzażu w późniejszych latach". Ponoć wygląd doliny nie wiele zmienił się od tamtych czasów.
Krajobraz Val d'Orcia, zdominowany przez rozległe pola poprzecinane winnicami, uprawami oliwek i słoneczników oraz rzędami cyprysów, wraz z niesamowitą barwą spalonej ziemi (tak unikatowej, że doczekała się osobnego określenia w malarskiej palecie - siena palona), mało chyba kogo mogą pozostawić obojętnym.
Chociaż nie pojawiliśmy się w odpowiedniej porze roku i my nie mogliśmy tej przyjemności sobie odmówić. Popstrykania oczywiście, z malowania nic by nie wyszło. Żadne z nas nie ma za grosz talentu.
:cry:


Jacek S napisał(a):
kulka53 napisał(a):A to miejsce, też na dużym zoomie... nie wiedzieliśmy i nie wiemy co to takiego :roll:


Być może wieża ciśnień na całą okolicę.


Wycięłam wieżę z pokazanego zdjęcia.

Obrazek

Mi się kojarzy z bajkową wieżą na wzgórzu, w której czarnoksiężnik na żądanie złej i zazdrosnej królowej zamknął piękną księżniczkę przed ..... no właśnie nie wiem dlaczego ja tam zamknął. Dawno bajek nie czytałam.

Bajkowy krajobraz z bajaniem mi się skojarzył.
:wink:
Ostatnio edytowano 15.07.2012 15:06 przez Lidia K, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.07.2012 19:00

Nie ma siły... po może pół kilometra znów się zatrzymujemy :cool: . Urzekły nas te krajobrazy przy coraz niżej operującym słońcu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.07.2012 08:27 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.07.2012 19:02

Skoda na toskańskich dróżkach :wink: :)

Obrazek

Obrazek

I znów pół kilometra... i znów stajemy :wink: . Małgosia zauważyła na poboczu storczyki. Już je pokazywaliśmy, więc teraz tylko jeden :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest pięknie, spokojnie i nastrojowo... ale czas pomyśleć o noclegu. Mieliśmy szczęście, za kolejne pół kilometra :wink: znaleźliśmy świetnie miejsce, niedaleko drogi, ale osłonięte zaroślami. I zamiast zająć się pustymi brzuchami, znów sięgnęliśmy po aparaty...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatecznie obiad ugotowaliśmy sobie jak słońce już zaszło :) . Ale i tak przy bezchmurnym niebie jeszcze długo było jasno, świecił też okrągły księżyc. Wreszcie było tak jak powinno być, jak oczekiwaliśmy planując i przyjeżdżając tu :idea: . No może oprócz temperatury, która jak zwykle wieczorem spadała do około 10 stopni :wink: . Było pięknie...

Dzisiejsza trasa wyglądała mniej więcej tak:

Obrazek

A - nocleg pod Montalcino
B - Montalcino
C - Opactwo SantAntimo
D - szczyt Monte Amiata
E - San Quirico dOrcia
F - nocleg "gdzieś w Toskanii" :)

c.d.n.
Ostatnio edytowano 30.07.2012 08:28 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 04.07.2012 19:06

Skoda wtopiona w toskańskie pejzaże prezentuje się znakomicie :D. Nie będzie Ci żal zamienić jej na coś innego?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.07.2012 19:17

dangol napisał(a):Skoda wtopiona w toskańskie pejzaże prezentuje się znakomicie :D. Nie będzie Ci żal zamienić jej na coś innego?


Bo Ona wszędzie znakomicie się prezentuje :cool:
Zwłaszcza w takim otoczeniu, bo kolorystycznie nie odbiega :wink:

Zakup nowego auta planuję za rok... mam nadzieję, że się uda. Mam też nadzieję że również będzie zielone... najlepiej wtapia się w tło :lol: . Skody nigdy się nie pozbędę, to prosty, ekonomiczny i niezawodny samochód, sprzedaż byłaby zupełnie nieopłacalna. Będzie służyć dopóki nie zje jej rdza i dopóki będą części a mechanicy będą chcieli się nią od czasu do czasu zająć. Podobno najlepsze auta powstawały w latach 90-tych... coś chyba w tym jest :idea: . Może kiedyś zyska status auta zabytkowego :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 04.07.2012 19:25

W Czechach mnóstwo jest małych muzeów motoryzacji, w którymś momencie skody z tego rocznika z pewnością tam zagoszczą :wink:.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 05.07.2012 08:01

kulka53 napisał(a):Ostatecznie obiad ugotowaliśmy sobie jak słońce już zaszło :) .


Obrazek

... a ogórecznik trafił do obiadowo-kolacyjnej sałatki ! ? 8)

Pozdrawiam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.07.2012 08:14

kulka53 napisał(a):Obrazek


Coś w tym zdjęciu jest takiego...ładnie wypatrzone.


Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.07.2012 08:21

dangol napisał(a):W Czechach mnóstwo jest małych muzeów motoryzacji

Ja sobie urządzę swoje własne muzeum Skody w garażu :lol:
Co prawda jeszcze go nie mam... ale liczę, że będę miał przed osiągnięciem przez nią pełnoletności :wink:

mariusz-w napisał(a):... a ogórecznik trafił do obiadowo-kolacyjnej sałatki ! ? :cool:

A to się je??? 8O :roll:

Chyba będziemy musieli się udać do Ciebie na przeszkolenie...

Potem nie będziemy już musieli wieźć ze sobą tyle zapasów a wyżywimy się (przynajmniej częściowo) tym co sobie po drodze uzbieramy :wink: :cool:

Jacek S napisał(a):Coś w tym zdjęciu jest takiego...ładnie wypatrzone.

Dzięki.
Nie chwaląc się, to akurat zdjęcie jest mojego autorstwa :cool:

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone