Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG - z dzieckiem (drugi raz)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008
PAG - z dzieckiem (drugi raz)

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 17.07.2009 15:54

Witam

No i stało się. Zrealizowaliśmy podjętą w styczniu decyzję "WAKACJE W CHORWACJI". O wyborze kraju zadecydował przede wszystkim fakt, że oboje z żoną nie widzieliśmy CRO jak i fakt, że jest to najlepszy kierunek samochodem (poza nielubianymi przez nas północnymi Włochami np. Lido di..., Rimini etc...). Jako, że na forum nie znajdzie się bezpośrednio odpowiedzi o najlepszy kierunek wypadu z dzieckiem i każdy ma swoje ale, postanowiliśmy przyjąć wariant tanio i z ładną plażą (dla dziecka). Akurat dostałem namiar na kwaterę na obrzeżach miasta Pag, nad samym morzem (21E za dobę ze śniadaniem i obiadokolacją (zupa+drugie+deser+0.5l wina) + 10% za dziecko). Nic lepszego nie mogło się nam trafić.
Termin 27.06-11.07
Koszt całkowity: 6100 zł

Nie powiem, autko po zapakowaniu z nami na pokładzie ważyło spokojnie 2 tony :). Żeby nie było (odnosząc się do poniższych komentarzy), w bagażniku tylko wózek, łóżeczko turystyczne + dodatki, namiot, i jedna mała walizka z żarciem dla dziecka.
Obrazek Obrazek Obrazek



Trasa wybrana na podstawie opinii z forum

Tam (z noclegiem):
Warszawa - Cieszyn - Brno - Mikulov - Wiedeń ( nocleg w Oekotel ) - Gratz - Mureck - Lenart - Ptuj - Zagrzeb - Pag

Powrót (bez spania 4:00 - 20:30 - 1400km - 2 kierowców):
Pag - Zagrzeb - Ptuj - Lenart - Mureck - Gratz - Wiedeń - Bratysława - Brno - Cieszyn - Warszawa
I tu mała uwaga do wypowiadających się a nie widzących faktu. Kryzys to kryzys. Trasa Mikulov-Wiedeń JEST DO TOTALNEJ BANI !!!. Zdecydowanie polecam autostradę przez Bratysławę. 5E + 40km...a spokój !!!!!! i z bani wszystko.

Problemów z LPG nie było. 400km na baku robi swoje. Gazu zabrakło dokładnie na granicy SLO/CRO. Niestety z LPG przy trasie tuz za granicą są problemy, a nie miałem najmniejszego zamiaru zmniejszać mojej prędkości 150km/h i szukać gazu gdzieś po wsiach, stąd 100mil na benzynce się przejechało (nie bolało).

Chorwacja przywitała nas permanentnym deszczem przez całą drogę łącznie z Pagiem

Pag

Urocze miasteczko w sam raz dla rodzin z dziećmi i innych, szukających spokoju. Bez gwaru i dyskotek, ze spokojną i nastrojową muzyczką w centrum. Długa, szeroka plaża miejska Prosika, choć w sezonie tłoczna, gdzie dzieciaki mogą znaleźć przede wszystkim swoich rówieśników, jak i płytka wodę i plażę "grubo żwirową"... w sam raz do zabawy. Jest JEDEN sprawny prysznic (na tyłach takiej dużej reklamy co pojawia się u mnie na zdjęciach) i 2, 3 ToiToiki. Daje się radę. Jest skwerek z drzewkami gdzie, jak ktoś nie chce pełnego słońca, można się schronić i rozbić obozowisko na cały dzień. Jest też przy plaży lodziarnia, knajpki, otworzył się w tym roku KONZUM - dyskont... jest piekarnia i mały placyk zabaw.
Plac zabaw jest też w centrum, tuż przy mostku (jest jeden) fajny, w drzewkach... choć tłoczny do 22:00. Ale dzieciaki się fajnie bawią na zjeżdżalniach.
Samo centrum, choć niewielkie, to nastrojowe...i mimo że to centrum to tam na prawdę się wypoczywa.
Z początkiem sezonu rusza bazar i wesołe miasteczko z wieloma atrakcjami.

Pag wita nas [VIDEO]

Obrazek
Widok na Pag VIDEO:
Obrazek
Obrazek

[FOTO]
Kierując się na Novalję na samym szczycie wzniesienia na wysokości ok 200m npm jest taki oto widok. Polecam wjechać w nocy... jest jeszcze bardziej wyczesany.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

I galeria pozostałych kilku fotek z miasta i plaży miejskiej Prosika
http://img199.imageshack.us/gal.php?g=dsc01010sja.jpg
Jeszcze plaża Prosika w PAGu
http://img190.imageshack.us/i/mov07666.mp4/


Plaża Sv Duch
http://img190.imageshack.us/i/mov07123.mp4/

Plaża miejska Novalja
http://img190.imageshack.us/i/mov07133c.mp4/

Plaża Zrce (Novalja) - VIDEO
http://img190.imageshack.us/i/mov07179.mp4/
i kilka fotek +mapka z Zrce
http://img229.imageshack.us/gal.php?g=dsc00972x.jpg

Plaża Povljana
http://img190.imageshack.us/i/mov07204t.mp4/
http://img190.imageshack.us/i/mov07219n.mp4/

ZADAR

Ogólne wrażenie... "jak każde inne miasto w CRO"
Starówka średnia... porównując z Trogirem to lipa. Taka rzekłbym pseudo starówka. Tzn zbyt wiele tam wklejonych nowości, bazarów, nowych sklepów. Nie czuje sie klimatu starego miasta.Bardzo ładnie jest na nabrzeżu. Zadbane trawniczki, alejki z kamieni...organy tez pozwalają się wyciszyć, chyba że się trafi na palantów z NRD którzy właśnie tam zrobią sobie mecz piłki wodnej... porażka !!!!!! Nie jestem nacjonalistą, ale czasem wydaje mi się, że niektórzy nasi unijni przyjaciele są o wieeele bardziej na bakier z kulturą i zachowaniem niż my (z resztą - wszędzie są wyjątki). Odhaczyliśmy ten Zadar i poszło. Raczej tam nie wrócę, choć polecam odwiedzić każdemu kto bedzie w pobliżu. fajny porcik...no...i coś trzeba zobaczyć.

Organy ZADAR (VIDEO)
http://img190.imageshack.us/i/mov07342.mp4/
Park w centrum miasta tuż przy porcie i starówce (sorry)
Obrazek

Przy okazji Zadaru odwiedziliśmy sobie NIN
http://img514.imageshack.us/i/mov07354.flv/


W Ninie jest fajna staróweczka,taka typowa z klimatem. Dalej - jakieś 2km jest dojazd do tej plaży wychodzącej w morze. Ale już nam się nie chciało wchodzić. Dojechaliśmy...lookneliśmy z okna samochodu i heja do domu.

Trogir

http://img190.imageshack.us/i/mov07550v.mp4/
http://img190.imageshack.us/i/mov07562j.mp4/

Krka
http://img190.imageshack.us/i/mov07591y.mp4/


Galeria zdjęć - aktualizacja 25.08.2009


WAKACJE 2010 06.07-20.07.2010

W tym roku ponownie w tym samym miejscu. W zasadzie pojechaliśmy tam leżeć tyłkiem, gdyż niemal cały PAG i okolice zwiedziliśmy w zeszłym roku, młody większy, wózek odstawiony... trzeba było polegac na jego siłach. Ciężki rok, stąd taki wybór co do miejsca (sprawdzone) i formy wypoczynku

--->> Galeria 2010

Sukcesywnie będę umieszczał filmiki z nowo odwiedzonych miejsc, a więc Lun i cała cześć "drugiej strony" wyspy.

Koszty
805E pobyt +30E klima * 4zł= 3220zł
ok 400l LPG * 2,5zł = ok 1000zł (3100km)
ok 100E "w drodze" na nocleg w austrii (42E) + jedzenie kawy, mcdonaldy etc = 400zł
ok 100E TATRALANDIA (2 noclegi + wstęp) = 400zł
ok 400E na miejscu = 1600zł (z prezentami włącznie ok 100E)
w PL kupiliśmy troche napojów, alkochol, jakieś kabanosy, filtry = ok 300-400zł

razem ok 7000zł (podobnie jak w zeszłym roku)

Słowa kluczowe ( pag pagu novalja trogir krka povljana zadar dziecko dzieckiem organy nin ninie zadarze novalji )
Ostatnio edytowano 29.07.2010 21:15 przez jackiller, łącznie edytowano 27 razy
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 17.07.2009 16:21

lo matko...co Ty tam miales w tym aucie dla trzech osob w tym male dziecko,jechales na 14 dni z wyzywieniem !!!
Diego10
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 07.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego10 » 17.07.2009 16:33

Nieźle,nieźle widoczki piękne.Co ty tam wiozłeś w tym autku? :)
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 17.07.2009 18:32

jak by to ująć...
Kto z sobą nosi ten się nie prosi...
Mieliśmy wszystko.
Niestety mam gaz w kole zapasowym i nieco podniesiona podłogę w bagażniku w związku z tym.
Na szczęście koło weszło za fotel pasażera a syn trzymał na nim nogi.
W bagażniku wózek (spora spacerówka), łóżeczko turystyczne dla dziecka (łącznie z materacem i składana podłogą do niego). 4-os materac dmuchany. Czajniki el.podgrzewacz dla dziecka, pompki, parasol plażowy. Nazbierało się.
Po prostu prognozy pogody były takie, że mieliśmy jedną dodatkową walizkę z ciepłymi rzeczami. Nasi poprzednicy spędzili tydzień na pagu w swetrach. Okazała się zbędna.
Auto dało radę. Ale w przyszłości będzie mniej... wieeeeeele mniej ;)
Pozdro.
kajb
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajb » 19.08.2009 11:17

No i stało się. Zrealizowaliśmy podjętą w styczniu decyzję "WAKACJE W CHORWACJI". O wyborze kraju zadecydował przede wszystkim fakt, że oboje z żoną nie widzieliśmy CRO jak i fakt, że jest to najlepszy kierunek samochodem (poza nielubianymi przez nas północnymi Włochami np. Lido di..., Rimini etc...). Jako, że na forum nie znajdzie się bezpośrednio odpowiedzi o najlepszy kierunek wypadu z dzieckiem i każdy ma swoje ale, postanowiliśmy przyjąć wariant tanio i z ładną plażą (dla dziecka). Akurat dostałem namiar na kwaterę na obrzeżach miasta Pag, nad samym morzem (21E za dobę ze śniadaniem i obiadokolacją (zupa+drugie+deser+0.5l wina) + 10% za dziecko). Nic lepszego nie mogło się nam trafić.
Termin 27.06-11.07

Witam!
Wybieram się z żoną i 4 letnim dzieckiem na Pag na początku września. Czy możesz polecić podać namiar na kwaterkę na obrzeżu miasta Pag?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.08.2009 12:27

jackiller napisał(a):Auto dało radę. Ale w przyszłości będzie mniej... wieeeeeele mniej ;)
Pozdro.

Hihi, tak się tylko wydaje :) To samo mówiłam w zeszłym roku a w tym znów miałam bagażnik wyładowany po dach :)
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 19.08.2009 14:59

ALE ZAłADOWANE 8O 8O 8O 8O
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 19.08.2009 15:05

Jak to się mówi....OD PRZYBYTKU GŁOWA NIE BOLI :lol: :lol: :lol:
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 19.08.2009 18:08

Witam!
Wybieram się z żoną i 4 letnim dzieckiem na Pag na początku września. Czy możesz polecić podać namiar na kwaterkę na obrzeżu miasta Pag?


Tutaj public chyba nie mogę nic polecić ale na e-maila pewnie tak ;););)
U mnie cena była 21E z miską ale plaża (dużo powiedziane) nieco nudna i bardzo skromna. Ładniejsze plaże były po drugiej stronie zatoki miasta Pag (nie mylić z drugą stroną wyspy czyli od otwartego morza).
Więc zależy jak kto woli... czy nastawiacie się na tanie i w miarę fajne spanie z dobrą miską ale ze słabą plażą, czy szukacie czegoś bliżej głównej plaży w centrum miasta Pag. U mnie codziennie dojazd na plażę autem był murowany, bo dużo gratów zabieraliśmy.
btw... obok sąsiedzi z PL wynajmowali po 15E/dz/os bez miski ale 2 pokoje z kuchnią.
A co do auta... cóż.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 20.08.2009 01:47

jackiller napisał(a):jak by to ująć...
Kto z sobą nosi ten się nie prosi...



Moja babcia też tak mówiła.Podróżnicze doświadczenia potwierdziły jej słowa.

Czekam na dalszy ciag.
Pozdrowienia
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 20.08.2009 08:55

szczeze chyba lekko przesadziles podczas pakowania. Podczas wypadku w aucie jak w pralce wrzuc 2 cegly do pralki i ksiazke a zobaczysz o czym mowie.
Masz maly bagaznik, a torby lotnicze !!! Chlopie kobieta cie pakowala czy co ???
Wg. mnie zero komfortu dla malego pasazera, niebezpiecznie i w ogole bezmyslnie !
sory, ze oceniam ale ostatnio w zwiazku z tym iz udzialalem pomocy(ratownika drogowego mam) jako przejezdzajacy obok wypadku 2 auto po zdazeniu, widzialem jak wlasnie w takim aucie osobowym jak Twoje w kabinie na siedzeniach byly rzeczy, w tym 4 paczki plytek gresowych !!!
Ludzie nie dajcie ciezkich przedmiotow do kabiny jesli wieziecie dzieci !!! dla nich to bardzo niebezpieczne, ale to bardzo niebezpiecznie.

Sorki, ze tak moralizuje, ale przeciez reklamowki z stringami zony i bikini upchnalbys bez problemu w bagazniku, a nie takie mega torby !!!
sorry, wybacz,ale po prostu jakos tak uprzedzony jestem do takiego pakowania auta.
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 24.08.2009 09:07

Hrabio !!! - każdy przypadek to przypadek, a wypadek to wypadek.
Jak to się u nas mówi... ja znam przypadek sąsiadki co ma Ratlerka który zagryzł Rottweilera :P :roll: :twisted:
Bagażnik mam wyrąbany w kosmos ale sedan to sedan.
W bagażniku typu sedan umieść proszę wózek (nawet spacerówkę) i łóżeczko turystyczne, materace, zabawki i... pozamiatane.
Zresztą... cały tydzień przed naszym wyjazdem lało w Chorwacji więc walizka doszła.
A komfort dla dzieciaka ?? - toż on w foteliku siedzi... co mu może być więcej potrzeba?? Bez najmniejszych problemów wytrzymał 16h podróży (chyba lepiej ode mnie).
A bezpieka ?? hmmm... przy prędkości 1,50zł to jak to mój kumpel mówi... zostają g... i kapcie jak by co.
Pozdrawiam.

Jak macie pytanka co do PAG-u to pytajcie. Ile mogę to pomogę. Nie wiem czy będę uzupełniał opis bo my nie zwiedzaliśmy tak dużo... dzieciak miał 3.5 roku... i po doświadczeniach z wózkiem na KRKA miałem dość miejsc, do których nie można dojechać autem.
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 24.08.2009 09:40

Mam pytanie odnosnie plaż na wyspie,czy wszystkie znane plaże są płatne?I jeszcze jedno,jak jest ze słońcem na plażach od strony zatoki,tam chyba szybciej zachodzi słońce?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 24.08.2009 10:34

Monte Christo---popieram całkowicie. To jest przykład głupoty człowieka, który zrozumie swoje postępowanie dopiero w obliczu tragedii (czego jednak mu nie życzę). Tak, bez wyobraźni pakować kabinę, załamka :( :!: :!:
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 24.08.2009 11:32

W mieście PAG nie ma problemu ze słońcem przez cały dzień.Zachodzi ono właściwie od strony zatoki. chyba ok 20:00 lekko chowa się za wzniesienie, które ma tylko 200m więc nie maproblemu.

maciek1956 napisał(a):Monte Christo---popieram całkowicie. To jest przykład głupoty człowieka, który zrozumie swoje postępowanie dopiero w obliczu tragedii (czego jednak mu nie życzę). Tak, bez wyobraźni pakować kabinę, załamka :( :!: :!:


... tja...ciekawe co bezpieczniejsze w obliczu tragedii. Spięta pasami 15kg walizka z ciuchami czy jedno lub dwa 100kg dupska na tylnym siedzeniu. Zdrowia życzę.
:papa: :hut:
Ostatnio edytowano 25.08.2009 21:56 przez jackiller, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
PAG - z dzieckiem (drugi raz)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone