Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

bol na wyspie brac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
meo14
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.05.2008
bol na wyspie brac

Nieprzeczytany postnapisał(a) meo14 » 17.05.2008 14:28

Witam znalazłem apartament na wyspie Brać miasto Bol za 50euro 3osoby ,pierwszy raz wybieram sie do Chorwacji ,czy to jest dobra cena i jak tam jest czy polecacie to miejsce na pobyt dla rodziny na wakacje nie tylko na leżenie na plaży ale głównie na zwiedzanie Chorwacji.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.05.2008 15:19

Cześć cena zależy od baaardzo wielu czynników... Przede wszystkim od okresu w sezonie (sierpień jest miesiącem szczytowym i wtedy ceny najwyższe, w lipcu ceny nieco niższe, czerwiec i wrzesień jeszcze taniej itd...), a także od standardu lokum, od jego lokalizacji itp.. Zbyt mało zatem danych, by odpowiedzieć na Twoje pytanie, czy to dobra cena.
Co do miejscowości Bol... cóż jest ona dość tłoczna w sezonie. Ponieważ słynie z plaży Zlatni Rat (Złoty róg) sciągają tam tłumy nie tylko z okolic samej miejscowości Bol, ale także "jednodniowi turyści", by się tam poplażować. Czy to dla Was odpowiednie miejsce, nie wiem. Jeśli nie przeszkadza Wam gwar i ruch, będzie Wam się podobało. Nie brak tam atrakcji typu narty wodne itp. Jeśli natomiast jesteście amatorami ciszy i spokoju, to nie jest to dla Was odpowiednie miejsce na wypoczynek.
A teraz o samej wyspie: z całą pewnością nie zabraknie pomysłów na wycieczki (zarówno autem jak i piesze), bo na Braču jest wiele do zobaczenia.
polecam na przykład tę stronkę
http://www.otok-brac.info/
Wystarczy kliknąć na punkty zaznaczone na mapie, by dowiedzieć się, co ciekawego znajduje się w danej miejscowości lub osadzie.
Obowiązkowe:
Pustinja Blaca (średniowieczna klasztorna pustelnia poljičkich glagolicznych mnichów)
Vidova góra (najwyższy szcyt wyspy)
Zmajeva spilja (jaskinia ze śladami pustelniczego życia mnichów glagolicznych z XV w.)
Nerežišća - niegdysiejsze serce wyspy (siedziba bračkich wielmożów) i ciekawostki w okolicach (osada Humac, Spilja Kopačina - jedna z najstarszych jaskini w Dalmacji, Kolač- ciekawa forma skalna )

oraz urocze osady i miasteczka wyspy
najstarszy na wyspie Škrip, Pučišća, Splitska..
Pozdrawiam
meo14
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) meo14 » 17.05.2008 19:03

dzięki za odpowiedź ,wybieram sie w lipcu jak już pisałem pierwszy raz jadę ale właśnie nie wiem gdzie jechać ,jesteśmy z rodzina ludźmi którzy lubią zwiedzać głównie, jakieś zabytki piękne miasta itp. podpowiedzcie cos jakies adresy z apartamentami do wynajęcia macie ,nie jesteśmy zbytnio wymagający, wystarczy jakieś łózko telewizor i łazienka ,bo i tak całe dnie lubimy spędzać na zwiedzaniu .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2008 19:11

meo14 napisał(a):.... jakies adresy z apartamentami do wynajęcia macie ,nie jesteśmy zbytnio wymagający, wystarczy jakieś łózko telewizor i łazienka ,bo i tak całe dnie lubimy spędzać na zwiedzaniu .

mamy takie adresy :wink:
wejdź sobie do działu FAQ i tam znajdziesz wątek o noclegach i namiarach na nie
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.05.2008 19:26

meo14 napisał(a):dzięki za odpowiedź ,wybieram sie w lipcu jak już pisałem pierwszy raz jadę ale właśnie nie wiem gdzie jechać ,jesteśmy z rodzina ludźmi którzy lubią zwiedzać głównie, jakieś zabytki piękne miasta itp. podpowiedzcie cos jakies adresy z apartamentami do wynajęcia macie ,nie jesteśmy zbytnio wymagający, wystarczy jakieś łózko telewizor i łazienka ,bo i tak całe dnie lubimy spędzać na zwiedzaniu .


Z tego co piszesz, wnioskuję, że być może jednak Bol nie jest najlepszym pomysłem w tym wypadku. To najbardziej popularne miasteczko na całej wyspie i jeśli nie zalezy Ci, żeby to właśnie w Bolu (tym Bolu!) spędzić wakacje, to doradzam szukanie kwater w innym miasteczku czy osadzie. W Bolu najwyższe ceny na całej wyspie i moim zdaniem samo miasteczko nie jest szczególnie urokliwe...Na Braču jest kilka (co najmniej) bardziej "klimatycznych" miejscowości, gdzie kwatery nieco tańsze niż w Bolu...
Pozdrawiam
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 17.05.2008 21:28

Zdecydowanie się zgadzam z Kasią :D Od siebie dodam ,że najlepsza jest Splitska :D Ale można też poszukać w Pucisca , Bobovisca albo w Sutivanie . :D
teper
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) teper » 18.05.2008 13:47

witam
ja dla odmiany zaproponowałbym inne rozwiązanie.
skoro lubicie zwiedzać to poleciłbym Wam pobyt na Riwierze Makarskiej w jednej z mniejszych miejscowości, np. Promajna czy Tucepi.
Na lądzie jest sporo ciekawych miejsc do zobaczenia, a bez problemów można popłynąć promem na Brac czy Hvar.
Taka opcja nie ogranicza Was tym, że jesteście na wyspie i macie problem z mobilnością.
Sam pierwszy raz byłem z rodzinką w Tucepi i uważam to miejsce za strzał w 10-tkę.
Lokalizacja super, plaża z cieniem, spokojna mieścina, 5km od Makarskiej, do Dubrovnika też nie daleko, tak samo do Mostaru.
W drugą stonę blisko do Splitu, Trogiru czy nawet Primostenu, Sibenika czy wodospadów Krka.
Co do samej Riwiery Makarskiej to jest to jedno z ładniejszych miejsc w Chorwacji, piękny masyw Biokovo robi duuuże wrażenie.
BYliśmy na takiej objazdowej (opływowej) jednodniowej wycieczce na Hvar (Jelsa) i Brac (Bol) i o ile Jelsa nam się podobała tak Bol już nie koniecznie, nawet słynna plaża Złoty Róg nie zrobiła na nas wrażenia. Po pierwsze woda była chłodniejsza niż na Makarskiej, dość gwałtownie schodziła w dół, po drugie wiało, po trzecie mnóstwo ludzi.
proponuję zastanowić się nad taką opcją.
pozdrawiam
Bartek
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.05.2008 15:52

Bartku, piszesz, że jeśli chce się zobaczyć wyspy, to można wsiaść w prom j obejrzeć je sobie. Na Hvarze widziałes Jelsę.... ...Na Braču Bol...Muszę Cię rozczarować, ale na obu tych wyspach widziałes najmniej atrakcyjne miejsca... I nie mów, że widziałeś wyspy, bo nie wiedziałes ich wcale. A szkoda, jest czego żałować...
Napiszę po raz 158... Nie ma sensu takie "zwiedzanie" wysp!!! Strata czasu i pieniędzy, bo tak naprawdę nic nie jest się w stanie zobaczyć; poza tym na wyspach trzeba przede wszystkim poczuć ich unikalną atmosferę i specyfikę, a w trakcie jednego dnia to niemożliwe.
Gwarantuję, że nawet 14 dniowy urlop na wyspie nie jest wystarczający, by taką wyspę poznać; można ledwie "prześlizgnąć się po temacie" ale przy tym poczuć "klimat", a to najważniejsze. O nudzie z całą pewnością nie ma mowy; nudzić będzie się tylko ten, kto sam jest nudny lub kto nie potrafi robić nic innego, poza nudzeniem się...
Wakacje na wyspie nie są "ograniczeniem". Szczerze mówiąc do Splitu szybciej, wygodniej (i taniej) jako pieszy dostać się promem z wyspy (np. Brač) niż w sezonie "człapać się " do niego Jadranką z Riviery Makarskiej (a potem jeszcze martwić się szukaniem miejsca parkingowego w Splicie).
Poza tym wysypy oferują coś, czego ląd zaoferować nie może. Jeśli ktoś chce poznać prawdziwą Dalmację, to jest to możliwe tylko na wyspach. Bo tylko tu można jeszcze ogladać stare, często opuszczone już dalmatynskie osady; kilkusetletnie gaje oliwne, ślady życia, jakie płynęło tu kiedyś, i jakim niektórzy wciaż jeszcze tu żyją; to jest prawdziwa Dalmacja i pewien rodzaj "egzotyki", którego ludzie z północy Europy są tak bardzo spragnieni.
Pozdrawiam
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 18.05.2008 16:17

Jeżeli komuś rzeczywiscie zależy na zwiedzeniu i poznaniu piękna Chorwacji , to zwiedzanie wysp przez jednodniowe wypady uważam za bezsensowne . Każda z wysp warta jest co najmniej dwóch tygodni pobytu i to najlepiej u gospodarza Chorwata . Najważniejszy jest bowiem , tak jak moja przedmówczyni pisze - KLIMAT i jeszcze raz KLIMAT :!: :D A na Bracu jest cudowny :D
Pozdrav.
teper
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) teper » 18.05.2008 16:40

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Bartku, piszesz, że jeśli chce się zobaczyć wyspy, to można wsiaść w prom j obejrzeć je sobie. Na Hvarze widziałes Jelsę.... ...Na Braču Bol...Muszę Cię rozczarować, ale na obu tych wyspach widziałes najmniej atrakcyjne miejsca... I nie mów, że widziałeś wyspy, bo nie wiedziałes ich wcale. A szkoda, jest czego żałować...

oczywiście masz rację.
nie przeczę że żeby poczuć klimat jakiegoś miejsca to poprostu trzeba tam spędzić sporo czasu, nie śpieszyć się itd. w Chorwacji jest tyle ciekawych miejsc że żeby poznać choć część trzeba tam jeździć wielokrotnie i za każdym razem trzeba obrać sobie mały skrawek do zwiedzenia.
napisałem tylko to co ja widziałem przez krótką chwilę pobytu w tamtym rejonie.
meo14 nie napisał nic o czasie jakim dysponuje, bo zupełnie inaczej się planuje tygodniowy pobyt a zupełnie inaczej 3-4 tygodniowy.
jeśli ma do dyspozycji tylko tydzień to może go spokojnie spędzić na jednej z wysp i nudził się nie będzie, jeśli ma 3 tygodnie to już inna bajka.
każdy z nas ma jakieś własne priorytety i różne rozumienie co jest ciekawe i ważne, co chce zobaczyć/zwiedzić będąc pierwszy raz w Chorwacji, a co można sobie odpuścić. Przedstawiłem trochę swój punkt widzenia, czyli co dla mnie było ciekawe na pierwszy raz i może przez to moja wypowiedź zabrzmiała trochę nie tak jak chciałem żeby zabrzmiała.
pozdrawiam
Bartek
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 19.05.2008 17:12

meo14 może tutaj....
www.vpbol.com
meo14
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) meo14 » 19.05.2008 18:24

dzięki wszystkim ,klamka zapadła zarezerwowałem tu http://www.=reklama=/willa-dragicevic ,zobaczymy jak będzie,może ktoś z was zna to miejsce i coś może powiedzieć?
avensis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 21.02.2008
villa polonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) avensis » 25.05.2008 19:34

ancia napisał(a):meo14 może tutaj....
www.vpbol.com

Ancia mam pytanie czy byłas moze w tej Villi. My wybieramy sie tam 7 czerwca i chetnie bym sie dowiedział czegos od kogos kto tam był.
Pozdrawiam
ccc69
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 03.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ccc69 » 03.07.2008 11:06

witam , widze ze byliscie na BRACU w miejscowości Bol , czy to jest dobre miejsce jeżeli szukamy bazy sportowej (może cos innego polecacie?) ??? czy znajdziemy tam jakies apartamenty na obrzezach miasta (chcemy jechać w ciemno) , bo akurat jak chodzi o plaże to wowlimy kameralna ,a z tego co sie doczytałem to tam dużo takich w pobliżu, a na wieczorny wypad można skoczyć do centrum , prosze o INFO , dzieki!!!
Kleusia
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kleusia » 07.07.2008 21:37

Witaj,
wczoraj wróciliśmy z mężem z Bola, więc może będę przydatna.
Apartamenty na obrzeżach, a jednocześnie blisko plaż, jak najbardziej są do wynajęcia (wiszą tabliczki). My akurat mieszkaliśmy blisko centrum, ale trochę pod górkę i ta lokalizacja też się sprawdzała (było cicho, hałas nie docierał). Jeśli chodzi o plaże, to wybór jest. Kameralne możliwie najbardziej to te pomiędzy dominikańskim samostanem a restauracją przy plaży "Ribarska kucica" Są trzy: jedna za samostanem, mało zacieniona; druga przed, bardzo mała, ale prawie piaszczysta; trzecia obok knajpy dla nas najfajniejsza, z przyzwoitą ilością cienia.
A w pobliżu Bola, w stronę Murvicy i dalej, to tak, na plażach nie widać ludzi, lub w ilości znikomej.
Jeśli chodzi o sporty wodne, czyli surfing, kite, rowerki wodne, łódki, motorówki itp to wygląda to tak, że wynająć łódkę możesz w porcie, ale najwięcej ludzi sie tym zajmujących widać na plażach po drodze na Zlatni Rat i na samym Zlatnim.
Dodam od razu, że sam Zlatni Rat nam się bardzo podobał. Gorzej z niektórymi innymi towarzyszami na plażach, palących gdzie popadnie i zaspypujących pety w kamieniach (choć co parę metrów jest kosz). Ale cóż, taki urok...
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone