Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 31.05.2012 14:42

typ napisał(a):... tylko to ubezpieczenie przy wjeździe do Kosowa.... w tym roku znów jest tańsze (32 EUR), może rzeczywiście w tym roku pojadę przez Kosowo?


Już nawet taniej, bo płaciłem równo 30 euro. Jest to jakiś wydatek, ale są tam darmowe drogi, a za autostrady w innych państwach, czy za wspomniany wyżej pociąg też trzeba zapłacić.

Straszny upał dzisiaj na Anafi, a wyspa godna polecenia dla osób lubiących klimatyczne miejsca bez tłumu turystów.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 31.05.2012 14:48

No pięknie, podtrzymujesz wiarę, że warto do Grecji pojechać. Cieplutko, bez tłumów.

Pozdrowienia od Kulek
:papa:
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 01.06.2012 12:44

KOL napisał(a):
typ napisał(a):... tylko to ubezpieczenie przy wjeździe do Kosowa.... w tym roku znów jest tańsze (32 EUR), może rzeczywiście w tym roku pojadę przez Kosowo?


Już nawet taniej, bo płaciłem równo 30 euro. Jest to jakiś wydatek, ale są tam darmowe drogi, a za autostrady w innych państwach, czy za wspomniany wyżej pociąg też trzeba zapłacić.

Straszny upał dzisiaj na Anafi, a wyspa godna polecenia dla osób lubiących klimatyczne miejsca bez tłumu turystów.


Cześć.

Czy spaliście gdzieś w Albanii i ile płaciliście za nocleg?
Jakie są ceny noclegów w Grecji w tej chwili?

Pozdrawiam
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 01.06.2012 17:21

Hejka :wink:


Pozdrówki dla KOLków przesyłają Kowolki :wink:


Życzymy udanych i szczęśliwych wakacji :papa:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 03.06.2012 06:40

Lidia K napisał(a):No pięknie, podtrzymujesz wiarę, że warto do Grecji pojechać. Cieplutko, bez tłumów.

Pozdrowienia od Kulek
:papa:


Warto i to jeszcze jak. Każdy dzień spędzony na Folegandros czy Anafi mnie w tym utwierdza. Jak czytam Wasze relacje, to myślę, że podobało by Wam się w obu tych miejscach.
My też pozdrawiamy


Kowal38 napisał(a):Hejka :wink:


Pozdrówki dla KOLków przesyłają Kowolki :wink:


Życzymy udanych i szczęśliwych wakacji :papa:




Dziękujemy.
Już są bardzo udane, a jeszcze kilka dni pozostało.
Poranek dzisiaj na Anafi piękny, jak każdy zresztą. Zanosi się na kolejny upalny dzień.
Pozdrawiamy


tamtam napisał(a):
Cześć.

Czy spaliście gdzieś w Albanii i ile płaciliście za nocleg?
Jakie są ceny noclegów w Grecji w tej chwili?

Pozdrawiam


Cześć

W Albanii spaliśmy w dwóch miejscach. W górach płaciliśmy 70 euro za osobę za trzy dni z pełnym wyżywieniem. Nad morzem 20 euro za pokój ze skromnym śniadaniem.
O cenach noclegów w Grecji ciężko coś konkretnego napisać ponieważ ich rozpiętość jest bardzo duża. My płacimy od 25 euro za dwójkę do 95 za pokój czteroosobowy ze śniadaniem.

Pozdrawiam
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 03.06.2012 15:00

To ja się przypomnę ;)

"Nigdy nie udzielałem się w twoich relacjach z podróży, ale znam je na pamięć . Dzięki twoim relacjom w tym roku zaplanowałem podróż do Grecji następnie noclegi w Albanii ,Czarnogórze, BiH, Chorwacji.
Po pierwsze życzę super spędzonego pozostałego czasu wakacji . Po 2gie nie mogę się doczekać relacji z właśnie odbywanych wakacji.

PS. Po 3cie trochę prywaty nie słyszałeś może o wycieczkach na Zakhyntos (Zatoka Wraku) z lądu np z Kastro Kilini czy Pyrgos."
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 04.06.2012 07:05

Keliopis napisał(a):To ja się przypomnę ;)

"Nigdy nie udzielałem się w twoich relacjach z podróży, ale znam je na pamięć . Dzięki twoim relacjom w tym roku zaplanowałem podróż do Grecji następnie noclegi w Albanii ,Czarnogórze, BiH, Chorwacji.
Po pierwsze życzę super spędzonego pozostałego czasu wakacji . Po 2gie nie mogę się doczekać relacji z właśnie odbywanych wakacji.

PS. Po 3cie trochę prywaty nie słyszałeś może o wycieczkach na Zakhyntos (Zatoka Wraku) z lądu np z Kastro Kilini czy Pyrgos."


Witam
Niestety nie słyszłałem o takich wycieczkach. My do Zatoki Wraku płyneliśmy będąc już na Zakhyntos raz z Agios Nicolaos (jeśli dobrze pamiętam nazwę),a raz podczas jednodniowej wycieczki z Kefalonii z takiego małego porciku obok w/w Zatoki.
Wakacje są super, Anafi coś pięknego, szkoda tylko, że powoli zbliża się koniec, jeszcze tylko sześć nocy i powinniśmy być w domu. Z tą relacją to będzie kłopot, jak tu wybrać zdjęcia, jest ich parę tysięcy chyba.
Pozdrawiam Serdecznie
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 04.06.2012 15:30

Dzięki za odpowiedź :)

Czekam na kolejne raporty oraz relacje, inspirują nas (mnie i moją dziewczynę) one nieprzerwanie :)
benetton
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) benetton » 18.06.2012 10:46

Potwierdzam - na Sikinos jest niesamowita atmosfera. Z resztą każda ż wysp na której byliśmy ma niesamowitą atmosferę i klimat.

Też czekam na reportaż żeby móc powspominać ;)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 18.06.2012 12:39

benetton napisał(a):Potwierdzam - na Sikinos jest niesamowita atmosfera. Z resztą każda ż wysp na której byliśmy ma niesamowitą atmosferę i klimat.

Też czekam na reportaż żeby móc powspominać ;)


Właśnie trwa grupowanie zdjęć, jest tego trochę i trudno będzie powybierać.
Co do atmosfery, to minął tydzień od powrotu i już człowiek za nią tęskni.
Pozdrawiam
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 19.06.2012 10:27

KOL napisał(a):
benetton napisał(a):Też czekam na reportaż żeby móc powspominać ;)


Właśnie trwa grupowanie zdjęć, jest tego trochę i trudno będzie powybierać.
Co do atmosfery, to minął tydzień od powrotu i już człowiek za nią tęskni.
Pozdrawiam


Z kilku aparatów :?.
Znam ten ból. Z tygodniowego wyjazdu po Toskanii przywieźliśmy ich 4000 podobnie jak z 3 tygodniowego greckiego.
Ale zanim my wyjedziemy we wrześniu jest nadzieja, że po pierwsze ruszysz z relacją, po drugie, że dużo nam pokażesz i po trzecie, że dużo opowiesz.

Spotykam się z opinią żeby do Grecji nie jechać bo tam jest strasznie DROGO.
Ciekawe jakie będą Twoje doświadczenia - jest podobnie, jest drożej, jest dużo drożej niż było rok temu. Jeżeli jest dużo drożej to co jest dużo droższe ?
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 19.06.2012 17:18

Lidia K napisał(a):Z kilku aparatów :?.
Znam ten ból. Z tygodniowego wyjazdu po Toskanii przywieźliśmy ich 4000 podobnie jak z 3 tygodniowego greckiego.
Ale zanim my wyjedziemy we wrześniu jest nadzieja, że po pierwsze ruszysz z relacją, po drugie, że dużo nam pokażesz i po trzecie, że dużo opowiesz.

Spotykam się z opinią żeby do Grecji nie jechać bo tam jest strasznie DROGO.
Ciekawe jakie będą Twoje doświadczenia - jest podobnie, jest drożej, jest dużo drożej niż było rok temu. Jeżeli jest dużo drożej to co jest dużo droższe ?


Mamy dokładnie tą sama liczbę, 4000 zdjęć z naszych dwóch aparatów, ale jest jeszcze aparat naszych przyjaciół.
Co do drożyzny, to nie wydaje mi się żeby ceny jakoś znacząco zmieniły się od ubiegłego roku. Wiadomo tanio nie jest, tylko gdzie w strefie euro jest dla nas tanio. Wydaje mi się tylko, że na Cykladach było taniej niż na odwiedzonych przez nas w ubiegłym roku jońskich Paxos i Itace (wypożyczenie samochodu, piwo w restauracji czy cena za noclegi). Najbardziej bolesna jest cena paliwa, benzyna - 1,9 euro, lpg (jest go w Grecji co raz więcej) - 0,85 euro. Z tym, że są to takie same ceny jak w roku ubiegłym. Ale nie ma co narzekać, bo naprawdę warto. Na wszystkim oprócz paliwa można zaoszczędzić, w tym roku mieliśmy ze sobą ogromną ilość jedzenia.
Jeśli chodzi o relację, to mam nadzieję za kilka dni z nią ruszyć.
Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 23.06.2012 19:19

15/16 Maj

Około godziny 18 udaje nam się wyjechać z Gliwic. Trasa można powiedzieć tradycyjna, Cieszyn, Cadca, Zilina, Bratysława, Budapeszt. Szybko mijamy pustą nad ranem granicę Węgiersko - Serbską Roszke/Horgos, wymieniamy euro na dinary i jedziemy dalej w kierunku Belgradu. Stolicę Serbii omijamy w dużej mierze ukończoną już obwodnicą i wydaje mi się, że jest to lepsze rozwiązanie od przejazdu przez miasto.
W Nis zjeżdżamy z autostrady kierując się na miejscowość Prokuplje. Pogoda nas nie rozpieszcza, od rana z krótkimi przerwami cały czas pada deszcz, no i temperatura, kilkanaście stopni, też mało wakacyjna.

Obrazek
Obrazek

Prokuplje, przynajmniej z okien samochodu, to raczej mało ciekawa miejscowość.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dalej droga raz lepsza, raz gorsza, w każdym razie dosyć szybko dojeżdżamy w okolice miasta Kursumlija, przed którym mamy zarezerwowany nasz pierwszy nocleg. Po drodze mamy jeszcze drobną przygodę z miejscową policją. Zostajemy zatrzymani po wyprzedzaniu w niedozwolonym miejscu, na szczęście kończy się na sprawdzeniu paszportów i wytłumaczeniu nam dalszej drogi :D.

Obrazek
Obrazek

Tutaj na dłużej lepiej się nie zatrzymywać :D.

Obrazek

Niebo jest dalej pochmurne, ale na szczęście przestaje padać. Mijamy nie zatrzymując się miejsce naszego noclegu i jedziemy jeszcze jakieś 25 kilometrów dalej w kierunku lokalnej atrakcji Davolja Varos (Diabelskiej Wsi), serbskiego kandydata na jeden z Siedmiu Nowych Cudów Świata.
Droga za Kursumliją jest momentami bardzo dziurawa, na szczęście dojazd do Davolja Varos jest dobrze oznaczony, a ostatnie parę kilometrów to nowy asfalt.

Obrazek
Obrazek

Zostawiamy samochód na pustym zupełnie parkingu i wchodzimy przez drewnianą bramę. Na parkingu jest sklep z pamiątkami, co dziwne otwarty pomimo braku zwiedzających. Na szczęście budka z biletami jest w przeciwieństwie do w/w sklepu zamknięta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po krótkim spacerze przez las dochodzimy w końcu do Diabelskiej Wsi, która powstała, jak głosi legenda, na skutek zamiany przez diabła w skały dzieci, które wygrały z nim zakład.
Druga z legend mówi o tym, że w skały, przez siłę wyższą, zostali zamienieni brat i siostra łącznie z weselnikami, by nie dopuścić do ich ślubu.
Miejsce jest na pewno warte odwiedzenia, szkoda tylko, pochmurnego nieba, bo efekt byłby na pewno o wiele lepszy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wracamy na parking i jedziemy z powrotem w kierunku Kursumlji do motelu Stara Vrba, gdzie mamy spędzić nasz pierwszy (nie licząc przejazdu) wakacyjny nocleg. Płacimy około 12 euro za osobę ze śniadaniem. Myślę, że miejsce to jak najbardziej nadaje się na nocleg tranzytowy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do końca dnia zostajemy już w motelu, a to optymistyczny znak przed kolejnym dniem.

Obrazek

Plan okolic Kursumlji.

Obrazek

CDN
Ostatnio edytowano 21.03.2013 00:05 przez KOL, łącznie edytowano 3 razy
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.06.2012 20:40

8O

Ruszyła Najbardziej Oczekiwana Relacja Sezonu :idea: :D :cool:

Mam nadzieję, że nie zabraknie Ci czasu na tworzenie kolejnych odcinków, bo być może coś z tej podróży wykorzystamy dla siebie :) .

A Davolja Varos wygląda trochę jak bułgarski Stob :)

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 23.06.2012 22:51

kulka53 napisał(a):8O

Ruszyła Najbardziej Oczekiwana Relacja Sezonu :idea: :D :cool:

Mam nadzieję, że nie zabraknie Ci czasu na tworzenie kolejnych odcinków, bo być może coś z tej podróży wykorzystamy dla siebie :) .

A Davolja Varos wygląda trochę jak bułgarski Stob :)

Pozdrawiam


Witam

Dzięki, jeśli tak to postaram się wstawiać kolejne odcinki w miarę regularnie. Tylko z naszymi dwoma Maluchami ciężko jest znaleźć dłuższą chwilę spokoju przy komputerze.
Uprzedzając trochę następne odcinki, to na tegorocznych wakacjach powtórzyła się trochę sytuacja z tamtego roku, wtedy był deszczowy i pochmurny pierwszy dzień, a teraz dwa, potem z pogodą było już dobrze, a nawet czasem aż za dobrze.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone