Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa i winiety

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia89
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 27.06.2011
Trasa i winiety

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia89 » 27.06.2011 18:29

Witam,
W tym roku wybieram się do Chorwacji po raz pierwszy i stąd moje wątpliwości, a mianowicie: po której stronie szyby należy przykleić winiety (do Czech, Austrii i Słowenii)? Wyczytałam gdzieś, iż słoweńską winietę należy przykleić po stronie kierowcy, natomiast pozostałe dwie po stronie pasażera - czy to prawda? Granicę w Polsce przekraczam w miejscowości Boboszów, natomiast chciałabym się również dowiedzieć w jakiej miejscowości inni użytkownicy przekraczają granicę między Czechami a Austrią. Czekam także na wszelkie wskazówki, które ułatwiłyby mi dotarcie do Chorwacji. :wink:
Mario99
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario99 » 27.06.2011 18:42

Co do winiety to przykleja się ją z prawej strony, tj strona pasażera. Nie słyszałem żeby przyklejać od strony kierowcy. Pamiętaj żeby zachować kupon, czyli pozostałość po odklejeniu winiety. Są tam zgodne numery z winietą i policjant może sobie tego zażyczyć.
Swego czasu od kierowcy TIRa dowiedziałem się dobrego sposobu na to żeby winietę po powrocie szybko odkleić od szyby: Jak odkleisz ją od kuponu, przyłóż ją na chwile klejoną stroną do np koszulki. Pozostaną tam okruszki materiału które ułatwią odklejenie.
Granicę pomiedzy A i Cz zawsze przekraczam w Mikulov, http://www.pensioneuro.cz/wprowadzenie/
gdzie jak jadę z przyczepą mam nocleg.
Ostatnio edytowano 27.06.2011 18:49 przez Mario99, łącznie edytowano 2 razy
marytka
Croentuzjasta
Posty: 298
Dołączył(a): 26.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marytka » 27.06.2011 18:43

na każdej winecie masz narysowany sposób jej przyklejenia więc dasz radę :wink:
ja przekraczam granicę z Czechami w Lubawce
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 27.06.2011 18:45

Na winietach (na odwrocie) jest dokładnie pokazane, gdzie należy je nakleić :-)

AUSTRIA: Winietkę należy nakleić na przedniej szybie pod lusterkiem lub z boku, po stronie kierowcy, na tej wysokości co winietka naklejona pod lusterkiem.

SŁOWACJA: zaleca się naklejać je w prawym (patrząc od wnętrza auta) górnym narożniku przedniej szyby

CZECHY:: prawy dolny róg szyby (patrząc od środka)

SŁOWENIA: - tej na szczęście (bo droga) nie widziałem, ale na 100% jest obrazek na odwrocie, gdzie ją należy nakleić.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.06.2011 18:45

Na każdej winiecie jest instrukcja gdzie ją należy przykleić. Na kuponie nie zapomnij wpisać nr rej. samochodu.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 27.06.2011 20:20

Kasia winietami sie nie martw, jak piszą wyżej wszytsko jest namalowane na winiecie. Ja też jade przez Boboszów, potem Mikulov (CZ-AUS), Mureck (AUS-SLO) i dalej objazdem który masz bardzo ładnie rozpisany tutaj forum/viewtopic.php?t=28771 kiedy jedziesz? :wink: Pozdrawiam
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 27.06.2011 20:21

Kasia winietami sie nie martw, jak piszą wyżej wszytsko jest namalowane na winiecie. Ja też jade przez Boboszów, potem Mikulov (CZ-AUS), Mureck (AUS-SLO) i dalej objazdem który masz bardzo ładnie rozpisany tutaj forum/viewtopic.php?t=28771 kiedy jedziesz? :wink: Pozdrawiam
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 27.06.2011 20:29

skoro podjęty został ponownie temat winiet to i jaj mam pytanie
-czy ceny winiet z tej stronki:
http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/op ... we,23.html

w tym roku znacząco różnią się od tych przy granicach?(pytanie skierowane do tych którzy zaliczyli Chorwację w tym roku)
Kasia89
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 27.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia89 » 27.06.2011 20:54

Dziękuję za informacje :)
Wybieramy się 24 bądź 25 lipca w okolice Breli-Tucepi :)
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 28.06.2011 08:22

Kacper111 napisał(a):skoro podjęty został ponownie temat winiet to i jaj mam pytanie
-czy ceny winiet z tej stronki:
http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/op ... we,23.html

w tym roku znacząco różnią się od tych przy granicach?(pytanie skierowane do tych którzy zaliczyli Chorwację w tym roku)


Znacząco. Około 80 PLN. Jak chcesz wiedzieć dokładnie - użyj funkcji "szukaj". Jest gdzieś na forum porównanie cen z tego roku.
pzdr
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 28.06.2011 08:24

Kacper111 napisał(a):-czy ceny winiet z tej stronki:
http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/op ... we,23.html
w tym roku znacząco różnią się od tych przy granicach


Niestety rożnia się. PZM sporo sobie dolicza.
Winiety kup tutaj: http://www.tolltickets.com/default.aspx ... l-PL&mnu=c
Czechy/Słowacja - albo PZM albo po przekroczeniu granicy.
Grzesiek21
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzesiek21 » 28.06.2011 08:31

Kichol napisał(a):
Kacper111 napisał(a):-czy ceny winiet z tej stronki:
http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/op ... we,23.html
w tym roku znacząco różnią się od tych przy granicach


Niestety rożnia się. PZM sporo sobie dolicza.
Winiety kup tutaj: http://www.tolltickets.com/default.aspx ... l-PL&mnu=c
Czechy/Słowacja - albo PZM albo po przekroczeniu granicy.


Korzystał może ktoś z tej strony www.tolltickets.com ? Chciałbym kupić Viniety na Austrię,warto kupować przez stronę? Czy lepiej na stacjach benzynowych po drodzę?
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 28.06.2011 08:59

Grzesiek21 napisał(a):Korzystał może ktoś z tej strony www.tolltickets.com ? Chciałbym kupić Viniety na Austrię,warto kupować przez stronę? Czy lepiej na stacjach benzynowych po drodzę?


Ja korzystałem i wiele innych osób - poszukaj wątku na forum.
Bezproblemowy zakup, szybka dostawa pocztą winiet - ok. 3 dni robocze.
Bardzo wygodny sposób na zakup winiet.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.06.2011 09:24

Najprościej chyba jednak na granicach. Od strony czeskiej jest czynny 24 h buda z winietami, od trony Słowenii nawet trzy - jedna jest słoweńska stacja przed granicą, dwie są po austriackiej stronie. Jedna z nich jak pamiętam sprzed roku sprzedawała je tylko za gotówkę, więc w tym roku kupiłem od razu po stronie słoweńskiej. Ceny identyczne.
Grzesiek21
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzesiek21 » 28.06.2011 09:49

MWN dzięki to będę szukał stacji benzynowej pod koniec Czech i kupię od razu Winietę wjazdową i powrotną na Austrię.

Czy masz może jakąś stację benzynową gdzie nie biorą prowizji jeżeli chodzi o Winiety na Austrię?
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Trasa i winiety
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone