Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 02.07.2009 11:06

grzeslaw napisał(a):Dzięki za bardzo cenne informacje :) My wyjeźdzamy 08.08 i już nie mogę się doczekać!
Napisz coś (jeśli byłaś) jakie ceny w knajpkach. Chodzi przede wszystkim o piwo z kija (toceno :) i jakieś standardowe danie.
Pozdro!


Po knajpach nie chodziliśmy za bardzo ze względów finansowych i tego ze nie lubię ryb i wszelkich owoców morza ;).
Jedliśmy jedynie szprotki i kalmary z budek (koszt kolejno 15kn i 25-30kn), pizzę 'na wyjazdach' (od 45kn-70kn za normalną i za wiegachną od 70kn w zwyż), winko lane do szklanek w Primostenie 6kn/szklankę.
Z tego co mi sie w oczy rzuciło to ceny za obiadek w knajpie średni kształotwały sie miedzy 70 a 150kn lub wiecej, ale juz nie wczytywałam się co kryło sie pod tymi daniami. No i były to miejscowosci typowo nastawione na turystów (Trogir, Dubrownik czy Primosten).
Co do piwa to w knajpie widywałam od 15kn do 30kn za 0,5l.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 02.07.2009 17:32

CinnamonGirl napisał(a):Początek dnia jak poprzednie. Znów nie mogłam spać rano więc o 7 skoczyłam po świeże pieczywo. To już chyba musi być poważne zboczenie, bo nawet idąc po ranne zakupy biorę aparat...


Mam zupełnie tak samo. :)


CinnamonGirl napisał(a):...Po piwku przyszła pora na Pizze. O matko jaka pyszna... w tym dniu odkryłam ze chyba żyję po to, aby jeść chorwacką pizzę. Chorwacka pizza jest przepyszna i jadaliśmy ją później jak tylko nadarzyła się taka okazja...


Też uważam że Chorwacka pizza jest baaaaaaardzo smaczna. To chyba częściowo dzięki wspaniałym serom. Najlepsza pizza jaką jadłem została zjedzona w Chorwacji (w m. Selce. Nie byłem we Włoszech więc może jeszcze zjem lepszą ;) ).

CinnamonGirl napisał(a):...naszym oczom ukazuje się w dole Primosten a nad nim zachodzące słońce. Ten widok poraził nas jak grom z jasnego nieba...


Bo zachód słońca w Primosten jest zawsze piękny. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2009 17:50

CinnamonGirl napisał(a):winko lane do szklanek w Primostenie 6kn/szklankę.

Niech zgadnę w knajpie w której nie ma stolików tylko siermiężne ławki na ulicy? A w środku wystrój a'la "stan surowy zamknięty" Ale winko pyszne!
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 02.07.2009 18:30

Chorwacka pizza bardzo smaczna :D
A panoramki piękne 8O :D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 03.07.2009 07:04

Serce w pasy napisał(a):Niech zgadnę w knajpie w której nie ma stolików tylko siermiężne ławki na ulicy? A w środku wystrój a'la "stan surowy zamknięty" Ale winko pyszne!


Widziąłam 2 knajpki z winkiem ponizej jest zaznaczona ta gdzie my przesiadywaliśmy.

Obrazek

Sama wina nie lubię ale jesli tam spróbowałam słodkiego i stwierdziłam że 'dobre, o ile wino może smakować ' to chyba nie jest źle ;)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 03.07.2009 08:01

W tym dniu sprawdziliśmy na necie (przez to sprawdzanie pogody będzie niezły rachunek telefoniczny) pogodę, aby zdecydować kiedy jedziemy nas całodniową wycieczkę do Dubrownika (pierwotnie zakładaliśmy czwartek 18-tego). Ku naszemu przerażeniu na mapach pogodowych zobaczyliśmy wielki front burzowy, który wg prognoz miał pourlopować przez jakiś czas w Chorwacji. Z prognoz wynikało, że w Primostenie czekają nas jeszcze 3 dni słoneczne (17,18,19) a potem może jakis pojedynczy dzień przed samym wyjazdem. Szybkie luknięcie na prognozę dla Dubrownika i podjęto decyzje - o ile w Primostenie 20 miało już być załamanie pogody tam jeszcze ma być ładnie wiec wtedy jedziemy. Druga to ekspresowe pakowanie ręczników, materaca i jazda na plażę korzystać z ostatnich promieni słonecznych (dla nas ta prognoza to była jak wyrok). O ile we wcześniejsze dni siedzieliśmy na plaży miedzy 10-15 (wiem, wiem niezdrowo) teraz męska połowa nie była nas w stanie ściągnąć przed 17. Krem 25 poszedł w odstawkę (co miało zbrązowieć już zbrązowiało) do łask powróciła 15 i 10 (w sumie podczas urlopu na 8 dni słonecznych zużyliśmy w 4 osoby jedną 25, jedną 15, dwie 10 i jedną 6 - ostatni dzień przed wyjazdem kiedy faktycznie słońce zakończyło swojego focha). Faceci donosili nam jedynie pożywienie na plażę ;)
Po plażowaniu obiadek i wieczorne spacery po Primostenie z winkiem, kalmarami i lodami w tle. No i oczywiście robienie zdjęć.

Już 17 wszelkie znaki na necie i niebie zapowiadały katastrofę
Obrazek

Skoro tak to trzeba wykorzystać każdą minutę bez deszczu na spacery i zdjęcia
Obrazek

Tym razem niespóźniony zachód słońca
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ryneczek wieczorową porą
Obrazek

To już kolejny dzień i zdjęcie... kamyka plażowego
Obrazek

I kolejny zachód słoneczka które przestaje nas lubić :(
Obrazek

Znów widok nocny z balkonu
Obrazek

Do znudzenia Primosten nocą
Obrazek

I jeszcze raz ;)
Obrazek

Od strony portu
Obrazek

Panorama Primostenu nocą
Obrazek

Link do większej: http://img41.imageshack.us/img41/8582/5 ... ennoca.jpg
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 03.07.2009 09:13

Czytam i podziwiam te piękne fotki. Primosten jest ładny zarówno w dzień jak i w nocy.
renix8
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.05.2009
namiary

Nieprzeczytany postnapisał(a) renix8 » 03.07.2009 10:19

mam prośbę masz może namiar na ta kwaterę
bo tez wybieramy sie do Primosten 1 wrzesnia w 4 osoby
jak możesz to prześlij adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl jesli ktos ma namiary na inne ciekawe kwatery to to sama prośba.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2009 11:30

CinnamonGirl napisał(a):
Serce w pasy napisał(a):Niech zgadnę w knajpie w której nie ma stolików tylko siermiężne ławki na ulicy? A w środku wystrój a'la "stan surowy zamknięty" Ale winko pyszne!


Widziąłam 2 knajpki z winkiem ponizej jest zaznaczona ta gdzie my przesiadywaliśmy.

Obrazek

Sama wina nie lubię ale jesli tam spróbowałam słodkiego i stwierdziłam że 'dobre, o ile wino może smakować ' to chyba nie jest źle ;)

Tak to tam :lol: :lol: :lol:
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 03.07.2009 14:03

Z przyjemnością śledzę relację - podobnie jak wielu czytających byłam tam i relacja odśnieża fantastyczne wspomnienia - zdjęcia fantastyczne - w tym roku przejechaliśmy tylko przez Primosten aż łezka zakręciła się w oku:) Pozdrawiam i czekam na dalszą część
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 03.07.2009 17:45

Bo Primosten ma to "COŚ" w sobie.
Jest poprostu magiczny.
Alexaa
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alexaa » 03.07.2009 18:01

ale CUDOWNIE!! czy w okolicy są gdzieś kempingi??
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 03.07.2009 19:33

Alexaa napisał(a):ale CUDOWNIE!! czy w okolicy są gdzieś kempingi??

jadąc od strony Sibenika widziałam camping Adriatic ale to było jakies 2 km przed samym Primostenem (ktos pisał na forum ze ma b. ładną plażę).
paza
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) paza » 03.07.2009 20:15

CinnamonGirl napisał(a):
Obrzydliwe ślimaki
Obrazek




To strzykwa, brzydka, ale niegroźna. W Chinach niektóre ich odmiany nawet trafiają na talerz:-)
tulipek
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 19.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tulipek » 04.07.2009 15:44

fajna relacja ;) w Primosten byliśmy rok temu. a w tym roku we wrześniu oczywiście też jedziemy do Chorwacji i sie zastanawiam czy w nowe miejsce czy do primosten :) boje sie ze jak pojade gdzie indziej to już nie będzie tak fajnie...

My też winko w tej winiarni codziennie piliśmy :) mam zdjęcia nawet obsługi bo nie raz sobie z nimi rozmawialiśmy.może kiedyś wrzucę:) najbardziej mnie rozbroiła łapka na muchy wisząca gdzieś między winem a wiszącymi pod sufitem szynkami :)
a właścielka nazywa się Josepha czy jakoś tak.
kieliszek rakiji 2zł kosztował . bo ona mi mówi 8 zł (nie pamiętam ile to było na kuny) ja myślałam że to za jedną a ona że to juz za 4 kieliszki :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Primosten 2009 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone