Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004
Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 16.12.2008 12:02

Stęskniona po dwóch latach rozłąki z Chorwacją, do tego wyjazdu przygotowałam się bardzo starannie ( zresztą jak do każdego urlopu hihi)
Po raz kolejny nasz plan zakładał wyspę Ciovo i to z kilku powodów, o których będzie mowa później;)

Wcześniej jeździliśmy sami w sensie bez dziecka, ale rok temu bocian nam przyniósł :) małą Karolinkę i tak rozpoczęliśmy poszukiwania apartamentu pod jej kątem.

Na Ciovo od kilka lat mamy przyjaciół, starsze małżeństwo Sonję i Nikolę, którzy wynajmują turystom jeden duży apartament i bardzo chcieliśmy się do nich wybrać, ale...Okazało się, że powiększa nam się grupa wyjazdowa o jeszcze jedną rodzinę-nasi sąsiedzi w ilości sztuk 5:)
W jednym apartamencie u Nikoli byśmy się nie pomieścili, więc w marcu rozpoczęła się już gorączkowa bieganina za dwoma apartamentami w jednej willi, dużym parkingiem, blisko morza, z dużym tarasem, klimatyzacją, dobrze by było gdyby była jeszcze mikrofala....Znalazło się wszystko:), Ale byłam w tym roku wyjątkowo wybredną klientką. Przecież jedziemy z dzidzią i nie może jej nic zabraknąć...
cdn
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.12.2008 12:10

Ile dzidzia miała miesięcy podczas tego wyjazdu?
Wszystkie doświadczenia mile widziane :)
Jestem na posterunku.
agguśka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agguśka » 16.12.2008 12:12

Czekam na cd twoich wspomnień choćby dlatego iż też dane nam było w tym roku zakochać się w Chorwacji. A wakacje spędziliśmy również na wyspie Ciovo w Okrug Donji i mamy nadzieję tam wracać.
POZDRAWIAM :papa:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 16.12.2008 12:17

Też się dołączam do podroży :P
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 16.12.2008 12:22

JacYamaha napisał(a):Ile dzidzia miała miesięcy podczas tego wyjazdu?
Wszystkie doświadczenia mile widziane :)
Jestem na posterunku.


Karolinka miała wtedy 13 miesięcy.
Troszkę będzie tych doświadczeń, również mniej miłych, ale nie aż takich by kogoś zniechęcić do tak dalekiej podróży.


Witam, wszystkich i jeszcze dziś kolejny odcinek :wink:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 16.12.2008 12:28

Madziu ucieszył mnie fakt, że piszesz relację. :D Chętnie przyłączam się do "czytelni".
Mam pytanko, czy daleko mieliście do morza? Jakie było zejście? Może masz zdjęcie apartamentu? Proszę Cię o opinię. Jak wiesz takie info są dla mnie niezbędne, by zapalanować pobyt w Cro.
Serdecznie pozdrawiam. :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 16.12.2008 12:31

O ja cię kręcę 8O :lol: Magda pisze relację :!: 8O :D:D:D:D Hehehe to sobie poczytam ;) Tym bardziej, że nasi znajomi (pietro_misio z żoną) też mieli w tym roku dzidzię w Cro, tyle że wszyscy byliśmy na campie (nie klimatyzowanym :lol:)

To siadam i czytam Obrazek
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 16.12.2008 12:57

Ooo :!: Zasiadam i czekam :!:

pozdr
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 16.12.2008 13:07

anjas napisał(a):Madziu ucieszył mnie fakt, że piszesz relację. :D Chętnie przyłączam się do "czytelni".
Mam pytanko, czy daleko mieliście do morza? Jakie było zejście? Może masz zdjęcie apartamentu? Proszę Cię o opinię. Jak wiesz takie info są dla mnie niezbędne, by zapalanować pobyt w Cro.
Serdecznie pozdrawiam. :D


Kochana Anjas- w kolejnych odcinkach, będzie wszystko o willi.
Pozdrawiam cieplutko.
ps. jeszcze 11 dni i się widzimy :D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 16.12.2008 13:12

Madziu mam taką nadzieję :!:
Teraz mam grypę :evil: i walczę. I w ogóle mam nadzieję, że będzie pogoda, by dojechać.
Chętnie chciałabym poznać Ciebie i porozmawiać.
Moja córcia też Karolinka. :D
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 16.12.2008 15:07

Tradycyjnie dzień wcześniej pakowano ( a tak na serio to niektóre rzeczy już leżały spakowane tydzień wcześniej).

W sobotę odwiedzamy jeszcze pediatrę-tak profilaktycznie, by zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne lekarstwa w razie kaszelku, katarku, potówek, komarów, biegunek i innych choróbstw które mogłyby się przytrafić 13 miesięcznemu maleństwu. Później okazuje się, że tak mimo wszystko potrzebne było coś mocniejszego na chorobę.

Auto po przeglądzie a właściwie to dwóch przeglądach w przeciągu 2 miesięcy, bo ten pierwszy zrobiliśmy z dość dużym poślizgiem a przed wyjazdem dorobiliśmy jeszcze kilka tyś km i trzeba było wymienić klocki. Przyjaciele kupili auto dwa dni przed wyjazdem, wprawdzie 2 letnie bmw i raczej nie powinno zaniemóc, ale zawsze ma się pewne obawy jak zna się auto, a co dopiero jak się go nie zna. Bagażnik spakowany do granic możliwości ( a że jest duży, wrzucamy jeszcze karimaty i napoje naszych przyjaciół, miejsce znajduje się też na żelazko(wiem wiem zboczona jestem, żeby na wakacjach prasować, ale lubię mieć wszystko wyprasowane przy czym naprawdę mnie to wcale nie męczy, lubię prasować), dwa kartony zabawek dla małej, basenik, 4 duże torby ciuchów ( w razie gdyby było zimno,torba jedzonka dla małej w tym mleko, kaszka, paluszki, chrupki, herbatniczki,4 herbaty i 20 soczków, wózek, łóżeczko, lodówkę turystyczną ( a w niej paróweczki drobiowe, kabanosy, fileciki z kurczaka, margarynę) oraz kilka zgrzewek napojów.


Wyjazd w samo południe 3 sierpnia. Nie dzielimy trasy na nocleg-jest nas dwóch kierowców w każdym z aut, więc stwierdzamy, że jedziemy non stop. Ewentualnie jakaś krótka drzemka na parkingu, jeśli zmorzy nas oboje...W naszym autku jest w zasadzie aż 3 kierowców bo mamusia męża a moja kochana teściówka też jakoś radzi sobie za kółkiem. Mąż śmieje się że jak trzeba będzie to i ona pojedzie a jak nie umie to niech improwizuje
Trasę przez Polskę pokonujemy dość szybko. Większość z kierowców pędzi w odwrotną stronę...ku naszemu Bałtykowi. Mamy stosunkowo blisko nad polskie morze (1,5 h) i w każdy wolny weekend wybieramy się na "rybkę". Zresztą opcja dłuższego wypoczynku nad naszym zimnym morzem, kiedy to 6 lat temu poraz pierwszy zasmakowałam Adriatyku nie bardzo mnie fascynuje...
Polskę "przejechaliśmy" w 5 godzin następnie ruszyliśmy tradycyjnie Czechy, Austria, Słowenia.

Ostatnie spojrzenie na Polskę
Obrazek

I jedziemy dalej

Obrazek

Obrazek

Nawigacja prowadzi nas dokładnie jak trasa którą polecił Fux.

Zaraz po przekroczeniu granicy z Czechami napotykamy pierwszy problem. Karolinka zwróciła całą zawartość swojego żołądka. Wszystko mokre, nie byłam przygotowana na taką sytuację nic nie miałam pod ręką. Mija nam pół godziny na doprowadzenie wszystkiego do porządku-najgorsze, że fotelik jest mokry-podkładam ręczniki i jedziemy dalej.

Sytuacja za 10 minut powtarza się jeszcze raz, znowu oporządzanie się i jedziemy dalej. Przyczyną była parówka, którą źle pogryzła od śniadania biedulka kochana.Na szczęście usypia wsłuchując się 30 raz w Bolka i Lolka. Polecam wszystkim zakup ekranu dla dziecka. Nam udało się go wymienić za punkty na bp, ale uważam, że koszt zakupu jest niewielki w porównaniu jak może być przydatny w podroży dla dziecka, by umilić mu czas.

Oba auta wyposażone były w cb radio co bardzo nam pomagało w komunikacji. Jednak w Czechach zgubiliśmy się na dobrą godzinkę po to by odnaleźć się już w Austrii. Okazało się , że oboje korzystaliśmy z auto mapy ale my mieliśmy trasę ustawioną na najszybszą a sąsiedzi na najkrótszą i Mariusz zjechał dwa zjazdy wcześniej we Brnie.
Krótka kawa późno w nocy już w Austrii, Słowenię mijamy jednym susem zakupując winietkę i tak o godzinie 4:50 nad ranem wjeżdżamy do Chorwacji HURRA!!!! : :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 16.12.2008 15:53

Zapisuję się do czytających. Ciekawią mnie wyprawy z takimi maleństwami... żeby na przyszłość było jak najmniej niespodzianek :)
Czekam na ciąg dalszy :)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 16.12.2008 16:36

Witaj Madziu, ja tez zapisuję się do Twojej czytelni :D

pozdrawiam
:papa:


ps. Roksa - Z maleństwami to niespodzianki są zawsze :) żadne plany nie pomogą, ale faktycznie moga zminimalizować ich ilość :D

:papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 16.12.2008 16:58

madzia1981 napisał(a):Zaraz po przekroczeniu granicy z Czechami napotykamy pierwszy problem. Karolinka zwróciła całą zawartość swojego żołądka. Wszystko mokre, nie byłam przygotowana na taką sytuację nic nie miałam pod ręką. Mija nam pół godziny na doprowadzenie wszystkiego do porządku-najgorsze, że fotelik jest mokry-podkładam ręczniki i jedziemy dalej


Można np. przygotować się lepiej na taką ewentualność :)
Ale co racja to racja niespodzianki na pewno się zdarzą niezależnie od tego jak się przygotujemy :)
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 16.12.2008 17:05

Również tu jestem i czytam. :P
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone