Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002
GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 05.12.2007 18:21

W tym temacie jest bardzo dużo do powiedzienia,wymienienia się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat sprzętu do nawigacji,jak również oprogramowaniem,mapami i ich wersjami.Zapraszam do Wspólnego redagowania tego ciekawego wątku na temat nawigacji GPS,dzielenia sie swoimi spostrzeżeniami,a w szczególności informacjami o punktach POI w drodze do i samej Chorwacji.W tym wątku podajemy również linki do stron o GPS i POI.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 05.12.2007 18:33

Jako pierwszy podam linki do stony o GPS i temacie wokół nawigacji,sprzętach,programach,mapach,polecam forum,niektórym z Nas już bardzo dobrze znane:
www.pdaclub.pl
Strona,która szybko sie rozwija,traktująca temat punktów POI w formatach,chyba do wszystkich typów oprogramowania i co najważniesze,dotyczy również POI w krajach tranzytowych do i samej Chorwacji:
www.poiplaza.com
Dzisiaj sprawdzilłem z tej strony punkty POI dot. wifi w PL,SK,H,SL i HR,na trasie przez Budapeszt.Na sucho są wyświetlane,więc myśle,że można będziez nich w przyszłości skorzystać.
mruczycho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.06.2006
gps poi

Nieprzeczytany postnapisał(a) mruczycho » 05.12.2007 20:27

arten
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 08.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) arten » 05.12.2007 22:14

Uważam że dokładność map GPS-owych Chorwacji pozostawia wiele do życzenia.Na przykład porównywanie map z serii TomToma i Automapy 4 wypada dość kiepsko jeśli chodzi o dokładność odwzorowania pobocznych dróg ponieważ oba te populane programy korzystają z tych samych źródeł map firmy TeleAtlas (czy jakoś tak).Z ciekawości porównywałem te same miejsca w urządzeniach u znajomych i były identycznie nakreślone :roll: Pokrycie Chorwacji to jakieś czterydzieści kilka procent.Pozostaje tylko poczekać na zwiększenie dokładności tych bardzo popularnych w Polsce programów.
Witold P.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 06.12.2007 12:46

arten napisał(a):Uważam że dokładność map GPS-owych Chorwacji pozostawia wiele do życzenia.Na przykład porównywanie map z serii TomToma i Automapy 4 wypada dość kiepsko jeśli chodzi o dokładność odwzorowania pobocznych dróg ponieważ oba te populane programy korzystają z tych samych źródeł map firmy TeleAtlas (czy jakoś tak).Z ciekawości porównywałem te same miejsca w urządzeniach u znajomych i były identycznie nakreślone :roll: Pokrycie Chorwacji to jakieś czterydzieści kilka procent.Pozostaje tylko poczekać na zwiększenie dokładności tych bardzo popularnych w Polsce programów.


Już gdzieś wcześniej o tym pisałem. Zaundowałem sobie na wyjazd do Chorwacji urządzenie do nawigacji PDA Mio 550m.Obłożyłem się mapami nawigacyjnymi i w drogę.
Podsumowanie:
Na Polskę najlepsza AutoMapa.
Na Chorwcję najdokładniejsza jest Mireo.
W Mireo brakowało mi punktów użytkownika,natomiast siatka dróg BEZKONKURENCYJNA!!.Przy pomocy tego programu wjechałem samochodem na "Srd".Dla porównania w najnowszej AM v4.12 pokazuje idiotyzmy typu zakaz ruchu.Żeby jednak było w temacie ......Jaki program ma lepszą siatkę dróg na Chorwację od Mireo.Ja miałem wgraną wersję 1.5 :hut: :papa:
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 06.12.2007 17:14

Z nowinek w swiecie GPS,pokazala sie nowa wersja beta AutoMap-y 4.5.
Zmiany do poprzedniczki to:
Dodano:

"W widoku 3D mozliwosc wyswietlania budynkow 3D (bryl) w 34 najwiekszych miastach i aglomeracjach.
Opcja "Info" w menu kontekstowym prowadzaca do dodatkowych informacji turystycznych wbudowanych w POI.
Mozliwosc ustawienia punktow START i KONIEC na jednym segmencie drogi, tak by mozliwy byl powrot trasy do punktu startu.
Pytanie o usuniecie niezaliczonych punktow PRZEZ z poprzedniej trasy przed wyznaczeniem trasy do nowego celu.
Klawiatura "telefoniczna" - nowy typ klawiatury wzorowanej na klawiaturach telefonicznych ulatwiajacy obsluge programu palcem nawet na urzadzeniach z bardzo malym ekraniem.
Mozliwosc przestawiania punktow trasy przy pomocy polecen kopiuj/wklej.
Duze ikony ulatwiajace obsluge palcem w menu podrecznym.
Nowa kategoria POI: Lasy Panstwowe
Obsluga oplat za drogi w postaci winietek.

Zmiany:
Odcinki odblokowane na mapie przez uzytkownika oznaczone sa odrebnym kolorem.
Nowe zasady okreslania czasu trwania blokad umozliwiaja m.in. zalozenie blokady czynnej "do jutra".
Odroznienie kolorystyczne juz przejechanego fragmentu trasy.
Punkty adresowe wyswietlane sa jedynie przy malych predkosciach oraz w poblizu punktow START, PRZEZ i KONIEC. Zmniejsza to ilosc elementow rozpraszajacych podczas jazdy i jednoczesnie poprawia plynnosc zmiany widoku mapy.
Silniejsze filtrowanie bladow w sladach GPS przy ich wyswietlaniu.
Wyszukiwanie i automatyczne podpowiadanie listy znalezionych miast i ulic rozpoczyna sie po wpisaniu drugiego znaku i z dodatkowym opoznieniem umozliwiajacym szybkie wpisanie od razu kilku znakow rowniez na urzadzeniach o mniejszej szybkosci dzialania.
Automatyczne ukrywanie klawiatury ekranowej kiedy lista wynikow wyszukiwania miesci sie na ekranie.
Znaczne przyspieszenie liczenia bardzo dlugich tras oraz tras konczacych sie w poblizu najgestszych aglomeracji takich jak np. Paryz.
Rozbudowany algorytm znajdowania trasy optymalnej.
Zmiany w ustawianiu punktow trasy na drogach platnych i promach w sytuacji zmian w ustawieniach ze strony uzytkownika.
Po kliknieciu w panelu pilota na ETA (spodziewany czas dotarcia) pokazany zostaje najpierw fragment trasy w oddaleniu a nastepnie cala trasa.
Do mozliwych zachowan programu po wyznaczeniu trasy dodany wariant, w ktorym zmiana trasy w ogole nie zmienia widoku mapy.
Poprawki w synchronizacji czasu z GPS oraz dostosowanie do urzadzen z Windows CE z bledem obslugi zmiany czasu na letni/zimowy.
Dostosowania programu do dzialania na nowych modelach urzadzen nawigacyjnych.
Poprawiona widocznosc granic panstwowych w zblizeniach.
Liczne poprawki i udoskonalenia m.in. w wyszukiwaniu miast i ulic, nawigacji, wizualizacji mapy, obsludze duzych plikow POI.
W ostrzeganiu zwiekszona zostala liczba dostepnych ustawien minimalnej predkosci."
Obrazek

Obrazek

Jak dla mnie fajnie wyglada,cos ala iGO 8,tylko dotyczy 34 miast.
Fajna strona o GPS wraz z forum:
http://blogn.pl/
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 06.12.2007 17:31

Ja również używam palmtopa MIO P550.W te wakacje jechałem do Chorwacji przez Słowacje,Węgry-Budapeszt,autostrada na wyspe Pag.Na Pagu nie bylo apartamentów,więc pojechaliśmy do Omisia Nemira.Przez całą drogę jechałem na iGO 2006 Plus,super program,choćby dlatego,ze łatwy w modyfikacjach i konfiguracji,ale MioMap 3.2 jeszcze łatwiejszy.Program nie pomylił sie ani razu,tylko dwa razy przez chwile bylem w białym polu.Na Węgrzech,na nowych autostradach przy Balatonie,nie zdążyli uzupełnić oddannych odcinków,dokładnie jednego.Drugi raz w Chorwacji,tez na nowej autostradzie za Splitem,tez nie uzupełnili,ale zaraz jak zjechałem z autostrady na Blato Na Cetini pokazała się trasa do Omisia.Podoba mi sie iGO czy MioMap,bo jak sie jedzie w trasie,to mam pokazane na ekranie,że jestem,przejeżdżam np. przez las,jest zielono,a ostatnio testowałem Automape 4.1.2 od kolegi i w trasie jest tylko trasa i biało wokół trasy,tak troche łyso.Nie miałem okazji więcej przyjżeć się temu programowi,ale dla dobra forum,postaram sie nadrobic to w najbliższym czasie.
mruczycho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.06.2006
Gps Topograficzne Mapy Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mruczycho » 07.12.2007 22:10

Kto ma ochote zobaczyc okolice nie z mapy samochodowej to tu http://www.avijacijabezgranica.com/karte/ są mapy topograficzne Chorwacji albo całej byłej Jugosławi.Częśc map jest skalibrowana pod oziexplorera.Jak to wygląda w praktyce jest dobrze opisane na stronie
http://gpsmaniak.com/ kopalnia wiedzy o GPS.
mruczycho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.06.2006
gps poi

Nieprzeczytany postnapisał(a) mruczycho » 09.12.2007 10:41

Strona o trasach, poi ,współrzędnych łącznie ze zdjęciami. http://www.gpsies.de/home.do#7|44.466244|16.461248
.sikor.
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 28.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .sikor. » 29.01.2008 17:50

Witam,

...a może ktoś używał użądzenia firmy GARMIN?
Mam mapę CITY NAVIGATOR EUROPE v9, na sucho jak sprawdzałem nie wygląda to źle ale niewiem co z praktyką...

A tu jest też dużo informacji na temet właśnie GARMINÓW i map:
http://www.garniak.pl/

POZDRAWIAM :papa:
luk_ufo
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2008
Pytanko o Destinatora

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk_ufo » 15.02.2008 15:18

Witam

Zadałem to pytanie na innym forum, dopiero później doczytałem, że jest tu specjalne forum o GPS. Więć ponawiam pytanie.
Może ktoś jeździł po Chorwacji z Destinatorem 6. Jak się sprawdza i drugie pytanko gdzie zdobywacie mapę Cardinale 2.1 lu nowszą (nikt z fachowców o niej nie słyszał, a i na neciku jakoś jej nie ma).
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 15.02.2008 21:38

Z Destinatorem nie mam doswiadczenia,ale tego co szukasz,czyli Cardinale,sa na tej stronie:
http://kenny2.globalnet.hr/mireo.hr/default.aspx?id=62
Sa to pewno wersje demo,ale do testowania na miejscu w Chorwacji sie moga przydac.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008
Mio 710c

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 19.02.2008 21:16

Ja z kolei używam MIO 710C a byłem w Bosni i Chorwacji w czerwcu 07, przez Wieden, Graz i Maribor. Wtedy były jeszcze starsze mapy z sygnaturami częściowo z 2006 roku. Obecnie mam najnowsze wersje Europy Wschodniej, podobno dużo lepsze. Zobaczymy w tym roku.

Ale co do samych map: nigdy nie wybieram się za granicę wyłącznie z GPS. Dokładne mapy drukowane są super, to tak jak trzymać w ręku stickera i starą płytę winylową! No i praktyczne jest kiedy chcesz zobaczyć większy kawałek ziemi. Moja Ania (taki jest głosik) czasami przy przepaści komenderowała "skręć ostro w lewo" oczywiście w przepaść. Ale używając znaków (rzadkie lub bardzo rzadkie) w Bośni, mapy papierowej i MIO dotarłem do największych wioch, skąd pochodzi część mojej rodziny (to ta słynna reemigracja z Bośni w 1947 roku). [fotoski na http://www.talent.org.pl/Czytelnia/Gale ... index.html

Aha . pierwszy raz na forum WITAM, ale trochę Was znam bo od jakiegoś czasu czytam.
Marek
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 20.02.2008 06:31

Zgadza sie,nigdy nie mozna ufac do samego konca "gadajacej mapie",aczkolwiek ja po zakupie palmtopa z GPS,a bylo to 1.5 roku temu,usunalem wszystkie mapy z samochodu,te papierowe i narazie nie zawiodlem sie.Uzywam iGO 2006.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 20.02.2008 08:41

Pojawiła się nowa mapa Chorwacji do I-go, jest już nowy odcinek autostrady. Poruszałem sie z tym systemem 3 razy Polska-Słowacja-Węgry-Chorwacja bez uwag OK.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone