Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.01.2012 07:19

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 23.02.2012 11:44 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.01.2012 07:21

Po pewnie godzinnej rundce wśród zanurzonych w oliwnych gajach wiosek wracamy do głównej. Spora miejscowość Kita, tu nieostrożnie cofając najechałem na ułożone przy jednym z domów spore kamienie :? , na tylnym zderzaku pozostały niestety ślady :roll: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedziemy dalej na południe. Wieżowe domy są praktycznie wszędzie a widoki wciąż zapierają dech 8O .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 23.02.2012 11:44 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.01.2012 07:21

Szczególnie malowniczo wyglądają we wiosce Vathia gdzie zatrzymujemy się na dłużej by trochę pospacerować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 23.02.2012 11:45 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 05.01.2012 19:11

strasznie wyludnione ulice...
żywej duszy poza rzecz jasna Wami ?
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 05.01.2012 19:30

kulka53 napisał(a):Szczególnie malowniczo wyglądają we wiosce Vathia gdzie zatrzymujemy się na dłużej by trochę pospacerować.

Szczególnie malowniczo Vathia wygląda na trzech ostatnich fotkach.
Piękna ta Wasza Grecja ... i pięknie pokazana, a w dodatku z tak nie komercyjnej i mało znanej strony.

W tej relacji naprawdę odpoczywam ... po prostu mam ekstra wakacje ! 8) :)

Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.01.2012 07:26

jacky z DG napisał(a):strasznie wyludnione ulice...
żywej duszy poza rzecz jasna Wami ?

Rzeczywiście tłumów nie było, może z powodu upalnej przedpołudniowej pory :roll: , ale nie sądzę że to ten powód był decydujący. W Vathii, najbardziej znanej spośród wieżowych wiosek, zatrzymuje się zapewne każdy po raz pierwszy będący tam turysta, miejsce samo się o to prosi. Tam na mini parkingu przy drodze stały może jeszcze ze 3 auta.

mariusz-w napisał(a):Szczególnie malowniczo Vathia wygląda na trzech ostatnich fotkach.
Piękna ta Wasza Grecja ... i pięknie pokazana, a w dodatku z tak nie komercyjnej i mało znanej strony.

Te 3 fotki z góry zostały zrobione już po wyjeździe z wioski. Z dołu też całkiem fajnie wyglądała :D

Miejsc komercyjnych, masowych turystycznie staramy się unikać, oczywiście nie mówię tu o zabytkach. Mani nie jest tak zupełnie nieznane, ale rzeczywiście hoteli z rzędami leżaków się tam nie znajdzie. Dlatego wiele osób pewnie nigdy tam, i w inne podobne miejsca nie dotrze.... na szczęście :D
mariusz-w napisał(a):W tej relacji naprawdę odpoczywam ...

Jak w tym powiedzeniu... ktoś musiał pracować, by odpoczywać mógł ktoś :wink: :lol:
Ja, gdy przyglądam się dolomitowym fotkom też czuję spokój i słyszę ciszę miejsc, które wybrałeś by samemu tam być, i nam pokazać...

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.01.2012 09:55

O Mani zahaczyłem w poprzednim życiu, ale i tak jest na mojej liście do powtórzenia i dokładniejszego zgłębienia. Bo pięknie tam jest...

Pozdrawiam,
Wojtek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.01.2012 15:31

Franz napisał(a):O Mani zahaczyłem w poprzednim życiu, ale i tak jest na mojej liście do powtórzenia i dokładniejszego zgłębienia. Bo pięknie tam jest...

Mówiąc szczerze tak przypuszczałem że tam byłeś :D , ale pewności nie miałem.
Myślę że to najpiękniejszy fragment całego peloponeskiego wybrzeża i choć inne miejsca nam się też podobały, Mani zrobiło zdecydowanie największe wrażenie.

Czasem tak jest, że czegoś się po przewodnikowych opisach spodziewamy, autorzy wypisują peany na cześć jakiegoś miejsca czy zabytku a potem człowiek tam jedzie i .... kicha :? . Zdjęcia w internecie też nie zawsze są miarodajne. W przypadku Mani wydawało mi się, że być może miejsce to jest przereklamowane, że pewnie będzie ładnie, ale podobnie jak gdzie indziej. A okazało się, że krajobrazy były fantastyczne :idea: .

Może kiedyś tam jeszcze wrócę, tak jak planujesz to Ty... po latach...


A teraz jeszcze kawałek tego niewątpliwie pięknego i ciekawego zakątka :D


Czwartek, 15 września c.d.

Przed nami już tylko sam koniuszek Mani, wolniutko jedziemy chłonąc krajobrazy, trzeba przyznać że są naprawdę fascynujące. Nic dziwnego, że ten półwysep jest taki sławny i popularny, tłumów oczywiście tu nie ma, ale czasami mijamy turystów podobnie jak my toczących się to w górę, to w dół i zatrzymujących się co chwilę na jakieś fotki :D .

Obrazek

Obrazek

Marmari

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do celu już blisko...

Obrazek

Wioska Paliros

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 23.02.2012 11:46 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.01.2012 15:32

Mianes

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W końcu dojeżdżamy do samego końca drogi... dalej na południe nie ma już prawie nic.... Jest tu kilka domów i placyk służący za parking. Po obu stronach są śliczne zatoczki, w jednej cumuje kilka łódek, ale ta druga.... ta druga jest pusta i za chwilę będzie tylko nasza :wink: :lol: . Oczywiście jest strasznie gorąco, marzyliśmy o kąpieli w tym cudownie błękitnym morzu rozciągającym się wokół... okazja nadarzyła się sama :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 23.02.2012 11:46 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.01.2012 15:54

Muszę gdzieś tę Grecję w najbliższym czasie wcisnąć. Nawet rozważałem przez chwilę początek lutego, ale jednak pogoda zbyt niepewna.

Pozdrawiam,
Wojtek
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 06.01.2012 16:33

Przestań już pokazywać te zdjęcia bo będę musiał odwołać rezerwcję i zmienić plany wakacyjne :D.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 06.01.2012 16:37 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 06.01.2012 16:37

kulka53 napisał(a):Obrazek


... cóż tu dodać ... cóż tu rzec ...
... jest MOC

wspaniałe miejsce
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 06.01.2012 17:04

Pięknie! :D
Bez dwóch zdań, chociaż tam jeszcze nie byłam, to już tego miejsca nie zapomnę! Jak i tę wyspę Kithirę!
Muszę tam swoich chłopaków zabrać! :D

Pozdrawiam!
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 06.01.2012 19:46

Witajcie :)

Wędruję z Wami dość systematycznie, ale faktycznie mocno po cichu :) Co nie zmienia faktu, że Grecja, którą pokazujecie jest baaaardzo apetyczna, bo taka mocno niestandartowa :D

Ta rażąca oczy biel kontrastująca z błękitami i granatami... Monemwazja... Kithira... Wąwóz Kakia jakiśtam :wink: ... przejażdżka podziemną rzeką... i te widoczki z Mani... rewelacja :) :) :)

No i przeprawa promowa też mi się podobała :wink:


Pozdrawiam Was serdecznie
i z racji tego, że niedługo łikend dobiegnie końca :wink:
znowu zamieniam się w cichego czytacza
:D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.01.2012 20:10

Chyba wcale nieprzereklamowane ;) Mani - przecudnie!
Nie mogę się napatrzeć...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 221
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone