Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 18.06.2012 09:04

Chętnie zamieszkałabym w tak mało atrakcyjnym toskańskim miasteczku :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.06.2012 12:09

Aguha napisał(a):Chętnie zamieszkałabym w tak mało atrakcyjnym toskańskim miasteczku :)

Oj tam :)
Nie mówię przecież że mi się nie podobało... z zewnątrz nawet bardzo :wink:

Miasteczko z założenia miało spełniać funkcje obronne, było nie tyle osadą miejską co twierdzą. Może dlatego nie powstały tam pałace, katedry, loggie i inne niezbędne wszędzie indziej atrybuty "miejskości" :wink:

W sumie, na wsi też sympatycznie można się urządzić :wink:

Pozdrawiam
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 18.06.2012 12:55

O, koło tego Montercośtam :wink: to nawet mieszkaliśmy - na kempingu zresztą. I tak codziennie koło niego przejeżdżaliśmy i codziennie mówiliśmy, że innym razem... i tak jakoś nam nie wyszło. I teraz nie wiem, czy szkoda czy nie - bo Was co prawda nie powaliło, ale zdjęcia pokazują taką skromniejszą wersję Toskanii - także urokliwą. :)

A windy miejskie i dla mnie są atrakcją, i jak na takową natrafiam, to zaciągam obowiązkowo rodzinę - tej nieletniej części nie trzeba specjalnie zachęcać :wink:

pozdrawiam
:)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 18.06.2012 13:03

z basenem?
jakiś link?
pzdr, K.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.06.2012 13:55

Tymona napisał(a):codziennie mówiliśmy, że innym razem...

Co masz zrobić jutro - zrób dziś :idea:

:wink:

Krystof napisał(a):jakiś link?

Nie wiem czy to ten o którym pisała Magda, ale znalazłem TAKI
Ma basen :)

Pozdrawiam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 18.06.2012 14:21

dzięki, bardzo fajny camping (choć bez windy :wink: )
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 18.06.2012 14:38

kulka53 napisał(a):Nie wiem czy to ten o którym pisała Magda, ale znalazłem TAKI
Ma basen :)
Oooo, to dokładnie ten :D A już miałam napisać, że z linkiem problem będzie, bo trafiliśmy na niego mocno przypadkiem (jakoś za drogowskazami trafiliśmy) a ja oczywiście nie pamiętam, jak on się nazywał.

Kemping należy do tych mniejszych, spokojniejszych, w sezonie obłożony - jak przyjechaliśmy mieliśmy do wyboru 2 parcele, które nie były najlepiej na świecie położone :wink: Można parcele rezerwować. Basen jest, za basenem plac zabaw, koło basenu restauracja z pizzą na wynos. Te gwarne miejsca są położone dalej od miejsca dla namiotów, więc wszelkie hałasy nie docierają. No i prysznic jest na żetony albo 50 E - co przy małych dzieciach jest wyzwaniem, ale na pewno do opanowania :)

:)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.06.2012 17:02

Krystof napisał(a):dzięki, bardzo fajny camping (choć bez windy :wink: )

Był najbliżej Monteriggioni, więc pomyślałem że to może ten :)
A to, że nie napisali czy jest winda, nie oznacza że jej nie ma :wink:

Tymona napisał(a):w sezonie obłożony

Ciekawe czy w sezonie we Włoszech i innych podobnie położonych na południu krajach :wink: można znaleźć jakieś nieobłożone miejsce :lol: .

Doświadczenia greckie pokazują, że łatwo nie jest, ale można :D

Z ciekawości popatrzyłem na ceny... wychodzi około 20 euro za to, że mogę sobie postawić auto, rozbić namiot i się w nim przespać. No i oczywiście wykąpać się pod prysznicem. Ewentualnie jeszcze upchnąć się w basenie i skorzystać z windy (o ile jest :wink: )

To ja wciąż jeszcze wolę w aucie, na łące, w lesie albo plaży... w ciszy i gratis :D . I na szczęście nie jestem w tym wyborze osamotniony :cool:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 18.06.2012 17:40

kulka53 napisał(a):A to, że nie napisali czy jest winda, nie oznacza że jej nie ma :wink:
W końcu od czego jest wyobraźnia :wink:


kulka53 napisał(a):Z ciekawości popatrzyłem na ceny... wychodzi około 20 euro (...) To ja wciąż jeszcze wolę w aucie, na łące, w lesie albo plaży... w ciszy i gratis :D . I na szczęście nie jestem w tym wyborze osamotniony :cool:

I żeby było ciekawiej, to jeden z tańszych toskańskich kempingów - jak przyglądałam się cenom tych nadmorskich, często olbrzymich "państw w państwie" to za podobny zestaw płacisz między 50 a 80E. Na szczęście każdemu co innego w duszy gra, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie :wink:


:)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.06.2012 17:52

Tymona napisał(a):I żeby było ciekawiej, to jeden z tańszych toskańskich kempingów - jak przyglądałam się cenom tych nadmorskich, często olbrzymich "państw w państwie" to za podobny zestaw płacisz między 50 a 80E. Na szczęście każdemu co innego w duszy gra, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie :wink:

Nie twierdzę, że 20 euro to jest dużo za 2 osoby :) , ważne że w ogóle jest...
Ogromne kempingi widzieliśmy u południowych brzegów Gardy, pewnie nad morzem jest podobnie :?

Koleżanka z pracy jeszcze niedawno wybierała się na cały sierpień do Włoch pod namiot na kempingi, zestaw podobny jak Twój czyli 2+2 (jak dotąd :) ), poszperała trochę w necie no i teraz wybiera się już do Słowenii i Chorwacji i szpera po cro.pl :wink: :lol: .

Myśmy już znaleźli wspaniałe, cudowne miejsce na wakacje dla siebie - Grecję :cool: . Co nie znaczy, że nie będziemy się wybierać ciągle to tu, to tam, dalej, bliżej... ciągle gdzie indziej :roll: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.06.2012 08:24

2 maja, środa c.d.

Właśnie minęło południe. Pogoda wciąż piękna, wręcz wymarzona na zwiedzanie. A chyba będzie co... do Sieny z Monteriggioni jest tylko 10 km.

Siena była punktem obowiązkowym do zobaczenia. Florencję nie wiem czy słusznie, ale sobie odpuściliśmy, natomiast sieneńskie Campo, jedyny w swoim rodzaju pochyły i półokrągły rynek przyciągał jak magnes :D . Tak więc z mapami na kolanach i ze wzmożoną uwagą powoli wjeżdżamy do miasta.

Na niewiele się to zdało, bo i tak nie od razu trafiliśmy tam gdzie chcieliśmy. Na szczęście nie było żadnych korków i "poprawki" nie trwały długo. W końcu odnieśliśmy sukces i licząc że uda się nam zaparkować podobnie jak w Pizie, dojechaliśmy w okolice stadionu :wink: i zaznaczonej na mapie wielkiej fortecy. Swoją drogą, dlaczego we włoskich miastach stadiony są tuż przy starówkach? :roll: .

Udało się, było jedno fajne wolne miejsce wśród setek innych okupujących bezpłatne miejsca samochodów. Nawet w cieniu drzew :wink: , co dziś przy pięknej pogodzie miało jakieś tam znaczenie. Odpowiednio przygotowani, z jedzeniem i piciem, z mapami w dłoni i aparatami na szyjach :wink: mogliśmy wyruszyć na spotkanie ze Sieną.

Mury fortecy i szczelnie wypełniony parking na dole.

Obrazek

Wielka forteca medycejska została zbudowana w 1560 r. po wojnie w której Sienę pokonała Florencja. Obecnie jest tu teatr na wolnym powietrzu i park. Nie poszliśmy tam... nie było tyle czasu :? .

Obrazek

Obrazek

Od razu pójdziemy na starówkę. Po drodze mija się trochę straganów, z czego część jest tu raczej na stałe, ale większość chyba jest tu tylko dziś, zajmują bowiem sporo miejsc parkingowych po drugiej stronie fortecy. Mówiąc szczerze, jesteśmy mocno podekscytowani tym, że jesteśmy w takim miejscu i właśnie idziemy odkryć dla siebie tak piękne miasto...

Już stąd wygląda imponująco, ale pod słońce :wink: . Trzeba tu być wieczorem, wtedy słońce ładnie oświetli przepięknie rozłożoną na wzgórzach, rozległą starówkę. Będziemy tędy wracać :) . Na razie zaglądamy do ogromnego, największego po słynnej katedrze, kościoła San Domenico stojącego na skraju, niejako u wrót do tej części miasta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

We wnętrzu nie wolno robić zdjęć, w sumie nie wiem dlaczego, a jak szybko zauważyliśmy mało kto się tym przejmuje. Na ścianach są pozostałości po freskach, jednak najciekawsza jest tu wybudowana w 1460 r. kaplica św Katarzyny w której przechowuje się jej czaszkę 8O .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę mniej reprezentacyjne wejście do świątyni :) .

Obrazek
Ostatnio edytowano 25.06.2012 08:12 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.06.2012 08:25

Tuż obok kościoła jest kolejne miejsce z którego fantastycznie widać całe stare miasto Sieny. Jak widać, nie tylko na nas robi wrażenie :lol:

Obrazek

Obrazek

My zejdziemy nieco niżej, tam widok jest ciekawszy, choć zza wysokiego żywopłotu :wink: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 25.06.2012 08:13 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 19.06.2012 09:20

kulka53 napisał(a): Swoją drogą, dlaczego we włoskich miastach stadiony są tuż przy starówkach? :roll: .

Zapewne także dlatego, że przeciwieństwie do nas ... oni mają je (jak i Grecy) od bardzo dawna ! ;) :)
Niektóre areny nawet podniszczone zębem czasu ! ;) ;)

Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.06.2012 09:30

mariusz-w napisał(a):Zapewne także dlatego, że przeciwieństwie do nas ... oni mają je (jak i Grecy) od bardzo dawna ! ;) :)

Może brali stadion i obudowywali go miastem?

:D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.06.2012 11:41

weldon napisał(a):
mariusz-w napisał(a):Zapewne także dlatego, że przeciwieństwie do nas ... oni mają je (jak i Grecy) od bardzo dawna ! ;) :)

Może brali stadion i obudowywali go miastem?

:D


Coś w tym jest :wink:

Pewnie ze 3/4 miasteczek w tamtych rejonach było wybudowanych, albo rozbudowanych w miejscach gdzie istniała wcześniejsza zabudowa etruska czy Cesarstwa Rzymskiego. Miasta w czasów Cesarstwa jak powszechnie wiadomo miały forum, świątynie i amfiteatry - wspólczesnie bardziej odpowiadała by im nazwa stadionów. Ślady po tych budowlach można jeszcze spotkać, nie tylko x metrów pod powierzchnią ziemi :wink: , ale dużo wyżej, bo materiały zostały wykorzystane przez średniowiecznych budowniczych.
No i tylko od wielkości późniejszej zabudowy (no i pewnie zapotrzebowania na miejsce zmagań sportowych :) ) zależało, czy stadion znajdzie się blisko starówki, czy jednak dalej.

Chyba :roll: .

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone