Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja 2011. Spotkanie 4.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Chorwacja 2011. Spotkanie 4.

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 01.09.2011 19:11

Zastanawiałem się czy coś napisać. W tym roku dużo relacji z Pagu i okolic. Są i z Czarnogóry. Raczej więc nic nowego nie opiszę. Jednak jak zacząłem Leszkowi pisac w jego temacie o moim mieszanym odbiorze Czarnogóry to stwierdziłem, że może lepiej o swoich wrażeniach we własnym wątku. :lol:
Zrobiłem zdjęcie rydwanu w czasie pakowania - chyba pierwszy raz.

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 01.09.2011 19:27

Decyzja o celu wyjazdu była podjęta dość dawno temu. Niektórzy czytelnicy może pamiętają nasze rozterki z roku 2010 gdzie jechać? 8O Wtedy ze względu na trochę dłuższy urlop - 2,5 tygodnia zdecydowaliśmy się w okolicach Budapesztu, że wakacje spędzimy w Grecji.
W tym roku urlop dwa tygodnie i zaplanowany był w Chorwacji. :lol: Trzeba zobaczyć co się zmieniło bo ostatni raz byliśmy tu cztery lata temu.
Na początku roku zarezerwowaliśmy tygodniowy pobyt w hotelu Lucija w Posedarje. Czas ten spędzimy wspólnie ze znajomymi. Drugi tydzień gdzieś na kempingu w rejonie którego jeszcze nie znamy. Okolice hotelu też są nam mało znane bo byliśmy w Rażancu chyba tylko 2 noclegi w czasie I wyprawy do Chorwacji w roku 2004. Musiałem sprawdzić kiedy bo to dawno było.
Przygotowania przed wyjazdem zajęły chwilę: drobne zakupy bo to tylko 1 tydzień pod namiotem; hotel mamy z wyżywieniem, ubezpieczenie, karta z NFZ i trochę innych drobiazgów.
Wyjazd zaplanowany na 1 lipca. Tradycyjnie już w pracy mimo zgody na urlop są problemy. 30 czerwca w czwartek musiałem być w biurze w Poznaniu. Po powrocie zaczęliśmy się pakować.
No to pojedziemy
1 Lipca
Rano dokończyliśmy pakowanie i koło 12 wyjeżdżamy. Pogoda taka sobie. W Kielcach 15 stopni. Za Krakowem pada i jest aż 7 stopni. Całkiem fajna temperatura jak na początek lata. Mamy nadzieję, że na południu trochę będzie cieplej. Koło 15 godzinna przerwa na obiadek. Przed granicą tankowanie a za granicą zakup winietki słowackiej miesięczna i austriackiej. Potem dalsza droga. W okolicy Bratysławy i Wiednia straszny ruch samolotów: małe, duże i śmigłowce. Przez chwilę to miałem wrażenie że jeden zamierza na drodze lądować. W okolicy Grazu 2 godzinna drzemka.
Droga zaplanowana przez Słowację, Austrię a na Słowenii objazdem. Mapka objazdu wydrukowana. W nawigacji też wprowadzona. Nawigacja oczywiście musiała pokombinować i znalazła skrót skrótu. Prowadzi nas wąskimi ale asfaltowymi ścieżkami miedzy polami kukurydzy. 8O W reflektorach samochodu widać tylko asfalt i kukurydzę. Normalnie sceneria z jakiegoś horroru. Szkoda, ze zdjęcia nie zrobiłem. Za kukurydzą droga już zgodnie z opisem. Po powrocie na drogę główną pakujemy się w korek prowadzący do granicy.
Jest 3.45. Moi pasażerowie śpią. Zaczyna się robić jasno, ptaki śpiewają. Całkiem miło gdyby nie ten korek. Posuwamy się skokami. Te 15 czy 20 km – jechaliśmy przez 2,5 godziny. Trochę długo. Wiem, że w sobotę lepiej nie jechać, ale jak nie można inaczej. Hotel zarezerwowany od soboty a nie mogłem dostać urlopu dwa dni wcześniej. Ewentualnie na przyszłość można pojechać jakąś inną drogą.
Za słoweńską granicą okazuje się, że do Chorwacji dalej kolejka. W końcu udaje się przejechać. Znowu na chorwackich autostradach. Im dalej na południe tym cieplej. Oczywiście za znanym tunelem będzie już całkiem ciepło. Za autostradę płaciłem kartą lub gotówką . Koło 10 docieramy na miejsce. Znajomi wyszli nas powitać z transparentami :lol: Oni są tu chyba od środy. Okazuje się, że nasz pokój jest wolny więc możemy wnosić bagaże. Przy samochodzie wymieniamy informacje z rodakami, którzy już wracają do domu.
W planie na ten tydzień jest : Zadar, Trogir, Split, Paklenica i Medżugorie z Mostarem i Pag. Zobaczymy jak bedzie z realizacją.
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 01.09.2011 20:49

Nareszcie pierwszy :lol: Robert, kibicuję i czekam na dalszy ciąg relacji :wink:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 01.09.2011 21:08

Gorąco witam pierwszego podpisanego. :lol: Bo anonimów kilku już widziałem. :lol: Dalszy ciąg to może jutro a na razie zdjecia z hotelu.
Widok z okna pokoju.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 01.09.2011 21:38

No to i ja się ujawnię... Gratuluję relacji :)
piotr65
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 18.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr65 » 02.09.2011 07:13

Przysiądę i ja. :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 02.09.2011 07:15

czekam na kolejne :)
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 02.09.2011 07:38

To co by nie być anonimowym podglądaczem, zasiadam i ja :lol:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.09.2011 07:38

To ja też sobie tu poczekam na ciąg dalszy.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.09.2011 08:02

LRobert napisał(a):Gorąco witam pierwszego podpisanego. :lol: Bo anonimów kilku już widziałem.


Nic się nie ukryje... :wink:
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 02.09.2011 08:51

Witam :D i czekam na więcej...
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.09.2011 09:47

Nie będę anonimowa i głośno powiem cześć :)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 02.09.2011 13:10

To i ja zasiądę wygodnie :) Tym bardziej, że Pag i Novalja - to nasz pierwszy raz w Cro. Mam sentyment do zjazdu z autocesty w Posedarje i do całego Pagu.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 02.09.2011 21:15

Wszystkich czytelników gorąco i serdecznie witam. Tych jawnych i anonimów :D

2 Lipca

Nie napisałem, że nasza ekipa to 3 dorosłe osoby i syn 14 lat.
Jak pewnie już zauważyliście sobota zaczęła się jakiś czas temu. 8O Po przeniesieniu bagaży zapoznajemy się z hotelem. Zdjęcia z hotelu wyżej.

Hotelik nieduży, położony nad samą wodą. Jak widać dość sympatycznie. Niestety zdjęcia pokoju nie mam. Pokój spory z małym tarasem. Najważniejsze, że klimatyzacja działa. Kolega po przyjeździe miał z nią kłopot. Z tego wszystkiego zabraliśmy ze sobą mały wiatrak. Syn wziął jeszcze dodatkowo mniejszy wiatraczek zasilany z komputera. Mieliśmy pobyt z dwoma posiłkami. Musieliśmy wybrać sobie dania na obiadokolację. Zawsze były 2 zestawy. Często wybór był na ślepo bo nie bardzo było wiadomo co za danie. Najczęściej braliśmy po 2 różne zestawy. Była jakaś szansa aby każdy coś zjadł. Ogólnie jedzenie bardzo dobre. Sporo dań miejscowych.

I teraz mam mały problem bo nie wiem co było dalej. Chodzi o kolejność. Założymy, że poszliśmy na plażę. Tak przyjmiemy. W sumie to mało istotne.
Hotel położony nad sporą zatoką. Woda czysta. Plaża koło hotelu wybetonowana z leżakami. Obok małe zatoczki ze żwirkiem i trochę skałek. Dno trochę mniej ciekawe bo sporo roślinek. Po drugiej stronie zatoki kawałek plaży z piaskiem, ale tam będziemy jutro.
Po plażowaniu drzemka przed kolacją.

Widok na drugą stronę zatoki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plaża obok hotelu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po kolacji wyjazd do Zadaru.
To już w następnym odcinku bo trzeba zdjęcia przygotować.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 05.09.2011 07:56

To i ja przysiądę i pooglądam ;) Zadar chętnie zobaczę :lol:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja 2011. Spotkanie 4.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone