Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda na Korculi i nowe web-cam

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003
Pogoda na Korculi i nowe web-cam

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 20.05.2008 22:22

Strona z aktualnymi (i historycznymi) informacjami o pogodzie na Korculi:

http://www.korcula.net/weather/default.htm

i (nie całkiem) nowe kamerki z tej samej witryny:
http://www.korcula.net/cam_mpolo.htm
http://www.korcula.net/cam_vidikovac.htm
Ostatnio edytowano 21.05.2008 11:02 przez Korala, łącznie edytowano 1 raz
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 21.05.2008 08:12

No nie takie znowu nowe te kamerki :D
Strona fajna i przydatna. Sympatyczne galerie zdjęć, kursy walut, tabele z godzinami odpływania promów.Jest jeszcze druka strona o Korculi: www.ikorcula.net
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 21.05.2008 10:18

witam,
kiedy będzie cieplej, ja sie pytam, i czemu jest tak zimno, i kto za to odpowiada, oczywiście o korcule mi chodzi !!!!!!!
pozdrawiam
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 21.05.2008 10:34

bogdan63 napisał(a):witam,
kiedy będzie cieplej, ja sie pytam, i czemu jest tak zimno, i kto za to odpowiada, oczywiście o korcule mi chodzi !!!!!!!
pozdrawiam


:D Bóg "jeden wie"
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.05.2008 11:08

Halo, ja z sąsiedniej wyspy...
Pytanie dla mieszkających w Pl, którzy twierzdą, że Hr jeszcze zimno...
Czy w Pl w nocy temperatury osiągnęły juz poziom 17-18 st.C?
Szczerze wątpię.

Panowie i Panie... Nie porównujcie temparatur z taką lekkością...
Kiedy mówimy o temaperaturach za dnia, pamiętajmy, że te mierzy się (zarówno w Pl jak i tu) w cieniu. Nie bierzecie tylko pod uwagę, że tu słońce grzeje znacznie mocniej w Pl. Zatem, jeśli nawet temaperatura w cieniu w Pl i w Hr jest taka sama, to gwaratntuję, że w Hr jest zacznie cieplej, zwłaszcza w słoneczny dzień...
Pozdrawiam
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 21.05.2008 11:41

Witam
W zeszłym roku jechałem z Chorwatem do Polski. Jak byliśmy już w Polsce zagaił mnie o nasz klimat. Jego wiedza na temat panującej u nas pogody była kiepska. Pytał się mnie jak zimno jest u nas w zimie. Powiedziałem mu, że bywa i minus 25 na co wystawił oczy jakby pomyslał że to Laponia :D Żałuję żę nie powiedziałem mu że tak bywa sporadycznie. Natomiast o naszym lecie myślał że nie jest za ciepłe a bywają przecież dwa miesiące z temperaturą znacznie powyżej 30 stopni. Morał z tego taki Chorwaci myślą że kraje na północ od nich to chyba już skandynawia.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.05.2008 13:16

Mojemu mężowi (i mnie już też) najbardziej podczas naszych zimowych wizyt w Pl doskwiera brak słońca...

Tak naprawdę to tunel Sv.Rok jest swoistego rodzaju "granicą" pomiędzy "dwoma światami". Jadąc od strony Splitu (ok 20 grudnia każdego roku) wjeżdzamy w tunel oglądajac słońce przy temperaturze powyżej 10 st.C, a wyjeżdzamy z niego często w śnieg, mgłę i mróz....

Nie myślcie, że zima w Dalmacji to "bajka". Bura mocno daje w kość. Kiedy wieje, nie ma znaczenia, że termomert pokazuje temperatury znacznie powyzej zera, bo o konforcie cieplnym nie ma mowy - odczuwalność temperatury jest taka jak podczas lekkiego mrozu (o zawrotnej prędkości i mocy wiatru nie wspominając).
Ale tu najczęściej jednak świeci słońce, otacza nas zieleń, kwitnące kwiaty i zioła (to ostatnie to przywilej życia na wsi). A to ma bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie.
P.S. Pablo, a po co było starszyć Południowca ekstremami (chyba że na zasadzie - "my też mamy się czym pochwalić", chciałeś zaszokować obcokrajowca)? Teraz za tę jego (i nie tylko jego) opinię o zimie w Polsce trochę i Ty ponosisz winę :wink:
Pozdrawiam
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 21.05.2008 13:33

:wink:

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pogoda na Korculi i nowe web-cam
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone