Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.05.2010 09:58

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.02.2012 11:00 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.05.2010 10:00

W ten sposób spędziliśmy cały dzień nad greckim morzem i to właśnie wtedy zapadła decyzja ostateczna...... w przyszłym roku nic innego, tylko piękna Grecja z jej pięknymi, pustymi nawet w sezonie piaszczystymi plażami, na których tacy jak my, dzicy namiotowi rozbijacze, znajdą prawdziwy raj na ziemi :roll: .

Wieczorem trzeba było ponownie rozstawić namiot, gotowanie obiadu na plaży zakłócił nam co prawda dość silny wiatr oraz spore ilości komarów 8O , na szczęście zabrany specyfik i na te greckie owady działał bardzo odstraszająco :lol: więc dało się przeżyć nie doznając uszczerbku na ilości płynącej w żyłach krwi :wink: . Jeszcze tylko kąpiel w słodkiej butelkowej wodzie i..... jutro wracamy :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


c.d.n.
Ostatnio edytowano 20.02.2012 11:00 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 05.05.2010 14:11

Witojcie :D

Fakt - zaletą Keramoti są te piękne, rozległe, piaszczyste plaże - choć Wam udało znaleźć się na tych wschodnich, bardziej odludnych fragmentach - my byliśmy w okolicy bardziej cywilizowanej - ale i tak wrażenie przestrzeni, ciągnącej się pięknej, szerokiej, prawie bezludnej plaży zostało :D

Czyli co? Plany na ten rok cały czas aktualne?

pozdrawiam
:D
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 05.05.2010 20:05

oj, dotarłam tu dopiero teraz i trafiłam na końcówkę :cry: ale zaskoczona jestem tą "prawie" bezludną, ogromną i piaszczystą plażą.
Świetna relacja :D
Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.05.2010 21:07

Tymona napisał(a):zaletą Keramoti są te piękne, rozległe, piaszczyste plaże

Ta plaża ciągneła się z 10 km (tak wynikało z przewodnika), a to co było najcudowniejsze, to tak jakby nasze polskie piaszczyste plaże przenieść na południe, odwrócić w stronę słońca, dodać wspaniały widok na wyspę Thassos i móc poczuć prawdziwe ciepło ciepłych krajów i takiego też morza.

Mamy poza tym nadzieję, że nie tylko Keramoti ma takie zalety :D . Nieoceniony pomocnik w postaci google maps pokazuje podobne miejsca również i w innych miejscach greckiego wybrzeża.... jeszcze tylko zatrudnimy drukarkę i ..... w drogę :lol:

Tymona napisał(a):Plany na ten rok cały czas aktualne?


Tak, wciąż aktualne, trasa mniej więcej wyznaczona a 3 tyg urlopu na nią już przeznaczone :D . No i może nie bylibyśmy to my jakbyśmy się przez te 3 tygodnie do samej Grecji ograniczyli :wink: . Co prawda jakoś tam ostatnio trochę niespokojnie :roll: ale mam nadzieję, że do września wszystko się skończy..... a poza tym, czy to w ogóle będzie miało dla nas jakiekolwiek znaczenie?

trinity napisał(a):dotarłam tu dopiero teraz i trafiłam na końcówkę


Jak to mówią, lepiej późno niż wcale :wink: , ale miło nam, że wciąż dołączają nowi czytelnicy :) . Witamy......

trinity napisał(a):Świetna relacja :D


......i dziękujemy :D

Pozdrawiamy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2010 21:28

kulka53 napisał(a):Tak, wciąż aktualne, trasa mniej więcej wyznaczona a 3 tyg urlopu na nią już przeznaczone :D .

Trzymam kciuki za realizacje planu, żeby nic na przeszkodzie nie stanęło 8)
Będzie co czytać i ogladać (mam nadzieję) jesienną porą.
Pozdrav :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.05.2010 01:18

Fajne masz te puste plaże.
Nawet ja - który zwykle zachowuje się jak kot, tzn. otrząsa łapę, która się przypadkowo zamoczyła - pewnie posiedziałbym tam chwilę by robić... nic. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.05.2010 09:40

Piotrek_B napisał(a):Trzymam kciuki za realizacje planu, żeby nic na przeszkodzie nie stanęło 8)
Będzie co czytać i ogladać (mam nadzieję) jesienną porą.

Takie słowa z ust samego Admina ..... :cool:

Na razie (odpukać...) wszystko wydaje się być OK.
A jak będzie co opisywać - pewnie opiszemy :wink: , takie mamy ostatnimi laty hobby :cool: , choć powiem szczerze, że zabiera to kaaawał życia :roll: .

Franz napisał(a):Fajne masz te puste plaże.
Nawet ja - który zwykle zachowuje się jak kot, tzn. otrząsa łapę, która się przypadkowo zamoczyła - pewnie posiedziałbym tam chwilę by robić... nic. :cool:

Wiem, że fajne.... dla takich jak my :wink: . Bo jakby były fajne dla wszystkich, to nie byłyby takie puste :lol: .

Oprócz dni przymusowego postoju na rumuńskiej łące nieopodal Braszowa to był jedyny dzień nicnierobienia. Pewnie zgodzisz się ze mną, że taki dzień jest fajny, pod warunkiem, że jest......tylko jeden :wink: :lol:

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.05.2010 10:42

kulka53 napisał(a):Pewnie zgodzisz się ze mną, że taki dzień jest fajny, pod warunkiem, że jest......tylko jeden :wink: :lol:

Pełna zgoda! :D
Jak znam siebie, to najdalej po upływie godziny zacząłbym się wiercić i na koniec tego dnia miałbym w nogach przynajmniej kilkanaście kilometrów wzdłuż wybrzeża. :lol:
Ciekawie tam te górki wyglądają w pobliżu. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 06.05.2010 11:03

Franz napisał(a):Ciekawie tam te górki wyglądają w pobliżu. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


Wojtku ...w "poprzednim życiu" ...to (też!) chyba "ORŁEM" byłeś ! ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.05.2010 11:12

mariusz-w napisał(a):Wojtku ...w "poprzednim życiu" ...to (też!) chyba "ORŁEM" byłeś ! ;)

Moja córka mi kiedyś na podstawie jakichś tam danych wyliczyła, że w poprzednim życiu byłem celtyckim druidem. Zważywszy niektóre moje zainteresowania, to skłonny jestem dać wiarę. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 06.05.2010 11:20

Franz napisał(a):[
Moja córka mi kiedyś na podstawie jakichś tam danych wyliczyła, że w poprzednim życiu byłem celtyckim druidem. Zważywszy niektóre moje zainteresowania, to skłonny jestem dać wiarę. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


Z Córą , nie powinienem "dyskutować" ... ale trochę wątpię ... bo celtyccy druidzi na roślinkach się znali ( tych leczniczych) ... a Ty jak mówisz z botaniką to tak trochę na .... . ;)

Zostaję przy "ptakach" ! :)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 06.05.2010 12:35

kulka53 napisał(a): . Co prawda jakoś tam ostatnio trochę niespokojnie :roll: ale mam nadzieję, że do września wszystko się skończy.....
No to trzymam za Was kciuki, żeby się udało :D i za Greków, żeby się u nich uspokoiło. :roll:

pozdrawiam
:D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.05.2010 11:36

Franz napisał(a):Ciekawie tam te górki wyglądają w pobliżu. ;)

:wink:
Na północy ciągną się przednóża Rodopów z różnymi mniejszymi pasemkami. W okolicy Keramoti są to góry Lekanis i Kameritsi o wysokościach sięgających ponad 1000 m npm. W dalszej odległości są góry Falakro (prawie 2200 m), Papikon (ok 1500 m) oraz położone bliżej wybrzeża Pangeon (prawie 2000 m) i Simvolo (700 m).
Na południu, najwyższym szczytem Thassos jest Ipsarion (1204 m).

Kiedy się wybierasz ?
:cool:

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.05.2010 11:40

Piątek, 14 sierpnia

Tym razem noc nie była tak beztroska jak poprzednio.... greckie słońce trochę dało się Lidii we znaki :roll: . Inaczej mówiąc przypiekła się troszkę za mocno :? dlatego twardawe namiotowe podłoże nie było dla niej zbyt odpowiednie i musiała na dalszą część nocy wynieść się do auta. Tak więc nic dziwnego, że wstaliśmy dziś skoro świt.....

Po standardowym spakowaniu, myciu, zjedzeniu śniadanka i przygotowaniu napojów na wstający właśnie upalny letni dzień, wyruszamy tak wcześnie jak to było możliwe. To piękne miejsce i pierwszy kontakt z greckim morzem zapamiętamy z pewnością na długo..... może nawet kiedyś zawitamy i na tak bliską stąd wyspę Thassos? . Chętnie zostalibyśmy tu dłużej, ale trzeba wracać do domu, zresztą pewnie przyjedziemy do Grecji jeszcze nieraz, przynajmniej z takim właśnie nastawieniem teraz stąd wyjeżdżamy. W końcu do Chorwacji jeździliśmy 3 lata pod rząd, dlaczego teraz nie miałoby być podobnie z Grecją?

Już na samym początku muszę uważać by znów nie ugrzęznąć w piaszczystej drodze, tym razem bez zbędnych oporów wciskam gaz do dechy i ślizgając się po piachu jak po lodzie przejeżdżam bez problemów. Teraz czeka nas już tylko jazda..... Kavala, w której znów przejeżdżamy pod akweduktem.......

Obrazek

Obrazek

Obrazek

..........Drama, góry, puściutkie przejście graniczne ze standardową kontrolą i niedługo jesteśmy w Goce Dełczew. Z sentymentem wspominamy naszą poprzednią, zeszłoroczną wizytę w tym miasteczku, jakoś udało się nam go polubić. Dlatego chętnie zajeżdżamy do niego ponownie by zrobić zakupy w tym samym sklepie co rok temu :D . Jak dziwnie układają się nasze trasy i plany, naprawdę nie sądziłem, ze jeszcze tu kiedykolwiek będę.
Ostatnio edytowano 20.02.2012 11:01 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone