Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miało być spokojnie a wyszła Makarska :)

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.04.2009 11:27

Bahama napisał(a):Nie no, tanio ma być :)


Na riwierze Omis nie ma takich promenad z palmami jak na rivie Makarskiej i nie ma tylu atrakcji, więc i ceny niższe.

Przez pośrednika, na chwilę obecną, ceny na riwierze Omis to ok 55e/doba za kwaterę na 4osoby - 2sypialnie, kuchnia, łazienka.

Apartament 4-5osobowy - 2sypialnie plus salon, kuchnia, łazienka nie powinien przekroczyć 65e. Oczywiście taras z widokiem na morze.
Niżej czy wyżej na skarpie to już jak kto woli, ale nie za wysoko, bo targać całe ustrojstwo na plaże i często bywa jeszcze dziecko na ręku, które nie chce już iść pod górę to nie zabawa!

Wystrój to jeszcze czasami "późny Gierek", bez klimy, ale po co to wszystko?
Na plaży klimy nie ma i wytrzymujesz. Jak jest dobrze zacieniony balkon to i w domu nie jest gorąco, bo zobacz jak Chorwaci budują dach - beton, który chłodzi i dachówka, która nie nagrzewa się tak jak często stosowana u nas blacha!?
Wiele osób wybiera kempingi i namiot i też nie narzeka.

Co do klimy jeszcze, którą bardzo chcesz, to nie wiem czy to jest takie dobre?
Klimat w Chorwacji jest tak wspaniały, że szybko można się do niego przyzwyczaić i nawet gdybym miał klimę w pokoju to na pewno bym jej nie uruchamiał. Z takiego też powodu, że o klimatyzację trzeba dbać i zmieniać filtry. To kosztuje, a Chorwaci tną koszty, klimy nie używają, więc kto wie co z niej wyleci po uruchomieniu?
W aucie to inna bajka, bo to dla twojego bezpieczeństwa i czynnik i filtry sam wymieniasz, no i gdy auto w cro postoi troszkę na słońcu, to klima schłodzi wnętrze szybko.

Wszystkie posiłki jemy na tarasie, by jak najwięcej napawać się widokiem na morze, więc salon czy jadalnia jest zbędna, a do Cro nie jedziesz zamieszkać, tylko na kilka dni. W środku to tylko kilka godzin na sen i kilka minut na przygotowanie posiłku.

Jak chcesz luksusy i by Ci wszystko podano to może lepiej wybrać hotel?
Ostatnio edytowano 05.05.2009 00:16 przez pasażer, łącznie edytowano 2 razy
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.04.2009 12:10

Bahama napisał(a):Dzięki bardzo za podpowiedzi. Teraz przeszukuje Ruskamen.

Ne ma problema :wink:
Szukajcie a znajdziecie :D Widzę, że już sporo zarezerwowane.

Do Omiša będziesz miał z 6km. zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link duży budynek, pokazany również na stronie zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link to chyba hotel w otoczeniu sosnowego lasu.
Z opisu domu 'Kapela" wychodzi, że całkiem sympatyczna oferta (wszystko prawie mają zarezerwowane), tylko szkoda, że nie pokazują domu zaznaczonego na mapce mieściny. Ciekawe jest też to co napisali w swej ofercie: "Liczba osób nie wpływa na cenę apartamentu." :roll: Wybierasz najtańszy, zabierasz z sobą materace, żyjesz jak w namiocie, a masz pewność, że na głowę Ci nie będzie kapać hehe.... :lol:
Np. zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link - prześliczny, ale przy samej Jadrance, zobacz na parking - zero problemów z wyjazdem :lol: , dlatego mapki mieściny, na których zaznaczony dom są tu niezbędne, ale wiadomo, każdy chce pokazać tylko najlepsze strony swojej kwatery.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.04.2009 13:21

Ruskamen, z tego co widzę po fotkach, bo nie pamiętam mieściny, domy duże i blisko siebie i nie wiem czy Jadranka nie jest zbyt blisko w tym miejscu? Wygląda ok, a korków w tym miejscu nie ma. (drugie zdjęcie na stronie zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link apartamentu)

i taki tekst:
"Niestety dojazd do domu samochodem jest nie możliwy, ale miejsce parkingowe dla gości jest zarezerwowane 70 metrów nad domem."

Dlatego należy pytać o parking, a najlepiej by jak jest taka możliwość, aby właściciel podesłał fotki! Jaki duży i gdzie się znajduje?
Niektóre domy nie posiadają parkingów i za parking wtedy trzeba płacić dodatkowo u innego właściciela.
Np. W zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link do podanych cen należy dodać 2,5 Euro za jeden samochód dziennie, ponieważ parking nie jest ich własnością. Jeżeli komuś to nie przeszkadza, bo fajne miejsce i dom, to w takich sytuacjach można się troszkę potargować o cenę za kwaterę.

Wielkość parkingu również ma znaczenie, bo często usytuowane są one pod domem tak, że jak mamy większe auto (kombi, vana czy busa) to z zaparkowaniem są problemy. Na rivie Omis domy usytuowane na skarpie, więc wyznaczony parking, przeciętnego polskiego kierowce może lekko zdziwić. 8O
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 09.04.2009 15:21

Nie, nie drodzy cromaniacy, sprawa jeszcze nie załatwiona :) Nadmar obowiązków sprawił, że nie byłem przy komputerze przez ostatni tydzień. Jednak obiecuję poprawę i jak czegoś nie zarezerwuję przez święta to ... się Bahama nie nazywam ! :)
Kolego Popiel Twoje wskazówki są dla mnie bezcenne :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 10.04.2009 11:43

Bahama napisał(a):Nie, nie drodzy cromaniacy, sprawa jeszcze nie załatwiona :) Nadmar obowiązków sprawił, że nie byłem przy komputerze przez ostatni tydzień. Jednak obiecuję poprawę i jak czegoś nie zarezerwuję przez święta to ... się Bahama nie nazywam ! :)

Trzymam za słowo! :wink: Żartuję - nic na gwałt!
Mamy kwiecień, więc sporo już zarezerwowane. Co lepsze domy (przyzwoita cena i ładne miejsce - te co przeglądałem) mają zarezerwowane wszystkie apartamenty od czerwca do września, lecz nie ma co się stresować. Jeden dla Bahamy zawsze się znajdzie. :D
Na rive Omis nie tylko Polacy jeżdżą. Domy ciągle tam wyrastają nowe, ale i tak rezerwować trzeba już zimą. Gdy rok temu byłem w sierpniu, to przy tej drodze co stał "nasz dom" wszystko było zajęte. Domów tam nawet sporo i widziałem kilku Polaków, co się pytali o nocleg i nic niestety nie było. Poza tym Chorwacja jest duża. Są piękne miejsca na wyspach i bajeczny Peljesac, więc każdy znajdzie dla siebie miły zakątek.

Jak Ci pisałem - albo albo. Podeślę Ci na pocztę z trzy namiary i fotki na rivie Omis i jak wybierzesz ciszę, spokój i czystą wodę, kosztem promenady z palmami i knajpkami, to może Ci to podpasuje, lub się przyda na później jak już się wyszalejesz na tych błyskotekach. :D :wink:

Bahama napisał(a):Kolego Popiel Twoje wskazówki są dla mnie bezcenne :)

Spoko, rachunek za ten referat przyślę pocztą :lol: :wink:
Ostatnio edytowano 01.05.2009 23:08 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 11.04.2009 15:56

Pięknie dziękuję za e-mail !
Tak przeglądam, przeglądam i jedno jest pewne z dala od Jardanki... Tak rzecze moja żona :)
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 11.04.2009 20:28

Bahama napisał(a):Pięknie dziękuję za e-mail !
Tak przeglądam, przeglądam i jedno jest pewne z dala od Jardanki... Tak rzecze moja żona :)

Żony słuchaj jak najbardziej.Popiela mniej bo jakiś dziwny. :wink:
Poniżej magistrali masz apartamenty i hotel w Ruskamen.Cykady też są. :wink:
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 12.04.2009 07:07

AndrzejJ. napisał(a):
Bahama napisał(a):Pięknie dziękuję za e-mail !
Tak przeglądam, przeglądam i jedno jest pewne z dala od Jardanki... Tak rzecze moja żona :)

Żony słuchaj jak najbardziej.Popiela mniej bo jakiś dziwny. :wink:
Poniżej magistrali masz apartamenty i hotel w Ruskamen.Cykady też są. :wink:


Decyzja zapadła ! Jadę do ... Makarskiej :) Apartament 500 m od centrum w trakcie załatwiania.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 12.04.2009 18:17

AndrzejJ. napisał(a):Żony słuchaj jak najbardziej.Popiela mniej bo jakiś dziwny. :wink:
Poniżej magistrali masz apartamenty i hotel w Ruskamen.Cykady też są. :wink:

Tak jak mówisz Andrzejku, nie inaczej :wink:

Pozdrav
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 12.04.2009 20:07

Bahama napisał(a):Pięknie dziękuję za e-mail !
Tak przeglądam, przeglądam i jedno jest pewne z dala od Jardanki... Tak rzecze moja żona :)

Też tak jeszcze przeglądałem i znalazłem zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link w Lokva Rogoznicy taki jak chciałeś bardziej luksusy. Przy plaży, ładny ogródek z kwiatami i palmami, altana, w której wieczorem by można było przysiąść do rakiji, tylko ta cena to nieporozumienie i na kilka godzin snu w nim, to dla mnie pieniądze w błoto wyrzucone.
Bahama napisał(a):Decyzja zapadła ! Jadę do ... Makarskiej :) Apartament 500 m od centrum w trakcie załatwiania.

Czyli koło Omiša wygrała Makarska. :lol:
Jak rano będziesz wstawał fotki robić, to nie zapomnij zarezerwować miejsca na plaży. :D

Pozdrawiam i udanych słonecznych wakacji życzę,
Popiel :wink:
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 12.04.2009 21:13

No ładnie, a myślałem że ścisk na plazy to tylko w Międzyzdrojach :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.04.2009 21:54

Bahama napisał(a):No ładnie, a myślałem że ścisk na plazy to tylko w Międzyzdrojach :)


zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 12.04.2009 22:04

Janusz Bajcer napisał(a):
Bahama napisał(a):No ładnie, a myślałem że ścisk na plazy to tylko w Międzyzdrojach :)


zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link


Janusz nie przesadzaj :wink: przecież widać jeszcze wolne miejsca... :lol:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 12.04.2009 22:20

Wybór Makarskiej , to prawdziwy akt desperacji :wink: :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.04.2009 22:25

mkm napisał(a):Wybór Makarskiej , to prawdziwy akt desperacji :wink: :D


Jak widać na zdjęciu - desperatów jest sporo :wink: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Miało być spokojnie a wyszła Makarska :) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone