Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ViniŚcie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PASIASTY4
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.06.2011
ViniŚcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) PASIASTY4 » 25.07.2011 11:13

ZA TYDZIEŃ WYBIERAM SIĘ DO VINIŚCIE .PROSZĘ O INFORMACIE NA TEMAT TEJ MIEJSCOWOŚCI .MAM NA MYŚLI .SKLEP,BAR,JAKIŚ TARG,
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 25.07.2011 12:49

Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 25.07.2011 13:08

PASIASTY4 napisał(a):ZA TYDZIEŃ WYBIERAM SIĘ DO VINIŚCIE .PROSZĘ O INFORMACIE NA TEMAT TEJ MIEJSCOWOŚCI .MAM NA MYŚLI .SKLEP,BAR,JAKIŚ TARG,


Byłam w Vinisce na przełomie czerwca/lipca.
Miejscowość mała, spokojna w stylu "zadupie". :D
My zaopatrywaliśmy się w sklepie Plus-Market, blisko plaży, a widziałam jeszcze Kerum i dwa rodzinne markeciki, również przy plaży.
Barów tam nie ma, za to są konoby. My chodziliśmy do Kaktusa ( w pt. są imprezy na żywo) i do konoby Kupinica. Znajomi chwalili sobie restaurację Mastrinka, która znajduje się 20 m od plaży w głab wioski.
Targu tam nie ma, ale owoce i warzywa możesz kupić przy plaży, podobnie chleb. Nie wiem czy codziennie, ale obok marketu Plus rybak sprzedawał to co akurat złowił. Całe życie tętni wzdłuż plaży. Polecam wspaniałe lody, w lodziarni Hajduk. :-)

Jest to mała dziura, szybko się rozeznasz, w ciągu godzinki, może dwóch. :wink:

Moim zdaniem, fajne, urokliwe "zadupie", w sam raz dla rodzin z małymi dziećmi. :-)
PASIASTY4
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.06.2011
vinisce

Nieprzeczytany postnapisał(a) PASIASTY4 » 26.07.2011 07:35

WIELKIE DŻIĘKI ZA TE INFORMACJE.
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002
Re: vinisce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 26.07.2011 23:51

PASIASTY4 napisał(a):WIELKIE DŻIĘKI ZA TE INFORMACJE.


Witaj !

W nawiązaniu do Twojego pytania z innego wątku (zamkniętego - przejazd z Boxem). Niestety koledzy nie mają racji...

Przejazd z boxem na aucie jest zaliczany do kategorii I pod warunkiem że przejeżdzasz przez bramki obsługiwane przez człowieka.

Jeśli jedziesz przez bramkę obsługiwaną przez automat (płatność kartą - z reguły szybki pas bez kolejki) to następuje automatyczny pomiar wysokości - jeśli wysokość przekracza 190 cm to automat zalicza Cię do kategorii II.

Pzdr
Tomek
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 26.07.2011 23:52

PASIASTY4
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.06.2011
vinisćie

Nieprzeczytany postnapisał(a) PASIASTY4 » 27.07.2011 07:58

wielkie dżięki za info Tomek.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.07.2011 09:08

Miejsce jest interesujące. Ostry i stromy zjazd do miejscowości. Nieduża zatoka. Mało ludzi. Kameralnie dla osób starszych i wedkarzy. Młodzież to nic tam nie znajdzie, zanudzi się lub bedzie żlopać piwo. Małe dzieci dadzą sobie radę. Jest woda i to im wystarczy. Damy to nie maja czego tam szukać. Raczej winny już za wczasu opir..lić mężów za wybór miejsca. Okolica malownicza. Pozdrawiam i życzę powodzenia.


Damy niech zostawią kreacje w domu - tu nie ma sie gdzie pokazywać.
PASIASTY4
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.06.2011
viniście

Nieprzeczytany postnapisał(a) PASIASTY4 » 28.07.2011 07:56

darek1 mam pytanie czy widżiałeś jaką metodą wędkowali tubylcy jestem wędkarzem chciałbym spróbowadż
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: viniście

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 28.07.2011 12:59

PASIASTY4 napisał(a):darek1 mam pytanie czy widżiałeś jaką metodą wędkowali tubylcy jestem wędkarzem chciałbym spróbowadż


Przykro mi ale ja jestem niedzielnym wedkarzem. Jedynie co zaobserwowałem że łapali na wędkę i prymitywnie na żyłkę naciągniętą na kawałek drewna. Nie wiem jakie haczyki zakładali czy może kotwice. Jedno co zauważyłem i jest to w tamtym regionie stosowane, że łapie się na ślimaki morskie. Otóż one wystepują bardzo często tam gdzie sa skałki czy beton. Przyczepiaja sie do powierzchni i widać tylko muszelkę. Widziałem jak miejscowi scyzyrokami odrywali te muszle. wyciągali ślimaka i nadziewali na haczyk. Czerwone czy białe robaki lub inne zanenty mozna sobie darować. Pozdrawiam
mariusz1972
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz1972 » 28.07.2011 17:31

PASIASTY4 napisał(a):ZA TYDZIEŃ WYBIERAM SIĘ DO VINIŚCIE .PROSZĘ O INFORMACIE NA TEMAT TEJ MIEJSCOWOŚCI .MAM NA MYŚLI .SKLEP,BAR,JAKIŚ TARG,


Ja też wybieram sie do Viniśće 31-lipca.

Pozdrawiam.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 28.07.2011 17:56

Kilka pstryków, by lepiej rozpoznać teren. :wink:

Vinisce-panorama
Obrazek

Market Kerum i poczta
Obrazek


Widoczki z głównej plaży ;-)
Obrazek

Obrazek

Knajpka KAKTUS - skupia całe "imprezowe"życie w Vinisce
Obrazek

[/i] Konoba KUPINICA - dobre żarełko[/i]
Obrazek

Obrazek

caffe Bar LINARSKA - można zjeść też pizze, mięska i owoce morza
Obrazek

Konoba Vinisce
Obrazek

Lodziarnia Hajduk i najlepsze lody
Obrazek
mariusz1972
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz1972 » 28.07.2011 18:00

Nie moge się już doczekać :D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 28.07.2011 18:06

mariusz1972 napisał(a):Nie moge się już doczekać :D


Życzę udanego urlopu. :D

Z pewnością wypoczniesz, nam się podobało. :)

Poznaliśmy fajnych cromaniaków z Legnicy, których serdecznie pozdrawiam.
:papa:
mariusz1972
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz1972 » 29.07.2011 08:32

Ania W napisał(a):
PASIASTY4 napisał(a):ZA TYDZIEŃ WYBIERAM SIĘ DO VINIŚCIE .PROSZĘ O INFORMACIE NA TEMAT TEJ MIEJSCOWOŚCI .MAM NA MYŚLI .SKLEP,BAR,JAKIŚ TARG,


Byłam w Vinisce na przełomie czerwca/lipca.
Miejscowość mała, spokojna w stylu "zadupie". :D
My zaopatrywaliśmy się w sklepie Plus-Market, blisko plaży, a widziałam jeszcze Kerum i dwa rodzinne markeciki, również przy plaży.
Barów tam nie ma, za to są konoby. My chodziliśmy do Kaktusa ( w pt. są imprezy na żywo) i do konoby Kupinica. Znajomi chwalili sobie restaurację Mastrinka, która znajduje się 20 m od plaży w głab wioski.
Targu tam nie ma, ale owoce i warzywa możesz kupić przy plaży, podobnie chleb. Nie wiem czy codziennie, ale obok marketu Plus rybak sprzedawał to co akurat złowił. Całe życie tętni wzdłuż plaży. Polecam wspaniałe lody, w lodziarni Hajduk. :-)

Jest to mała dziura, szybko się rozeznasz, w ciągu godzinki, może dwóch. :wink:

Moim zdaniem, fajne, urokliwe "zadupie", w sam raz dla rodzin z małymi dziećmi. :-)


Mam jescze jedną prośbę.
Czy mogłabyś napisać jakie są przykłądowe ceny posiłków w konobach w Viniśće?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone