Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biograd na moru

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ZAJEC
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5420
Dołączył(a): 11.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAJEC » 27.04.2008 12:35

Hej bibinjka Biograd na Moru to nie tylko kasa to rownież wspaniałe mecze pilki wodnej w swietle jupiterów to mozliwośc poplyniecia łodzią podwodną to konoba u Jośki to wreszcie bardzo stary cmentarz na którym znalazłem nagrobki z XVII wieku ,mozna odbyc bardzo piekny spacer do św.Filip i Jakov i zobaczyć po drodze piekne piaszczyste klify(nota bene spotkałem tam konsula USA w Chorwacji)nie mozna tez zapomnieć o wyprawach na Pasman promem Kijevo-10 kun w jedna stronĘ.Mozna by jeszcze długo o Biogradzie ale najlepiej to pojechać osobiscie.A pizza i lazanie jest tam rzeczywiście pyszna :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.04.2008 12:45

Amelka napisał(a):Pasjonuje mnie Biograd. Z wielu względów. Chciałbym usłyszeć Wasze komentarze do tej miejscowości i jej okolic.


:)) następna zakochana w Chorwacie??
Bylam na wakacjach w Biogradzie w 2002 roku. Nie zrobil na mnie wstrzasajacego wzrazenia, moze dlatego, ze bylam z 2-letnim zaledwie dzieckiem i zycie koncentrowalo sie wokol innych priorytetow. Ale rejs na Kornaty w pelnym wymierze 12 godzin zaliczylysmy, co uczynilo moje dziecko najmlodszym mornarem na pokladzie :))

Mojego 9 miesięcznego z wycięczką do limskiego kanału raczej nie przebiłaś...... 8) :wink:
bibinjka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bibinjka » 27.04.2008 15:05

Właśnie! Następnym razem muszę poszukac jakiejś konoby. Czy w konobie u Jośki serwują typowo chorwackie jedzenie? Ach... żałuję, że w tym roku nie jadę do Cro ;(
ZAJEC
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5420
Dołączył(a): 11.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAJEC » 27.04.2008 16:53

A co uważasz za typowo chorwackie jedzenie?
bibinjka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bibinjka » 29.04.2008 12:26

bynajmniej nie pizzę i lazanie ;)

np jakies dania w stylu: musaka, rizotto, blitva... nie wiem no ;)
Ribar Tedi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ribar Tedi » 05.05.2008 23:26

A my właśnie dla odmiany przypływaliśmy do Biogradu na pizze.
Bo na wyspie nie było.
bibinjka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bibinjka » 07.05.2008 18:01

a nie no ja też jeździłam do Biogradu na pizzę i lazanie, bo u nas kiepskie były. Ale chciałabym nareszcie znaleźć konobę z pysznym jedzonkiem, innym niż pizza ;)
Darkoni
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkoni » 30.06.2008 19:02

Witam w zeszłym roku byłem raz w Biogradzie byłem wielkie słowo pół godziny czekałem na prom do Tkon .To co najbardziej utkwiło mi w pamieci to ruch w porcie przy tankowaniu łódek łajb skuterów jachtów i wszystkiego co na wodzie ma silnik .Każdy chciał jak najprędzej zatankować każdy próbował ominąć kolejkę a co chwilę przepływał prom i kolejka ustawiała sie od nowa w innej kolejności .Ale nie o tym chciałem pisać a mianowicie jak ktoś będzie w Biogradzie to warto się wybrać na wycieczkę promem do Tkon
i do Kali gdzie jest zatoczka z plażą i do Preko gzie jest góra sviety Mihovil można na nią wjechać autem ale trzeba mieć stalowe nerwy ale z góry piękny widok całe wybrzeże od Nin do sam niewiem gdzie no i całe kornati naprawdę zapiera dech .A potem promem do Zadaru i do Bibinje gdzie mieszkamy !!! W tym roku tez Muszę zaliczyć tą Górę !!!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2008 19:38

Darkoni nie chciał nam pokazać , to co widział z Góry, a to co widział jest w tej galerii :lol:

I wcale Mu się nie dziwię , że chce znowu tą Górą zaliczyć :wink:
Darkoni
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkoni » 30.06.2008 23:03

Janusz jesteś wielki :!: To jest to :D
Ale zdjęcia nawet w połowie nie oddają tego widoku :lol:
Polecam wszystkim to miejsce ale uwaga wjazd dość karkołomny moja żona pierwszy raz w życiu krzyczała w samochodzie :wink:
Ribar Tedi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ribar Tedi » 06.07.2008 22:37

W Tkonie jest też górka z czynnym klasztorem.Wjeżdża się autem a potem kawałeczek pieszo.
Zakonnicy oprowadzaja po klasztorze.Też piękne widoki.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Biograd na moru - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone