Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - gdzie z 2-letnim dzieckiem?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RoMiK
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.04.2008
Chorwacja - gdzie z 2-letnim dzieckiem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) RoMiK » 06.04.2008 21:32

Cześć wszystkim.

W tym roku wybieramy się rodzinnie (2 dorosłe osoby i 1 2-letnie dziecko) na wczasy do Chowacji.
Dojazd własny i szukamy coś sensownego na pobyt 2-tygodniowy. Najlepiej z jakimś posiłkiem (bo na wakacjach nie lubimy gotować ;) i atrakcjami (basen, plac zabaw) dla pociechy. Plaża - nie będę się oszukiwał - może być żwir, byle nie beton. Wolę jakieś fajne apartamenty, najlepiej sypialnia + pokój z aneksem kuchennym + łazienka. Klimatyzacja mile widziana. Bliskość targu, dobrze wyposażona kuchnia, sporo knajpek dookoła też. Wiem, nieco wymagający jestem, ale jednak coś takiego szukam.
Proszę o porady - konkretne miejsca - bo przejrzalem różne różnosci i dalej nie wiem gdzie i po co ;)
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 07.04.2008 16:02

Witaj,

poniżej zamieszczam link do osobistych wrażeń z pobytu w minionym roku z dwójką dzieci (wtedy 2,5 i 3,5l):

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

polecam serdecznie
RoMiK
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RoMiK » 07.04.2008 22:07

Witaj,

poniżej zamieszczam link do osobistych wrażeń z pobytu w minionym roku z dwójką dzieci (wtedy 2,5 i 3,5l):

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

polecam serdecznie


Dziękuję slicznie. Przeczytałem. Za dużo podróży... Chcemy w jednym miejscu, malowniczym :) Ale wodospady Krka chcielibyśmy zobaczyć.

5 lat temu byliśmy w Opatiji... Zbyt dużo betonu, za mało atrakcji... Chcemy zmian ;)
mysza85
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 09.04.2008
dokumenty dla 2 latka

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza85 » 11.04.2008 13:12

Witam chciałam sie spytać jakie dokumenty potrzeba dla dwuletniego dziecka. Z góry dziękuję i pozdrawiam
korfu01
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 01.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) korfu01 » 11.04.2008 14:21

dla dziecka Paszport i nic innego - sam wyrabiałem dla swoich, a wiek nie ma tu nic do rzeczy.

Nawet jak masz wpisane dziecko do starego paszportu to nic nie daje -- trzeba dla każdego dziecka wyrobic paszport
ROCHEN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 168
Dołączył(a): 28.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ROCHEN » 11.04.2008 15:36

Jeżeli z dzieckiem to polecam Holiday Village w miejsc. Zaton ok.20 km
od Zadaru. Opis ośrodka na zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Poza tym jest na ten temat w zapytaniu soniatomek na forum.
Byłem tam 3 razy ostatnio w czerwcu 2007. Naprawde raj dla dzieci,
mnóstwo atrakcji.Plaża piaszczysta dno też z łagodnym zejsciem.
Na terenie ośrodka restauracja samoobsł. i pare knajpek.
Naprawde warto. :D :D :D :papa: :papa: :papa:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 22.04.2008 10:34

korfu01 napisał(a):dla dziecka Paszport i nic innego - sam wyrabiałem dla swoich, a wiek nie ma tu nic do rzeczy.

Nawet jak masz wpisane dziecko do starego paszportu to nic nie daje -- trzeba dla każdego dziecka wyrobic paszport


Ja jeżdżę od 2005 roku do Chorwacji z dzieckiem wpisanym do paszportu,bez żadnych problemów i nie słyszałam nigdy że dziecko teraz 5 letnie musi mieć swój paszport
Pozdrawiam
Renata
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 22.04.2008 13:39

W zeszłym roku dziecko mogło mieć swój paszport lub mogło być wpisane do paszportu rodziców/a. Różnica (poza ceną) polegała na tym, że dziecko, które posiada swój dokument może wyjeżdżać nie tylko z rodzicami(opiekunami prawnymi) ale także z "kimkolwiekbądź"- np.z dziadkami; a dziecko wpisane do paszportu może przekraczać granicę tylko z tą osobą, do paszportu którego jest wpisane.
pozdrawiam
Ostatnio edytowano 22.04.2008 15:52 przez Tymona, łącznie edytowano 1 raz
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 22.04.2008 14:50

Na dzień dzisiejszy nie można wpisać dziecka do paszportu dorosłego. Wpisy dokonane wcześniej są ciągle ważne, do upływu ważności paszportu osoby dorosłej lub ukończenia przez wpisane dziecko 16 lat.

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Chorwacja - gdzie z 2-letnim dzieckiem?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone