Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.08.2011 06:38

Wtorek, 26 lipca

Za Toroni nadal nie jedziemy główną sithońską pętlą lecz kontynuujemy drogą wiodącą tuż przy morzu, najpierw asfaltową, potem już szutrową. Co kawałek, kolejna zatoczka i jeszcze ciekawszy widok.....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu zainteresowała nas kempingowa Felicja :D :lol: , ciekawe jakby się spało na jej dachu...

Obrazek

Obrazek

To miejsce upodobały sobie kampery 8O

Obrazek

A tu.....zostajemy :idea:

Obrazek
Ostatnio edytowano 22.02.2012 10:41 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.08.2011 06:40

Plaża była wspaniała :idea:, jedynym minusem było to, że nie było nigdzie cienia by schować nasze autko. Dlatego zostało kawałek dalej, pod dwoma ogromnymi drzewami a my z całym plażowym majdanem podeszliśmy sobie pieszo i rozłożyliśmy się strategicznym punkcie, w samym kąciku plaży, pod skałkami :D . Dość mocno wiało więc ten zabieg służył też ochronie przed wiatrem :cool: .

Obrazek

Obrazek

Gorąca , krystalicznie czysta woda, śliczny żwirek na plaży i na dnie, duże fale dobre do zabawy we wodzie, ładne widoki, mało ludzi, a własne, sprawdzone towarzystwo .... :wink: , cóż więcej potrzeba do tego by miło spędzić drugą połowę dnia?

Oboje opalamy się całkiem łatwo i szybko, poza tym słońce piecze niewyobrażalnie mocno 8O , dlatego większą część czasu spędzaliśmy w cieniu naszej parasolki. Mimo to, ku swemu zaskoczeniu stwierdziliśmy po pewnym czasie, że i tak się opalamy.... okazało się, że greckie słońce opala nawet w cieniu :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak spędzaliśmy czas aż do późnego popołudnia, wtedy pozostawiłem M z wszystkimi rzeczami przy plaży i poszedłem po samochód. Zajęliśmy dogodne miejsce z przeznaczeniem na nocleg :wink: i przyrządziliśmy sobie pyszny obiadek. Oprócz nas było już bardzo mało ludzi, ktoś odjechał, ktoś przyjechał na chwilę na wieczorną kąpiel. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy zobaczyliśmy zajeżdżający samochód naszych noclegowych towarzyszek z poprzedniej nocy 8O . Panie ponownie zaparkowały niedaleko nas, wymieniliśmy uśmiechy i pozdrowienia, i ponownie zaczęły rozbijać plażowy obóz... A więc spędzają czas podobnie jak my.... nie mogliśmy wyjść z podziwu, zwłaszcza że były to same kobiety z całkiem niedużą jeszcze dziewczynką. Ich zorganizowanie i konsekwencja bardzo się nam spodobały :idea: .

Wieczorem, gdy zapadły już całkowite ciemności poszliśmy sobie posiedzieć na plażę. Wiatr ucichł, morze szybko się uspokoiło, na horyzoncie rozbłysły światełka trzeciego półwyspu, Kassandry. Byliśmy prawie zupełnie sami....to był bardzo romantyczny wieczór :D .

c.d.n.
Ostatnio edytowano 22.02.2012 10:42 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 22.08.2011 07:03

Cudnie, cudnie, cudnie... i znowu zdążyłam zasiąść z kawką. Chciałabym tak jak Wy, kurcze, chciałabym ale wiem, że nie dałabym rady. Potrzebuję łóżka i łazienki, nie dałabym rady "mieszkać" w samochodzie. Chyba nie, może..? Nie wiem, stwarzam poza tym zbyt duży chaos wokół siebie, po 2 dniach nic byśmy już nie mogli znaleźć.

Piękne te plaże, a Wasz zakątek idealny :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2011 08:06

kulka53 napisał(a):Zdjęcia nie oddają wszystkiego, rzeczywistości te miejsca wyglądały jednak bardziej zniewalająco... a może to nasz wakacyjny nastrój sprawiał, że tak je widzieliśmy :roll:


No widzisz Paweł... a obawiałeś się, że rzeczywistość może znacznie odbiegać od tej z moich zdjęć z relacji :)

Pozdrawiam.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 22.08.2011 08:58

Prawdziwie wakacyjnie ... ładne miejsca i pełen relaks ! 8)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 22.08.2011 09:38

kulka53 napisał(a):Gorąca , krystalicznie czysta woda, śliczny żwirek na plaży i na dnie, duże fale dobre do zabawy we wodzie, ładne widoki, ...

sadysta :!: :D
pzdr :wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 22.08.2011 09:39

O, zachodnia Sithonia :D Mało w Grecji widziałam, ale zachodnie wybrzeże zapamiętałam tak jak Wy je pokazujecie - że jak się tak zboczy z głównej trasy to można wędrować od zatoczki do zatoczki i korzystać z uroków tych miejsc, tym bardziej, że tłumy faktycznie tam nie docierają:D

Lidia K napisał(a):Wyobrażam sobie jak przez ten rok Majka urosła a Tymon stał się bardzo odpowiedzialnym dobrym bratem.
No właśnie... w tym roku pierwszy raz nachodziły nas takie refleksje, że nasze dzieci to już nie maluchy :wink: Ale co do ich odpowiedzialności - to jeszcze dłuuuuuga droga :lol:

pozdrawiam
:D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.08.2011 09:43

Przepięknie!
Z Waszych zdjęć emanuje spokój, patrzę i się odprężam :)
Cudne miejsce znaleźliście.
shigella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 19.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shigella » 22.08.2011 12:07

kulka53 napisał(a):
Nasze drugie wakacje zbliżają się wielkimi krokami....


oooo, sjuper, a dokad drugie? nie doczytalam, i patrze wstecz a nie widze.

U nas pojawila sie malutka nadzieja wyjazdowa, ale to jeszcze ciiii, jutro sie okaze, czy urosnie, czy przeciwnie
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.08.2011 12:34

helen napisał(a):Chciałabym tak jak Wy, kurcze, chciałabym ale wiem, że nie dałabym rady. Potrzebuję łóżka i łazienki, nie dałabym rady "mieszkać" w samochodzie. Chyba nie, może..?

Wiem, wiem....
Większości to się nie mieści w głowie :?
I nam też się nie mieściło... do czasu, gdy ponad wygodę apartamentu przedłożyliśmy łatwość przemieszczania i możliwość bycia w tak wielu miejscach, codziennie gdzie indziej a przy okazji nie tracenia czasu na rozkładanie i składanie namiotu. Zresztą, doszliśmy też do wniosku, że trudniej jest znaleźć miejsce na namiot i samochód, niż tylko na samochód :lol:
Kamper nie wchodzi w grę, zresztą jest tak wielki, że nie wszędzie da się nim wjechać, kempingi nie są nam potrzebne, jest nas dwoje... stąd po latach doświadczeń taki sposób na wakacje :cool:

Interseal napisał(a):obawiałeś się, że rzeczywistość może znacznie odbiegać od tej z moich zdjęć z relacji :)

Fakt, nie spodziewałem się tego, że jest tam naprawdę ładnie :D
Może to jakiś wrodzony pesymizm :wink:
Ale zawsze lepiej jest być miło zaskoczonym, niż odwrotnie...

longtom napisał(a):sadysta :!: :D

Na pocieszenie powiem, że nie zawsze i wszędzie było tak fajnie :?
Ale prawie :wink:

Tymona napisał(a):Mało w Grecji widziałam, ale zachodnie wybrzeże zapamiętałam tak jak Wy je pokazujecie - że jak się tak zboczy z głównej trasy to można wędrować od zatoczki do zatoczki i korzystać z uroków tych miejsc, tym bardziej, że tłumy faktycznie tam nie docierają :D

No to najwyższy czas zobaczyć Grecji więcej :idea: :D
I to nie tylko w relacjach forumowiczów, choć to też świetna metoda podróżowania :lol: . Ale te relacje to tylko tęsknoty za nieznanym rozbudzają... i dlatego tak je lubię :D
ten fragment wybrzeża Sithonii jest naprawdę fajny, a co ważne, łatwo dostępny. No i efektem tego "środkowy palec" zaskoczył nas bardzo na plus :D
maslinka napisał(a):Przepięknie!
Z Waszych zdjęć emanuje spokój, patrzę i się odprężam :)
Cudne miejsce znaleźliście.

Coś czuję, że "zdrada" Chorwacji coraz bliżej :wink: :lol:
Kajak w GR też bardzo się może przydać :idea:

shigella napisał(a):oooo, sjuper, a dokad drugie? nie doczytalam, i patrze wstecz a nie widze.

U nas pojawila sie malutka nadzieja wyjazdowa, ale to jeszcze ciiii, jutro sie okaze, czy urosnie, czy przeciwnie

To trzymam kciuki, żeby się udało :!:

A my, oczywiście nie może być inaczej, 2 września na 3 tygodnie do Grecji :idea: :D

Pozdrawiam wszystkich :D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 22.08.2011 12:48

Wy to jednak macie talent do wynajdywania miejsc wyjątkowych i praktycznie pustych :D 8O :!: No tak, ale doświadczenie robi swoje :) Taki namiot jak ten na zdjęciu, na felicji przez jakiś czas chodził mi po głowie, ale ten 'typ' kosztuje zbyt wiele... :?

pozdr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.08.2011 13:21

mariusz-w napisał(a):Prawdziwie wakacyjnie ... ładne miejsca i pełen relaks ! :cool:

W Grecji, a przynajmniej w tym rejonie, jest znacznie mniej miejsc do zwiedzania niż w Rumunii :wink: , to dlatego :D
A serio to faktycznie dawno nie mieliśmy takiego mało męczącego urlopu :lol:

janusz.w. napisał(a):Wy to jednak macie talent do wynajdywania miejsc wyjątkowych i praktycznie pustych :D 8O :!: No tak, ale doświadczenie robi swoje :) Taki namiot jak ten na zdjęciu, na felicji przez jakiś czas chodził mi po głowie, ale ten 'typ' kosztuje zbyt wiele... :?


Talent poparty wiedzą z map google oraz tęsknotą za pustką :wink: :lol:

Takie namioty, co prawda na innych autach niż fele, widzieliśmy jeszcze kilkukrotnie w GR, nawet na tej właśnie plaży na której byliśmy zainstalowała się jakaś przedwiekowa terenówka na niemieckich numerach z podobnym "ustrojstwem". Pomysł ktoś kiedyś miał nie najgorszy na taki patent, ale ja jakoś nieszczególnie miałbym ochotę spać "na wysokości" . No i jeszcze jak mówisz, że koszty wysokie :? to tym bardziej....

Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.08.2011 13:55

Były kiedyś tak przebudowywane Polonezy ...

Pewnie dziś tanio by wyszło, tylko, zdaje się, koszt remontu i strach,
co się popsuje byłby większy, niż oszczędności z taniego zakupu.

Można też i tak, ale, w waszym przypadku, to, mz, za szerokie.
Ograniczałoby was w podróżach :D

Pozdrawiam
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 22.08.2011 15:32

VW Bus California albo Westfalia :) Tak sobie właśnie ostatnio pomyślałem, że takie auto właśnie doskonale by się sprawdziło na Wasze wyprawy i przyznam że marzy mi się właśnie taka T5 ale na razie to baaaaardzo odległe marzenia ;)
Pozdrawiam
shigella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 19.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shigella » 22.08.2011 18:33

kulka53 napisał(a): ie mieści w głowie :?
I nam też się nie mieściło... do czasu, gdy ponad wygodę apartamentu przedłożyliśmy łatwość przemieszczania i możliwość bycia w tak wielu miejscach, codziennie gdzie indziej a przy okazji nie tracenia czasu na rozkładanie i składanie namiotu. Zresztą, doszliśmy też do wniosku, że trudniej jest znaleźć miejsce na namiot i samochód, niż tylko na samochód :lol:
Kamper nie wchodzi w grę, zresztą jest tak wielki, że nie wszędzie da się nim wjechać, kempingi nie są nam potrzebne, jest nas dwoje... stąd po latach doświadczeń taki sposób na wakacje :cool:


dodam, ze taka opcja jest znacznie przyjemniejsza w miejscach o cieplym klimacie...po tygodniu w chlodku i deszczyku trudniej jest pomyslec cieplo o nastepnej nocy pod namiotem/w aucie. Przy czym noc jak noc ale ta cala oprawa tj gotowanie mycie etc, brzydnie dosc szybko gdy trzeba to robic szczekajac zebami :)
co do auta zdecydowanie przyznaje racje - szybciej, cieplej, miejscowo-oszczednie :) jedynie co, to co jakis czas chce sie pospac w pozycji swobodnie horyzontalnej bez ograniczen (zalezy od stopnia rozkladania sie siedziska w aucie)


kulka53 napisał(a):To trzymam kciuki, żeby się udało :!:

A my, oczywiście nie może być inaczej, 2 września na 3 tygodnie do Grecji :idea: :D


dzieki, trzymaj poprosze! sie bedzie decydowac wkrotce
aaaa, Grecja cd? teraz bardziej zwiedzaniowo niz relaksowo, czy tak Wam sie spodobaly urocze zakatki plazowe ze powtorka w innym miejscu z tego scenariusza?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 167
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone