Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plany na emeryturę

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
goszka
Croentuzjasta
Posty: 246
Dołączył(a): 11.02.2008
Plany na emeryturę

Nieprzeczytany postnapisał(a) goszka » 31.07.2008 14:17

Cześć!
Muszę się z wami podzielić naszymi (czytaj: mojego męża i moimi ) planami na czas emerytalny; czyli jeżeli nic się nie zmieni w przepisach za 23 lata (no to się odkryłam :lol: ).
W tym roku po raz drugi byliśmy w CRO. Pierwszy raz w Crikvenicy 11 lat temu. W tym roku Vodice 28.06.-12.07.
Jesteśmy oczarowani krajobrazem. Wielokrotnie powtarzaliśmy, że gdy Pan Bóg tworzył świat, przechodząc przez Chorwację musiał sie potknąć, i po prostu wysypały mu się dary, którymi miały być obdarzone i innne kraje. :)
Będąc na wycieczce po NP Kornati widzieliśmy wiele zatoczek z małymi domkami i niewielkimi łódkami.
I to jest nasz plan na emerytuę, sprzedajemy wszystko. Jedziemy do CRO, kupujemy niewielki domek, niewieką łódeczkę... :D
Bo najważniejsze w życiu to mieć marzenia, mieć cel do którego warto dążyć... A, że nie wszystkie są do spełnienia (najczęściej z najbardziej prozaicznego "pieniężnego powodu")... to nic, ważne by móc pomarzyć.
:)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 31.07.2008 15:06

tak za 30 lat jak bedziemy mieli z piecdziesiat sprzedac dom, samochody i co tam jeszcze uda sie uciulac i wyjechac oczywiscie do cro. kupic jakis zarosniety i zaniedbany sad oliwek z malym domeczkiem i dostepem do morza, solidnie ogrodzic, zalozyc strone internetowa i poprowadzic na poczatku maly, skromny, tani camping o nazwie " FKK Ulika 2", ktory z roku na rok bedzie coraz bardziej elegancki, pelen turystow itd, itp, etc ...

trzeba miec marzenia :D
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 31.07.2008 15:27

goszka ja w innym temacie. Za dwa tygodnie jadę do Vodic chciałam się dowiedzieć co zwiedziliście i czy rzeczywiście dyskotekę słychać na całe miasteczko. I jeśli możesz to wrzuć tu parę fotek chętnie pooglądam, bo już sie doczekać nie mogę tego mojego wyjazdu. Z góry dziękuje.
kafur
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 308
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafur » 31.07.2008 15:53

Też miałem taką myśl ale niestety po wtorkowym losowaniu lotto 9,5 mil. na głowę mój (kolega) szczęśliwiec zza miedzy z Kóz wybił mi ją z głowy :roll:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.07.2008 17:32

A ja już mogę iść na pensje jak to mówią Chorwaci ale na razie nie stać mnie nawet na wcześniej wymieniana łódeczkę :):)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.07.2008 17:34

Ja to dziele tak, marzenia to coś z założenia nieosiągalnego jak podróż na dno Rowu Mariańskiego czy cós :) a pragnienia to to do czego realnie dążymy. Najważniejsze aby jak najwięcej marzeń zamieniało nam sie na pragnienia... :)
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 31.07.2008 20:37

Sławomir Wocial napisał(a):Ja to dziele tak, marzenia to coś z założenia nieosiągalnego jak podróż na dno Rowu Mariańskiego :)


I tu się z tobą nie zgodzę,albo nie masz marzeń albo nie umiesz marzyć.
Chorwacja też była moim marzeniem,i wiele innych które już w tej chwili się zrealizowały i dalej mamy z małżonką następne marzenia do zrealizowania.
Człowiek bez marzeń jest trupem który jeszcze oddycha,poczytaj biografię ludzi którzy do czegoś doszli ,wszyscy marzyli o czymś tam parę lat wcześniej lub kilkanaście lat wcześniej,do marzenia dochodzili małymi kroczkami ,marzenie zaczyna się w sercu.
W tamtych czasach{czyt. komunie} ludzie wstydzili się rozmawiać o marzeniach,a teraz coraz więcej o tym mówi, telewizja,radio,wiele wiele osób z różnych kręgów.Nie bójmy się marzyć,warto marzyć,nawet spełniając swoje małe marzenia,marzenia nie są to tylko rzeczy materialne.
Pragnienie i marzenie to prawie to samo,tylko dla mnie pragnienie to usiąść w fotelu i napić się dobrego piwa po całodziennej pracy.

Marzenia się spełniają.pozdr.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.07.2008 20:49

mireks napisał(a):
Sławomir Wocial napisał(a):Ja to dziele tak, marzenia to coś z założenia nieosiągalnego jak podróż na dno Rowu Mariańskiego :)


I tu się z tobą nie zgodzę,albo nie masz marzeń albo nie umiesz marzyć.
Chorwacja też była moim marzeniem,i wiele innych które już w tej chwili się zrealizowały i dalej mamy z małżonką następne marzenia do zrealizowania.
Człowiek bez marzeń jest trupem który jeszcze oddycha,poczytaj biografię ludzi którzy do czegoś doszli ,wszyscy marzyli o czymś tam parę lat wcześniej lub kilkanaście lat wcześniej,do marzenia dochodzili małymi kroczkami ,marzenie zaczyna się w sercu.
W tamtych czasach{czyt. komunie} ludzie wstydzili się rozmawiać o marzeniach,a teraz coraz więcej o tym mówi, telewizja,radio,wiele wiele osób z różnych kręgów.Nie bójmy się marzyć,warto marzyć,nawet spełniając swoje małe marzenia,marzenia nie są to tylko rzeczy materialne.
Pragnienie i marzenie to prawie to samo,tylko dla mnie pragnienie to usiąść w fotelu i napić się dobrego piwa po całodziennej pracy.

Marzenia się spełniają.pozdr.

Zapomniałeś dodać drobiazgu - "dla mnie" albo "wg mnie" Ja myślę tak jak myślę i nie odbieraj mi tego prawa dlatego, że Ty myślisz inaczej. Nie mów mi czy mam marzenia i czy umiem marzyć. Dla mnie marzyć to chcieć dotknąć gwiazd, pragnąć to starać sie o coś co jest realne, choć czasem mało realne. Ja uważam , że w tamtych czasach ludzie marzyli więcej niż teraz...
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 31.07.2008 20:56

Tak, oglądając kraj i jego piękne krajobrazy czasami widzimy tylko lato, piękne kwiaty, palmy i tego typu bajery. Niestety w cro czasami też jest zima, wprawdzie nie taka jak w PL, ale ctasem też pada śnieg, czasem deszcz. Np. w tym roku w maju przez 10 dni padało non.stop jak mówiła nasza gazdarica z Orebica.

Poza tym nieruchomości w Cro są ok. 2 razy droższe niz w Polsce i 3 razy niż w Hiszpanii. Kupując coś trwałego musisz się liczyć z tym, że to coś da ci chociaż tyle dochodu, żeby utrzymać ją samą, nie mówiąc o rodzinie. Sezon niestety też nie trwa 6 miesięcy a zaledwie 2-2,5 i nie zawsze goście przyjadą dokładnie do Ciebie. Jest konkurencja.

No i sporym problemem w kraju jest korupcja i biurokracja, co jedno warunkuje drugie.

Najlepszym wiąc rozwiązaniem byłoby mieć tyle forsy, że np. wynajmujesz dom lub pół na czas nieograniczony: wtedy jedziesz kiedy chcesz. inna sprawa, że jak chcesz jechać do PL to masz jeszcze drugie mieszkanie w PL?

W zasadzie jestem w sytuacji takiej jak Sławek (wiekowej) i gdybym pozbył sią wszystkich aktywów w PL mógłbym kupić coś sporego w CRO. Tylko czy dokładnie tego chcę? W tej kwestii lepiej marzyć niż planować realizację....
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 01.08.2008 15:14

Sławomir Wocial napisał(a):
mireks napisał(a):
Sławomir Wocial napisał(a):Ja to dziele tak, marzenia to coś z założenia nieosiągalnego jak podróż na dno Rowu Mariańskiego :)


.pozdr.

Zapomniałeś dodać drobiazgu - "dla mnie" albo "wg mnie" Ja myślę tak jak myślę i nie odbieraj mi tego prawa dlatego, że Ty myślisz inaczej. Nie mów mi czy mam marzenia i czy umiem marzyć. Dla mnie marzyć to chcieć dotknąć gwiazd, pragnąć to starać sie o coś co jest realne, choć czasem mało realne. Ja uważam , że w tamtych czasach ludzie marzyli więcej niż teraz...


Myśl tak jak uważasz,masz do tego pełne prawo.
Marzyć o tym aby dotknąć gwiazd,sorry ale to nie jest marzenie do zrealizowania,to jest mżonka.
O takich marzeniach to marzą dzieci a nie dorośli,skoro uważasz że w tamtych czasach ludzie marzyli więcej to zastanawiam się,o czym marzyli,przecież mieli ograniczone możliwości,no chyba że o kupieniu papieru toaletowego przepasanym sznurkiem{nie wszyscy}.
A może niektórzy marzyli o tym aby zostać członkiem PZPR i otrzymać mieszkanie w bloku,teraz się pytasz to nikt nie należał.
pozdr.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 01.08.2008 19:50

Pozwolę zabrać głos.
Ceny nieruchomości w Chorwacji są dość wysokie, ale co to znaczy ???
Ja mieszkam w Warszawie, kilka lat temu żona namawiała mnie do sprzedaży mieszkania, a cena była wtedy niebotyczna bo 2500zł/m2. Minęło kilka lat i to samo mieszkanie w Warszawie mogę sprzedać za 12000m2.
Pamietajcie, że Chorwacja jeszcze nie jest w Unii.
Na tę chwile czekają, niemcy, austryjacy, włosi oni mają rzut beretem, a ceny będą rosły w sposób błyskawiczny bo ceny paliw, energii bedą szły w górę.
Turyści mają już dość kombinatów turystycznych typu Wyspy kanaryjskie, Majorka czy też południe Hiszpanii.
Więc rekapitujując, jest o czym myśleć. Tak ku rozwadze.....
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 01.08.2008 21:10

Akurat ceny energii . ropa . poszły ostro w DOŁ. Więc nie wszystko musibyć tak jak piszesz. Na pewno ceny mieszkać i innych nieruchomości jeszcze wzrosną, ale tylko przez krótki okres. Podobnie było w Hiszpanii, gdzie nadmorskie chałupy wszelkiego rodzaju są tańsze niż we Wrocławiu (Warszawa może miec inny pułap tego co tanie i drogie).

Kiedy już chorwaci zabetonują ostatnie wole skrawki wybrzeża, wszyscy pójdą sobie gdzie indziej i dopiero wtedy będzie można kupić coś po sensownej cenie, ale turystów już tam nie będzie, a przynajmniej takich jak my. Widząc łapczywość Chorwatów na forsę i poziom korupcji myślę, że nie bąądą mieli skrupułów jak to już widać w MNE.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 01.08.2008 21:20

Marzenia warto realizować.A czy koniecznie trzeba z tego coś mieć?
Wystarczy satysfakcja ,że się marzenia zrealizowało.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 01.08.2008 21:25

MWN napisał(a):Akurat ceny energii . ropa . poszły ostro w DOŁ. Więc nie wszystko musibyć tak jak piszesz. Na pewno ceny mieszkać i innych nieruchomości jeszcze wzrosną, ale tylko przez krótki okres. Podobnie było w Hiszpanii, gdzie nadmorskie chałupy wszelkiego rodzaju są tańsze niż we Wrocławiu (Warszawa może miec inny pułap tego co tanie i drogie).

Kiedy już chorwaci zabetonują ostatnie wole skrawki wybrzeża, wszyscy pójdą sobie gdzie indziej i dopiero wtedy będzie można kupić coś po sensownej cenie, ale turystów już tam nie będzie, a przynajmniej takich jak my. Widząc łapczywość Chorwatów na forsę i poziom korupcji myślę, że nie bąądą mieli skrupułów jak to już widać w MNE.


Na takie ROZUMOWANIE brak mi argumentów = poddaje się.
PS. żona jest z Wrocławia, ale jest normalna
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3658
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.08.2008 21:57

Hmmmm....
Codziennosć w Chorwacji nie jest to samo jak urlop.
Ze by zyć łagodno na dwije osoby trzeba cca 10.000kn 8O
To dla emeryta nie sa to małe pieniadzy. Według mnie, zyće w Chorwacji jest bardzo droge.
Sprawa nieruchomosci,
Ostatnio, na Istri najbardzej sprzedawane sa nieruchomosci dalej od centrow turystycznych.

pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone