Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2007: Bielsko-Biała - Drašnice/Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
2007: Bielsko-Biała - Drašnice/Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.09.2007 10:04

Witam wszystkich!
Ale sie fajnie pisze z ichniejszej klawiatury :-). Januszu Ribolovacu, strazniku poprawnosci jezyka - wybacz :)
Pisze ten post z kafejki w Makarskiej. Docelowo osiedlismy w Drašnicach, miescie bezpanskich kotow :D tam jednak internetu ani sladu...
Własnie załamała sie pogoda i dzisiejszy dzien przeznaczylismy na zakupy i objazd okolicznych miasteczek. Pojutrze ma sie poprawic wiec startujemy na Hvar.
Co do trasy, to jechalismy z soboty na niedziele. Droga przez Czechy Austrie, Słowenie... jescze nigdy nie przejechałem jej tak płynnie. Ani jednego przestoju, poza przystankami na siku :).

No nic bede konczył. Pozdrawiam wszystkich na forum. Postaram sie jeszcze cos napisac stad przy okazji, a po powrocie sklecic mała relacje.
Pozdrav!!!

Podobno w Bielsku było dzis rano 5 stopni... o zgrozo!!!!
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 04.09.2007 10:43

Co prawda nie w Bielsku, ale niedaleczko- stopni 10 w samo południe, więc rano pewnie było chłodniej.

Baw się :)

P.s. "Wreszcie załamała się pogoda" he he 8)
Joker_28
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 554
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joker_28 » 04.09.2007 14:49

Życzę SŁONECZNYCH wakacji w Drasnicach i na Hvarze !
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 05.09.2007 10:08

tak przy okazji w Makarskiej jest darmowy net radiowy. konkretnie w okolicach portu, zaraz kolo duuuuzego parkingu. przy promenadzie jest kafejka /tak przynajmniej glosila reklama/ i udalo mi sie tam zlapac siec darmowa poprzez palmtopa
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.09.2007 11:37

Interseal napisał(a):Witam wszystkich!
Ale sie fajnie pisze z ichniejszej klawiatury :-). Januszu Ribolovacu, strazniku poprawnosci jezyka - wybacz :)

Pozdrav!!!

Podobno w Bielsku było dzis rano 5 stopni... o zgrozo!!!!


Wywołany do tablicy wybacza :wink: :D :papa:

Prognoza szczegółowa Bielsko Biała 5.09.2007

Teraz godz.14-20
Temp.: 9 °C
Ciśn.: 1013 hPa
Wiatr: 8 km/h
Śnieg: 0.0 mm
Deszcz: 4.2 mm

Wkrótce godz.20-02
Temp.: 8 °C
Ciśn.: 1007 hPa
Wiatr: 2 km/h
Śnieg: 0.0 mm
Deszcz: 5.1 mm
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.09.2007 08:45

Witam ponownie!
Dziekuje wszystkim za zyczenia. Przydadza sie, nad Jadranem pada i wieje. temperatura zraka 14 stopni.

Dzisiejszy post pisze z Mostaru, skad wsystkich pozdrawiam, a wiadomosci o deszczu mam od zony, ktora została w Drašnicach.
W Mostarze jeszcze cicho i spokoj. Stragany jeszcze nie rowiniete, na moscie byłem przed godzinka sam. Robi wrazenie, cho wiadomo jak to jest ze spełnionymi marzeniami....
Jechałem tutaj przez Tučepi, Vrgorač i pozniej pomniejsze bosniackie miasteczka. Na przejsciu nawet celnik z budki nie wyszedł. Trasa wolniejsza, gorska i wjezdza sie z drugiej strony miasta i do mostu troche trzeba kluczyč, jednak jak ktos znudzi sie chwilowo Jadranem :) (jak ja) , to mozna jechac tedy.
huuuuu... chyba zaraz lunie....
Niebo czarne a Neretva jak z prospektow i zdjec - szafirowa...
No nic zmykam.

Iwonko_PB - pogoda sie zalamala i to nie na "He he" :D

Jocker 28 - dzieki. Hvar odpadł. No moze jakis fish picknic do Jelsy i powrot.

Fokstrot - dzieki za informacje, poszukam, sprawdze.

Januszu - jeszcze trzy dni temu moglbys mnie straszyc takimi prpgnozami. Dzis pasuje ona jak w pysk strzelil do Chorwacji :) tylko trzeba wiatr dopisac :?

Pozdrav Svima!
rafalopat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalopat » 06.09.2007 10:28

Ja wyjechałem z Hvaru 30.08 i naprawdę pogoda na Makarskiej się załamała tzn zero słońca dwa dni i deszczyk. Namiot w dordze powrotnej w Basko Polje rozłożyliśmy i od razu zaczęło padać. Na drugi dzień po słońcu ani widu ani słychu. W powrotnej drodze przy pierwszym tunelu grad jakiego w życiu nie widziałem - autentycznie bałem sie o samochód, kulki centymetrowe. Z makarskiej w jeden dzień na Hvar nie polecam - nie zdążycie. Prom, potem słynna trasa ;) no a jeszcze warto byłoby Jerolim na Pakleni Otoci odwiedzić hehehe. Dla mnie osobiscie Hvar i Jelsa są super - bardzo mi się podobało w tym roku. Jedyne przykre to ceny wyższe niż na Makarskiej no i POŻAR na Hvarze o którym nikt tu nie wspomina. Spałiło się chyba wszystko na płd od tunelu Pitve. Piękna plażyczka przed tunelem na nowej ceśta jednego dnia piękna, zielona a w dniu powrotu płonące zgliszcza (mam zdjęcia tego dramatu). Własciciel domu w zatoczce uznany był przeze mnie za szczęściarza dziś ma wokół tylko zgliszcza.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.09.2007 14:26

Interseal cieszę się że odwiedzasz "moje" tegoroczne strony. Trasa górska do M. jest super, a Neretwa - ten kolor :o . A propos - mimo że chłodno - goście nadal skaczą ? Pogoda powinna się jeszcze poprawić - napisz co jeszcze w planie do zwiedzenia.
Pozdrav(ki)
Kasi@
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasi@ » 14.09.2007 11:00

Byłam na Hvarze podczas tych pożarów, rzeczywiście niewesoły gdzieniegdzie widok, ale nie spaliło się tak bardzo wszystko za tunelem Pitve. Jechaliśmy sobie tam skuterkiem i część tej trasy nie wyglądała ciekawie, zgliszcza i nieprzyjemny zapach pogorzeliska.... Widziałam, ten "szczęśliwy" dom tkwiący pośrodku wypalonych połaci.... Ale zostało tam jeszcze niemało piękna i zieleni :-) Na szczęście!
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 14.09.2007 12:16

Witam.
Trochę zaniepokoiła mnie wiadomość o pożarze na Hvarze.
Tzn. że co... Ivan Dolac, Zavala, Jagodna, Sv.Nedjelja są spalone?
dora
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dora » 14.09.2007 12:17

Hvar! Byłam tam parę lat temu :) To miasto, które zrobiło na mnie najwieksze wrażenie i nabrdziej je polubiłam z tych wszystkich chorwackich, w których dotychczas byłam. Mam nadzieję ze jeszcze tam kiedyś wrócę.. moze za rok :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2007 10:34

Witam!
Tym razem już z domu. Wróciliśmy przed godzinką, rozpakowaliśmy graty i kładę się spać... cała noc za kółkiem.
W telegraficznym skrócie:

0. Przyjazd - szybko i płynnie
1. Zakwaterowanie - Drašnice 02 - 14.09.
2. Mostar - Buberku, skakaczy na moście nie widziałem choć siedzieli u siebie w klubie, może po południu...
3. Kravica
4. Śnieg i mróz na Sv. Jure
5. Trochę delty Neretwy - żab już nie było w menu :? :), trzygodzinny spływ tratwą po moczarach: 500 kn - jeszcze mnie nie stać.
6. Ploče i pyszna lignja na žaru
7. Hvar - Jelsa - z fish picknickiem - niestety tylko tyle
8. Brač - Bol - deja vu z 2006 roku
9. Parasailing - żadne emocje :?
9a. Wyjście w góry - emocje większe i widoki także.
10. Omiš - deja vu z 2006
11. Plitvička Jezera - woda dopisała na wodospadach - nie dziwię się :? :D
12. Jeszcze lepsza lignja niż w Ploče - w grill barze Aries w Rakovicy
13. Powrót - jeszcze szybciej i płynniej niż przyjazd, choć Słowenia w deszczu.
14. Byłem oklejony - żadnych oklejonych samochodów na trasie nie spotkałem.

Tymczasem Dobrej Nocy wszystkim!
Pozdraviam.
Interseal.
dora
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dora » 17.09.2007 01:22

..chyba nie do końca jestem w temacie... OKLEJONY... o co chodzi?
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 17.09.2007 05:42

Interseal napisał(a):2. Mostar - Buberku, skakaczy na moście nie widziałem choć siedzieli u siebie w klubie, może po południu...


Jeżeli siedzieli w samych slipkach, to może jeszcze skakali :D :wink:
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 17.09.2007 05:52

Witam.
Co z tym Hvarem?
Tzn. że co... Ivan Dolac, Zavala, Jagodna, Sv.Nedjelja są spalone?
Jeśli możesz to prześlij mi zdjęcia.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam

rafalopat napisał(a):Ja wyjechałem z Hvaru 30.08 i naprawdę pogoda na Makarskiej się załamała tzn zero słońca dwa dni i deszczyk. Namiot w dordze powrotnej w Basko Polje rozłożyliśmy i od razu zaczęło padać. Na drugi dzień po słońcu ani widu ani słychu. W powrotnej drodze przy pierwszym tunelu grad jakiego w życiu nie widziałem - autentycznie bałem sie o samochód, kulki centymetrowe. Z makarskiej w jeden dzień na Hvar nie polecam - nie zdążycie. Prom, potem słynna trasa ;) no a jeszcze warto byłoby Jerolim na Pakleni Otoci odwiedzić hehehe. Dla mnie osobiscie Hvar i Jelsa są super - bardzo mi się podobało w tym roku. Jedyne przykre to ceny wyższe niż na Makarskiej no i POŻAR na Hvarze o którym nikt tu nie wspomina. Spałiło się chyba wszystko na płd od tunelu Pitve. Piękna plażyczka przed tunelem na nowej ceśta jednego dnia piękna, zielona a w dniu powrotu płonące zgliszcza (mam zdjęcia tego dramatu). Własciciel domu w zatoczce uznany był przeze mnie za szczęściarza dziś ma wokół tylko zgliszcza.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
2007: Bielsko-Biała - Drašnice/Hvar
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone