Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Adriatyk czy Solaris

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BaWa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 17.08.2003
Adriatyk czy Solaris

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaWa » 01.01.2008 14:01

Proszę stałych bywalców o opinie który Waszym zdaniem kemping lepszy.(jak w tytule)-chodzi o warunki, położenie. Dodam,że wybieram się z dość dużą przyczepa i raczej jestem skazana na molochy ;-)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.01.2008 14:26

Zablace jest kameralne i ciche. Polaris to Międzyzdroje, blichtr, tłumy i ciasnota. Widziane w 2007 okiem spacerowicza. Nie było gdzie palca wepchnąć. Znajomy był obok wlaśnie w Zablace po raz któryś i sobie chwali. Kiedyś zaliczyl Solaris, ale się wyleczył....
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.01.2008 13:59

:D to ma być Solaris, Adriatyk czy Zablace...???
Zablace jak rozumiem na Krk'u?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.01.2008 14:44

ally napisał(a)::D to ma być Solaris, Adriatyk czy Zablace...???
Zablace jak rozumiem na Krk'u?

To jest Solaris

http://www.solaris.hr/hr/misc/main_virtual_tour.php


Myślałem, że chodzi o ten
Pod tymi drzewami jest camping.
http://www.adriagate.com/pl/chorwacja-m ... e-(Sibenik).aspx
anetka1011
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) anetka1011 » 02.01.2008 16:14

Zablace jest nie tylko na Krku, ale też koło Sibenka. I własnie ten koło Sibenika jest bardzo fajny, cichy, mały, zadrzewiony i tani. Solaris jest, jak dla mnie, okropny, natomiast Adriatik koło Primostenu jest duży, ale bardzo ładny i zadbany, lecz ciężko tam o fajne miejsce, a i ceny też wysokie.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 02.01.2008 19:31

BaWa napisał(a):Proszę stałych bywalców o opinie który Waszym zdaniem kemping lepszy.(jak w tytule)-chodzi o warunki, położenie. Dodam,że wybieram się z dość dużą przyczepa i raczej jestem skazana na molochy ;-)

Wiadomo są różne gusta i preferencje i to co dla jednego jest dobre niekoniecznie spodoba się innemu. Kilkakrotnie to przerabiałem jeśli chodzi o camp w CRO.
Moim skromnym zdaniem - camp SOLARIS jest odpowiednim miejscem dla osób z dużą przyczepą camp. ( w miarę łatwy dojazd dla przyczep z np magistrali adratyckiej i autostrady, miałem okazje rozmawiać z bywalcami przyjeżdżającym z przyczepami camp. i ten właśnie argument był dla nich bardzo ważny)Zawsze znajdzie się jakieś miejsce ( jest to moloch ). Camp jest dobrze wyposażony tj liczne sanitariaty, lodówki , basen , sklep itp, jest czysto. Wydaje mi sie że również cena jest konkurencyjna jak na dobrze wyposażony camp.
CAMP ZABLACE położony klika km dalej ,jest według mnie ładniej położnonym i kameralnym miejscem ale już niekoniecznie dla dużych przyczep ( trochę stromo i w sumie mało miejsca ).
Jest tylko jedno ale ( bardzo subiektywna opinia ) okolica ta w promieniu kilku kilometrów jest jednym z mniej ciekawych miejsc na wybrzeżu dalmatyńskim. Teren płaski, oddalony od gór i czego bardzo nie lubię, to bliskie sąsiedztwo ( dot. SOLARIS ) kilku dużych hotelii.
Jak napisałem powyżej teren raczej mało ciekawy ale miło wspominam 3 dniowy pobyt na SOLARISIE z zaznaczeniem że raczej już tego miejsca nie odwiedzę.
Jeśli chodzi o ADRIATIC w PRIMOSTENIE ( nie nocowałem na nim ale oglądałem, znam wiele opinii choćby z tego forum, w czerwcu ubiegłego roku przebywał tam mój kolega. Opinie przeważnie są laurkowe, świetnie polożony (na cyplu), faja plaża, blisko do atrakcyjnego PRIMOSTENU, mnie jednal zawsze zniechecała bardzo wysoka cena.
Ot opinie.... nie do końca można sie nimi sugerować, trzeba pojechać i samemu wyrobić sobie zdanie.
GAJUS
anetka1011
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) anetka1011 » 02.01.2008 19:47

Zastanawiam się, w którym miejscu w Zablace jest stromo, byłam tam kilka razy i nie zauważyłam tego. No i wydaje mi się, że nawet na dużą przyczepę jest tam sporo miejsca.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.01.2008 19:51

anetka1011 napisał(a):Zastanawiam się, w którym miejscu w Zablace jest stromo

Od strony portu w kierunku do solarisa....
anetka1011
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) anetka1011 » 02.01.2008 20:14

hmmm.... dla mnie tam wszędzie jest płasko...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.01.2008 20:20

BaWa napisał(a):Proszę stałych bywalców o opinie który Waszym zdaniem kemping lepszy.(jak w tytule)-chodzi o warunki, położenie. Dodam,że wybieram się z dość dużą przyczepa i raczej jestem skazana na molochy ;-)


Obrazek

Cennik Zablace-Sibenik (do pobranie na stronie)

Cennik Solaris-Sibenik

Cennik Adriatic-Primosten

BaWa - kempingi te leżą w odległości od. 25 km od siebie :D

Obrazek

Możesz wstąpić na każdy z nich , zacznij od Zablace, następnie zobacz Solaris i pojedź na Adriatic pod Primosten. Jak Adriatic Ci się spodoba, to tam postawisz przyczepę, a jak nie to wrócisz pod Sibenik.
Któryś z kempingów na pewno spełni Twoje oczekiwania.
Mnie najlepiej podoba się Adriatic na którym byłem 2 razy
(otwarte morze i przez to orzeźwiająca bryza)

Obrazek

Zablace i Solaris leżą w kanale sibenickim
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.01.2008 20:32

Ahhh czyli mówimy o nieco innym rejonie :D W takim razie ja mogę wypowiedzieć się jedynie co do Adriatic'a - uważam, że to bardzo dobry kemping, zacieniony, dobrze położony, blisko Primosten a przy okazji także z fajnymi plażami. Dla mnie na plus.
Przyłączę się do tego co pisał wyżej Janusz => skoro kempingi leżą tak blisko siebie warto zajrzeć i wybrać coś zgodnie ze swoimi upodobaniami.
BaWa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 17.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaWa » 02.01.2008 20:41

Bardzo dziękuje Wszystkim, którzy włączyli sie do dyskusji.Nie chce nikogo faworyzować ;-) ale są wśród Was osoby które posłuchałam ostatnim razem i całkiem dobrze na tym wyszłam :D :D pewnie i tym razem tak będzie...resztę okaże się na miejscu.a tym czasem zagłębiam się w lekture forum.Pozdrawiam Was moi :oops: mili
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
stromo, trochę stromo, płasko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 02.01.2008 21:02

anetka1011 napisał(a):Zastanawiam się, w którym miejscu w Zablace jest stromo, byłam tam kilka razy i nie zauważyłam tego. No i wydaje mi się, że nawet na dużą przyczepę jest tam sporo miejsca.


Nie napisałem, że stromo tylko trochę stromo.....ale i tak nie miałem racji. Dotarłem do swoich zdjęć. Na lewo od sanitariatów patrząc od strony morza nie jest płasko ale też nie trochę stromo a raczej łagodny spad w stronę morza. Po prawej stronie natomiast jest prawie płasko.
Czasem pamięć zawodzi ale suchając opinii kilku osób ( w szczególności tych którzy dobrze znają dane miejsce , w tym przypadku anetka 1011)można ustalić stan faktyczny.
Pozdrawiam GAJUS
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.01.2008 21:06

Jest nierówno lub jak kto woli tarasowato....
:mrgreen:
anetka1011
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) anetka1011 » 02.01.2008 22:04

FUX napisał(a):Jest nierówno lub jak kto woli tarasowato....
:mrgreen:

samo zejście do morza jest trochę w dół i tam rzeczywiście nie wjedzie się przyczepą, ale poza tym cały teren campingu jest płaściuteńki i jest mnóstwo fajnych miejsc na przyczepy.
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Adriatyk czy Solaris
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone