Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008
Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 14.03.2008 16:57

Kiedy zająć się rezerwacją biletów, żeby móc wybrać te najrozsądniejcze (czyt.najtańsze) kabiny. Dec nie wchodzi w grę (bo dzieci bardzo małe)
Pytanie dlatego, bo przeczytałam podane linki i wyczytałam, że wy o rezerwacji dyskutowaliscie w lutym?!

ps. Zapomniałam, chcemy płynąć po koniec czerwca z Rjeki do Dubrownika.
pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.03.2008 09:21

My w ubiegłym roku płynęliśmy 25 sierpnia, co można uznać za końcówkę sezonu. W czerwcu również nie powinno być tłoku na promie. Byliśmy w Rijece parę minut po 14 tej i z biletami kabinowymi (jak również innymi) nie było najmniejszego problemu. Kupiliśmy na miejscu w Rijece na 3 godziny przed ładowaniem się na prom. :)

Pozdrav
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 01.04.2008 16:34

Dziekuję Rysiu za odpowiedź.
Hm? Bezpośrednio przez odpłynięciem kupiliście bilety?

No muszę się przyznać, że "nie wytrzymaliśmy napięcia ;) :)" i w zeszłym tygodniu kupiliśmy "on-line" z możliwością oddania 20 dni przed wypłynięciem.
pozdrawiam
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008
jak się dostać na Brać i do Orebicia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 27.04.2008 14:04

mam takie pytanie. planuję spędzić tydzień w miejscowości Bol na wyspie Brac i tydzień w okolicach Orebicia! Jadę samochodem (4 osoby) jak mam jechać? to znaczy czy waszym zdaniem jechać do Makarskiej i promem na Brać? czy tez jest jakaś inna opcja? i inaczej. Czy z Bol wracać na kontynent i promem na Peljesac, czy jest połączenie Promem z wyspy Brac? Proszę o pomoc i informację, nawet takie zdawkowe: jak jest taniej, jak szybciej, jak wygodniej. Jeśli temat był juz przerabiany to proszę o odsyłacz (opcja szukaj czasem nie wystarcza)Z góry dziękuję.

p.s. może ma ktoś link do mapki połączeń promowych?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.04.2008 14:52

Na Brać najlepiej będzie dostać się ze Splitu, relacji Split - Supetar. Prom pływa tam i z powrotem, a w okresie największego nasilenia wahadłowo. Tu masz wykaz lokalnych przepraw i cenniki. Z Braca na szybko nie znalazłem połączenia na Peljesać, jednak możesz przepłynąć na trasie Split - Hvar - Vela Luka, z Vela Luki przejechać na kołach do Korculi a stamtąd przepłynąć do Orebica. W mojej opinii fajna i ciekawa wycieczka :)
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 27.04.2008 16:41

dzięki za info. Z tego co tu widzę to jest połączenie bezpośrednie do Bol, ale chyba samochodu na ten prom nie wpakuję. (poprawcie mnie jeśli sie mylę). Czyli wyglada na to, że chyba muszę wracać do Splitu z Bol, żeby dostać się do Korculi i dalej do Orebicia? nie wiem, czy w tej sytuacji nie zweryfikować trochę planów i nie wybrać się na drugi tydzień gdzieś na Makarską Rivierę?
lub też zrezygnować z wyspy Brać na rzecz Orebicia! co byście mi doradzili?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.04.2008 17:54

UPS rzeczywiście nie zabierzesz auta bo to ekspresowe linie :oops:

Czyli jednak trzeba się wrócić do Splitu, kiepsko to wykombinowali, chyba że ktoś z konkurencyjnych przewoźników tam pływa :? Jeśli nie to pozostaje powrót do Splitu i ewentualne przeprawienie się na trasie Split - Vela Luka, przejazd do Korculi i z Korculi do Orebica. Tak czy inaczej w mojej opinii warto sobie taką wycieczkę zafundować, choć może warto się zastanowić czy nie pozostać kilka dni na Korculi jeśli już tam dopłyniesz :lol: :wink:
jaro316
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro316 » 13.06.2008 11:48

Witam
Na stonie jadroliniji nie moge znalezc polaczenia promowego Korcula - Dubrovnik. Domyslam sie ze takie z pewnością musi byc. Jak ktos płynał na tej trasie to prosze o szczegóły (cena, godz wyplyniecia z Korculi i z powrotem)

dzięki
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 13.06.2008 12:31

jaro316 napisał(a):Witam
Na stonie jadroliniji nie moge znalezc polaczenia promowego Korcula - Dubrovnik. Domyslam sie ze takie z pewnością musi byc. Jak ktos płynał na tej trasie to prosze o szczegóły (cena, godz wyplyniecia z Korculi i z powrotem)

dzięki


Musisz patrzeć na prom relacji Rijeka - Dubrownik, który zatrzymuję się w Splicie, Starim Gradzie, Korculi a kończy rejs w Dubrovniku.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 13.06.2008 13:22

Jeśli nie planujesz przeprawy z autem, to jest też katamaran
http://www.korculainfo.com/ferries/cata ... astovo.htm
Co do cennika Jadroliniji to przecież mają go na stronie www (szczegółowy).
Połączenia na tej trasie tylko w wybrane dni tygodnia (dlatego w "wyszukiwarce podróży" Jadroliniji zawsze należy zaznaczać okres 7 dni).
Pozdrawiam
jaro316
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro316 » 13.06.2008 15:11

duze dzięki
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 02.07.2008 10:42

Potrafi mi ktoś powiedzieć ile kosztuje prom na wyspę PAG?? Chodzi mi o to takie lokalne połączenie które jest alternatywą dal mostu na tą wyspę
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.07.2008 11:18

wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 02.07.2008 13:14

Wielkie dzięki super stronka :)
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 03.07.2008 18:46

Przepraszam, czy ktoś ze zgromadzonych płynął z Rijeki Jadroliniją ?
Pytanie moje dotyczy warunków w kabinach.
Czy warto płacić za najdroższe, czy wystarczy na przykład tylko kuszeta.
Dodam, że planuję podróż na Korculę. Samochód, dwoje dorosłych i 10-latka.
Dziękuję.
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Wycięte z FAQ: Promem w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone