Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ANDAluzzzJA - Hiszpania (prawie) bez plaży

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005
ANDAluzzzJA - Hiszpania (prawie) bez plaży

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 26.02.2008 20:15

Skoro post tysięczny, więc wypada coś z siebie znowu dać :D:D:D:D


ANDAluzzzJA - Hiszpania (prawie) bez plaży


Wszystko zaczęło się znowu od Wioli... Chyba w czerwcu zadzwoniła do mnie: Znalazłam bilety do Malagi za dwie stówy tam i z powrotem. Kupować? No pewnie!!! Po czym zaczęłam myśleć gdzie jest ta Malaga??? Że w Hiszpanii, to wiem. Z czekoladkami i winem mi się kojarzy :). Ale gdzie to jest??? Nie szkodzi. Bilety kupione!

Rzuciłam okiem na mapę - taaaak Costa del Sol. Wybrzeże Słońca. Bajeczna Andaluzja - Andalucia: flamenco, kwiaty we włosach, falbaniaste sukienki, szerokie plaże, Granada, Sewilla, Cordowa. No jest jeszcze Kadyks, który z hiszpańska Cadiiiiiiiiiiiz brzmi znacznie bardziej... bardziej andaluzyjsko :). I jeszcze te inne nazwy, których sam dźwięk przyprawia o dreszcze ;) Alpuhara, Alhambra... :D:D:D:D:D:D A o Pablo Picasso i Paco de Lucii tylko wspomnę... I trudne słowo Gibraltar niedaleko :) I równie magicznie brzmiący Tanger w Maroku - też niedaleko... Eeeeeech...

Teoria była taka: po Bałkanach (Słynna Majka - wytrwałych i jeszcze nie zniechęconych zapraszam: Majka niejedno ma imię) sobie odpoczniemy tak jak pół świata: nie będziemy nic robić tylko leżeć na plaży przez 7 dni. NIGDZIE SIĘ NIE RUSZYMY!!!

Hehe... zaczynamy :)

2/3 października 2006

Bielsko-Biała - Warszawa - Malaga - Grenada (my wolimy hiszpańską wersję: Granada dlatego będę pisać GrAnada :D )


Zanim napiszę co dalej - jak widzicie już się oddalamy od wybrzeża :D :D :D a miała być przecież tylko plaża ;)

Pierwsza dedykacja dla Atojki ;) Bo oto 2 października ruszamy do Warszawy na Okęcie słynną strzałą Południe-Północ: "Narew" Bielsko-Biała - Białystok. Spotkanie współpasażerki, z którymi nawiązujemy - oczywiście - konwersację, opowiadają o Maladze. O Maladze - winie, które mąż jednej z nich przywiózł z podróży służbowej. Skoro mamy spróbować, to pewnie, że spróbujemy.

Warszawa wita nas chłodem i deszczem. To w końcu październik! Jakoś nie potrafimy sobie wyobrazić, że tam, dokąd lecimy, będzie jeszcze upał... Ale będzie. Afryka rzut beretem... Jest chyba koło 21.00 a my mamy samolot o szóstej rano, więc czeka nas upojna noc w stolicy. Tak sobie wymyśliłyśmy, że się zdrzemniemy na lotnisku.

Nie wiem co się zmieniło do dziś, ale ten terminal dla tanich linii lotniczych, to była tak - nie przymierzając - stacyjka Bielsko-Biała Lipnik. Mocne przeżycie ekstremalne. A na dodatek o północy przyszli jacyś smutni panowie i powiedzieli, że mamy sobie iść, bo to cudo zamykają do - chyba - piątej. Cóż było robić, przeniosłyśmy się do tego muzealnego terminala głównego. Na szczęście takich jak my - śpiących na karimatach obieżyświatów było tu więcej.

Jako, że terminal był wioskowy i była jedna maszyna do prześwietlania bagażu, rankiem byłyśmy odprawiane razem z pasażerami, którzy lecą do Dublina, Londynu i chyba gdzieś do Skandynawii... W związku z wyspiarskimi lotami, kontrola była bardzo szczegółowa. Na szczęście miałyśmy czas już poczytać istotne informacje i nie mamy przy sobie wody, jedzenia ani pachnideł. Ominęło nas to wypijanie wody i jogurtów nad ranem.
Naród stoi pokornie. Moja odprawa przebiega bez emocji. Za to tym razem Wiola musi rozpakować cały plecak, bo oto prześwietlaczka znalazła u niej bombę... Taaaak - to nasza tradycyjna bomba w postaci komunistycznego wynalazku - grzałki. Nie zabrali :D

Costy jeszcze nie widać ale jest sol sol sol

Lot do Hiszpanii jest długi i jak każdy lot - nudny ;) - no poza moim ulubionym i wspominanym już nawet tu pewnie kilkakrotnie - tym kopem, kiedy maszyna już zakołuje i staje na początku pasa startowego, i z miejsca rusza takim szaleńczym tempem, że wbija w fotel. ECH - KOCHAM TO!!! :D:D:D No i kilkoma atakami turbulencji :)
Z nami na pokładzie to właściwie sama gastarbeiterowska ;) piechota polska. Mają inne zmartwienia niż my. Nasłuchujemy więc jakie życiowe problemy ma Polonia na Costa del Sol...

Podoba się nam już nad samą Hiszpanią - urocze kształty pól w kolorze wszelkich odmian brązu i trochę zieleni. I do dziś nie wiem czemu te pola są okrągłe - coś tam umiem sobie dopowiedzieć, ale generalnie nie drążyłam tematu. Czułam się trochę jak na filmie "Znaki" :D

ObrazekObrazek


Trochę Morza Śródziemnego pod nami i trochę wybrzeża z lotu ptaka, ale Costy - wybrzeża, to my dziś jeszcze nie zobaczymy :)

Południe w Maladze wita nas upałem nie z tej ziemi. Aha! Po raz pierwszy w życiu przyleciałyśmy samolotem do obcego kraju UE. Przedziwnie... Z samolotowego autobusu, idziemy od razu do hali przylotów - nie ma nikogo kto by choć może chciał rzucić okiem na nasze paszporty czy dowody... Odnajdujemy nasze plecaki. Popatrzcie jakie objuczone jesteśmy!

Obrazek


I teraz kolejny odcinek serialu: Zagubieni... Odnalezienie stacji kolejki, która dowiezie nas do głównego dworca w Maladze, a skąd znajdziemy drogę na dworzec autobusowy przybiera kształty poszukiwania szczytu Maja Jezerce w Albanii :D Czołowo zderzamy się z rzeczywistością: nie znamy hiszpańskiego!!! A przynajmniej nie te 5 słów których byśmy teraz potrzebowały. Natykamy się na samych jedynie hiszpańskojęzycznych tubylców. A na dodatek okolice terminala wyglądają jak jeden wielki plac budowy.

A uprzedzając fakty, to Wam powiem, że generalnie Malaga i okolice to naprawdę PLAC BUDOWY. I okolice dworców i starówka - wszędzie dźwigi i wykopki. Czyżby kasa z Unii? Może. A przy tych robotach - prowadzonych w potwornym upale - albo charakterystyczni mężczyźni z Ameryki Południowej, albo Polacy i nasza cześć Europy.

Wróćmy jednak na lotnisko i do tego jak się stąd wydostać. Instrukcja z przewodnika Pascala na pewno nie jest przeznaczona dla takich blondynek jak ja. W końcu desperacko ufamy intuicji i oczywiście odnajdujemy i kładkę, i windę, i schody, i... i zaczynają się schody bo trzeba kupić bilet w automacie, w którym znowu wszystko po hiszpańsku :D. Kupujemy chyba źle - tzn. cena jest właściwa (2,5 e), ale chyba coś ze strefami pokombinowałyśmy. Nie szkooodzi... Ktoś w samolocie mówił, że mu się nie zdarzyło spotkać kontrolera w kolejce, więc się uspokajamy.
Mamy kolejny powiew egzotyki - jedziemy z samymi skośnookimi przedstawicielami Azji..
I to z nimi się dogadujemy bez problemu gdzie wysiąść.

Pamiętamy jednak żeby wieczorem trochę hiszpański postudiować, bo to obciachowo nie znać choćby 10 zdań w języku kraju, do którego się przyjeżdża.

Labirynt między placami budowy wokół obu dworców i już jesteśmy na dworcu autobusowym, gdzie rozwiązujemy zagadki związane z rozkładem jazdy autobusów. W końcu wiemy i dopytujemy w informacji. Kupujemy - dwa razy po 8,8 e (śmieszna cena, co nie? ;) ) Mamy tak ze 3 godziny wolnego. A potem daleka droga - ok. 130 km do Granady, albowiem wyczytałyśmy w Pascalu: "Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział". Chcemy sprawdzić czemu nam takie kity wciskają skoro byłyśmy w Prokletich na ten przykład... :D :D :D

Podróż super luksusowym pks-em hiszpańskim (z klimą) rozwala nas. Cudowne widoczki za oknem - gaje oliwne, trochę winnic, wysuszone wzgórza - no sielana. Ale jesteśmy tak śpiące i BEZ KAWY!!! (zapomniałyśmy, zapomniałyśmy, zapomniałyśmy - z wrażenia!!!)
Jesteśmy w końcu w Granadzie na dworcu. Stąd 2-3 minuty do kempu, który nazywa się... hehehe SIERRA NEVADA... To już wiecie, jak będziemy broić przez najbliższe dni...
CDN.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.02.2008 20:26

Zapisuję się do czytelni :wink:
Pozdrav :papa:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 26.02.2008 20:33

Gratki 1000 postu! I już nie mogę doczekać się kolejnych!
Pozdrawiam :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 26.02.2008 20:37

Gratulacje Ulcia.
:D

Nowa relacja 8O :) super, a za rok pewnie zakończenie. :lool: :hearts:
CMOK od SMOKA :mrgreen: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.02.2008 20:46

Będziemy poganiać z relacją , bo na ten rok znowu Ula coś w tajemnicy szykuje :wink: :wink: :lol:
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 26.02.2008 20:50

HEHEHE- z tego, co wiem już się pisze ciąg dalszy! NIe pamiętam kiedy miałam tyle klamotów ze sobą!!!!!!!!! najchetniej powiedziałbym- to nie ja!!!!!! to nie nasze!!!!! ale to NASZE DOBRO :wink: :lool:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 26.02.2008 20:51

A ja nie poganiam bo wiem jak się długo pisze ;) :lol: ale czytam sobie pomału i przyjemnie trochę już wiedząc co będzie dalej :D
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 26.02.2008 21:26

Anda, luz i ja. :D :D :D

Czy Wiola ma na drugie Anda? :wink:
Bo reszta zrozumiała jest. :lol:

No ja też nie poganiam. I tak kiedyś napiszesz. :lol: :D

Pozdrav
Jola
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 26.02.2008 21:38

Ula !!!
Dziękuję za dedykację :D :D :D :D :D
I czytam, czytam ..., i czekam ... by wkrótce znów czytać.

P.s.
Pociąg BB-B i odwrotnie - znajomy.
Nazwy hiszpańskich miast i miasteczek (które ... ominęłyście :oczko_usmiech: ) - również.
Przywołują wspomnienia.

Lekkiego pióra życzę :D
I obiecuję "tylko troszkę przeszkadzać na boku" (czytaj: nie zagadywać bo shtriga ma pisanie) :smo:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 26.02.2008 21:50

shtriga napisał(a):I do dziś nie wiem czemu te pola są okrągłe - coś tam umiem sobie dopowiedzieć, ale generalnie nie drążyłam tematu.



Może tam deszcz pada "na okrągło" :?:



Obrazek
Obrazek

Tyle dygresji -- już nie przeszkadzam -- czekam (nie)cierpliwie na c.d.

pozdrav K
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 26.02.2008 21:51

Jolcia- nie mam na drugie "Anda" :wink: , a Andalusia, to Andalucia, (wszystkie Lusije tam powinny pojechac) z arabskiego Al-Andalus, i coś od plemienia Wandalów :lool: -tylko co to ma wspólnego z tym rajem na ziemi?????? :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 26.02.2008 22:18

Jestem! :D No to idę czytać.... ups... coś mi się wydaje,że słowo "idę" wbudza w bohaterkach relacji mieszane uczucia :D :D
Pozdravki.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 26.02.2008 22:20

Cieszę się, ze zdążyłem na początek :)
Nasza Andaluzja za 1,5 roku - więc (nie)cierpliwie czekam ... :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.02.2008 23:01

Piękny początek dla kolejnego tysiączka 8) :D - Qué sorpresa!

Trzeba to jakoś uczcić :wink: , zaraz idę otworzyć jakieś Obrazekwinko...
Co prawda dziś nie malagę, lecz jakieś mołdawskie, ale zapowiada się na długą opowieść, więc i przy hiszpańskim kiedyś poczytam :lol:.

A do Andaluzji kiedyś trafię :idea: też w realu, zawsze o tym marzyłam :P. Póki co zaczynam się uczyć podstawowych zwrotów, żeby na dzień dobry było mi łatwiej :wink: niż Wam...

Mis atentos saludos :papa:
Elaj203
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 278
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elaj203 » 27.02.2008 07:24

Czekałam, czekałam i się doczekałam :D :D :D
:papa:
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
ANDAluzzzJA - Hiszpania (prawie) bez plaży
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone